Dodaj do ulubionych

1.8 TSI w Octavii - ktoś ujeżdża?

15.01.08, 21:50
Witam,

Mam pytanie jak w temacie. Interesuja mnie opinie nt. uzytkowania tego
silnika. Sama Octavie znam, bo jezdzilem 1.9 TDI i nie polubiem warkotu, stad
pomysl z takim silnikiem. Dealer kusi upustem 13-14 tys. Choc w sumie taki sam
by dal na diesla. No i jest drobny dylemat.

Z gory dzieki za wszelkie informacje.
Obserwuj wątek
      • milleniusz Re: 1.8 TSI w Octavii - ktoś ujeżdża? 14.02.08, 00:19
        No ja już dalszych informacji nie potrzebuję, bo mam to auto. :)

Jak trafisz na zeszłoroczny egzemplarz, to dostaniesz minimum 10 tys.
        Ponegocjuj. Negatywem takiego podejscia jest ograniczony wybor opcji
        wyposazenia, bo biezesz to co stoi na placu.

Silnik jest fenomenalny, zbiera sie praktycznie od 1000 obrotow, niezaleznie od
        biegu. Poki co spala mi srednio 10.5 litra, ale jazda wylacznie po miescie,
        silnik na dotarciu, a docieram go dosc dynamicznie, od tego ten silnik jest,
        zeby sie krecil.
          • milleniusz Nie trzeba lać 98... 14.02.08, 17:23
            Auto jeździ na 95 oktanowej benzynie, tak jak jest napisane w ksiazce. Nie widze
            powodu lania innej. Sprawdze pozniej, jak juz sie dotrze, moze bedzie palil
            mniej tej 98, ale nie sadze.

Koszty oczywiscie liczylem.
        • toffiborys Re: 1.8 TSI w Octavii - ktoś ujeżdża? 15.02.08, 20:19
          Hej,

Też już czekam, wziałem full wypas wersje Combi. Dostałem 12 tys. znizki. Hehe -
          musiałem uzyc wszelkich znajomosci. Teraz czekam na produkcje. Jedziłem jazde
          testową. Silniczek bajka. Gratuluje trafnego wyboru. Mam nadzieje, ze duzo nie
          bedzie pił, ale i tak warto. Diesel wychodzi minimum 10 tys wiecej, czyli ze 3 -
          4 lata zanim dobijesz do diesla, wiec zdecydowałem na TSI. Moment obrotowy jak w
          dislu, cicho, wieksza elastycznosc, tanszy. Same plusy. Zycze milego uzytkowania
          i oby pojawial sie na twarzy taki usmiech jak na mojej jak wcisnąłem gaz.
          Wrażenie - jak w Mastercard - bezcenne ;-))
          • 7martius Re: 1.8 TSI w Octavii - ktoś ujeżdża? 22.02.08, 13:14
            >Silnik jest fenomenalny, zbiera sie praktycznie od 1000 obrotow,
            >niezaleznie od biegu. Poki co spala mi srednio 10.5 litra, ale
            >jazda wylacznie po >miescie, silnik na dotarciu, a docieram go dosc
            >dynamicznie, od tego ten silnik jest,zeby sie krecil.

Kręć go od zimnego min na 6000 obr/min to wtedy najlepiej sie dotrze.
          • milleniusz Re: 1.8 TSI w Octavii - ktoś ujeżdża? 28.03.08, 21:01
            toffiborys napisał:

> Też już czekam, wziałem full wypas wersje Combi.

No to witam w klubie. :)

A co się tyczy klubu, to zapraszam tu: forum.octaviaclub.pl/
            Jest tam też paru użytkowników TSI.

PS. Zniżka rzeczywiście niezła. Ta moja - co prawda większa - ale uwzględniała
            różnicę roczników (modelowy 2008, produkcji 2007).
      • milleniusz Re: 1.8 TSI w Octavii - ktoś ujeżdża? 28.03.08, 20:29
        d7d napisał:

> jak się spisuje? już na chłodno, bez emocji :)

Taaa, rzeczywiście, opinie po tygodniu od odebrania auta nie są zbyt obiektywne.
        ;) Ale zdania specjalnie nie zmieniłem - silnik jest bardzo fajny. Inna sprawa,
        to to, czy ja potrzebuję tyle mocy. I wydaje się, że nie potrzebuję, szczególnie
        stojąc w korkach. Ale chyba warto dać te parę groszy więcej za taką elastyczność.

> zużycie paliwa, dynamika i itp...

Zużycie średnie z 3 tys. km mam 9.1 litra. W mieście mieszczę się koło 10, choć
        jak jadę krótkie odcinki (do 7 km), to spokojnie można osiągnąć 15 (wskazanie na
        komputerze, ale prawie nie oszukuje). Srednia w miescie 10.2, ale malo jezdze w
        korkach i czasem wieczorem / w nocy.

W trasie (300-400 km za jednym razem) potrafie zejść do 6.5 niespecjalnie
        tarasując drogę (średnia 80 kmh, ale w porywach do 160). Ten sam odcinek też
        zrobiłem ze średnią spalania koło 10 litrów.

I teraz - czy kupiłbym auto z tym silnikiem jeszcze raz? Chyba tak, bo TDI
        strasznie klekocze. Ale jeśli miałbym sam składać auto z klocków VAG, to
        wziąłbym Octavię z silnikiem 1.4 TSI 122 KM + skrzynia DSG. W mieście auto z
        taką skrzynią byłoby chyba nawet bardziej elastyczne, a napewno wygodniejsze, w
        trasie mniej, ale znowu jeżdżę w mieście. A 1.4 pali 2 litry mniej.

Drobny problem jest taki, że tych silników nie ma w Octavii. Ale może kiedyś.

Generalnie TSI to niezła technologia - maksymalny moment obrotowy dostępny
        prawie od początku zakresu, to jest to.
    • cedrat1 Re: 1.8 TSI w Octavii - ktoś ujeżdża? 26.04.08, 22:10
      hello warto bylo kupic to autko samochod przyspiesza rewelacyjnie na kazdym
      biegu czuć odejscie ze wciska w fotel spalanie jak jade grzeczenie a bądzmy
      realistami w korkach w wawie cudów nie ma to 10 l jak troszke depne mocniej 12,5
      ale po co? wystarczy swiadomośc ze mozna jak trzeba dac power a po miescie i tak
      korki i wystarczy spokojna jazda ostatnio sporobowalem sie z bmw 523i nowy model
      spod swiateł i gośc wywalił oczy? :) bo poszlismy równo:) łeb w łeb bmw w
      specyfikacji ma 8.3 do paki a moja skoda 8.1 :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka