Dodaj do ulubionych

Pierwszy taki silnik roku

• miettek8 Re: Pierwszy taki silnik roku 19.06.09, 12:10
      No dobrze, w sumie redakcji Moto naleza sie podziekowania, ze napisali cos ciekawego o silnikach.
      Bzdury wypisuje tez mototarget.pl, dla nich moc 178bhp jest rowna 178KM. Telewizja TVN turbo bezmyslnie te brednie powtarza.
    • Gość: fiatfan Re: Pierwszy taki silnik roku IP: *.subscribers.sferia.net 20.06.09, 22:07
      Ja podpisuję się pod jednym. Bez sensu jest czytać kolejny politycznie poprawny artykulik o wyższości konstrukcji cepa nad młotem. Niemcy dawno już straciły przewagę nad resztą świata jeśli chodzi o jakość czy kulturę pojazdu. Nie widzę żadnej różnicy między nimi, japońcami, włochami czy francuzami. Z plusem dla dwóch ostatnich, że robią samochody przynajmniej ładne. Jestem na etapie kupowania auta i po odwiedzinach salonów Opla, Forda, DB oraz Seata (do VW nie zaglądałem, idiotą nie jestem) doszedłem do wniosku, że racjonalnym zakupem będzie Alfa Romeo.
      Pozdrawiam.
      PS. W szczególności drażni mnie przereklamowana Insignia. Z daleka to może to i ładnie wygląda, ale z bliska czar pryska i to szybko.
    • Gość: 1.8 TSI Re: Pierwszy taki silnik roku IP: *.centertel.pl 21.06.09, 06:48
      miettek8:

Może i masz racje nie siedze tak głęboko w technologiach "holzwagenów". Absolutnie nie chcę sie spierać ale mam pare faktow, ktore wydaje mi sie potwierdzaja, ze 1.8 może mieć jednak kompresor i turbine. Moje auto kupilem w polskim salonie w roku - model2008. Sprzedawca twierdził, ze ma kompresor i turbine. Nie wiem ktore to jest TSI - na klapie mam naklejone TSI (w tym T srebrne a SI czerwone)

Patrząc na poską stronę VW w konfiguratorze dla PaskaVarianta mogę wybrać spomiędzy 1,4, 1,8 i 2,0 TSI. (Inne modele aut mają szerszą gamę 1,4 np sirocco ma 122 lub 160km dla silnika 1.4)

Niemiecka VW chwali sie w dziale aktualności w/w nagrodą za silnik w kategorii 1,1.4l, pisząc równocześnie że tą samą technologię stosuje w silnikach montowanych w różnych autach w tym w Pasku CC. W pasku CC nie ma jednak opcji 1.4 jest tylko 1.8 lub 2.0. Stąd pośrednio można wnioskować, ze technologia jest ta sama

Co więcej, każda oficjalna strona VW rozróżnaia tylko jedno TSI

raf:
      TFSI chyba jest odpowiednikiem TSI ale szczegółowiej opisanym cyt Twincharged stratified injection. TSI combines the abbreviation T for turbo and FSI for fuel stratified injection (direct fuel injection). Twin-charging with a turbocharger and supercharger achieves low fuel consumption together with high engine performance)

Ocztwiście wiem, ze w poprzednich wcieleniach paska były benzynowe 1.8T z samą turbiną, ale nawet wizualnie są inne niż to co jest u mnie pod maską
    • miettek8 Re: Pierwszy taki silnik roku 21.06.09, 10:29
      - Silnik 1,8 TSI z cala pewnoscia nie ma dodatkowej sprezarki mechanicznej, wiec nie jest Twinchargerem.
      - Sprzedawca jest jak redaktor i nie mozna brac na serio tego co mowi, fakt ze zycie bez nich byloby smutniejsze.
      - Passaty sprzedawane sa tez w opcji z Twinchargerem - silnik 1,4TSI 150KM.
      - Faktycznie, od kilku tygodni na stronach VW akronim TSI opisywany jest wylacznie jako Twincharged Stratified Injection. Dotychczas siniki TSI bez kompresora opisywane byly jako Turbocharged Stratified Injection. Swiadcza o tym wpisy w Wikipedii.
      de.wikipedia.org/wiki/TSI_(Motorentechnik)
      Moim zdaniem z zaistnialej sytuacji posrednio mozna wywnioskowac, ze VW w dziale marketingu ma niezly balagan. Silniki z pojedyncza turbosprezarka nie mozna nazwac TSI Twincharged Stratified Injection !
    • Gość: olgierd Re: Pierwszy taki silnik roku IP: *.ksknet.pl 21.06.09, 10:47
      1.8 tsi to inna konstrukcja, nie ma kompresora. Kupilem niedawno passata 1,4 tsi. ma on 150km i jest to ten silnik co w golfie tylko z inna moca.
      Zastanawialem sie nad tym 1,8, duzo jezdzilem na jazdach probnych i wszystko fajnie ale po krakowie wychodzilo 12-13l, wiec tyle co silniki sprzed dekady pala. U mnie jest to realnie 8,6-9,2l co mozna zaakceptowac.. W trasie 6,5l.
      Jestem na etapie chiptuningu na 178-180km bo niestety wersji mocniejszych kupic sie nie da.
    • Gość: kwahoo Re: Pierwszy taki silnik roku IP: 188.33.127.* 21.06.09, 11:31
      Chyba sami się w opisach zgubili...
      TSI -Turbocharged Stratified Injection? Skąd się tam wzięło "Stratified", skoro np. w opisie 1.8 TSI czytamy: "Brennverfahren Direkteinspritzung homogen", czyli jest tam mieszanka homogeniczna, a nie uwarstwiona. Bardziej tu pasuje określenie "Straight Injection" (pojawiło się np. w opisie Audi R8 z Le Mans).

To po kolei (od małego do dużego):
      -1.2 TSI 8V 105 KM - turbo 1,6 bara + intercooler woda-powietrze
      -1.4 TSI 16V 122-125 KM - turbo 1,8 bara + intercooler woda-powietrze
      -1.4 TSI-T 16V 140-180 KM - turbo+roots 2,5 bara + intercooler powietrze-powietrze
      -1.8 TSI 16V 160 KM - turbo + intercooler powietrze-powietrze
      - 2.0 TSI - są dwie generacje, nowsza prawie identyczne z 1.8 TSI (łańcuch rozrządu), starsza z paskiem powinowata bardziej z 2.0 FSI

Ciśnienia podałem jako absolutne. 1.2 TSI ma jeden wałek rozrządu i aluminiowy kadłub, reszta ma dwa wałki i żeliwny kadłub. Wszystkie, oprócz 1.2 mają zmienne fazy rozrządu na dolocie, 2.0 TSI czasami ma na obu wałkach + zmienne wzniosy na dolocie (Valvelift). 1.8 i 2.0 II gen. ma dwa wałki wyrównoważające. 1.2 ma zawór upustu spalin regulowany elektrycznie. To tyle z ciekawostek...
    • Gość: carfan Re: Pierwszy taki silnik roku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.09, 22:44
      lewy
      Gdyby silniki TSI (skupmy się na nich, bo o nich tu mowa) były jakieś lipne jak piszesz to nie wyprodukowaliby ich prawie 2,3mln sztuk. Jeśli byłyby z nimi problemy to na pewno byłoby słychać o tym. Przy takiej ilości pewnie coś by wyskoczyło. Być może jest to zasługa tego, że specjalizuje się w ich produkcji tylko jeden zakład VW w Chemnitz.
    • fr000nc Re: Pierwszy taki silnik roku 24.06.09, 00:15
      A mnie przeraża nieco inna rzecz. Nowe silniki - już niezależnie od stajni - mają coraz to większą moc. Kiedyś uważałem, że 75KM w silniku benzynowym 1.4l to dużo :). Potem uważałem, że całkowicie wystarczająco w kompakcie ważącym około tony. Potem przesiadłem się do samochodu z 2,5 litrowym wolnossącym dieslem (i choć może porównanie silników mocno nietrafne) o masie jakieś półtorej tony i stwierdziłem, że to na prawdę wystarczająco. Fakt, że każdy manewr wyprzedzania trzeba jednak przemyśleć, czasami wyczekać. Na prawdę - jeżeli chodzi o permanente zwiększanie mocy - (przy okazji oczywiście wprowadzania kolejnych nowinek) to moim zdaniem, nie tędy droga. Szczególnie biorąc pod uwagę coraz to gorsze wyszkolenie techniczne kierowców.
    • Gość: Axton Re: Pierwszy taki silnik roku IP: *.3s.pl 07.07.09, 11:55
      Cóż o trwałość TSI specjalnie się nie martwię - już doładowane ślimakową sprężarką typu G silniki z Volkswagena sprzed 20 lat (1,3 G40 i 1,8 G60) miały wysokie moce i były trwałe. G40 miał z pojemności 1300 ccm aż 117 KM i w Polo które ważyło nieco ponad 800 kg to była prawdziwa petarda. Zresztą historia małych dmuchanych benzynówek jest stara i tylko kwestia dopracowania jednostki jak w TSI robi różnicę.
    • Gość: dyzio Re: Pierwszy taki silnik roku IP: *.gl.digi.pl 29.04.11, 23:25
      Do goscia P w jaki sposób pan sprawdził że pana samochod spala 5.5 litra na sto kilometrow.Ja to robie tak leje rope do pełna ,az widze stojącą rope u wlewie(tuż przy korku) jade 100 kilometrow i powtarzam tą czynność , a na dystrybutorze dokładnie pokaże ile wlałem!!! , można ilość paliwa podzielić na kilometry ,a wynik pomnożyć przez 100 ,ważne!!! nie oceniać spalania swojego auta po tym jak pistolet dystrybutora automatycznie sie wyłączy podczas tankowania , w większości wyłączy sie poprzez zapienienie w czasie tankowania , a to bywa bardzo różnie i po gruncie gdzie stoi auto , chodzi o nachylenie terenu np wjedz na krawężnik tą częścią auta gdzie masz wlew a wtedy wlejesz wiecej !!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka