Dodaj do ulubionych

Boże Narodzenie i prezenty.

24.09.10, 15:06
Tak wiem,wiem, że jeszcze dużo czasu zostało a ja tu wariuje z Bożym Narodzeniem. Ale ja już zaczynam odkładać do skarbonki na prezenty, bo niestety sporo tych prezentów się szykuję, mamy dość dużo dzieciaczków w rodzinie, i nie tylko dzieciaczków. A Wy jak,myślicie już o prezentach i wydatkach świątecznych??
Obserwuj wątek
      • anetapzn Re: Boże Narodzenie i prezenty. 24.09.10, 15:33
        Dla mnie to nie przesada, zostały zaledwie 3 miesiace do Świąt, a czas zleci. Co prawda nie odkładam pieniędzy na ten cel, ale jak tylko znajde coś w sklepach co byloby odpowiednim prezentem na Święta dla kogoś z rodziny lub przyjaciół, to kupuję. Bezposrednio przed Świętami będzie koszmarny tłok w sklepach, ceny na pewno pójda w górę. W ten sposób oszczędzam sobie czasu w przedświatecznych dniach a poza tym wydatki rozkładam na kilka tygodni.
        • babeth Re: Boże Narodzenie i prezenty. 24.09.10, 15:57
          Również uważam że to nie przesada. Jeżeli ma się dużo osób do obdarowania w najbliższej rodzinie to jeżeli rozłożyć wydatek na 3 miesiące można każdemu kupić coś fajnego. Zazwyczaj od października zaczynam polować na firmowe zabawki. I tak w zeszłym roku zakupiłam w październiku lalki barbie, których cena regularna była powyżej 50 zł za 25 złotych.
          • jarkoni Re: Boże Narodzenie i prezenty. 24.09.10, 16:23
            Jeśli mniej więcej już wiesz jaki prezent komu kupić, czego może oczekiwać, to warto polować już teraz. Są różne promocje, które już mogą się nie powtórzyć, a zaoszczędzone pieniądze pozostają, a i kupiony kosmetyk czy książka może przeleżeć w szafie te 3 miesiące bez żadnego uszczerbku..
            I oczywiście oszczędzamy sobie nerwowości i koszmarnych kolejek w okresie stricte przedświątecznym, a to jest duży plus smile
            • aramea Re: Boże Narodzenie i prezenty. 24.09.10, 16:46
              Ja tak mniej wiecej od czerwca mysle, co komu podarowac.
              Zwyczaj ten pozostal mi jeszcze z czasow PRL, moja mama miala zawsze w szafie polke, na ktorej trzymala prezenty, i te bardziej uniwersalne i wyszukane (wystane w kolejkach), bo akurat byla okazja w ciagu roku.
              Najpozniej w pazdzierniku mam wszystko, tym bardziej, ze wysylam jeszcze kilka paczek za granice.
              Chwale sobie to przyzwyczajenie, bo zawsze mam czas na wyszukanie prezentu w guscie moich bliskich lub przyjaciol, a poza tym...zwyczajnie nienawidze latac po sklepach w grudniu!
              Mieszkam w Niemczech, ludzie tu dostaja w grudniu amoku wrecz (i ponoc sa potwornie zestresowani swietami), cala ta komercyjna machina sie kreci. A ja moge wrzucic na luz.
              poza tym, jak juz ktos wczesniej zauwazyl, obciazenie portfela jest mniej odczuwalne.

Niemniej np. Douglas ma fajne zestawy kosmetykow specjalnie na BN dopiero od pozniejszej jesieni, slodycze tez kupuje swieze.
              Kolezanki z pracy najpierw sie troche smialy, ale teraz same przejely ten zwyczaj i chwala sobie.
    • citronella Re: Boże Narodzenie i prezenty. 24.09.10, 16:44
      ja pierwszy prezent juz w marcu kupilam smile)
      w mysl zasady, ze jak znajde cos fajnego to kupie.

inna sprawa, ze termin porodu mam na koniec grudnia i w grudniu wogole nie zamierzam a)wchodzic do sklepu b)o swietach myslec.

Zajrzyj na blog frugala. On radzi myslec o swietach zaraz po zakonczeniu poprzednich.
      • 098qwerty Re: Boże Narodzenie i prezenty. 02.11.10, 09:49
        citronella napisała:

> inna sprawa, ze termin porodu mam na koniec grudnia i w grudniu wogole nie zami
        > erzam a)wchodzic do sklepu b)o swietach myslec.

Z tego samego powodu (poród w połowie grudnia) wczoraj przeprowadziliśmy losowanie u mnie w domu: kto komu kupuje prezent, ustaliliśmy że prezent ma być do kwoty 50 zł big_grin Niedawno stwierdziłam,że jedynie do połowy listopada będę w stanie latać po sklepach i myśleć nad prezentami dla dzieciaków czy osoby wylosowanej, później o prezentach nie chcę nawet myśleć smile I takim sposobem w tym roku wylosowałam bratową, teraz siedzę i myślę co by jej kupić big_grin
    • agpagp Re: Boże Narodzenie i prezenty. 24.09.10, 17:06
      Myślę że przesady nie ma skoro w Lidlu można kupić już świąteczne słodycze.
      W tym roku zgodnie z umową w rodzinie prezenty otrzymują tylko dzieci , więc zakup 2 prezentów nie będzie wyzwaniem smile) Tylko dla Faceta muszę coś oryginalnego wymyślić.
      Ale tak już pomału się rozglądam smile
      • fundzia Re: Boże Narodzenie i prezenty. 24.09.10, 17:26
        Jak to dobrze, że nie jestem z tym sama. Też uważam, że w grudniu prezenty będą droższe i po przebierane. Więc jak coś znajdę ciekawego i w przystępnych cenach to kupię. Razem z mężem mamy 5 chrześniaków do tego nasz synek i mojej siostry córcia, a więc troszkę prezentów musimy kupić.
      • bszie031 Re: Boże Narodzenie i prezenty. 30.09.10, 13:02
        Ja też nie czekam na ostatnią chwile - można to logistycznie "ładnie"załatwić. Dla męża już kupiłam audiobook Agaty Christie "Rendez vous ze śmiercią czyta Dziurman. Po co stać w kolejkach jak można wcześniej zamówić przez internet. Na privat moge podesłać link gdzie można kupić najtaniej.
    • roseanne Re: Boże Narodzenie i prezenty. 24.09.10, 18:23
      zaczynam powoli zamawiac to, co wiem ze jest teraz akurat dostepne, a im blizej grudnia tym popyt wiekszy i czas przesylki dluzszy
      rowniez biorac pod uwage, ze niektore elementy beda znacznie dorzsze zaczynam odkladac po troszeczku,

szkola i praktyki pelna para, wiec czasu na zwykle szwendanie sie po sklepach , niezaleznie od miesiaca zdecydowanie za malo

bardzo boleje, ze nie mam az takiego wyboru na sieci jaki bym chciala
    • amandaas Re: Boże Narodzenie i prezenty. 24.09.10, 19:08
      Myślę, że to zależy ponieważ nie każdemu można kupić prezent z kilkumiesięczym wyprzedzeniem. Szczególnie dzieciom- to, że delikwent marzy o czymś w czerwcu, nie znaczy że będzie marzył o tym samym w grudniu. Lubie dawać prezenty, ale tylko trafione, dlatego zazwyczaj konsultuję się z mamą delikwenta ok miesiąc przed świętami, co akurat jest na zabawkowej tapecie i co jest w modzie. Podobnie narzeczony.... jeszcze niedawno miał fisia na punkcie nart, ale teraz coraz częściej przebąkuje o nurkowaniuwink Chce, żeby mój prezent sprawiał radość i żeby obdarowany tą radość pamiętał na dłużejsmile
    • agni71 Re: Boże Narodzenie i prezenty. 24.09.10, 20:17
      Przebiję was wszystkich. Ja mam jeszcze gry dla dzieci kupione przed zeszlorocznymi świetami smile Po prostu uznalam wtedy, że juz i tak dostaną dużo prezentów i te odlozyłam na póżniej.
      I oczywiście rozgladam sie, jak cos wiem, ze sie spodoba i jest w dobrej cenie, to kupuję. Takie klocki Lego raczej nie wychodzą z mody. Zreszta moim dzieciom jakos sie tak szybko upodobania nie zmieniają.
    • marianna1970 Re: Boże Narodzenie i prezenty. 26.09.10, 08:09
      Myślenie o prezentach teraz jest chore, w ogóle cały ten zwyczaj typowy konsumpcyjny napędzający zyski sieci handlowych, święta na czym innym polegaja a nie na dawaniu prezentów, dobrze że ani w mojej rodzinie ani rodzinie mojego męża nie ma tego beznadziejnego zwyczaju....
      • rudyocicat Re: Boże Narodzenie i prezenty. 26.09.10, 11:11
        > Myślenie o prezentach teraz jest chore, w ogóle cały ten zwyczaj typowy konsump
        > cyjny napędzający zyski sieci handlowych, święta na czym innym polegaja a nie n
        > a dawaniu prezentów, dobrze że ani w mojej rodzinie ani rodzinie mojego męża ni
        > e ma tego beznadziejnego zwyczaju....

beznadziejne i chore jest mieć inne zdanie i uważać, że tylko ono jest właściwe...

• rudyocicat Re: Boże Narodzenie i prezenty. 26.09.10, 16:33
            uważam, że jak ktoś ma inne zdanie to nie znaczy, że jest gorsze...

i jeśli jesteśmy przy temacie po co się daje prezenty, to dlatego że jest to miła tradycja i okazja, żeby pomyśleć o kimś i sprawić mu przyjemność...

co do prezentów, jeśli dla Ciebie to nieprzydatne rzeczy to spróbuj raz dać to co jest przydatne...smile
      • malgoska182 Re: Boże Narodzenie i prezenty. 26.09.10, 15:46
        Uwielbiam atmosfere swiat,zakupow,prezentow.Faktem jest ,ze nastapila wielka komercjalizacja Swiat Bozego Narodzenia(w Lidl juz widzialam swiateczne slodycze ).To tak jak w USA ,po Halloween juz sa w sklepach swiateczne dekoracje,po Thanksgiving slynny black friday i od tego momentu machina biznesu rusza.Sama wielokrotnie o 4 rano stalam w kolejce w Toys r us(zabawki),czy Best Buy po elektronike.Wtedy rzeczywiscie mozna bylo upolowac cudenka za pare $.W Polsce chyba na takie obnizki nie ma co liczyc i dlatego jesli ktos ma wieksza rodzinke do obdarowania ,nie jest przesada zaczynanie zakupow juz teraz.
    • gosiaczek278 Re: Boże Narodzenie i prezenty. 26.09.10, 10:04
      ja już mam 2 prezenty uszykowane dla mojej rodzinki. nie stać mnie na kupno czasem przedrożonych prezentów przed wigilią. w zeszłym roku w zcerwcu wymyślam prezenty i realizuje plan. uważam że te kupne prezenty są równie ważne jak i te robione. przytachałam do domu kilka małych katronów i zrobiłam kartonowe przegródki na bliżuterię, korale i kosmetyki. wyszło super, w sam raz aby powiesić nad toaletką. córeczce planuję zrobić też z wieeeeeeelkiego kartonu dom dla lalek - te barbi są zbyt drobie, a ten zrobię razem z synkiem i będzie jeszcze cenniejszy.

o prezentach trzeba myśleć wcześniej przy oszczędzaniu.
      • magdalaena1977 Re: Boże Narodzenie i prezenty. 26.09.10, 10:31
        gosiaczek278 napisała:

> uważam że te kupne prezenty są równie ważne jak i te robione.
        Uważam, że własnoręcznie zrobione prezenty od osoby dorosłej mają sens tylko jeśli są naprawdę ładne i starannie wykończone, a niestety niewiele osób ma prawdziwe zdolności artystyczne.
        Szczerzę radzę - poproś kogoś o obiektywną ocenę swoich prac.
        Wiadomo, że jeśli ktoś jest w złej sytuacji finansowej, to będzie mu trudno kupić takie prezenty jakie chciałby ofiarować, ale materiały do robótek ręcznych też kosztują i głupio byłoby je zmarnować.
    • rudyocicat Re: Boże Narodzenie i prezenty. 26.09.10, 11:07
      wcześniejsze zakupy, to oszczędność kasy i czasu to wiemy wszyscy... dla mnie to oszczędność zdrowia psychicznego, przepraszam ale jak mam po raz enty jednego dnia słuchać Whamu w takich decybelach, że mi łeb pęka, to wolę zakupy dużo wcześniej robićsmile

w tamtym roku razem z przyjaciółką zamawiałyśmy książki przez internet z jednej firmy, więc za przesyłkę odeszło, i dostałyśmy rabat 5%, że zdążyłyśmy przed okresem świątecznym..... policzyłam oszczędność na 200 zł jakieś 50 zł, jak dla mnie to dużosmile i muzyki w domu słuchałam taką jak lubię wykonując tą czynność...
      • blue_jay Re: Boże Narodzenie i prezenty. 26.09.10, 15:27
        troche rzeczy kupuje zaraz po swietach, przeceny sa OGROMNE, nawet o 90%. Zwykle w tutejszych sklepach w polowie lutego sa wyprzedaze zimowej odziezy.. wtedy tez kupuje
        Bieganie po sklepach mnei meczy, nienawidze zakupow, nie tylko w grudniu, wiec jak juz jestem w sklepie to kupie cos "na potem". A z prezentami musze sie wyrobic do polowy listopada, bo wiekszosc paczkami leci do Polski.
    • sandorianka Re: Boże Narodzenie i prezenty. 26.09.10, 22:46
      Ja nie okładam pieniędzy na prezenty gwiazdkowe, ja je już kupuję.
      Zawsze pierwsze prezenty upoluję już we wrześniu, mamy dużą rodzinę i muszę zacząć wcześniej, nie da się kupić wszystkiego w jednym miesiącu.
      A w tym roku urodziły nam się dwie bratanice, więc dochodzą dwa podarunki.
      A jeszcze przed gwiazdką będą chrzciny i ja mam być chrzestną, u obydwóch, uffff.
    • akacjax Re: Boże Narodzenie i prezenty. 26.09.10, 23:20
      Kupuję prezenty dla ok 10 osób. Nie jest to proste, bo prezenty powinny być małe rozmiarem (w zasadzie rodzina oddalona). Często to prenumerata, albo bony z empiku, biżuteria. Mnie taki prezent by cieszył, chyba obdarowanych teżwink Ale zawsze jest jedna, dwie osoby, dla których jest bardzo trudno coś kupić...nie wiem dlaczegosmile
    • zuzanka79 Re: Boże Narodzenie i prezenty. 27.09.10, 14:44
      Ja już część ( głównie dzieci te czytające i niekoniecznie czytające) już mam z głowy. Zawsze jak widzę coś fajnego, co mogłoby się nadać na prezent po prostu kupuję. Ma to swoje zalety: po pierwsze, wystarczy wyciągnąć z pawlacza i zapakować, po drugie już zaoszczędzone pieniądze, po trzecie czas i najważniejsze nerwy - bo ja nie cierpię latać po sklepach. I to bez względu na to czy szał świąteczny czy pospolite zakupy. No nie lubię i już.
    • copec Re: Boże Narodzenie i prezenty. 30.09.10, 09:09
      Też zaczynam już myśleć. Zawsze stresuję się prezentem dla chrześniaka (facet 15 letni, więc ma już wymagania). W tym roku prześlę mu bon na jakąś kwotę do wykorzystania w Empiku. Sam wybierze, co mu będzie odpowiadało.
      • aramea Re: Boże Narodzenie i prezenty. 30.09.10, 09:50
        a skad handel wie, ze ja kupuje cos akurat na prezent bozonarodzeniowy we wrzesniu?wink

Mysle, ze najpierw bylo to wczesniejsze nakrecanie atmosfery swiat wlasnie, w Niemczech juz od dwoch tygodni sa w sklepach typowo bozonarodzeniowe slodycze. Jeszcze niewielkie ilosci, ale juz sie to powoli zaczyna.
        • krotkolfalowka prezenty we wrześniu 30.09.10, 15:09
          Nie wiem, czy już ktoś o tym pisał.. ale warto jest kupić prezent teraz i to nie dlatego, zeby odciążyć sobie portfel na grudzień, ale z powodu wzrostu (dramatycznego wzrostu) cen w święta.
          Moim znajomi juz teraz kupują prezenty dla dzieci..............

Chore, ale praktyczne.
      • asia_i_p Re: Boże Narodzenie i prezenty. 04.10.10, 07:15
        W grudniu oprócz świąt wypada przegląd rejestracyjny samochodu. Do obdarowania mam, lekko licząc, około 15-20 osób - i to są naprawdę tylko bardzo bliscy. Ani pieniędzy ani czasu w samym grudniu nie wystarczy. A ten czas też jest ważny - nie chcę kupować masówki do odstawienia potem na półkę albo schowania do szuflady.
        • iwoniaw Otóż to 04.10.10, 15:34
          W grudniu w sklepach panuje istne pandemonium i zrobienie zakupów - nawet takich zwykłych - jest dużo bardziej czasochłonne i męczące. Dlatego też popieram wcześniejsze zastanowienie się, co i dla kogo chcę kupić, przejrzenie i porównanie ofert itd. Ja nawet produkty trwałe/suche spożywcze, które mam w planie użyć do potraw na święta, kupuję wcześniej, bo próba zakupienia np. aromatu do ciast po 10 grudnia jest naprawdę ciężką próbą charakteru wink
          • julit.a Re: Otóż to 04.10.10, 16:47
            > W grudniu w sklepach panuje istne pandemonium i zrobienie zakupów - nawet takic
            > h zwykłych - jest dużo bardziej czasochłonne i męczące.

Dokładnie. Zakupy w okresie przedświątecznym zajmują 3x więcej czasu.
    • kiki.zmora Re: Boże Narodzenie i prezenty. 02.11.10, 10:53
      Mam już prezent dla swojego dziecięcia na mikołaja (tu raczej kilka fajnych drobiazgów skupowanych od jakiegoś czasu), i część prezentu pod choinkę.Mam też prezent dla chrześniaka męża i jego brata, dla kolejnego chrześniaka mam upatrzone i jadę w tym tygodniu (ale im dajemy na 6 grudnia,bo w rodzinie męża nie ma zwyczaju dawania prezentów pod choinkę). Dla kolejnego malucha mam już częściowo prezent (dokupić mi zostało upatrzony drobiazg) i pozostają jeszcze brzdące mojego brata,ale umówiliśmy się,że każdy robi swoim dzieciom,więc kupię im po maleńkim zestawie lego. Dla dorosłych raczej symbolicznie (głównie parami), choć staram się trafić w gusta i unikać niepotrzebnych "durnostojek". Uwielbiam robić prezenty, planować co i komu, kupować i pakować, więc robię to wcześniej,żeby przedłużyć przyjemność wink i rozłożyć koszty.
      Jeśli chodzi o pozostałe wydatki świąteczne, to nie spędza mi to snu z powiek - wigilia będzie składkowa, osób na tyle,że każdemu przypadnie niewiele do roboty i nie zrujnuje budżetu.
    • mysz0lec Re: Boże Narodzenie i prezenty. 05.11.10, 20:51
      Ja mam do obdarowania 10 osób. Więc częśc prezentów zaczęłam już kupowac. Jak coż wypatrze i wiem, że tej osobie się to przyda/spodoba to kupuje. W zeszłym roku zostawiłam kupowanie prezentów na ostatn ią chwilę i wróciłam do domu z bólem głowy, bo, jak juz dziewczyny pisały, istne pandemonium.
    • marya5 Re: Boże Narodzenie i prezenty. 08.11.10, 13:45
      A u mnie z głową, na naszą i naszej rodziny kieszeń.
      Na mikołaja dziecko dostaje paczkę z pracy męża , więc Mikołaj mu ją wręcza. U mnie w pracy bon , za to kupujemy mu prezent pod choinkę. Święta są u moich rodziców , mama przygotowuje kolację , a my razem z moim bratem kupujemy każdemu jakiś jeden fajny mały, niedrogi prezent.
      Dokładamy się do świąt - my dajemy bony, za które mama kupuje co potrzeba, brat jakiś dobry alkohol. Razem raźniej i nikogo portfel za bardzo nie ucierpi.
      Prezety jak już pisałam małe , symboliczne , nie widzę sensu by kazdy dostał po kilka prezentów, które i tak potem leżą, lepiej dostać jeden , mały ,a który będzie cieszył długo.
      • magdalaena1977 Re: Boże Narodzenie i prezenty. 08.11.10, 16:19
        marya5 napisała:

> Prezety jak już pisałam małe , symboliczne ,
        > nie widzę sensu by kazdy dostał po kilka prezentów, które i tak potem leżą,
        Dlaczego prezenty u Was leżały, jeśli było ich więcej ?

> lepiej dostać jeden , mały , a który będzie cieszył długo.
        Ja jednak zamiast jednego trafionego prezentu wolałabym dostać ... kilka trafionych prezentów wink
    • bruise_easily Re: Boże Narodzenie i prezenty. 20.12.10, 10:04
      To rzeczywiście dość wcześnie o tych prezentach myślałaśwink. Ja dopiero teraz je kompletuje. Wiem, że nie wydam za dużo. Tacie planuje kupić porządną torbę na laptopa, siostrze jakiś modny, oryginalny sweter, a mamie czajnik, także oryginalny, najpewniej marki Savion, w kolorze białym z zielonymi wzorami - bardzo mi się podobasmile.
    • buriti Re: Boże Narodzenie i prezenty. 21.12.10, 11:47
      oj tak do Bożego Narodzenia już coraz mniej czasu. I faktycznie coraz ciężej jest znaleźć coś fajnego w galeriach, ja mam już większość prezentów. Tylko jeszcze drobnostki mi zostały. Tylko, że mam problem problem, bo nie wiem co babci kupić. Myślałam o tym, żeby kupić jej książkę Hołowni. Wydaje się być całkiem fajna a co wy myślicie ??
      • fundzia Re: Boże Narodzenie i prezenty. 21.12.10, 12:23
        buriti napisała:

> oj tak do Bożego Narodzenia już coraz mniej czasu. I faktycznie coraz ciężej je
        > st znaleźć coś fajnego w galeriach, ja mam już większość prezentów. Tylko jeszc
        > ze drobnostki mi zostały. Tylko, że mam problem problem, bo nie wiem co babci k
        > upić. Myślałam o tym, żeby kupić jej książkę Hołowni. Wydaje się być całkiem fa
        > jna a co wy myślicie ??

Wydaje mi się, że ta książka to dobry pomysł. Mi jeszcze zostal prezent dla męża.
        Dobrze że zaczęłam kupowanie prezentów dużo wcześniej, bo w grudniu wyskoczyły duże nie planowane wydatki.
        • snowlove Re: Boże Narodzenie i prezenty. 21.12.10, 16:10
          Ponieważ zawsze mam problem z prezentami -co kupic? W tym roku wpadlismy z mężem na pomysł i każdy dostanie zestaw z Krakowskiego Kredensu -to taka firma co robi slodycze, przetwory warzywne, owocowe, alkohole, wędliny herbaty, kawy itp. ale opakowania są stylizowane na "stare" ceny do zniesienia wink zrobilismy paczuszki za srednio 30-50 zł. w zależności od osoby. Nie bedzie problemu ze sie nie przyda. Dla facetów zazwyczaj w paczce jakis alkohol typu wódka z łąckiej śliwki, albo ciekawe nalewki -np. z rabarbaru.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka