Dodaj do ulubionych

Napaliłem się na Toyotę Corolle - czy dobrze ?

05.08.03, 19:19
Chyba ją kupię ale nie wiem jaką. Dizel czy benzyna i gaz mimo że kosztuje
7000 zł instalacja. Rocznie robię około 30000 km i chcę samochód na 4-5 lat.
Czy ten gaz mi się opłaci ? Pytam użytkowników tej marki, gdyż
dotychczasowego Reno Meganka mam dość po 3 latach i przebiegu 68000 km.
(benzyna bez gazu)
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: siepacz Re: Napaliłem się na Toyotę Corolle - czy dobrze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.03, 00:01
      z tym gazem może być kłopot bo przy montażu do nowego autka tracisz gwarancje a
      montaż po 3 latach chyba nie zdąży sie zwrócić. 7000 zł to chyba troche za
      dużo. Ja mam corolkę '99 1.6 i gaz kosztował mnie 2400 z toroidalnym
      zbiornikiem. Jak na razie zrobiłem 16000 w ciągu pół roku i myslę że niedługo
      gaz się zwróci (10l/100km w mieście 8-9l/trasa gaz 1,2-1,3; benzyna 9l miasto;
      7l trasa). Licząc ostrożnie zostaje mi w kieszeni 12,6 zł czyli gaz zwróci się
      po 19000km czyli już niedługo:-)
    • Gość: rycho Re: Napaliłem się na Toyotę Corolle - czy dobrze IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 07.08.03, 12:21
      Ja założyłem do mojej Cariny instalację za 2300 zł. Wiem, że Toyota oferuje
      instalacje za 7000-8000 zł, są to ponoć instalacje IV generacji, czyli w
      założeniach bardzo dobre. Pytanie tylko czy to się opłaci? Moim zdaniem nie.
      Nie znam dokładnie cen toyoty, ale wydaje mi się, że jeśli do ceny benzynowej
      1.6 doliczysz 7000 z to bardzo zbliżysz się do ceny diesla. Pamiętaj, że gaz
      nigdy nie jest neutralny dla silnika, zakładany przez jakiegoś mechanika w
      Polsce - nie wiem, chyba bym się nie zdecydował. Poza tym ciągle straszy się
      podwyżkami gazu.
      Inna jest kalkulacja opłacalności instalacji w aucie jak moja Carina - 6 lat,
      przebieg już dość znaczny, a koszt prawie 3 razy mniejszy niż w przypadku
      wybranego przez Ciebie auta. Szybkie liczenie - gaz zwróciłby Ci się po 63 kkm!
      Bardzo dużo.
      Bierz diesla i nie zawracaj sobie głowy gazem
      • mooj Re: Napaliłem się na Toyotę Corolle - czy dobrze 07.08.03, 12:42
        mówi się także o podniesieniu cen ropy:)
        ja mam zerowe doswiadczenia z eksploatacją corolli VVT-i
        próbowałem się sporo dowiedzieć o starszym silniku (nie wiem czy będzie to w
        czykmolwiek pomocne) 1,4 98 rok przebieg około 100K
        nie znalazłem oferty gwarantującej okrelsony poziom spalania a opinie
        użytkowników otzrymałem w przeważającej części niezachecające
        mianowicie:
        spalanie w trasie rosnie o 40-50%!! o miescie nie mowię ze względu na spory
        rozrzut świadczący bardziej o technice jazdy niż o relacjach gaz-benzyna
        średnie spalanie benzyna 6,2
        średnie spalanie gaz 8,8
        relacja gaz/beznzyna w kazdym przypadku (u kazdego kierowcy) większa niż 25% -
        dochodzi do 50%
        być może to efekt psychologizny (taniej -docisnę bo mnie stać:) ale ....
        z tego wynikały moje pytania dot. zakresu gwarancji na instalowany przez ASO gaz
        pozdrawiam
        • Gość: rycho Re: Napaliłem się na Toyotę Corolle - czy dobrze IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 07.08.03, 13:44
          Chyba trochę Twoi rozmówcy przesadzili - moje obserwacje Cariny na LPG a na
          benzynie:
          - na gazie - z przeważającą jazdą miejską - 8-9,5 l
          - benzyna - 6-8 l
          Różnica w granicach 1,5-2 litrów.
          W jeździe typowo poza miejskiej różnica jescze mniejsza - na gazie poniżej 8.
          Gaz ma ok 25% mniejszą wartość kaloryczną od benzyny, a zatem żeby uzyskać
          podobne parametry zużycie musi być odpowiednio większe.
          Co do jednego się zgadzam - styl jazdy w rodzaju: "gaz tani więc mnie stać"
          może podnieść zużycie właściwie dowolnie (nie wiem czy są jakieś gorne normy
          spalania).
          Jak by nie liczyć gaz obecnie się opłaca, choć nie przy niskich przebiegach,
          albo nie za 7000 złotych instalacja
          • mooj Re: Napaliłem się na Toyotę Corolle - czy dobrze 07.08.03, 14:03
            wiarygodności co najmniej jednego z nich kwestionować nie mogę (skrupulat - a
            jeśli takiego slowa nie m ato należałoby stworzyć)
            w jego przypadku:
            Corolla 1.4 spalanie trasa Warszawa-Szczecin (obciążony średnio, 2 osoby+ małe
            dziecko) pokonywana wielokrotnie i "jak w mordę" w okolicach 9l LPG ,
            niezależnie od okresu jaki upłynął od regulacji i serwisowania

naprawdę powaznie rozważałem, ale ...
            może w nowym, większym bo teraz to jednak nie

• Gość: Henry Re: Napaliłem się na Toyotę Corolle - czy dobrze IP: *.telia.com 07.08.03, 13:14
      yooyo napisał:

> Chyba ją kupię ale nie wiem jaką. Dizel czy benzyna i gaz mimo że kosztuje
      > 7000 zł instalacja. Rocznie robię około 30000 km i chcę samochód na 4-5 lat.
      > Czy ten gaz mi się opłaci ? Pytam użytkowników tej marki, gdyż
      > dotychczasowego Reno Meganka mam dość po 3 latach i przebiegu 68000 km.
      > (benzyna bez gazu)
      > Pozdrawiam
      ********************************************************************************

Corolla Verso nie jest pr.w Japoni(w Europie) i o kwalifikacji montazu za
      wczesnie jeszcze cokolwiek powiedziec.
      Pozostale Corolle (zwlaszcza Combi) sa albo Japonskie albo z dalekiedo wschodu
      pochodza - kwalifikacja montazu znakomita.
      Wez pod uwage ze Corolle trzeba oddac na warsztat "Astra Dinol" -zeby nie
      rdzewiala ,w Skandynavi wszyscy tak robia i Corolle jezdrza po 20-cia lat bez
      plamki rdzy.
      Co do gazu-definitywnie tak-jezeli jest fabrycznie montowany ,z drugiej reki to
      tylko substitut,a moze diesel ? ,ja tego nie lubie ale wiem ze w Polsce to sie
      oplaci . Pzdr. HH
      ________________________________________________________________________________
      • Gość: Michal Re: Napaliłem się na Toyotę Corolle - czy dobrze IP: *.telia.com 07.08.03, 15:26
        Gość portalu: Henry napisał(a):

> yooyo napisał:
        >
        > > Chyba ją kupię ale nie wiem jaką. Dizel czy benzyna i gaz mimo że kosztuje
        >
        > > 7000 zł instalacja. Rocznie robię około 30000 km i chcę samochód na 4-5 la
        > t.
        > > Czy ten gaz mi się opłaci ? Pytam użytkowników tej marki, gdyż
        > > dotychczasowego Reno Meganka mam dość po 3 latach i przebiegu 68000 km.
        > > (benzyna bez gazu)
        > > Pozdrawiam
        >
        *******************************************************************************
        > *
        >
        > Corolla Verso nie jest pr.w Japoni(w Europie) i o kwalifikacji montazu za
        > wczesnie jeszcze cokolwiek powiedziec.
        > Pozostale Corolle (zwlaszcza Combi) sa albo Japonskie albo z dalekiedo
        wschodu
        > pochodza - kwalifikacja montazu znakomita.
        > Wez pod uwage ze Corolle trzeba oddac na warsztat "Astra Dinol" -zeby nie
        > rdzewiala ,w Skandynavi wszyscy tak robia i Corolle jezdrza po 20-cia lat
        bez
        > plamki rdzy.
        > Co do gazu-definitywnie tak-jezeli jest fabrycznie montowany ,z drugiej reki
        to
        >
        > tylko substitut,a moze diesel ? ,ja tego nie lubie ale wiem ze w Polsce to
        sie
        > oplaci . Pzdr. HH
        >
        _______________________________________________________________________________
        Oplaci sie do 1maja 2004 pozniej zostanie zrownane z benzyna tak jak jest w
        calym EU,sa tylko drobne roznice.Wedlug mnie tylko benzyna i pomysl z
        profesjonalnym zabezpieczeniem jest bardzo dobry.Potem ludzie sie na
        kontynencie dziwia ze te wozy ze Skandynawi nie rdzewieja.Volvo po 15 latach
        jak nowka.To samo Corollka.Pzdr.Michal
        P.S Odpowiedz na pytanie ;tak bierz i tylko benzyne ,to jest dobry
        wybor.Bedzierz na dluga mete zadowolony.
        Mala dygresja kolega przed 1 miesiacem kupil nowy Focus 2003.Piekne
        autko.Odrazu pojechal nim na wakacje do Kroacji.Po powrocie takie
        spostrzezenie,nie wyciagal wiecej na autobahn jak 140km.Pozniej i porzy
        mniejszej predkosci ,po powrocie zareklamowal,znaleziono przyczyne pompa
        paliwowa w pierwszym 5000km.Niezle co.Postanowil sprzedac to g.... i kupic cos
        japonskiego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka