Dodaj do ulubionych

A to Ci dopiero patent!

• Gość: ja Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.adsl.inetia.pl 23.07.09, 15:12
      dwie osie skrętne ma np. nowa laguna gt panie redakturze
    • Gość: mike_papa Re: A to Ci dopiero patent! IP: 212.180.174.* 23.07.09, 15:18
      W hondzie accord kamera cofania jest umiejscowiona z lewej strony tablic rejestracyjnych i ustawiona lekko w prawo. Szeroki kąt obiektywu zapewnia dobrą widoczność wszystkiego co znajduje się za samochodem, a równocześnie widać cały pas na który wycofujemy. Właściwie można się obejść bez pomocy drugiej osoby przy ograniczonej widoczności w prawo. Bardzo fajna sprawa kiedy wyjeżdżamy tyłem na ulice, a po naszej prawej stoi samochód dostawczy/kiosk/autobus/mur itp.
    • Gość: Gość:plum Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.07.09, 15:27
      ludzie ESP jest po to żeby was uratować w sytuacji awaryjnej i tez po to by informować że przeginacie a jak komus przeszkadz to najwyraźniej powinien jeżdzić tylko po torze a nie drogach publicznych. jestem pewien że większość z zawiniętych na drzewach dyskotekowych bmw nie miała ESP albo był wyłaczony.
    • Gość: Przytar Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.tzmo.com.pl 23.07.09, 15:28
      Nieruchoma środkowa część kierownicy pozwala lepiej zaprojektować poduszkę powietrzną. Dzięki temu rozwiązaniu poduszka wystrzeliwana jest pod tym samym kątem (nie kręci się z kierownicą)
    • Gość: |Polo Re: A to Ci dopiero patent! IP: 89.174.65.* 23.07.09, 15:41
      Słaby tekst.
      Zewnętrzne podłokietniki były też w Range Rover po 85 roku.
      Nieobracający się środek kierownicy w Citroenie ma powodować by poduszka powietrzna otwierała się zawsze tak samo.
    • Gość: zapiotrek Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.09, 15:43
      Dzisiaj to może już nie ma takiego znaczenia, ale w BMW 3 E30 (wiem, bo mam przyjemność się nim przemieszczać) pomiędzy fotelami są doskonałe schowki na kasety magnetofonowe. Przydatny gadget, jeżeli się nie ma radia CD.
    • Gość: vit Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.chello.pl 23.07.09, 15:45
      W pierwszej wersji C5 już było miejsce na parasolki w "podłokietnikach" tylnych drzwi, oczywiście z wyciekiem wody na zewnątrz. Światła adaptacyjne(tj. doświetlające zakręty) Citro DS, hydrauliczne zawieszenie z regulacją - CX, 2CV w wersji pustynnej dla wojsk Francuskich miał 2 silniki i 2 napędy(przód - tył). Sporo z patentów użytych wtedy do tych rozwiązań używają inni dopiero teraz. Powie ktoś że to się często psuło... nie częściej niż szyberdachy w Golfach czy elektryka w Fiatach.
    • Gość: Fiacik Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.u.itsa.pl 23.07.09, 15:46
      lusterko od strony pasażera - pamiętam Polskie Fiaty i maluchy z jednym lusterkiem od strony kierowcy
    • Gość: XM Re: A to Ci dopiero patent! IP: 80.54.200.* 23.07.09, 15:49
      Po 1. W Citroenie XM, ręczny też jest nożny.
      Po 2. Nieruchoma konsola pośrodku kierownicy w nowych Citroenach jest po to aby poduszka miała zawsze taki sam kształt (odpukać) przy wypadku, jest to zrobione dla bezpieczeństwa, a przy okazji przyciski w multikierownicy mamy zawsze w tym samym miejscu.
      I po 3. Proszę poczytać historię samochodów i wtedy szanowny pan redaktor zrozumie, że zdecydowaną większość nowinek wprowadzał Citroen - np. samoskrętne światła i Volvo - np. trzypunktowe pasy bezpieczeństwa w latach 50 lub 60 (nie pamiętam dokładnie) :)
      Pozdr.
    • Gość: SEB Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.multicontrol.no 23.07.09, 15:50
      drogi panie alufelek. Korozja to utlenianie. :)
    • Gość: Gość malkontent Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.07.09, 16:00
      W octavce II podczas włączonych przednich wycieraczkach włączają się tylne gdy wrzucasz wsteczny bieg + oświetlenie zewnętrzne przy przednich drzwiach
    • wipsania Re: A to Ci dopiero patent! 23.07.09, 16:02
      Laguna - oprócz mnóstwa wad ma dwie kardynalne zalety: elektrycznie zamykane i otwierane boczne lusterka (nie regulacja tylko "sklapywanie") oraz kombi w klapie bagażnika możliwość otwarcia samej szyby.
      To drugie ma chyba większość samochodów renault ale nie jestem pewna
    • Gość: qaz Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.chello.pl 23.07.09, 16:15
      Klakson w przełączniku kierunkowskazów (chyba wszystke francuskie auta) - wyjątkowe cymbalstwo
    • pocalujta_wujta Re: A to Ci dopiero patent! 23.07.09, 16:23
      Latarka ladowana w schowku BMW. W kazdym samochodzie potrzebna jest latarka, ale nieliczne firmy wpadly na taki pomysl. A z parasolem to sie zgadzam. W sumie sam dokonuje zakupu kazdego samochodu a zaraz potem parasola do niego :-) Szkoda ze nie wszytkie firmy traktuja to jak akcesoreria. Wlasciwie parasol i latarka sa bardziej potrzebne niz narzedzia (poza kluczem do zmiany kol i podnosnikiem).

A to swaitelko oswietlajace konsole w BMW to rzeczywiscie jest swietne. Jednak w BMW wiedza duzo na temat niezbednej wygody.

Dodalbym jeszcze w BMW wycieraczki reagujace na ilosc deszczu i wycierajace szyby z odpowiednia predkoscia automatycznie.

A co do ESp to trzymam wlaczone tylko jak jestem zmeczony czy w zimie rano./ Guzik prawda ze zawiniete BMW jest z powodu wylaczonego ESP. tak sie sklada ze ja jezdze i po torze i autokrosy w tym BMW i mam sporo lepsze wyczucie trakcji niz komputer ESP w tym samochodzie co powornywalismy z rezulytatatmi kolegow z mozcniejszymi BMW i wlaczonym ESP. Zwykle moj czas byl lepszy, bo wiedzialem kiedy uslizg powoduje lepsza przyczepnosc. Prawda dal niedoswiadczonych kierowcow jest taka ze Kazxde opony potzebuja odpowiednia temperature (optymalna) by dawaly lepsza przyczepnosc. Zaden system trakcji w zadnym samochodzie drogowym nie pozwoli na jej uzyskanie, bo te temperatire mozna osiagnac tylko w pewnym minimalnym uslizgu (nie mylic z poslizgiem!). Niestety nie kazdy kierowca ma wyczucie przyczepnosci i lubi w taki sposob jezdzic. Nie polecam wylaczania ESP kierowcom co traktuja samochod podobnie jak przy stole noz i widelec czyli niezbedne narzedzie, ale nic poza tym.

I jeszcze jedno ESP w BMW nie zabezpiecza przed poslizgiem tak naprawde. To co robi to zapobiega uslizgowi kol. W poslizg wciaz mozna wpasc bo komputer nie radzi sobie z wiekszoscia granicznych warunkow. nie badzmuy naiwni. Ja tak sie sklada z warunkami nieco powyzej mozliwosci ESP w BMW po kilku latach spedzonych na roznych zawodach i jezdzie wyczynowej lepiejsobie radze niz komputer w BMW wiec go wylaczam. No ale nie kazdy potrafi jezdzic bokami z pelna kontrola przy predkosci 60-100km/godz wiec nie polecam. Zreszta na ulicy czy szosie taka jazda bylaby glupota.
    • km1957 Re: A to Ci dopiero patent! 23.07.09, 16:31
      Kanal biegnacy wzdluz samochodu od przdu do tylu miedzy (przednimi) fotelam - w samochodach z PRZEDNIM napedem? Co za k.... to wymyslil? W niektorych samochodach (minivanach, busach) podloga jest plaska, dzieki czemu dzieciaki moja przechodzic z lewa na prawo jak chca i kiedy chca (w czase postoju!) i nie potykaja sie o ten durny "garb". Albo osoba siedzaca na srodku z tylu nie musi wykrzywiac nog w "iksa".
      W samochodych z tylnym napedem moge jeszcze zrozumiec - wal napedowy od silnika do tylnych kol, ale tutaj?
    • Gość: Gonzales Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.09, 16:43
      Typowy tekst na temat wzięty z dupy w wakacyjnym sezonie ogórkowym. Jeżeli już autor chce opisywać fajne gadżety, to dlaczego robi to tak wybiórczo? Podgrxewane fotele to fajny patent, ale jeszcze lepszy to wentylowane mechanicznie - wystarczyłoby tylko nawiązać do przedstawionej grafiki.
    • km1957 Re: A to Ci dopiero patent! 23.07.09, 16:50
      @gonzales
      Podgrxewane fotele to fajny patent, ale jeszcze lepszy to wentylowane mechanicznie

Sluszna uwaga!
      Wlasnie przyszlo mi do glowy, ze siedzac na takich fotelach moznaby pierdnac i nikt by sie nie zorientowal :)
      (odprowadzenie zepsutego powietrza mogloby byc do rury wydechowej z wentylem zwrotnym zapobiegajacym przedostawaniu sie gazow spalinowych z rury do kabiny).

W razie czego to ja pierwszy wpadlem na ten pomysl!
    • Gość: miś Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.07.09, 16:59
      W toyocie /avensis, nie wiem jak w innych/ ze środkowego nawiewu daje chłodne powietrze, mimo działającego ogrzewania. Nieocenione orzeźwienie w trasie zimą.
    • Gość: qaz Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.chello.pl 23.07.09, 17:04
      @km1957
      odprowadzenie zepsutego powietrza mogloby byc do rury wydechowej

Ten gaz zawiera metan, więc najlepiej byłoby go wprowadzić wprost do komory spalania. Gwarantowane zmniejszenie zużycia paliwa :)))
    • km1957 Re: A to Ci dopiero patent! 23.07.09, 17:09
      @qaz
      Ten gaz zawiera metan, więc najlepiej byłoby go wprowadzić wprost do komory spalania. Gwarantowane zmniejszenie zużycia paliwa :)))

Cholera, o tym nie pomyslalem!
      A moze w samochodach na gaz przebudowac zawory do tankowania na takie, ktore pasowaloby do odbytu? Wtedy zmiast jechac na stacje wystarczyloby zjechac na dyskretny parking, wypiac sie i .... zatankowac?
    • Gość: megane coupe Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.adsl.inetia.pl 23.07.09, 17:17
      genialne rozwiązanie renault to "hands free". podchodzisz do samochodu i nie musisz go otwierać podobnie nie musisz wkładać karty (kluczyka) do stacyjki tylko wciskasz start i jedziesz. Dla mnie genialne.
    • Gość: qaz Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.chello.pl 23.07.09, 17:19
      @km1957
      Tylko trzeba jeść jak najwięcej grochówki (albo fasoli).
    • Gość: Gość Re: A to Ci dopiero patent! IP: 57.67.199.* 23.07.09, 17:20
      @Gonzales -> ale po co to hamstwo?
    • km1957 Re: A to Ci dopiero patent! 23.07.09, 17:27
      @Gość
      Gonzales -> ale po co to hamstwo?

Zeby przy okazji nauczyc sie, ze "hamstwo" pisze sie przez "ch".
      Tak jak wiele innych slow, np ..... :)
    • Gość: qaz Re: A to Ci dopiero patent! IP: *.chello.pl 23.07.09, 17:28
      @Gość
      Masz rację, ale nie do końca. "Ham" to jest szynka. Powinno być "chamstwo" :)))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka