Dodaj do ulubionych

dla 6 osobowej rodziny

22.01.09, 07:50
Panowie, szukam samochodu dla 6 osobowej rodziny (4 osoby dorosłe + 2
dzieciaków do 4 lat), jazda w 80% po mieście dlatego autko ma być ekonomiczne,
i tanie w utrzymaniu cena do 20 tys zł. Silnik 1,4- 2,0. Co proponujecie ?
dzięki za podpowiedzi :)
Obserwuj wątek
    • legend3.2 Re: dla 6 osobowej rodziny 22.01.09, 08:09
      Ja proponuję Hondę FR-V z silnikiem benzynowym 2.0 z 150 konnym
      motorem lub 2.2 DOHC z 140 konnym silnikiem. 2.0 już nie robią ale
      na rynku wturnym można znaleźć fajne egzemplarze. Samochód bardzo
      funkcjonalny i na wyższych obrotach jak to honda zrywny. Plusem tego
      auta jest ogromna przestrzeń na nogi pasażerów z tyłu i płaska
      podłoga:) Jeżeli nie ten to jakiś fajny Van Oplel Zafira ma 7 miejsc
      i od 1997 roku był w sprzedaży. Honda jest dość szeroka ale za to zz
      dużym bagażnikiem, środkowy fotel w pierwszym i 2 rzędzie
      przemieszcza się przez co nie obijamy się barkami a jeżeli nikt na
      nim nie podróżuje to jest świetnym podłokietnikiem. Ponadto oparcia
      z tyłu można ustawić pod dwoma kątami nachylenia...samochód
      bezpieczny naszpikowany poduszkami...na pewno znajdzie się w
      internecie jakiś fajny artykuł na temat tego samochodu.
    • mort_subite Re: dla 6 osobowej rodziny 22.01.09, 10:12
      Wielkiego wyboru raczej nie ma. Można znaleźć kilka aut nominalnie 7-
      osobowych, jak wspomniana Zafira, ale z reguły oferują sensowną
      przestrzeń i dostęp tylko dla 5 osób - dodatkowe 2 miejsca są dodane
      trochę na siłę i kosztem pojemności bagażnika, który w wersji 5-
      osobowej potrafi być przepastny, zaś w wersji 7-osobowej - już
      niekoniecznie...
      Poza wspomnianą Hondą FRV przychodzi na myśl jeszcze jeden samochód
      6-osobowy - Fiat Multipla. Powinien być tańszy, niż Honda i
      niewykluczone, że zmieściłby się w założonym budżecie. Trzeba tylko
      mieć na względzie, że jest to auto dość nietypowe a do tego errr...
      specyficznie estetyczne (zwłaszcza wersja sprzed face-liftingu).
      Poczytaj sobie opinie tu: www.autocentrum.pl/fiat/multipla/
      • ediwer Re: dla 6 osobowej rodziny 22.01.09, 10:38
        www.wroom.pl/samochody-fiat-multipla-cena-do-20k-s-wgdaty-malejaco.html
        Opel Sintra:
        www.wroom.pl/samochody-opel-sintra-cena-do-20k-s-wgdaty-malejaco.html
        Dacia Logan MCV:
        www.wroom.pl/samochody-dacia-logan-cena-do-20k-s2-wgdaty-malejaco.html
        Chrysler Voyager:
        www.wroom.pl/samochody-chrysler-voyager-cena-do-20k-s-wgdaty-malejaco.html
        Ford Galaxy:
        www.wroom.pl/samochody-ford-galaxy-cena-do-20k-s-wgdaty-malejaco.html
        Nissan Serena:
        www.wroom.pl/samochody-nissan-serena-cena-do-20k-s-wgdaty-malejaco.html
    • operator1234 Re: dla 6 osobowej rodziny 22.01.09, 10:51
      dzięki Panowie za informacje:
      będę szukał zefiry i multiply :)
      To ma być mój drugi samochód w rodzinie do podwożenia raz na jakiś czas moich
      staruszków żonki i dzieciaków np na zakupy, na działkę itp wiec nie będzie za
      bardzo eksploatowany. Tak naprawdę nie liczy się wygląd tylko to by zabrać tą
      całą gromadę jednym samochodem i jeszcze aby coś się zmieściło do bagażnika :)
    • drab59 Re: dla 6 osobowej rodziny 22.01.09, 11:35
      A jak ty, drogi operatorze1234, odróżniasz rady mądre od głupich. Zamierzasz
      podjąć ważną decyzję w oparciu o sugestie ludzi, których nie znasz, których
      fachowości nie znasz, których doświadczeń nie znasz, o których generalnie nie
      wiesz nic. A w przypadku nieudanego zakupu listy z pretensjami na Berdyczów, tak?
      Przed wielu laty mój wuj miał Wartburga (dwusuw) i uważał go za najlepszy
      samochód dostępny wówczas na rynku. Zapytany, czy próbował jeździć czym innym,
      kupić dla porównania inne autko, odpowiadał: A po co, przecież najlepsze już mam.
      Ilu takich dobrych wujków podpowiada tobie?
      W mojej ocenie nie ma podstaw, aby większość z tych sugestii choćby rozważyć.
      Z całym szacunkiem, może dwie...?
      To trochę tak, jakbyś obcych ludzi prosił o radę w kwestii wyboru żony. No to
      masz odpowiedzi: nie bierz rudej, najlepiej blondynkę bliźniaka lub skorpiona, z
      małego miasta lub z wioski. A ja żyję 15 lat z korpulentną brunetką i jestem
      bardzo zadowolony. Co z ciebie za operator???
      • operator1234 Re: dla 6 osobowej rodziny 22.01.09, 13:06
        szanowny Panie drab59 jako operator1234 jestem specjalistą w swojej dziedzinie
        (i nie jest to motoryzacja). Proszę także nie porównywać żony do samochodu.
        Zadam Panu pytanie:
        Czy jak potrzebuje Pan np. ocieplić swój dom (to przykład)najpierw testuje Pan i
        kupuje za xxxx zł wełnę, styropian czy inny materiał aby sprawdzić co lepsze -
        no bo przecież jesteś 100% facetem i nie pytasz nikogo? a może jednak pytasz
        przyjaciół znajomych co polecają (jeśli akurat któryś z nich ocieplał dom - w
        moim przypadku nikt nie ma takiego samochodu)a potem z wybranych propozycji
        wybiera najlepszą. Zaraz napiszesz mi że najlepiej udać sie do sklepu i tam
        zapytać fachowca który pewnie będzie zachwalał to co ma akurat na stanie i chce
        sprzedać. Jaka jest więc różnica ? prócz tej że ja dowiem się z forum więcej niż
        od sprzedawcy który chce mi coś wcisnąć na siłę ? Tak chyba łatwiej. Teraz na
        uwadze mam 2 samochody zefirę i multiplę pewnie według ciebie teraz powinienem
        przeprowadzić testy który lepszy ? nie zrobię tak ale w przyszłości będę miał
        już wyrobione zdanie o danym samochodzie i jak ktoś zapyta na forum czy to dobry
        wóz udzielę mu rady.

głowa do góry !!!
        • galtom Re: dla 6 osobowej rodziny 22.01.09, 13:17
          Multiple koledze odradzam. Znajomi mieli (JTD) i ciagle klopoty. A to siwatla, a
          to dmuchawa, a to costam (niby pierdoly ale codziennie cos sie dzialo). Szyby
          wiecznie zaparowane bo wentylacja malo wydajna. W srodku miejsce ok, ale
          bagaznik juz nie za duzy.
          Jeszcze raz pozwole sobie zwrocic uwage na Previe roczniki od 1990-2000.
          Roczniki 95-98 powinny byc ponizej 20 tys. zl (ewentualnie mozna pomyslec o LPG
          ale tu zdania sa podzielone). Za to bedzie kupa miejsca w srodku, wygodna i
          bezwaryjna (o ile nie kupi Pan zlomu).
          Moja to rocznik 99, 170k na liczniku i wysztko dziala, nic sie nie dzieje.
          Spalanie na trasie 9-10 w miescie nie przekraczam 13 (mam automat).
        • drab59 Re: dla 6 osobowej rodziny 22.01.09, 13:41
          No i mądrze piszesz, drogi Operatorze!
          Pytam przyjaciół i znajomych, a nie obcych ludzi na forum.
          Nie znam cię, znam się na samochodach,trochę.
          Nie myślałbym ani o Zafirze, ani o Multipli. Oczywiście nie posłuchałbym też
          sprzedawcy w markecie budowlanym.
          Zapytałbym szefa lub mechanika w serwisie np. Boscha, którzy naprawiają
          samochody różnych marek. Możesz dotrzeć do kogoś życzliwego i
          niezainteresowanego, byś kupił konkretną markę lub co gorsza konkretny egzemplarz?
          Ja mam podobne potrzeby jak ty. Jeżdżę samochodem ciut droższym, ale to tylko
          przez to, że jest zaledwie 3-letni, Galaxy 1,9 TDi 130 KM. Czy polecam? Tak,
          choć poddaję pod rozwagę silnik 110 KM, który choć mniej żwawy, jest
          zdecydowanie oszczędniejszy. Multipli, sorry, nie poleciłbym przyjacielowi,
          szczególnie kilkuletniej. No bo jaką? 1,9 JTD??? Zapytaj mechaników. Zafirę
          2.0DTI? Może, ale jako samochód oparty o Astrę II nie jest odrobinę za słaba na
          wożenie bez mała 700 kg? Nie wiem, nie miałem, nie znam nikogo, kto miał.
          Zalecam jedynie dużą ostrożność przy kierowaniu się opiniami obcych ludzi,
          których wiedza i sposób użytkowania samochodu są wielką niewiadomą. Na forum
          wypowiada się wielu fachowców i pasjonatów motoryzacji, ale moim zdaniem pisze
          tu również wielu dyletantów. Skoro udzielają głupich porad w zakresie
          diagnozowania usterek lub sposobów ich usuwania, mogą ci również źle poradzić w
          kwestii wyboru samochodu.
          I jeszcze a'propos wełny, styropianu lub innych materiałów. Nie mam własnego
          domu, może będę go miał. Zanim zacznę budowę, poproszę o rady przyjaciół,
          których potrzeby i sytuacja finansowa są zbliżone do mojej, a którzy dom już
          zbudowali.
          A dlaczego nie zrobisz testów samochodów? Zrób!!! Przynajmniej przejedź się na
          jazdę próbną, taką kilkudziesięciokilometrową. Jeśli ktoś chce sprzedać, to
          pozwoli. Jedź do zaprzyjaźnionego warsztatu i poproś o opinię, Postaraj się,
          abyś mógł zapalić samochód rano, gdy jest zimny po nocy. Wyłącz radio, skręć
          dmuchawę, przejedź się po dziurach.
          Sorry za żarty o żonie, w tym temacie akurat ja nie jestem specjalistą.
          Pzdr.
          drab59
          • operator1234 Re: dla 6 osobowej rodziny 22.01.09, 13:55
            no widzisz :)
            teraz mam jeszcze Twoja opinię (forda galxy też już forumowicz polecał) i
            galtom-a. Mam z czego wybierać, sprawdzę twoja propozycje no bo po to przecież
            pytałem :) zrobię tak jak radzisz, przetestuję samochód przed kupnem (miałem
            taki zamiar choć pewnie skończy się na kilku km wycieczce i wizycie u mechanika).
            Dzięki Panowie za podpowiedzi !!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka