Dodaj do ulubionych

Opinie o nowej Corsie C z silnikiem 1.0 12v

IP: *.starogard.dialup.inetia.pl 01.08.01, 11:48
Proszę o opinię użytkowników wspomnianej Corsy. Ile pali, przyspieszenia, v-
max, no i napiszcie co was denerwuje w tym samochodzie.
Obserwuj wątek
    • Gość: malko Re: Opinie o nowej Corsie C z silnikiem 1.0 12v IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 01.08.01, 12:11
      Od razu zaznaczam, że nie jestem posiadaczem takiego wózka, testowałem go
      jedynie na jeździe próbnej ok. 15 km (miasto, obwodnica). moje opinie więc nie
      mogą być poważnie brane pod uwagę. Samochód "zewnętrznie" podoba mi się bardzo.
      Zero wodotrysków, zgrabny. Wewnątrz OK, poza pozycją za kierownicą, jak dla
      mnie to kierownica ociupinę za nisko, przydała by się też regulacja fotela tak
      żeby go obniżyć. Nie podobało mi się, że radio 2u, było najwyraźniej
      wyciągnięte przez dealera, który żądał za nie dopłaty 800pln, a jeśli zdecyduję
      się na kupno dzisiaj, to dostanę gratis. Wiszące kable w wielkiej dziurze
      sugerowały, że ktoś chce mnie zrobic na 800pln. Zazwyczaj jak nie ma radia to
      jest kieszonka, a tu flaczki na wierzchu... Śmierdzi przekrętem!!! Po odpaleniu
      silnika trzy razy zapytałem, czy to przypadkiem nie jest diesel. Silnik
      pracował głośno "klekocząc" jak dizelki z lat 70tych. Samochodzik do 80 km/h
      rozpędzał się w granicach przyzwoitosci, powyżej silnik wył niemiłosiernie a
      wskazówka podnosiła się powooooliiii. Wyprzedzanie samochodów jadących z
      prędkością ok. 90km/h dłużyło się niesamowicie zarówno na 4 jak i na 3 biegu.
      Wniosek samochodzik z silnikiem 60KM nadaje się tylko na miasto. Zaznaczam przy
      tym, że przyzwyczajony jestem do swojego samochodu prywatnego SC 1,1 54KM 80Nm
      (3200rpm) który po redukcji do 3 zbiera się całkiem przyzwoicie, a służbowy
      lanos 1,5 8v wymaga redukcji do 4 i ciągnie jak rakieta. Wiadomo mała
      pojemność, mała elastyczność. Być może mój styl jazdy znacznie odbiega od
      optymalnego dla tego pojazdu. Osobiście zrezygnowałem z zakupu tego autka, gdyż
      w kwocie przeznaczonej na nowy nabytek miescił się tylko z tym słabiutkim
      silniczkiem. Reszta pojazdu była do zaakceptowania, układ kierowniczy wydaje mi
      się dużo lepszy w stosunku do starej corsy (mamy w firmie 3d 1.4 - dużo pali).
      Jeżeli 99% przebiegów będziesz miał w mieście to nie ma się co zastanawiać,
      litrowy silniczek pali niewiele i zupełnie wystarcza.
      • Gość: Arti Re: Opinie o nowej Corsie C z silnikiem 1.0 12v IP: 192.168.0.* / *.tempservice.com.pl 01.08.01, 13:07
        Też miałem taki dylemat 4 miesiące temu. Miałem ok. 35 tys.PLN na autko, więc
        Corsa 1.0 się łapała. Jednak stwierdziłem, że jak kupuje nowy samochód (więc
        zamierzam nim jeździć min. 5 lat, inaczej się nie opłaca kupować nowych), to
        dołożę te 5tys.PLN i kupię wersję Comfort 1.2. 16V 75KM. Jest w niej wiele
        udogodnień w porównaniu z wersją podstawową, a i silnik o niebo lepszy.
        Obecnie po użytkowaniu jej przez 3,5 miesiąca stwierdzam, że zrobiłem słusznie.
        Autko po przejechaniu 3000km i wymianie oleju pali ok.1,5l mniej, tzn. w
        mieście ok.7,2l, na trasie 5,9l. przy 100-110km/h. Jeździ się bardzo
        przyjemnie, elastyczność przyzwoita, a i 75KM całkiem wystarcza do takiego
        autka.
        Więc zastanów się, czy nie warto dołożyć 5tys. i być dużo bardziej
        usatysfakcjonowanym.

Z zewnątrz autko jest śliczne, im dłużej je mam, tym bardziej mi się podoba, co
        jakiś czas zauważam nowe detale, które dodają jej uroku.

Przykro mi, że nie mogłem się wypowiedzieć na temat wersji 1.0, ale może moja
        opinia w czymś ci pomoże.
    • Gość: malko Re: Opinie o nowej Corsie C z silnikiem 1.0 12v IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 02.08.01, 10:39
      Chyba nikt. Zauważyłem, że samochodzik mimo swojego uroku prawie się nie
      sprzedaje. Zastanów się nad punciakiem 1,2 16V 80KM SX. Cena wywoławcza
      38900PLN, do 25 sierpnie nie powinno być problemów z kupnem za 34900PLN. Ten
      samochodzik naprawdę niźle sie zbiera, jest przestronniejszy, wygodniejszy
      (przy moim wzroście - 187cm), ma rewelacyjne reflektory. Osobiscie już prawie
      miałem go kupić, ale ostatnie upały spowodowały że postanowiłem dozbierać na
      klimę. Proste punto 60KM + bajery za te same pieniądze to też niezły wybór, a
      moim skromnym zdaniem jeździ lepiej niż corsa 1.0. Najlepiej wybierz się na
      jazdę próbną corsą, puntem, yarisem, 206, clio i fabią. Zobaczysz co Ci
      odpowiada najbardziej. Nie ma co "kupowac samochodu tylko oczami". W końcu
      bedziesz spędzał w nim sporo czasu i to jak się bedziesz w nim czuł, bedzie
      miało wpływ na przyjemność i bezpieczeństwo jazdy. Powiadom nas na co się
      zdecydowałeś i jakie są twoje odczucia.
      • Gość: Tomek Kl Re: Opinie o nowej Corsie C z silnikiem 1.0 12v IP: *.starogard.dialup.inetia.pl 04.08.01, 10:01
        Oczywiście, zdecydowałem się na zakup owej Corsy. Odbyłem wiele jazd próbnych
        różnymi samochodami i uważam, że wybrałem rozsądnie. Zadecydowała jak zwykle to
        bywa przede wszystkim kasa. Na wspomniane Punto nie było mnie stać, Fabia i 206-
        stka dpadły. Po złączeniu promocji i zniżek kupiłem to auto za sumę 31920 PLN,
        wersja 3 dr oczywiście "Base" + lakier metalic. Wygląd auta podoba mi się coraz
        bardziej no i na razie jestem zadowolony. Po przejechaniu kilku tyś km opiszę
        co nieco o tym samochodzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka