Dodaj do ulubionych

karta skarbonka auchan

20.04.11, 19:23
Były wątki o kartach z programów lojalnościowych, o kartach rabatowych..ale zarchiwizowały się.
Dawniej często robiłam zakupy w Auchan i miałam taką kartę rabatową skarbonka. Niewielkie to były oszczędności...ale zawsze coś.
Karta się wytarła i kasjerka zalecał jej wymianę. Ale jakoś nie było czasu.
Wchodzę do Auchan i widzę wielki napis: wymieniamy karty skarbonka-o, coś dla mnie i do tego nie ma kolejki.
Zaczęła się procedura....coś mnie zastanowiło, gdy chcieli jakieś ankiety ze mną przeprowadzać, ale dopiero po chwili okazało się, że nowa skarbonka, to...karta przed płacowa...nie wiem, co to znaczy, pytam, czy chcecie mi dać kk? Nie, kartę przed płacową, pytam, po co mi ona...gdyby pani coś na raty chciała, będzie prościej.
Dopytałam, że jakaś firma w porozumieniu z Auchan, a z ramienia Lukas b. robi taki myk.
Mam wrażenie, że to kolejna zakamuflowana metoda wciskania ludziom kk.
Odmówiłam, bo nie chcę kolejnego konta, nawet darmowego, kolejnej karty.
Ile osób wrobili? Może dziś bez skutków ubocznych, ale kiedyś?

Obserwuj wątek
   • magda-lenka78 Re: karta skarbonka auchan 21.04.11, 04:45
    chodzi o to że możesz (ale nie musisz) sobie przelać na nią (konkretnie na konto) jakąkolwiek kwotę i płacić nią za zakupy, poza tym działa jak stara skarbonka - tyle na szybko zrozumiałam, oby nie za szybko smile
     • akacjax Re: karta skarbonka auchan 21.04.11, 15:12
      Może o to chodzi? Takie niewykorzystane końcówki...ale stara skarbonka pozwalała ściągać przy zakupie nawet grosze. Nie wiem, ale wkurzyło mnie to, że dowiedziałam się na końcu o tym, że podpisać mam umowę na nowe konto....a ja tego nie potrzebuję.

      Na pewno taka karta jest potrzebna tym, którzy chcą coś w auchan kupić na raty.
      • molki_dwa Re: karta skarbonka auchan 21.04.11, 15:23
       Nowa karta skarbonka działa dokładnie jak stara skarbonka, ale ma dodatkową funkcje konta. Nie trzeba z tego korzystać, nie trzeba przelewać tam pieniędzy- ale można. Są tacy, którzy korzystają , są tacy którym jest to zbędne. Zasada zbierania skarbonki pozostaje taka sama, jak w starej karcie, podobnie jak z płaceniem - możesz zapłacić tyle ile nazbierałaś na kartę. wszystkosmile
       • akacjax Re: karta skarbonka auchan 22.04.11, 21:26
        Najbardziej wkurzyła mnie metoda, na koniec informacja o koncie.
        Czy nie można w tym kraju normalnie powiedzieć, teraz tak to wygląda....na koniec, gdy odmówiłam usłyszałam...to na pewno w maju pani karta straci ważność.....chcieli mnie postraszyć?
       • noczelny Re: karta skarbonka auchan 18.07.12, 09:39
        molki_dwa napisała:

        > Nowa karta skarbonka działa dokładnie jak stara skarbonka, ale ma dodatkową fun
        > kcje konta. Nie trzeba z tego korzystać, nie trzeba przelewać tam pieniędzy- al
        > e można. Są tacy, którzy korzystają , są tacy którym jest to zbędne. Zasada zbi
        > erania skarbonki pozostaje taka sama, jak w starej karcie, podobnie jak z płace
        > niem - możesz zapłacić tyle ile nazbierałaś na kartę. wszystkosmile

        Nie rozumiem. Czy można zbierać punkty (grosze, złotówki) na nowej karcie Skarbonka płacąc np. gotówką, albo inną kartą? Czy też, aby robić oszczędności trzeba płacić w kasie Auchan nową kartą Skarbonka, czyli wcześniej przelać pieniądze na konto karty?
  • allybb Re: karta skarbonka auchan 21.04.11, 21:28
   www.auchan.pl/karta-auchan.html wygląda na to, że tylko w jednym sklepie (Bonarka Kraków) są wydawane karty przedpłacone, pozostałe sklepy nadal oferują "zwykłą" Skarbonkę. Może spróbuj kiedyś w innym mieście jak będziesz przy okazji.
     • kkojkak Re: karta skarbonka auchan 27.04.11, 19:29
      Też otrzymałam taką informację, że "doładowują" konto transakcje w kazdym Auchan, ale wykorzystac je można tylko w sklepie w którym załozono kartę... taka informacvję uzyskalismychcąc wykorzystac srodki zgromadzone na karcie (założonej w bydgoszczy) w Auchan w Krakowie.

      • izzunia Re: karta skarbonka auchan 27.04.11, 19:47
       ech, regulamin wypadałoby czytać, a nie słuchać co mówią. oferuj a dwa rodzaje kart - visa i mastercard. z tego co kojarzę, to visa to kredytówka, mastercard to typowa przedpłacowa. obbie z opcją skarbonka.
       pierwsze co "konsultanci" robią, to wciskają visę. żeby korzystać analogicznie jak ze starej skarbonki trzeba wybrać mastercarda wtedy koszty są niższe.
       dwa, jesli ktoś chce korzystać na zasadach starej skarbonki, to warto wywalić z umowy jeszcze wszelkie ubezpieczenia i inne dodatki, bo pewnego dnia ktoś się zdziwi, że musi dopłacić za kartę (bo to jakieś grosze miesięcznie).
       i jeszcze jedno. z tego co pamiętam, to w regulaminie jest info, że jeśli karta jest nieużywana przez pół roku, może zostać anulowana...
   • uja69 Re: karta skarbonka auchan 24.05.11, 10:32
    stare skarbonki będą wszędzie wymieniane na nowe, prędzej czy później ale w tym roku na pewno ..... warto ją wymienić nawet gdyby się miało korzystać z samej skarbonki, a konto pozostawić nietknięte (co szkodzi jest całkowicie darmowe)
    • korelia72 Re: karta skarbonka auchan 25.05.11, 12:49
     nie wiem czy do końca bezpłatne, żeby karta działała trzeba wpłacić 10 zł i zawsze te 10 musi zostać, takie info uzyskałam w pobliskim auchan (niby niewiele, ale najgorszy jest ten terroryzm, żeby zaoszczędzić trzeba wpierw zapłacić, a oni płynność sobie ratują tysiącami dzięsięciozłotówek na tych kartach) ......... zwykłe lojalki im się znudziły , a szkoda,
     z tego co kojarzę w realu też są już tylko visy, straciłam górę punktów bo miałam dłuższą przerwę w zakupach akurat tam i w tym czasie poprzekształcali karty a stare dezaktywowali sad
     • zalogowany.cookie Re: karta skarbonka auchan 02.06.11, 15:58
      Nic nie trzeba wpłacać, ani grosza.
      Przy podpisywaniu umowy trzeba zrezygnować z obu ubezpieczeń (kosztują ok. 1,50zł miesięcznie) i wtedy karta jest całkowicie bezpłatna. Ryzyko zatem i koszty są zerowe.
      Karta ma dwie zupełnie rozdzielne funkcje - działa jako stara Skarbonka (zbiera się grosiki, które później przy płaceniu można zużyć zmniejszając kwotę na paragonie), ma z tyłu kod kreskowy w tym celu, a także jest przedpłaconą kartą Mastercard. Obie funkcje są od siebie zupełnie niezależne.

      Funkcja prepaid jest prosta - wpłacamy u pani przy stoisku karty gotówkę, która natychmiast pojawia się na koncie karty. Tej karty możemy użyć np. do zakupów w Internecie albo do płacenia w innych miejscach. Przy okazji, płacąc za bilet lotniczy w Ryanair kartą Mastercard prepaid nie dopłacamy 25 złotych za każdy przelot.
      Można też wpłacić przelewem, ale pieniądze idą parę dni.
      Są też pewne promocje typu "10% taniej dla płacących kartą Auchan", wtedy, szczególnie przy większych zakupach, opłaca się wpłacić pieniądze na konto karty, a następnie zapłacenie tą kartą przy kasie.

      Wadą prepaidów są oczywiście pozostające na koncie końcówki, których nie opłaca się wypłacać z bankomatu. Jedyną radą jest wtedy sprawdzenie w necie, ile nam zostało na karcie i zapłacenie za większe zakupy dokładnie takiej kwoty z karty z dopłatą reszty w gotówce.
  • slowek00 Re: karta skarbonka auchan 19.05.12, 22:38
   Posiadam nową kartę skarbonka już 3 miesiące i robiłem zakupy około 20 razy. Dziś sprawdziłem stan mojej nowej karty skarbonka i niestety jest pusta. Nie jest to zatem ta sama karta skarbonka tylko typowa karta płatnicza przedpłacowa. Aby zbierać grosiki z zakupów towarów oznaczonych skarbonką musisz najpierw wpłacić kasę na kartę i płacić nią przy kasie.
   • aga_i_oli Re: karta skarbonka auchan 19.05.12, 23:31
    Ale niefart, w poprzednim wątku chwaliłam Auchan...Mamy "starą skarbonkę" - zwykłą kartę lojalnościową (nie tą nową przedpłacową). W ciągu roku oszczędzamy na prezenty dla dzieci na święta smile opłaca się smile Tylko nie wiem czy te "stare" Skarbonki są nadal wydawane.
   • astrum-on-line Re: karta skarbonka auchan 20.05.12, 23:04
    Nieprawda.
    Mamy kartę Auchan wyrobioną dwa miesiące temu. Nic na nią nie wpłacaliśmy, mąż okazuje przy wszystkich zakupach. W Auchanie byliśmy ze 20 razy i oszczędziliśmy na karcie 1,50 zł. Nic nie doładowaliśmy, pieniądze przybywają. Chociaż w takim tempie, że nie widzę sensu zawracania sobie tym głowy. Więcej można zaoszczędzić kupując produkty tańsze, a nie te, za które jest zwrot na kartę.
  • guderianka Re: karta skarbonka auchan 20.05.12, 08:36
   Mamy "starą skarbonkę" korzystamy ok.2-3 razy w miesiącu podczas większych zakupów. tak jak poprzedniczka, często korzystamy na koniec roku kupując prezenty, lub tez gdy uzbiera się znaczna kwota a wypada jakiś nieplanowany zakup.
   • monicz1ka Re: karta skarbonka auchan 24.05.12, 14:18

    Czy ktoś z Was lub waszych znajomych, rodziny uczestniczy w programie lojalnościowym Tesco Clubcard lub Auchan Skarbonka?
    Jeśli tak to prosiłabym was o spełnienie dobrego uczynku i wypełnienie krótkiej i przyjemnej ankiety na ten temat.


    Llink do ankiety o programie Auchan Skarbonka
    www.sendspace.pl/file/237bbf481c843f2006a298e
    A to link do ankiety o programie Tesco Clubcard
    www.sendspace.pl/file/bb080653447efaf8a2cf521
    Wypełnione ankiety przesyłajcie na adres moniczka_05@o2.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka