Dodaj do ulubionych

Opel Signum

07.05.07, 20:23
Przymierzam się do zakupu nowego samochodu. Mój wstępny wybór padł na Opla
Signum (1.8 - 140 PS). Proszę użytkowników o opinie na temat tego samochodu.
Obserwuj wątek
      • st1545 Re: Opel Signum 07.05.07, 22:06
        karakalla napisał:
        > Mein Gott, 1.8 w takiej krowie to nie jest duży silnik.
        10,6kg/KM to nie może być rakieta, ale jechać powinno. Twój samochód ma lepszy
        wskaźnik?
        A do svena: mnie się też prawie* podoba. Nie jest za długi, jest dość szeroki,
        ma duży rostaw osi - wygodne auto.
        Tak że nie czepiajcie się czyjegoś gustu (satysfakcja z mocy silnika to też
        kwestia gustu) tylko postarajcie się o bardziej merytoryczne uwagi. Wg mnie to
        lepsze auto niż np. Superb 1.9TDI.

* tylko prawie, bo we wszystkich autach brakuje mi regulacji oparć tylnych siedzeń
        pozdrawiam, tomek
        • wiktor_l Re: Opel Signum 07.05.07, 22:40
          Mialem toto, ale z silnikiem 2.2 direct. Oprocz koszmarnego zuzycia oleju
          (opel..), silnik byl najlepszym elementem tego wozidla, bo fajnie chodzil, cicho
          i sprawnie.

Reszta to byla masakra, psula sie elektronika, tylne zawieszenie wytrzymywalo 40
          tys km (wahacze), mimo ze w zasadzie jezdzilem bez obciazenia. Padly tez
          ksenony, modul kierownicy, EGR itp itd.
          Po tej przygodzie, mam wstret do wszystkiego co wychodzi z GM.
          Fakt, ze byl to rocznik 2003, wiec poczatek produkcji, ale ASO Opla w naszym
          kraju to najgorsze dno z wszystkich serwisow. I to w kazdym miescie, a bylem w
          wielu.
          Nigdy wiecej.
          • baartur Re: Opel Signum 09.05.07, 19:08
            Ciekawe dlaczego w oplach są ciągle problemy z elektroniką sam tego
            doświadczyłem i ciekawe czy zdarzają się egzemplarze na które się nie narzeka hm...
            • pindoll Re: Opel Signum 09.05.07, 19:10
              baartur napisał:

> Ciekawe dlaczego w oplach są ciągle problemy z elektroniką sam tego
              > doświadczyłem i ciekawe czy zdarzają się egzemplarze na które się nie narzeka

..tak, pewnie jakieś 70% wszytkich egzemplarzy.
            • wiktor_l Re: Opel Signum 10.05.07, 00:29
              Nie wiem, czy sa takie egzemparze i na 100 proc juz w moim zyciu sie osobiscie
              nie przekonam:)

szczerze, to mysle ze sporo jest tez winy polskich serwisow. Jezdzilem wieloma
              markami, ale kilkumiesieczna przygoda z ASO Opla to bylo nowe doswiadczenie.
              Nigdy, przenigdy wiecej

Wiktor
            • bojakk Re: Opel Signum 10.05.07, 01:01
              Mamy Vectre Caravan z 2003 i z elektronika nie bylo zadnych problemow, raz z
              elektryka, ale to byla wina akumulatora, ktory sie rozladowywal.
              Te wahacze po 40 tysiacach to przgiecia, wymienialismy po 90, i to jest ponoc
              standard. Zawor egr, to w oplach norma, podobnie jak to, ze po 120-150 tkm.
              wzrasta drastycznie zurzycie paliwa, a serwis nie wie o co chodzi (przy tym
              samochod raz jezdzi ok, a raz ma drgania na jalowym i ciezko mu idzie rozpedzanie).

Benzyna to pomylka, tylko diesel, nawet 120 KM, chyba, ze masz paliwo gratis.
              • wiktor_l Re: Opel Signum 10.05.07, 01:14
                najciekawsza awaria bylo wywalenie tzw cimu (modul kierownicy).
                Nie dzialaly prawidlowo kierunkowskazy, wylaczyl sie na stale, co ciekawe, esp i
                czasami zawodzilo wspomaganie.
                Koszt wymiany - 2100. 14 dni czekania.
                Nigdy...itp

polecam fora typu forum.vectraklub.pl - mozna niezle sie zdziwic.
                • bojakk Re: Opel Signum 13.05.07, 14:07
                  Tak, w poprzedniej byl ten sam case, wiesz moze co to moze byc, bo serwis
                  twierdzi, ze nie sa w stanie tego zdiagnozowac.
                  Mnie przychodza do glowy dwie rzeczy, EGR albo katalizator.

Dodam, ze nalanie lepszego paliwa poprawia prace silnika, ale nadal widac
                  wyrazne rozbieznosci w pracy silnika (dodam, ze chodzi o identyczne warunki, a
                  roznice czuc od momentu jego uruchomienia).
                  Dziex
        • sven_b Re: Opel Signum 08.05.07, 15:25
          'A do svena'

To nie jest uwaga tylko konkretne pytanie, podyktowane wygladem auta, ktory
          przeklada sie na śladową popularność auta. Zazwyczaj jezeli widzisz je na
          drodze, to znaczy ze ktos potrafil dzielnie negocjowac cene, np. przy okazji
          zakupu floty Astr kombi. Jest kilka ciekawszych i b.funkcjonalnych propozycji,
          ktore rownie dobrze trzymaja sie nawierzchni.
      • joasia-24 Re: Opel Signum 09.05.07, 18:44
        Przejechałam się dzisiaj Vectra z podobnym silnikiem. Jeśli chodzi o dynamikę
        to nie było to mistrzostwo świata ale nie było też tragicznie. Taki silnik do
        jazdy turystycznej.
        • al9 joasia, po co pytasz 09.05.07, 18:55
          skoro podjęłaś juz decyzję....
          auto jest brzydkie, awaryjne, zupełnie nieprestiżowe (a kosztuje..), a silnik
          1,8 w tej krowie to jakis żart
          skoro upust dla lizingowni jest parametrem - może kup citroena Berlingo?
          nie dawaj sie nabierac na takie banialuki... w GM każdy dostaje duży rabat!
          Przemyśl to jeszcze!
          Pozdr
          al
    • piecsiedem niespecjalnie 08.05.07, 16:07
      zrobiłem dyzlem z rent-a-caru jakiś tysiąc w pewnym słonecznym kraju na
      południu jewropy.

- klima nie dawała sobie rady z tamtejszymi upałami
      - silnik na niskich obrotach łatwo gasł
      - mało zrozumiałe menu wyświetlacza

poza tym spox. bardzo dużo miejsca na tylnej kanapie (oczywiście kosztem
      bagaznika), na autostradach bez zarzutu.
      • 7martius Re: 10.05.07, 00:36
        Signum miało być autem klasy wyższej, jak niegdyś Omega - ostatni Opel
        pretendujący do klasy wyższej. Niestety przemianowano na tzw. klasę biznes
        czyli średnia wyższa czyli Vectra z inną budą.

Chciałem kupić Opla Signum 3.0 V6 CDTI lub Vectrę z tym samym motorem.
        Próbowałem też jeździć z innymi silnikami. 1.8 w takim aucie to niezbyt dobre
        rozwziązanie - trzebo mocno cisnąć np. chcąc wyprzedzić. A wtedy robi się
        paliwożernie. 2.2 Direct to minimum ale tutaj znów są problemy z paliwem -
        trzeba uważać przy tankowaniu. Najlepszy motor to chyba 2.0T - rzadko spotykany
        i cholernie paliwożerny :-) Ale jeździ. Fiatowskiego diesla 1.9 CDTI także nie
        polecają

Generalnie rozpoznałem dobrze temat tych aut i w końcu kupiłem AUDI A4. Fakt,
        że dołożyłem ale jakość prowadzenia, wykonania, wykończenia to jak dzień i noc
        w stosunku do Opla. Nie żałuję

Nie polecam Ci Signum z jeszcze jednego względu - stracisz więcej niż na Alfie
        Romeo. Po kilku latach nie dość, że nikt tego nie będzie chciał kupić to w
        dodatku nikt nie da Ci więcej niż 40% ceny nowego.
        • wiktor_l Re: 10.05.07, 00:42
          i ja poszedlem po signum w tę stronę. Duzo mniejsze auto, ale z napedem na 4
          kola i jakosciowa przepasc.

Wiktor
            • joasia-24 Re: 10.05.07, 15:11
              Zaczynam mieć coraz większe wątpliwości. Ale czy mogę kupić inny NOWY, duży i
              wygodny samochód, dobrze wyposażony za ok. 83000 zł? Tylko nie Citroen C5!
              • al9 musisz nieco dołożyć 10.05.07, 15:35
                Ale czy mogę kupić inny NOWY, duży i
                wygodny samochód, dobrze wyposażony za ok. 83000 zł?
                -------------
                niestety to wystarcza na dobrego kompakta
                chcesz klasę średnią - kup accorda
                pozdr
                al
                • 7martius Re: musisz nieco dołożyć 10.05.07, 20:11
                  jeśli chcesz jednak Opla to zastanów się nad Vecrtą 2.2 Direct w wersji 5-
                  drzwiowej. To naprawdę najładniejszy Opel a technologicznie to w 100% to samo
                  co Signum. Wogóle to zajrzyj tutaj :

forum.vectraklub.pl/index.php?s=88144de3a1d06fa174b7954f16f3bdb9&showforum=25

• st1545 Re: musisz nieco dołożyć 10.05.07, 21:06
                      wiktor_l napisał:
                      > to prawda, ze vectra moze byc lepsza
                      Wiktor, pod jakim względem Vectra może być lepsza od Signum? Że ma większy
                      bagażnik? Dla mnie to np. wada: po co mam wozić powietrze za plecami?
                      Z innej strony, jest z pewnością wiele marek gwarantujących lepszą średnią
                      niezawodność niż Opel, ale np. taka Honda Accord ma 10cm mniejszy rozstaw osi i
                      dużo mniej przestrzeni z tyłu. Legend jest lepsza, ale ile droższa...
                      Gdybym miał zaproponować coś z podobnego zakresu cenowego, to raczej byłby to
                      Fiat Croma - podobnie niedoceniane auto, podobnie wygodniejsze i tańsze od
                      pozostałej konkurencji jak Signum. Jeśli zaś rodzaj tylnej klapy nie jest ważny,
                      to może jeszcze Skoda Superb by się nadała?
                      Przy czym ja zakładam, że autorka wątku wie dlaczego pyta o auto specyficznym
                      przeznaczeniu i nie potrzebuje naraz wozić teściowej i lodówki.
                      pozdrawiam, tomek
                    • joasia-24 Saab 9-3 10.05.07, 23:55
                      Byłam dzisiaj w salonie saaba. Wytargowałam na modelu 9-3 cene 85000(silnik
                      1.8, wersja "ze skórą") Zaczyna mi się podobać.:)
                    • trypel Re: musisz nieco dołożyć 11.05.07, 08:42
                      wiktor_l napisał:

> to prawda, ze vectra moze byc lepsza (ale i tak zawsze to opel, do ktorego nikt
                      > mnie juz nie namowi;)
                      >
                      > Banka oleju do bagaznika i w droge.

Może ja mam nadzywczajne szczęście? 4 ople w ciągu 8 lat, 3 benzynowe i 1
                      diesel. I dopiero diesel wymaga dolewki pomiedzy przeglądami. Dlatego że
                      przeglądy ma co 30 tys i po 15 tys musze dolać jakieś 0,7 l. Największy przebieg
                      był w astrze (270 tys) cały czas oczywiscie na syntetyku i żadnych dolewek.
                      Co Wy robicie z tymi oplami?
                      • 7martius Re: 11.05.07, 11:19
                        Hahaha, aż dywaniki dorzucą ? :-)
                        Pomiajając auto... nie daj się omamić, dealerzy to cwaniacy nabijający w
                        butelkę. Znany jest powszechnie mechanizm "obniżek". Ceny aut są niemożliwie
                        wywindowane i nawet po rabatach, obniżkach i dorzuceniu dywaników cena nadal
                        jest wysoka. Postaw się, to oni sie też postawią, dziś o klienta trundo.
                        • 7martius Re: 11.05.07, 11:22
                          Saab 9.3 w cenniku z motorem 1.8T jest i jest droższy o około 10.000 zł a taki
                          rabat to na starcie dają we Fiacie.
                          Jak nie mają to niech zamówią :-)

Typowy objaw nabijania - byle sprzedać najsłabszy i najtańszy motor.
    • czytajacy_w_zbozu Re: Opel Signum 11.05.07, 13:07
      Nie kupuj Signum.

To auto to totalna pomyłka Opla.
      Opel ogłosił , że ze względu na prawie zerowe zainteresowanie tym modelem nie
      będzie produkował Signum II, Opel zastanawia się nawet nad zaprzestaniem
      produkcji obecnego modelu.
      Opel w roku fiskalnym 2006 sprzedał trochę powyżej 8 000 szt tego auta na
      wszystkich rynkach gdzie Signum jest oferowane.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka