Dodaj do ulubionych

Audi A4 czy mazda 626

17.07.07, 09:28
mam do dyspozycji20000zł i chcę kupić auto co wybrać.Myślałam o Audi A3, A4
lub Mazdeę.Proszę o radę co wybrać i dlaczego?
Obserwuj wątek
    • baartur Re: Audi A4 czy mazda 626 17.07.07, 20:46
      > mam do dyspozycji20000zł i chcę kupić auto co wybrać.Myślałam o Audi A3, A4
      > lub Mazdeę.Proszę o radę co wybrać i dlaczego?

Mazda będzie większa od tych dwóch modeli audi, ale ja bym szukał A4 1.9TDi
      • marekglowacz Re: Audi A4 czy mazda 626 18.07.07, 08:57
        Za ta cene to bedzie A4 z rocznika mniej wiecej 98. Przy 1.9TDI to i nawet moze
        byc starszy bo autka trzymaja cene niemilosiernie. A3 nie jest wyraznie
        mniejszy od A4, ktore wydaje sie byc zawieszone miedzy segmentami C i D. No bo
        A3 to juz duzy samochod kompaktowy natomiast typowy dla segmendu D jest juz A6.
        Szczerze mowiac za 20000 to A3 bedzie tylko w wersji 3-drzwiowej bo 5 drzwiowe
        byly robione dopiero od 1999r wiec kasy nie starczy na taki samochodzik. Jesli
        brac koszt utrzymania nawet przy tym samym silniku to lepiej wypadnie A3 ze
        wzgledu na przednie zawieszenie. W A4 jest juz wielowahacz, nieco
        kosztowniejszy w naprawach niestety. Co do Mazdy sie nie wypowiadam bo
        kompletnie nie znam samochodu.
          • sniperslaststand Re: Audi A4 czy mazda 626 19.07.07, 18:43
            Mazda ma o wiele wyższy spadek wartości i jest autem tańszym juz na samym początku - za tą samą kwotę kupisz więc lepiej wyposażone/mniej zjechane auto.

Jest też dużo mniejsza szansa, że mazdę Ci ukradną, czego na pewno nie można powiedzieć o a4.

Poziom bezpieczeństwa biernego - zbliżony
            www.safercar.gov/Cars/1867.html
            www.safercar.gov/Cars/47.html
            Szkoda, że 20 tys. nie wystarczy na mazdę 6 - ceny zaczynają się od ~7 tys. EUR.
        • frendas Re: Audi A4 czy mazda 626 18.07.07, 10:53
          Czesc,
          Bez namyslu MAZDA!
          Jakakolwiek bedzie lepsza od Audi, czy VW. Uwierz mi, to nie jest jakis tam
          belkot ale opinia oparta na wieloletnich doswiadczeniach doradcy serwisowego.
          Jak sie pewnie domyslasz mam na mysli bezawaryjnosc, a nie komfort,
          wyposazenie, czy wyglad. Wybor oczywiscie nalezy do Ciebie.
          Pozdro
          frendas@gazeta.pl
      • mateuszekk19 Re: Audi A4 czy mazda 626 19.07.07, 13:09
        Witam ponownie jak juz pisalem ja osobiscie wolalbym audi a4 oczywiscie tylko i
        wylacznie z silnikiem TDi (110konny)silniki bardzo dobre oszczedne,co do
        zawieszenia to zgadzam sie ze jest troche głupio pomyslane bo wahacze sa
        aluminiowe i szybko sie zuzywaja ale to zalezy jak kto gdzie jezdzi pozatym
        audi ma ocynkowaną karoserię a mazda nie :) szczerze polecam Audi.
        • morfeusz83 tylko mazda !! 19.07.07, 16:25
          drogi mateuszku a ty wiesz że mazda ma blachę ocynkowaną a zresztą wszystkie modele mazdy są ocynk:)

Poprostu tylko mazda nawet autorko watku sie nie zastanawiaj, same plusy
            • morfeusz83 Re: tylko mazda !! 19.07.07, 16:41
              pewnie że lepsza od audi a4, a zresztą co do ciebie nie może dotrzeć że audi nie jest najlepszym samochodem na rynku. To że na grilu są kułeczka o niczym nie świadczy czasy się zmieniaja i samochody zresztą też, to co było dobre np. w latach 60,70,80-tych wcale nie musi być najlepsze w 90-tych

Zadufani w przesądach Polacy otwórzcie oczy
              • sum_tzw_olimpijczyk Re: tylko mazda !! 19.07.07, 16:45
                No, jak już są "kułeczka" (może kukułeczka?) to już zupełnie inna jazda jest. A
                może to tobie nie mieści się w głowie, że ktoś jednak woli Audi A4 od Mazdy 626?
                Czym wyróżnia się ta mazda z tłumu japończyków?
              • marekglowacz Re: tylko mazda !! 19.07.07, 16:52
                Chyba dyskusja schodzi na zly tor...
                Pytanie co to jest najlepszy samochod? chyba masz jakies ustalone kryteria wg
                ktorych oceniasz prawda? Nie powinno byc dla nikogo zaskoczeniem,ze ktos inny
                oceniajac samochody przyjmie zupelnie inne kryteria. Dla ciebie najwiecej
                plusow otrzyma samochod o najmniejszej awaryjnosci, dla kogos innego bedzie to
                samochod bardziej prestizowy, dla kogos jeszcze innego bedzie mial znaczenie
                luksus jaki oferuje pojazd, jakos uzytych materialow i w jakis sposob jest to
                poskladane do kupy. Reasumujac, nie da sie wskazas obiektywnie, ktory samochod
                jest lepszy. Jezeli ma to byc auto malo awaryjne to uznamy przewage Mazdy,
                jesli wykonane na wysokim poziomie to wybierzemy Audi, ktore jest marka
                powszechnie uznawana za luksusowa. I tyle. Jak podajemy, ktore auto lepsze w
                naszej ocenie to podawajmy jak ocenialismy i bedzie w porzadku.
                  • morfeusz83 Re: tylko mazda !! 19.07.07, 17:05
                    kryteria a proszę niezawodność, wyciszenie wnetrza, wyposarzenie, cena, ilość miejsca w środku, no może prestiżowa to ona nie jest ale czy audi jest jakimś super prestiżowym samochodem, poprostu jest europejskim odpowiednikiem mazdy. Dla mnie prestizowy to jest mercedes, lexus czy maybach;) ale nie kwadratowe audi w którym jest wszechobecna ciasnota i do tego bym dyskutował czy żeczywiście te materiały z których zostało zrobione są takiej pierwszej jakości
                    • marekglowacz Re: tylko mazda !! 19.07.07, 17:13
                      i od razu lepiej. Audi jako marka stoi tylko troche nizej niz mesiu wiec jest
                      jednak troche wyzej niz cala francusko-wloska produkcja dla mas. MAsz racje, ze
                      sa badziel luksusowe auta niz Audi. Maza moze ze wzgledu na slaby marketing w
                      Polsce nie ma wyrobionej marki wiec wielu osobom trudno te samochody
                      sklasyfikowac, z europejskimi jest latwiej. Tak czy siak ja jestem przekonany
                      do jakosci i trwalosci Audi, z pewnoscia masz podobne doswiadczenia co do
                      Mazdy. Zgodze sie, ze najwyrazniejsza przewaga Mazdy moze dotyczyc
                      niezawodnosci. Moze cena jest tez przystpniejsza? tego nie wiem. Poza tym gdyby
                      wszyscy mysleli tymi samymi kryteriami to wszystkie samochody mielibysmy jednej
                      marki i pewno jeden i ten sam model na dodatek w tym samym najlepszym
                      oczywiscie kolorze. Nudne by to bylo nie?
                      pozdrawiam
                    • sum_tzw_olimpijczyk Re: tylko mazda !! 19.07.07, 17:19
                      Słownik sobie kup, aż oczy bolą jak się ciebie czyta. Cena - Audi trzyma cenę, a
                      to o czymś świadczy. Poza tym, kupując taką 626 z 1998r jaki masz wybór? 1.8
                      90KM, 2.0 115KM i 136KM i diesel 2.0 100KM i to wszystko o czym wiem. A Audi?
                      1.6 101KM, 1.8 125KM, 1.8T 150KM, 2.4 165KM, 2.6 150KM, 2.8 174KM, 2.8 193KM,
                      2.7 265KM, z diesli są 1.9 TDI 90KM i 110KM, 2.5 TDI 150KM. Wszystko dostępne
                      też z napędem 4x4.
                      • marekglowacz Re: tylko mazda !! 19.07.07, 17:29
                        Czy uwaga dotyczaca slownika byla do mnie? jesli tak to na usprawiedliwienie
                        mam tylko tyle, ze siedze w biurze w Neapolu i jakos nie mam dostepu do
                        Polskich znaczkow, poza tym jestem tak zmeczony upalem, ze juz nie mam sily
                        myslec wiec i ortografia mi sie zawiesila;).
                        Co do ceny w przypadku Audi to spadek ceny jest powolny a po drugie ta cena ma
                        z czego spadac:) nowa A4 w najprostszej werji to cos okolo 120tysiecy zloty. O
                        Mazdzie nic nie wiem. Dobrze, ze przytoczyles bogata oferte silnikow -
                        konkretny argument.
                        Pozdro
                    • morfeusz83 Re: tylko mazda !! 19.07.07, 22:02
                      Z tym słowniczkiem to przyznaję ci rację:) rzeczywiście robię okropne błędy, sam się z tego śmieję bo walczyć z tym nie mam już siły (dysortografikiem jestem, a zresztą całą mase nawyków przeniosłem z gg).

A co do gamy silników to mazda też nie najgorzej stoi ale mi chodzi tylko i wyłącznie o niezawodność, bo co mi po tym że klient ma w czym wybierać skoro wszystko jest zrobione powiedzmy na średnim poziomie a nie bardzo dobrym.

Wcale nie mówię że założycielka wątku musi sobie ten samochód kupić skoro i tak decyzja nalezy tylko i wyłącznie do niej, pewnie niech rynek będzie zróżnicowany, każdemu odpowiada co innego, jedna osoba kupi tico podczas gdy dla innej to bedzie kawał szmelcu. Tylko denerwuje mnie takie stawianie sprawy że jeśli samochód jest "audi" to od razu za same zasługi historyczne musi być najlepszy gdyż większość tak sądzi, to tak samo jaz z WV golfem który przez 90% społeczeństwa polskiego jest uważany za samochód niezniszczalny, a prawda jest taka że golfy skończyły się na "dwójce" no może "piątka" jest całkiem całkiem.

Ps. mazda z silnikeim 1.8 wychodziła do 1995 roku

Pozdrawiam i zapraszam na stronkę mazdaspeed.pl
    • szwagierp Re: Audi A4 czy mazda 626 19.07.07, 13:29
      Witam,
      mam audi A4 1,8 125KM, przebieg 140 tkm i jestem baaaaardzo zadowolony. Ode
      mnie tego samochodu nie odkupisz, ponieważ w żadnym wypadku się go nie pozbędę.
      Części, mowa o zamiennikach, są śmiesznie tanie, a poza tym nieczęsto się coś
      wymienia. Przejechałem tym autem 40 tkm i wymieniłem tylko dwa przednie
      łączniki stabilizatorów i pasek rozrządu z napinaczem, bo przyszedł na niego
      poprostu czas, a nie chciałem ryzykować awarii. Serwisant powiedział mi, że
      mogłem jeszcze śmiało na nim śmigać. Komfort jazdy i właściwości jezdne to
      poprostu bajka. Pali około 10-12 litrów benzyny w mieście, a na trasie 7-8. Na
      gazie 13-14 w mieście i 9-10 na trasie. Gorąco polecam i radzę nie żałować
      pieniędzy. Moje auto było kupione w Polsce i miało udokumentowany! przebieg, co
      sprawdziłem w serwisie. Kosztowało za to jakieś 10% więcej niż cena rynkowa,
      ale było warto!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka