Dodaj do ulubionych

Grande Punto czy Opel Corsa D?

31.03.09, 13:44
zastanawiam sie nad zakupem nowego auta z salonu. Interesuje mnie albo Fiat
Grande Punto albo Corsa D. bralem tez wczesniej pod uwage Toyote Yaris, ale po
jazdach ten ostatni to tak srednio mi pasuje.
Obserwuj wątek
    • frequentflyer Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 31.03.09, 15:06
      przejedź się corsą - ja jeździłem tydzień corsą z wypożyczalni, we wspaniałych
      okolicznościach przyrody, a i tak najlepiej zapamiętanym widokiem było to
      debilne odbicie w przedniej szybie srebrnej ramki idącej w górę na deskę od konsoli.
      i przez to corsy bym nie kupił. albo ramkę jakoś zaczernił.
      poza tym silnik 80 KM w corsie dobry tylko na płaskim. lepszy nawet 75-KM diesel.
    • x-darekk-x Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 31.03.09, 17:19
      te samochody maja bardzo wiele wspolnego - powstaly jeszcze w
      czasach narzeczenstwa gm i fiata.
      ja mam bardzo dobre doswiadczenia z fiatem(ami), ale mysle, ze oba
      auta to niezle propozycje. choc w tej klasie pojawilo sie juz sporo
      nowszysch konstrukcji.
      • kaczkada Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 01.04.09, 10:30
        Grande Punto i Corsa to w zasadzie ten sam samochod, roznią sie tylko detalami
        zeby Corsa byla podobna do Opla a Punto do Fiata :)
        Silniki diesla sa te same, tylko bezynowe kazda z tych firm wstawia swoje.
        Wybor nalezy do Ciebie :)

• vgrin Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 01.04.09, 12:04
          nie no troche roznic miedzy nimi jest. To co bardziej przemawia do mnie we
          fiacie to cena, bo ta jst zdecydowanie nizsza. teraz zastanawiam sie nad
          silnikiem? mysle nad 1.4 77KM, auto na dojazdy do pracy, po miescie powinno byc
          chyba ok? nie?
    • moni692 Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 01.04.09, 18:40
      Ja bym nie brala zadnego z nich.

Punto:

- pali duzo
      - psuje sie czesto
      - jest za "plastykowy"

Corsa:

- tez pali duzo
      - nie wiadomo czy opel przetrwa kryzys (pyt. czesci zamienne?)
      - osobiscie nie podoba mi sie z wygladu

Ja bym osobiscie jeszcze sie porozgladala. Jezdze obecnie toyota
      yaris i jestem bardzo zadowolona. Sprobuj kupic przez niemieckich
      handlarzy internetowych (z dostawa do domu) to mozesz sporo
      zaoszczedzic. My zaoszczedzilismy 4 tys euro.
      • frax1 Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 01.04.09, 22:07
        Porównywanie Yarisa to Grande Punto czy Corsy nie ma sensu bo... te dwa ostatnie
        w jeździe i przestronności robią wrażenie auta o klasę większego. Komfort jazdy
        jest nieporównywalnie większy, do tego przestronność i prowadzenie. Poza tym
        mnie Yaris przeraża swoim wykończeniem w środku i prostactwem. Mimo, że żaden z
        tych aut nie jest rewelacyjnie wykończony, to jednak i Corsa i Punto są znacznie
        ciekawsze.
        Zobacz jeszcze Jazz - praktyczny i hondy to niezłe auta, 207 - jest b.komfortowy
        jak na klasę.
        Ja osobiście wziąłbym chyba Punto - doposaż jest fajnie i weź większy silnik bo
        ten 1.4 77km nie jest zbyt dynamiczny. Punto fajnie wygląda w wyraźnych kolorach
        - pomarańczowy to rewelacja. Generalnie mam bardzo dobre doświadczenie z Fiatami :)
        Pozdrawiam
            • vgrin Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 02.04.09, 12:39
              dzieki za odpowiedzi:
              moni692 skad masz takie info skoro jezdzisz yariska?

frax1. hmm zastanawiam sie nad silnikiem, szczerze powiedziawszy to wydawalo mi
              sie, ze ta wersja 1.4 77KM bedzie wsytarczajaca na potrzeby miejskie, co prawda
              ten diesel 1.3 75 KM tez mi chodzi po glowie, lepszy diesel myslisz? co do
              bravo, to chyba troch za drogi jak na mnie....gdybym mial wiecej to pewnie
              bralbym go pod uwage.
              • mjf1 Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 02.04.09, 16:48
                Miałem Punto II (60 KM), chcałem zmienić na Grande, ale
                zrezygnowałem, bo w moim zasięgu finansowym był wtedy tylko model z
                silnikiem 77 KM. Jazda próbna zdołowała mnie na tyle, że sobie
                odpuściłem...Straszny muł, po resecie kompa przy rozgrzanym silniku
                wyżłopał mi w czasie kilkunastominutowej jazdy próbnej ponad 10
                l/100 km i głośny. Kupiłem coś kompletnie innego. Diesel ma
                przynajmniej wyższy moment i mniej Ci spali.
              • frax1 Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 02.04.09, 17:15
                Jaka jest różnica cenowa między 1.4 a dieslem? Wiadomo że diesel będzie
                ekonomiczny, ale droższy w zakupie pytanie tylko ile? Dlaczego zasugerowałem
                bravo, to większe auto a z tego co widzę to różnica w zakupie pomiędzy GP diesel
                a bravo diesel jest prawie żadna. Punto jest fajne, ale jak możesz kupić za
                niewiele więcej bravo to kup to drugie - mniej stracisz przy odsprzedaży i
                będziesz miał bardziej komfortowe auto. Małe diesle typu 1.4, 1.6 są szczególnie
                ekonomiczne w mieście - na trasie już nie ma wielkiej różnicy pomiędzy np. 2.0
                dieslami.
                Pozdrawiam
                • rafal_x Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 02.04.09, 22:57
                  Ostatnimi czasy Fiat dawał rabat na MultiJety, 5kPLN. Ale nie wiem, czy jeszcze obowiązuje. Teraz na stronie dla '8r. mają taki rabat dla wszystkich wersji.
                  Po drugie, to są te same samochody, z wyjątkiem silników benzynowych.
                  Po trzecie, w 1.3 MultiJet potrafi ulec awarii napinacz łańcucha rozrządu, łańcuch "przeskakuje wtedy kilka oczek". Być może już wadę poprawiono.
                  Po czwarte, małe diesle w mieście wcale nie są ekonomiczne. A właśnie w trasie są największe oszczędności. Otóż współczesne z wtryskiem bezpośrednim bardzo długo się rozgrzewają. Bo paliwo spala się w komorze w tłoku, kadłuby są bardzo masywne i z żeliwa. Na krótkich trasach w mieście jeżdżenie takim autem nie ma sensu. Teraz mam potwora 1370 kg blachy i szkła, 1.5CRDI, w mieście zjada tak 8.5 bez AC. W tęgie mrozy potrafił połknąć i 10.
                  Na trasie bez AC zadowala się 5 litrami na każde 100 km.
                  Najpiękniejszy w aucie z napędem diesla jest efekt, jaki uzyskasz mając 1000 obr./min. i wciskając gaz do końca :-) Budzi się bestia :-) Najgorsze jest odcięcie przy 4500 obr./min. (u mnie). Chciałbyś jeszcze, a tu sterownik mówi koniec jazdy :-(

PS. W autach z silnikiem Diesla, tych trochę droższych niż G. Punto, czy Corsa, zainstalowane są fabrycznie dogrzewacze. Zubożone ogrzewanie postojowe. Wyłącza się, gdy temp. cieczy chłodzenia osiągnie ~70 st. C.
                  Nietrudno się domyśleć, jak to wpływa na zużycie paliwa w mieście zimą.
                  • frax1 Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 03.04.09, 00:19
                    Jeżdżę dieslem 2.0 i on w mieście pali 8,5 w srogą zimę i przy jeździe typowo
                    miejskiej - nagrzewa się szybko bo ma np. rozmyślny system z przesłoną
                    chłodnicy. Czasem mam okazję jeździć dieslem 1.4 w aucie kompakt z dogrzewaniem
                    i on naprawdę szybko się nagrzewa dzięki temu systemowi a w mieście pali i
                    spokojnie o 1,5l mniej, jak jest ciepło to nawet o 2. Jest to słabiutki silnik i
                    ledwo daje rade z autem, ma wielką turbo dziurę i generalnie porównując z 2.0
                    jest... trochę męczący, ale trzeba przyznać że kultura pracy jak na diesla jest
                    wysoka (piezzo elektryczne wtryski) i do miasta jest ok. Na trasie oba auta palą
                    tyle samo, z tymże 2.0 ma 6 skrzynie a 1.4 5. Przy podobnej jeździe różnica jest
                    albo żadna albo rzędu 0,2-0,4l na korzyść 1.4 - komfortu jazdy nie porównujmy bo
                    2.0 jest wystarczający a 1.4 miejscami się męczy.
                    Pozdrawiam
    • akwa-fan Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 02.04.09, 22:52
      Rok temu miałem dokładnie ten sam dylemat i wybrałem Corsę D z silnikiem 1,2 (80
      KM), za którą zapłaciłem 51 tyś. Gdybym kupował dzisiaj, to zdecydowałbym się
      jednak na Yarisa 1,0 lub Grande 1,3 (75 KM). Z Corsy jestem bardzo zadowolony
      (zrobiłem już 7 tyś. km), ale ze względu na kryzys i fakt, że firma Opel może w
      ogóle przestać istnieć teraz nigdy nie zdecydowałbym się na Opla!!!
        • akwa-fan Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 03.04.09, 07:56
          Widzisz "frax1", ale to nie jest takie proste, gdyż GM w zamian za udzieloną im
          pożyczkę, zastawiła patenty Opla, więc przejęcie marki przez inny koncern jest
          niemożliwe, ponieważ koszt wykupienia tych patentó, jest o wiele wyższy niż
          ewentualny dochód ze sprzedaży samochodów. Z tego, co wiem to wydzielenie Opla
          jako samodzielnej marki też jest mało prawdopodobne, no chyba, że wypali
          sprzedaż akcji w Niemczech i będą chętni, aby je nabywać...

"vgrin" - tak jak mówiłem ja polecam Ci Yarisa, gdyż jest to idealne i
          bezawaryjne małe autko, które moim zdaniem ma tylko jedną wadę (brak
          plastikowych nadkoli z tyłu) i to ta przypadłość zdecydowała o tym, że nie
          kupiłem właśnie Toyoty. Nie ma takiej opcji aby Yaris 1,0 spalił Ci więcej niż
          5,8-6,0 litrów, a w przypadku Corsy 1,2 lub Punto 1,4 musisz się liczyć, że w
          zimie możesz osiągnąć nawet do 8,0 litrów... Bierz pod uwagę także fakt, że
          Toyota będzie najlepiej trzymała wartość, a Fiata jeśli w ogóle potem sprzedaż,
          to za grosze! Fiata to nawet złodzieje nie chcą kraść...:)
            • frax1 Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 03.04.09, 18:15
              Ja miałem kiedyś Brave i był to samochód które najbardziej mnie zaskoczył. Miał
              100tyś mil i silnik 1.2 - z autem nie działo się kompletnie nic, zawieszenie
              nawet nie puknęło (oryginalne) - co więcej paru moich znajomych miało podobne
              auta i były bezawaryjne. Od tego momentu uważam Fiaty za porządne auta.
              Pozdrawiam
              • akwafan Re: Grande Punto czy Opel Corsa D? 03.04.09, 19:09
                vgrin - ja przez całe życie również jeździłem Fiatami i nawet teraz jako drugie
                auto mam Seicento. Nigdy też nie narzekałem na Fiata, ale jeśli chodzi
                konkretnie o Grande Punto, to w przedziale cenowym jaki brałem pod uwagę, mogłem
                sobie pozwolić jedynie na silnik benzynowy 1,4 (77 KM) i przerażało mnie to, że
                w dzisiejszych czasach jakaś firma wypuszcza auto z 8 zaworowym bardzo starym
                silnikiem, skoro np. Corsa D i Yaris mają nowoczesne 12-16 zaworowe silniki ze
                zmiennymi fazami rozrządu, a nawet z turbinami. Zanim wybrałem Corsę, to przez
                prawie dwa lata w każdym z tych trzech samochodów przesiedziałem dziesiątki
                godzin i zacząłem dostrzegać subtelne różnice w wykonaniu. Zauważ, że dopiero
                wyższe wersje GP mają przyzwoity plastik na desce rozdzielczej, bo te tańsze
                maja taki jak na tanich Chińskich zabawkach... Nie trzeba daleko szukać, ale
                spójrz choćby na różnicę pomiędzy Corsą, a GP w jakości podsufitki, jakości i
                dopasowaniu plastików słupków przednich lub wykończenie drzwi... Tak jak
                wspomniałem zdecydowałem się na Corsę D, ale teraz żałuję, że nie wziąłem Yarisa
                i cały czas chodzą mi po głowie myśli, aby zostawić 8 miesięczną Corsę w
                rozliczeniu i dopłacić do Toyoty.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka