Dodaj do ulubionych

Którego Golfa GTi byś wybrał?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.09, 18:18
ahhhh gdyby ta jedyneczka jeszcze w kabrioleciku była :)
Obserwuj wątek
    • kirpek Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? 26.03.09, 20:22
      ja mam wrażenie czasami że jestem konserwatystą, nigdy nie miałem samochodu wyprodukowanego po '91, dodatkowo ostatni fajny golf to II (miałem golfa II 1.8 jak dobrze pamiętam 98km, nie gti ale i tak szybka to była bestia;) )także wybór jest dla mnie jasny- golf I ;) po za tym sąsiad ma I z dieslem, i jedyne przy czym go widzę jak robi samochód to zmienia olej i klocki. przy największych mrozach zaciągał połowę ulicy:D:D
    • kkprofi21 Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? 26.03.09, 23:08
      Puszczając wodze fantazji - chciał bym mieć wszystkie modele GTI począwszy od I aż do najnowszej VI. Myślę że ciężko porównać te dwa auta. Różnica w czasie robi swoje. Technika, silniki, wykonanie. Chociaż jedynka ma swój niepowtarzalny urok... Symbol GTI to coś więcej :-) Teraz graniczy z cudem znaleźć model GTI I w dobrym stanie, a pewnie cena modeli w dobrym sięga nowego Golfa, może nie GTI ale zwykłego modelu, chociaż mogę się mylić.
      • miettek8 Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? 27.03.09, 01:01
        Juz od poczatku sprzedazy w 1976 roku golf 1 GTI cieszyl sie
        ogromnym popytem. Magnesem przyciagajacym klientow bylo nowatorskie
        w klasie aut popularnych zastapienie gaznika ukladem wtryskowym
        paliwa firmy Bosch K-Jetronic, podobnym do tego z owczesnych Porsche
        911 i Ferrari. Liczbe sprzedawanych golfow GTI ograniczala produkcja
        ukladow wtryskowych, przypomina to troche obecna sytuacje z
        produkcja sinikow TSI i 'kryzysowym przyhamowaniem' montazu.
        Nadal aktualny slogan reklamowy VW tamtych czasow brzmial: "Lieber
        etwas warten, als auf so etwas verzichten" co mniej wiecej
        znaczylo "Lepiej troche poczekac, niz z czegos TAKIEGO
        zrezygnowac" :))
    • Gość: stanczyk ernwopr@w Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? IP: *.107.datacomsa.pl 27.03.09, 11:02
      Swietny temat ! wiecej takich ..!
      na Motortrend.com jest fajna instytucja : "wątku dnia":

mam slabosc do klasykow, w zwiazku z tym bardziej rajcowalby mnie staruszek GTI..z nowych wybralbym Scirocco (nie rozumiem jak ktos moze rozwazac kupno golfa gdy scirocco jest w ofercie !
      w top Gearze zawsze odwoluja sie przy porownaniach do Mk I GTI - to cos oznacza...

ale jeszcze chetniej zasiadlbym za sterami "Piżota" 205 GTI "Pinninfarina"...
      jest mocniejszy , lepeij wyglada..
      swietny byl tez Golf cabrio i np. GSI Cadett..to cool autka za mala (wówczas i zdaje sie teraz ) cenę !
    • Gość: stanczyk Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? IP: *.107.datacomsa.pl 27.03.09, 11:08
      dlaczego znalezienie dobrego egzemplarza graniczy z cudem?
      bo albo ograniczona byla prodzukcja przez niedobor wtryskowych silnikow, ale naoprodukowali duzo jeno nietrwale to auto..
      Pizotów 205 GTI mozna troche znalesc, Golfa I GTI jeszcze w zyciu nie widzialem..no chyba w Kopenhadze mi sie zdarzylo...ale tam sie szanuyje klasyki,, a tutaj prawdopodobnie byly uzywane jak maluchy - do wszystkiego..
      • miettek8 Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? 27.03.09, 11:43
        Dlaczego znalezienie dobrego egzemplarza graniczy z cudem?

Pierwsze egzemplarza golfa1 GTI mialy sporo wad konstrukcyjnych. W
        ramie nosnej i elementach nadwozia zbierala sie woda, jesienia w
        czasie deszczow, golf przybieral na wadze. Brakowalo odpowiednio
        rozmieszczonych otworow odprowadzajacych wode. Sama konstrukcja ramy
        byla niedopracowana i niekiedy zle zespawana, uzycie podnosnika
        moglo trwale odksztalcic podwozie. Blacha na karoserie byla zlej
        jakosci, ze stali zanieczyszczonej miedzia. Byly to lata deficytu
        stali w europie i uzyty przy produkcji zlom zelaza zawieral inne
        metale. Karoseria pierwszych golfow GTI potrafila przerdzewiec na
        wylot w ciagu 3 lat.
    • Gość: mario Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? IP: 195.205.63.* 27.03.09, 11:50
      Pewnie, że najlepiej oba auta mieć w garażu. Dla miłośnikow motoryzacji golf GTI to tak jakby styl życia. "Masz GTI, czyli znasz się na rzeczy". Osobiście nie mogą ciąlge przekonać się do wyglądu "szóstki". Przedni zderzak wygląda zbyt agresywnie, powiedziałbym, że nawet brzydko. Nie podobają mi sie też rozdzielone końcówki wydechu. Ale pewnie, gdy zobaczę go na zywo, to zakocham się od razu. Tak jak w GTI 5. Moim zdaniem najpiękniejsze GTI w historii...
    • mosfet29 Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? 27.03.09, 12:47
      Golf I mial znacznie lepsze blachy niz Focus czy Mondeo ale trzeba brac pod uwage ze najmlodsze GTI MK I ma dzis 26lat wiec ... czas robi swoje w kazdym samochodzie
      Zwykle Golfy sa jeszcze do kupienia ale GTI mimo ze zostal sprzedany w bardzo duzej jak na tamte czasy liczbie dzis jest autem kolekcjonerskim stad ich zakup jest trudny i drogi .A jesli cos sie pojawia to najczesciej zajezdzone i oprzerabiane egemplarze ktore tym samym traca cala wartosc .
    • Gość: gtv Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? IP: *.68.236.149.adsl.012.net.il 27.03.09, 20:45
      Pan red. Lewandowski uległ niestety powszechnej ostatnio .
      manii mitologizowania golfa GTI pierwszej generacji. Ja w nim lubiłem jedynie fotele w zabawna kratkę, przyzwoicie sprężyste, na reszcie sie zawiodłem. Auto nie jeździło- w porównaniu do mojej ówczesnej Lanci 1.6 HF Rally, starszej od golfa GTI o ładnych pare lat i prowadzacej sie o niebo lepiej mimo sztywnej tylnej osi i piórowych resorów.. .Także moja późniejsza alfa sud 1.5 Ti biła golfa GTI pod kazdym względem (przyśpieszenie, chodzenie po zakretach, przyjemność z jazdy)- póki nie przegrała do rdzy. Nie mam pojęcia skąd się bierze pęd do nasładzania się golfem GTI pierwszej generacji, lepszym wprawdzie od cywilnych golfów - ale nadal przeraźliwie przecietnym autem, wysokim, hałaśliwym i chybotliwym
    • Gość: milion Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? IP: 77.254.255.* 28.03.09, 21:47
      tyle kilometrow przejechalem golfami od1982 roku. Żeby było ciekawiej, ten pierwszy to był właśnie GTI, na dodatek w wersji Oettinger. Wrażeń jakich dostarczał nie da się z niczym co jest obecnie dostępne porównać, chociażby dlatego, że jeżdziło się po pustych drogach, bez radarów i co może zdziwić dziur w jezdni. O walorach jezdnych innych samochodów uczestniczących wówczas w ruchu nie warto nawet wspominać.
      Czasy przejazdu jakie dawało się wtedy uzyskiwać bez specjalnego wysiłku są już nie do powtórzenia, bez względu na to czym by się teraz jechało, a i to przy założeniu , że nie straciłoby sie prawa jazdy. W Niemczech jeździło się wtedy też inaczej niż dzisiaj - proszę spróbować przejechać z Kolonii /konsulat PRL/ do centrum Frankfurtu am Main ze średnią 151 km/h. Wtedy tym się dało, są świadkowie.
      Auto dawało odczucie bezpośredniego kontaktu z drogą i niesłychanej wrażliwości
      na wszelkie manewry - chociażby z powodu braku wspomagania kierownicy. Warunek - tylko dwie osoby w środku, dobre opony, amortyzatory i paliwo - z tym były problemy - jakość - padał wtrysk. W sumie jeździło się tym lepiej niż BMW 2002turbo - było za nerwowe. Golf VI - np 1,4 122ps jeżdzi fajnie, wykończony jest super, ale to nie to. Nie dlatego, że ma gorszy odjazd - wszystko inne jest lepsze - poprostu czuje sie, że trochę dużo jest tego opakowania dookoła - kart to to nie jest.
      P.S. Końcówka jedynki miała silniki 1,8 112ps o sporo większej elastyczności
    • Gość: Andrzej Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? IP: *.chello.pl 29.03.09, 09:31
      Miałem Golfa II GTI 136 KM, miałem Golfa III GTI 115 KM i poźniej wersję 16V 150 KM, teraz mam Golfa IV GTI 180 KM (seria limitowana na zakończenie produkcji) i wiem z własnego doświadczenia, że żaden diesel czy inne auto nie daje tyle radości z jazdy co te poczciwe Golfiny. Jedyny warunek to utrzymywanie ich w nienagannym stanie technicznym (co nie jest trudne). Nowa VI -tka bardzo mi się podoba, jeździłem taką ale z dieslem 2,0 TDI, jest ok. ale poczekam na GTI i za kilka lat kupie z pewnością
    • Gość: Bejbe Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? IP: *.chello.pl 29.03.09, 09:41
      Golf I GTI to już niestety "biały kruk" auto praktycznie nie do kupienia w oryginalnym stanie. Na zachodzie takie auta już są klasykami i stoją w garażach kolekcjonerów, w Polsce nie ma absolutnie mowy o kupieniu GTI I w znośnym stanie. Wątpię czy w PL jest choćby jeden egzemplarz kolekcjonerski. Dobrze ze legenda GTI trwa za sprawa kolejnych modeli, żadna inna firma nie buduje takich aut przez tyle lat.
    • kkprofi21 Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? 29.03.09, 19:26
      Szczególnie w Niemczech GTI uznawane jest jak symbol, jak ikona. GTI wyznacza praktycznie od I edycji trendy, a konkurencja nie może za nim nadążyć - przykład jest prosty nawet przy okazji VI edycji GTI - Golf posiada skrzynie DSG i napęd 4MOTION a co ma konkurencja? Ford - przednio napędówka ze zwykłą skrzynia, to samo Megane... Widać kto jest królem...
    • Gość: Bernie Re: Którego Golfa GTi byś wybrał? IP: *.chello.pl 30.03.09, 09:06
      Miałem okazję jeden dzień jeździć nowym Golfem VI 2,0 TDI 140 KM Highline i powiem tyle: nowy silnik 2,0 TDI z common railem jest bardzo cichy i świetnie pasuje do takiego auta, jeżdżę na codzień 3 letnim BMW 3 2,0d 163 KM i musze powiedzieć, że Golf VI z dieslem to jest auto warte szacunku, świetnie dopracowane wnętrze, świetny silnik. Wyobrażam sobie o ile lepiej pojedzie wersja 170 KM. Duży szacun!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka