Dodaj do ulubionych

skody są porządne tylko że...

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.11.03, 11:53
takie jakies nijakie. Peugeot 206 jest koci, drapieżny, citroen C2 sport
design. A skoda taka jakaś bezplciowa, jakby brak w niej bylo sexapilu,
który troszke w aucie jest potrzebny. Nie zmienia to faktu ze auta skody są
naprawde porzadnymi samochodami.
dlaczego projektantom z mlada boleslav zabrakło trochę odwagi i inwencji?
Obserwuj wątek
    • h.i.p Re: skody są porządne tylko że... 14.11.03, 12:04
      Wszystko jest rzeczą gustu. Może istotnie w autach skody nie ma polotu. Ale czy
      jest polot w takich autach jak fiat albea, czy najnowsza fiesta? Dla mnie na
      przykład koszmarem jest yaris - spuchnięty karzełek. Poprzednia wersja corolli
      była wg mnie brzydka, obecna też nie powala. A wcześniej np. siena, najbardziej
      bylejaki samochód jaki mogę sobie wyobrazić. A może się wkrótce okazać, że jak
      to zwykle bywa, nastąpi zmiana mody i design skody okaże się uniwersalny i
      ponadczasowy?
      pozdr
        • h.i.p Re: skody są porządne tylko że... 14.11.03, 14:42
          marceli.szpak napisała:

> Ale sie ubawilem.

hip: Baw się dalej. I spójrz na niektóre projekty samochodów. Trzeba było robić
          lifting i zmiany nieraz znaczne, bo ze względu na fatalny design, auta
          sprzedawały się po prostu źle. Tak było m. in. z atosem, ale nie tylko. W
          przypadku skody, jak widzisz, nie jest to konieczne.
          • marceli.szpak Re: skody są porządne tylko że... 14.11.03, 15:01
            h.i.p napisał:

> marceli.szpak napisała:
            >
            > > Ale sie ubawilem.
            >
            > hip: Baw się dalej. I spójrz na niektóre projekty samochodów. Trzeba było robić
            >
            > lifting i zmiany nieraz znaczne, bo ze względu na fatalny design, auta
            > sprzedawały się po prostu źle. Tak było m. in. z atosem, ale nie tylko. W
            > przypadku skody, jak widzisz, nie jest to konieczne.

Moze brak pieniedzy nawet na lifting?
            I Fabka bedzie produkowana do konca wieku.

• marceli.szpak Co sie dziwisz?. 14.11.03, 14:04
      Gość portalu: ron napisał(a):

> takie jakies nijakie. Peugeot 206 jest koci, drapieżny, citroen C2 sport
      > design. A skoda taka jakaś bezplciowa, jakby brak w niej bylo sexapilu,
      > który troszke w aucie jest potrzebny. Nie zmienia to faktu ze auta skody są
      > naprawde porzadnymi samochodami.
      > dlaczego projektantom z mlada boleslav zabrakło trochę odwagi i inwencji?

Samochod dla przecietnych ludzi nie moze byc nieprzecietny.
      Musi byc nijaki, tak zeby za 10 lat, a tyle zwykle trzymaja samochod skodziarze,
      nie szokolowal swoim wygladem i nie przyprawial swojego wlasciciela o kompleksy.
      • Gość: markus ......Tworki ??? IP: 195.117.23.* 14.11.03, 14:37
        nie wiem jakim czlowiekiem trzeba byc aby sie wpierd... w kazda dyskusje , wszystko jedno czego ona dotyczy , i wpierd.. zawsze od strony dupy.
        Mnie np. wyglad Fabi bardzo sie podoba. Nawet za bardzo nie potrafie wytlumaczyc po prostu to kwestia gustu ... Jednym moze sie podobac innym nie a jeszcze inni nie maja co do tego zdania . To jest prawo kazdego z nas - miec wlasne zdanie . Natomiast wyrazenie sie w sposob jaki robi to niejaki Pan ? szpak , to zwykle chamstwo , buractwo i wiesniactwo . Czlowieku zachowuj sie byle jak ale sie zachowuj. Na kazdym moderowanym forum dostalbys bana na stale.
      • Gość: gość Re: Co sie dziwisz?. IP: *.acn.pl 15.11.03, 12:11
        marceli.szpak napisała:

> Gość portalu: ron napisał(a):
        >
        > > takie jakies nijakie. Peugeot 206 jest koci, drapieżny, citroen C2 sport
        > > design. A skoda taka jakaś bezplciowa, jakby brak w niej bylo sexapilu,
        > > który troszke w aucie jest potrzebny. Nie zmienia to faktu ze auta skody s
        > ą
        > > naprawde porzadnymi samochodami.
        > > dlaczego projektantom z mlada boleslav zabrakło trochę odwagi i inwencji?
        >
        > Samochod dla przecietnych ludzi nie moze byc nieprzecietny.
        > Musi byc nijaki, tak zeby za 10 lat, a tyle zwykle trzymaja samochod
        skodziarze
        > ,
        > nie szokolowal swoim wygladem i nie przyprawial swojego wlasciciela o
        kompleksy
        > .
        czy "beczka" dziwi ciebie ?
        a może "garbus" jest taki dziwny ?
      • Gość: niezależny Re: Co sie dziwisz?. IP: *.acn.pl 15.11.03, 12:13
        marceli.szpak napisała:

> Gość portalu: ron napisał(a):
        >
        > > takie jakies nijakie. Peugeot 206 jest koci, drapieżny, citroen C2 sport
        > > design. A skoda taka jakaś bezplciowa, jakby brak w niej bylo sexapilu,
        > > który troszke w aucie jest potrzebny. Nie zmienia to faktu ze auta skody s
        > ą
        > > naprawde porzadnymi samochodami.
        > > dlaczego projektantom z mlada boleslav zabrakło trochę odwagi i inwencji?
        >
        > Samochod dla przecietnych ludzi nie moze byc nieprzecietny.
        > Musi byc nijaki, tak zeby za 10 lat, a tyle zwykle trzymaja samochod
        skodziarze
        > ,
        > nie szokolowal swoim wygladem i nie przyprawial swojego wlasciciela o
        kompleksy
        > .
        czy beczka lub garbus ciebie tak dziwi też ?
        • von-koza Re: skody są porządne tylko że... 15.11.03, 14:00
          Gość portalu: Braził napisał(a):

> Bo nie oni ją projektowali (karoserję)
          > A kto zgodnie kim jest projektant skorupy Fabii?

Też to słyszałem, ale kto - nie mam pojęcia.
          (tak na chybił trafił - Japończyk?)
          Mów :)))

Przy okazji - Jeśli chodzi o design Fabii - to rzeczywiście jest powiedziałbym
          poprawny, konserwatywny, ale jednocześnie nie budzi kontrowersji. Czy to źle,
          czy dobrze? Ani tak, ani tak. Wcale ktoś, kto kupuje Fabie nie kieruje się
          koniecznie brakiem potrzeby wyróżniania się w tłumie. Nie pomyśleliscie
          szanowni panowie krytycy tej marki, że zwyczajnie i poprostu niektórym Fabia
          bardziej się podoba niż np. nowa Micra, czy ten ostatni Citroen. Toż to wg
          szkaradztwa. Podkreślam wg. mnie. I wcale nie mam zamiaru z tego powodu wyzywać
          ich właścicieli od bezguść. Jednym podoba się to, innym coś innego.
          Przy okazji - W klasie compact tak samo bardziej podoba mi się Corolla niż
          Meganka. Czemu nikt z Was krytykantów po niej (Corolli) się nie przejedzie za
          design - przecież też niewątpliwie taki konserwatywny i bezpłciowy. Nie to co
          ekstrawagancka Meganka z na siłę pomniejszonym kufrem a'la lata 30-te i z tą
          idiotyczną półokrągłą tylną szybą. Czemu pytam - bo to Toyota i jej wolno?
          • Gość: Miki Re: skody są porządne tylko że... IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 17.11.03, 09:22
            Mi design Fabii obpowiada. Jest konserwatywny, ma prostą i zdecydowaną linię.
            Deska rozdzielcza jest prostaw formie i nie przeszkadza. Bo dla mnie samochodem
            do podziwiania może być Ferrari, czy Porsche (niektóre modele są jednak
            ponadczasowe i design mało się zmienia, przykładem może być Carrera). Fabia ma
            taką sylwetkę, że nawet za dwa, trzy lata będzie wyglądać dobrze. Natomiast
            samochody ze stajni Renault szybko się nudzą. Są jak modny ciuch, który zakłada
            się na jeden sezon, a później odkłada na wiele lat do szafy. Dla mnie samochód
            za te pieniądze co Fabia pełni rolę użytkową, nie potrzebuję tzw. "sport
            dizajn", czy "sexi wyglądu". Dla mnie jako klienta liczy się funkcjonalność,
            dostępność serwisu, warunki gwarancji, bezpieczeństwo, duży bagażnik. A to w
            100% zapewnia mi moja Fabia Kombi. Pozdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka