Dodaj do ulubionych

Polityka prorodzinna po expose....

18.11.11, 15:24
Jestem w ciąży urodzę na początku 2012. Zainteresowani becikowym wiedzą, że od 2012 zmieniają się kryteria otrzymania becikowego. Mieszkając w dużym mieście nie ma się szans nawet w ciąży na wizytę przed 10 tygodniem - no chyba, że jest ona zaplanowana wtedy po 1.5 miesiąca wyczeka się termin w NFZ. Zwykle trzeba płacić u prywatnego lekarza za wizytę. Koszty są wysokie 120zl za jedną wizytę. Ale ponieważ miało mi się zwrócić poprzez becikowe zaciskałam zęby i płaciłam. A dzis slysze, że Tusk pozbawia mnie świadczeń.
Dodatkowo zabiera się ulgę na dziecko. Polska pewnie jest jedynym krajem w Europie która nie daje pieniędzy na dziecko. A wszystko niestety kosztuje i to bardzo słono. Złapałam doła i się bardzo zdenerwowałam super, że Tusk denerwuje kobiety w ciąży jakby nie miały gdzie mieszkać. Owszem mam w rodzinie zarobki powyżej 85 tys, ale każdy mieszkaniec dużego miasta wie, że jeżeli nie ma się mieszkania to te pieniądze są bardzo mało warte i rzadko, kto zarabia mniej niż. Nie mam mieszkania, nie dostanę becikowego ani ulgi pro rodzinnej. Ale moja rodzina jest zamożna.
Obserwuj wątek
        • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 20:44
          korniz napisała:

> podoba mi sie ta polityka, bez obrazy ale po co bogatemu te 2200 na dwoje dziec
          > i.

A dlatego bo on również płaci podatki i często większe niż mniej zamożni ludzie.
          I jeżeli tylko dlatego ma miec odebrane te pieniądze to jest to chore.
          A po co bogatemu te 2200 to może on sam zadecyduje.
          Tok myślenia niektórych jest powalający.
          Wyobraź sobie, ze taki człowiek nie idzie po zapomogi do Mopsu i nie płacze, ze mu nie dali bo przekroczył o pare złotych kryterium tylko mysli jak zwiększyć swoje dochody.
          Przepraszam jeżeli uraziłam.
        • ofelia1982 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 20:11
          korniz napisała:

> podoba mi sie ta polityka, bez obrazy ale po co bogatemu te 2200 na dwoje dziec
          > i

Qr*a, Korniz, 2200zł to BOGATA osoba? Ja wiem, że Ty jesteś z jakiejś frakcji, że zawsze jesteś biedna a reszta świata zła i bogata (choć na wakacje za granicę jeździsz hehe), ale chyba przeginasz.
          • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 20:54
            ofelia1982 napisała:

> korniz napisała:
            >
            > > podoba mi sie ta polityka, bez obrazy ale po co bogatemu te 2200 na dwoje
            > dziec
            > > i
            >
            > Qr*a, Korniz, 2200zł to BOGATA osoba? Ja wiem, że Ty jesteś z jakiejś frakcji,
            > że zawsze jesteś biedna a reszta świata zła i bogata (choć na wakacje za granic
            > ę jeździsz hehe), ale chyba przeginasz.

Ofelio daj sobie spokój z tą Panią. Jej się należy i tyle.
            Wakacje za granicą a zastanawia sie jak wyciągnąc od państwa dofinansowanie do swoich skromnych 72 m2

• re_ni73 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 21.11.11, 07:51
            ofelia o Tobie myślałam czytając post autorki. Jak dobrze pamiętam Ty pochodzisz z dużego miasta i chodzilaś do lekarza na kase chorych mając pieniądze. Mam nadzieje ,że dobrze kojarzesmile a jak dobrze kojarze to czyli się da tylko trzeba chciećwink
            • ofelia1982 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 21.11.11, 10:26
              Dobrze kojarzyszsmile Mieszkam w W-wie, stać mnie na prywatnego lekarza, ale skoro płacę podatki to po co mam to robić? Chodziłam całą ciążę do szpitala na Madalińskiego i tam rodziłam, jestem BARDZO zadowolona i naprawdę widzę, ze Służba Zdrowia się zmienia na lepsze. Nie jest idealnie, ale jest lepiej.
    • wuwujama Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 16:23
      hela_mela napisał:

Owszem mam w rodzinie zarobki powy
      > żej 85 tys, ale każdy mieszkaniec dużego miasta wie, że jeżeli nie ma się miesz
      > kania to te pieniądze są bardzo mało warte i rzadko, kto zarabia mniej niż.

Wiesz co, z takim tekstem na tym forum to pojechalas. Mam na rodzine 2+1 mniej niz 60 tys rocznie, mieszkam w Gdansku i biedna nie jestem bynajmniej, zyje tak jak wiekszosc rodzin wokol mnie i sa to ludzie w wieku 35-40 lat, wiec wcale nie tacy mlodzi. Mamy kredyty na mieszkania, ja akurat place 1000 zl miesiecznie i jeszcze udaje nam sie wyjechac na krotkie wakacje w Polsce, nasze dzieci jezdza na kolonie, mamy po jednym samochodzie na rodzine.
      Nie pisz, ze rzadko kto zarabia mniej, bo niby skad ci ludzie pracujacy za srednia krajową? Myslisz, ze ludzie w duzych miastach za tyle nie pracuja?
      • hela_mela Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 16:39
        Musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Ty masz już mieszkanie na kredyt i śmieszną ratę w wysokości 1000 zł. Jawnie przedstawiasz dochód na rodzinę 3500 netto. Odejmując ratę i opłaty za mieszkanie 550zl + bilety (ew benzyna) 200zl.
        3500 -1000 - 550 -200 = 1750zl/3 = 583zl/os
        Coś mi się nie zgadza, że można być zadowolonym z takiego dochodu. Bo wszystko kosztuje jedzenie, ubrania, buty. No i jeszcze na wczasy Ci starcza - pozostaje tylko pogratulować.
        Jednak dzisiaj nie kupi się mieszkania nowego z kredytem 1000zl zwykle trzeba liczyć dwa razy tyle.

• wuwujama Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 15:44
          hela_mela napisał:

> Musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Ty masz już mieszkanie na kredyt i śmiesz
          > ną ratę w wysokości 1000 zł. Jawnie przedstawiasz dochód na rodzinę 3500 netto.
          > Odejmując ratę i opłaty za mieszkanie 550zl + bilety (ew benzyna) 200zl.
          > 3500 -1000 - 550 -200 = 1750zl/3 = 583zl/os
          > Coś mi się nie zgadza, że można być zadowolonym z takiego dochodu. Bo wszystko
          > kosztuje jedzenie, ubrania, buty. No i jeszcze na wczasy Ci starcza - pozostaj
          > e tylko pogratulować.
          > Jednak dzisiaj nie kupi się mieszkania nowego z kredytem 1000zl zwykle trzeba l
          > iczyć dwa razy tyle.
          >
          Kiedy ja kupowalam mieszkanie 1 m2 nowego kosztowal dwukrotnosc sredniej krajowej, teraz jest tak samo. Nie kazdy musi mieszkac w nowym. Rynek wtorny jest o wiele tanszy. Nie kazdy musi brac kredyt na 100% wartosci, ja mialam 30% wlasnych oszczednosci ciezko zapracowanych w czassch przed dzieckiem, odkladalam wlasnie po to, zeby dziecko urodzilo sie juz na swoim. Gdybym wtedy kupila nowe mieszkanie na 100% wartosci dziesiaj mialabym rate 2000 zl.
    • milenamamazuzi Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 16:34
      12:19 Będziemy proponowali decyzje w zakresie ulg w podatkach. Chcę rozwiać niepokój niektórych. Będziemy używać instrumentów w celu wzmocnienia dzietności w Polsce. Ulga prorodzinna na dwoje pierwszych dzieci pozostaje bez zmian. Na trzecie i następne dziecko ulga wzrośnie o 50% - zapowiedział Tusk. - Rodzinom, których dochód przekroczy 85 tys. zł rocznie ulga prorodzinna będzie przysługiwać dopiero przy trzecim dziecku - dodał."

źródło:
      wiadomosci.wp.pl/title,Oto-zestawienie-obietnic-Tuska-dla-kogo-podwyzki-komu-zabiora-ulgi,wid,13998325,wiadomosc.html
      • milenamamazuzi Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 16:37
        Dopiszę jeszcze do autorki wątku nt. becikowego: poprzednio jak wprowadzano zmiany w tej ustawie, to był przewidziany 9miesięczny zapas - czyli nowe warunki obowiązywały dopiero tych, którzy zaszli w ciążę w czasie obowiązywania już nowego przepisu. Myślę że teraz będzie identycznie.
      • falllen_angel Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 17:13
        milenamamazuzi napisała:

> 12:19 Będziemy proponowali decyzje w zakresie ulg w podatkach. Chcę rozwiać nie
        > pokój niektórych. Będziemy używać instrumentów w celu wzmocnienia dzietności w
        > Polsce. Ulga prorodzinna na dwoje pierwszych dzieci pozostaje bez zmian. Na trz
        > ecie i następne dziecko ulga wzrośnie o 50% - zapowiedział Tusk. - Rodzinom, kt
        > órych dochód przekroczy 85 tys. zł rocznie ulga prorodzinna będzie przysługiwać
        > dopiero przy trzecim dziecku - dodał."

Obecnie jest fala rozwodów, ponieważ samotnej matce łatwiej umieścić dziecko w przedszkolu. Teraz będzie drugi powód: samotna matka jako rodzina nie zarobi za dużo i skorzysta z ulgi.

Tusk to debil, ale nie myślałem, że aż tak wielki...

W.

• hela_mela Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 19:14
          To na pewno będzie jakieś rozwiązanie.
          Ale kobieta, która zarabia więcej będzie nadal miała problem. Może niektórzy nie rozumieją zachowania młodych małżeństw zarabiających znacznie powyżej 85tys wspólnie. Prawda jest taka, że jest w tym środowisku duża presja na nie posiadanie dzieci.
          Jeżeli kobieta dużo zarabia, to samo rodzenie dziecka powoduje, że jest stratna. Nie załapie się na coroczną podwyżkę, ma ok 15% utraty zdrowia w wyniku porodu (udowodnione naukowo), nie ma w tym czasie opłacanych składek emerytalnych, a co za tym idzie ma niższą emeryturę.

Rodzenie dzieci powoduje uszczerbek na zdrowiu, bardzo wiele kobiet po ciąży cierpi na choroby z powodu ciąży do końca życia(np. RZS), a Tusk walnie nam emeryturę w wieku 67 lat. W przypadku kobiety nierodzącej i niewychowującej dzieci nie widzę przeciwwskazań, aby pracowała dłużej na swoją emeryturę.
            • hela_mela Re: Polityka prorodzinna po expose.... 21.11.11, 11:05
              www.prozdrowie.pl/Artykuly/Zdrowie-A-Z/Reumatoidalne-zapalenie-stawow/RZS-choroba-ludzi-mlodych
              Wśród innych ważnych czynników ryzyka tej poważnej choroby specjalista wymienił m.in.: ciążę (choroba wielokrotnie zaczyna się po ciąży) i palenie papierosów (córka kobiety z RZS prawie na pewno zachoruje na to schorzenie jeśli pali).
          • wuwujama Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 15:50
            hela_mela napisał:

> Jeżeli kobieta dużo zarabia, to samo rodzenie dziecka powoduje, że jest stratna
            > . Nie załapie się na coroczną podwyżkę, ma ok 15% utraty zdrowia w wyniku porod
            > u (udowodnione naukowo), nie ma w tym czasie opłacanych składek emerytalnych, a
            > co za tym idzie ma niższą emeryturę.
            >
            To kobieta, ktora urodzila siedmioro dzieci powinna juz nie zyc?big_grin
            • mari40 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 20:35
              wuwujama napisała:

> hela_mela napisał:
              >
              >
              > > Jeżeli kobieta dużo zarabia, to samo rodzenie dziecka powoduje, że jest s
              > tratna
              > > . Nie załapie się na coroczną podwyżkę, ma ok 15% utraty zdrowia w wyniku
              > porod
              > > u (udowodnione naukowo), nie ma w tym czasie opłacanych składek emerytaln
              > ych, a
              > > co za tym idzie ma niższą emeryturę.
              > >
              > To kobieta, ktora urodzila siedmioro dzieci powinna juz nie zyc?big_grin

ja urodziłam siedmioro,dwoje już usamodzielnionych,najmłodsze blizniaki 16 lat i jeszcze żyję ,
              A to co państwo daje takim rodzinom jak moja to zasiłek rodzinny,na resztę musimy zapracować sami,bo mamy według przepisów naszego Państwa dobrą sytuację,no i niech tak będzie
              Ale szlag mnie trafia że moje i męża podatki idą na Fundusz Alimentacyjny,To jest moim zdaniem ROZDAWNICTWO-Rozmnażające się Samotne Matki
              • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 21:44
                mari40 napisała:
                > Ale szlag mnie trafia że moje i męża podatki idą na Fundusz Alimentacyjny,To je
                > st moim zdaniem ROZDAWNICTWO-Rozmnażające się Samotne Matki

To co napisałaś jest zwyczajnie chamskie. Ciekawe jakbyś wyżyła jakby ojciec Twoich dzieci Cię opuścił i nie płacił. A ktoś jeszcze by Ci dowalił 'po co się rozmnażałaś!'.

PS. Zasiłek rodzinny jest takim samym 'rozdawnictwem'.
                • mari40 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 21:58
                  araceli napisała:

> mari40 napisała:
                  > > Ale szlag mnie trafia że moje i męża podatki idą na Fundusz Alimentacyjny
                  > ,To je
                  > > st moim zdaniem ROZDAWNICTWO-Rozmnażające się Samotne Matki
                  >
                  > To co napisałaś jest zwyczajnie chamskie. Ciekawe jakbyś wyżyła jakby ojciec Tw
                  > oich dzieci Cię opuścił i nie płacił. A ktoś jeszcze by Ci dowalił 'po co się r
                  > ozmnażałaś!'.
                  >
                  > PS. Zasiłek rodzinny jest takim samym 'rozdawnictwem'.

litości,rozumiem jedno dziecko,ale nie kilkoro i co rusz podwyzka,mając pełną świadomość że TATUŚ dzieci od lat nie pracuje,bo wiadomo że TE PIENIĄŻKI PŁYNĄ Z PAŃSTWOWEJ KASY,

PS.jak dobrze umiem liczyć to za rok i rodzinnego nie dostanę bo zostanie trójka dzieciaków na stanie rodziny i dochód mi przekroczy,A podatki dalej będziemy płacić między innymi na FA i ja się na to nie zgadzam
                  • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 22:23
                    mari40 napisała:
                    > litości,rozumiem jedno dziecko,ale nie kilkoro i co rusz podwyzka,mając pełną ś
                    > wiadomość że TATUŚ dzieci od lat nie pracuje,bo wiadomo że TE PIENIĄŻKI PŁYNĄ Z
                    > PAŃSTWOWEJ KASY,

Jakie podwyżki? Kobieto! A Twoje rodzinne to niby skąd płynie? Z księżyca? Tobie się należy a innym nie? Bo czujesz się lepsza bo masz męża, który zarabia??

> A podatki dalej będziemy płacić między innymi na FA i ja się na to nie zgadzam

Mnie też nikt nie pytał czy zgadzam się płacić na Twoje rodzinne. I też bym się nie zgodziła. I co?
                    • mari40 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 22:30
                      araceli napisała:

> mari40 napisała:
                      > > litości,rozumiem jedno dziecko,ale nie kilkoro i co rusz podwyzka,mając p
                      > ełną ś
                      > > wiadomość że TATUŚ dzieci od lat nie pracuje,bo wiadomo że TE PIENIĄŻKI P
                      > ŁYNĄ Z
                      > > PAŃSTWOWEJ KASY,
                      >
                      > Jakie podwyżki? Kobieto! A Twoje rodzinne to niby skąd płynie? Z księżyca? Tobi
                      > e się należy a innym nie? Bo czujesz się lepsza bo masz męża, który zarabia??
                      >
                      > > A podatki dalej będziemy płacić między innymi na FA i ja się na to nie zg
                      > adzam
                      >
                      > Mnie też nikt nie pytał czy zgadzam się płacić na Twoje rodzinne. I też bym się
                      > nie zgodziła. I co?

Chyba rozmawiam z osobą bezpośrednio zainteresowaną tematem,więc nie widze sesnu

A na marginesie,Rodzinne na moje dzieci jest równoznaczne z alimentami z FA na I dziecko,a tych podatków które płacimy to starczy na rodzinne dla naszych dzieci
                        • mari40 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 22:51
                          araceli napisała:

> mari40 napisała:
                          > > Chyba rozmawiam z osobą bezpośrednio zainteresowaną tematem,więc nie widz
                          > e sesnu
                          >
                          > Nie - rozmawiasz z osobą oburzoną chamstwem w stosunku do ludzi w ciężkiej sytu
                          > acji i głupawym 'moralnym' wywyższaniem się.
                          >
                          Na zakończenie tej dyskusji.
                          Nie twierdzę że wszyscy,ale DUŻA część pseudo samotnych matek zwyczajnie wykorzystuje fakt że skoro można to się bierze i to są fakty
                          W niczym się nie wywyższam,bo to nie jest w mojej naturze
                          • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 23:03
                            mari40 napisała:
                            > Nie twierdzę że wszyscy,ale DUŻA część pseudo samotnych matek zwyczajnie wykorz
                            > ystuje fakt że skoro można to się bierze i to są fakty

A rodzinne to sami uczciwi pobierają? Był tu kiedyś taki wątek pani, której mąż pracował na czarno a bała się wizyty pracownika z opieki społecznej i oceny tego co mają w domu. Taka drobna informacja dla Ciebie - pełne rodziny też oszukują. Mogłabym Ci napisać: 'Szlag mnie trafia przy takim rozdawnictwie! Rozmnażałaś się a teraz kasę od państwa ciągniesz? Rozumiem jedno ale jak Cię nie stać to po co kolejne? Te pieniążki płyną z państwowej kasy!'
                            • mari40 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 23:09
                              araceli napisała:

> mari40 napisała:
                              > > Nie twierdzę że wszyscy,ale DUŻA część pseudo samotnych matek zwyczajnie
                              > wykorz
                              > > ystuje fakt że skoro można to się bierze i to są fakty
                              >
                              > A rodzinne to sami uczciwi pobierają? Był tu kiedyś taki wątek pani, której mąż
                              > pracował na czarno a bała się wizyty pracownika z opieki społecznej i oceny te
                              > go co mają w domu. Taka drobna informacja dla Ciebie - pełne rodziny też oszuk
                              > ują. Mogłabym Ci napisać: 'Szlag mnie trafia przy takim rozdawnictwie! Rozmnaża
                              > łaś się a teraz kasę od państwa ciągniesz? Rozumiem jedno ale jak Cię nie stać
                              > to po co kolejne? Te pieniążki płyną z państwowej kasy!'

to chyba jakaś pomyłka,ponieważ do pobierania Zasiłku Rodzinnego,nie ma Wizyt Pracownika MOPRu
                              Pracownik Socjalny i jego wizyty to inna bajka
                              A mnie wkurza że ktoś poprostu stwierdza fakt że ja sobie zrobię dzieci,a Państwo będzie je utrzymywać płacąc na nie Alimenty,bo to nie Państwo zrobiło te dzieci,a jakiś Pan
                              Dobranoc
                              • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 23:42
                                mari40 napisała:
                                > to chyba jakaś pomyłka,ponieważ do pobierania Zasiłku Rodzinnego,nie ma Wizyt P
                                > racownika MOPRu
                                > Pracownik Socjalny i jego wizyty to inna bajka

Podałam Ci przykład PEŁNEJ rodziny, która OSZUKUJE przy pobieraniu państwowej pomocy. Jakoś chyba nie potrafisz tego zrozumieć najeżdżając na samotne matki.

> A mnie wkurza że ktoś poprostu stwierdza fakt że ja sobie zrobię dzieci,a Państ
                                > wo będzie je utrzymywać płacąc na nie Alimenty,bo to nie Państwo zrobiło te dzi
                                > eci,a jakiś Pan

Ręce opadają! A Twoje dzieci to Państwo robiło????

• re_ni73 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 21.11.11, 07:47
                    mari40 napisała:
                    > PS.jak dobrze umiem liczyć to za rok i rodzinnego nie dostanę bo zostanie trójk
                    > a dzieciaków na stanie rodziny i dochód mi przekroczy,A podatki dalej będziemy
                    > płacić między innymi na FA i ja się na to nie zgadzam

Mari40 może za rok rodzinnego nie dostaniesz,ale chyba korzystniej wyjdziesz na uldze podatkowej niż na zasiłku rodzinnymwink.
                    Jak nie wierzysz to sobie przeliczsmile ,fakt będzie mniej w miesiącu ale za to spory zastrzyk finansowy raz w roku smile
          • gooralka Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 10:51
            hela_mela napisał:

> Rodzenie dzieci powoduje uszczerbek na zdrowiu, bardzo wiele kobiet po ciąży ci
            > erpi na choroby z powodu ciąży do końca życia(np. RZS), a Tusk walnie nam emery
            > turę w wieku 67 lat. W przypadku kobiety nierodzącej i niewychowującej dzieci n
            > ie widzę przeciwwskazań, aby pracowała dłużej na swoją emeryturę.

Teraz to już przegięłaś!!!!!
            Tylko dlatego , że ktoś nie może mieć dzieci albo nie chce mieć dzieci z różnych powodów mam pracować dłużej????
          • mazel_tov Re: Polityka prorodzinna po expose.... 21.11.11, 00:59
            Jest w tym kraju coś takiego jak konstytucja i tam stoi jak wół, że wszyscy są równi wobec prawa, więc nie wyjeżdżaj z propozycją, że jak ktoś nie ma dzieci, to niech zapierdala na tych, którzy je mają. Ja na te wasze dzieci płacę podatki, a jak na razie mnie tylko denerwują wink
    • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 17:35
      Bez jaj koleżanko! Jestem mieszkanką dużego miasta i to co piszesz to po prostu histeryczne bzdury!

85tys na 2 osoby to 2 średnie krajowe. 5 tysięcy netto miesięcznie. Przy takiej kwocie jedna wizyta u ginekologa (120zł) to 'wysokie koszty' że trzeba 'zaciskać zęby i płacić'??????
        • falllen_angel Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 18:02
          araceli napisała:

> I jeszcze - jak przy dochodzie 5 tys netto miesięcznie (60tys rocznie) ktoś 'ła
          > pie doła', że mu nie dadzą 1,1tys to coś jest mocno nie halo!

5 ooo PLN miesięcznie na trzyosobową rodzinę.... 12oo Euro czyli równowartość dwóch dobrych zasiłków dla bezrobotnych w normalnym kraju europejskim. Rzeczywiście pieniądze nie do przejedzenia....

Jeżeli tak wygląda dobrobyt na zielonej wyspie to ja podziękuje, wolę zachodnieuropejska biedę i kryzys.

W.
          • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 18:10
            falllen_angel napisał:
            > 5 ooo PLN miesięcznie na trzyosobową rodzinę.... 12oo Euro czyli równowartość d
            > wóch dobrych zasiłków dla bezrobotnych w normalnym kraju europejskim. Rzeczywiś
            > cie pieniądze nie do przejedzenia....

Przelicz to jeszcze na sole peruwiańskie smile I czemu nas do dochodów Arabii Saudyjskiej nie porównasz?

Pomoc socjalna należy się najbiedniejszym w danym kraju i od średniej danego kraju jest liczona. Nie mówię, że 5tys to majątek ale to więcej niż ma większość.
            • falllen_angel Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 12:14
              araceli napisała:

> falllen_angel napisał:
              > > 5 ooo PLN miesięcznie na trzyosobową rodzinę.... 12oo Euro czyli równowar
              > tość d
              > > wóch dobrych zasiłków dla bezrobotnych w normalnym kraju europejskim. Rze
              > czywiś
              > > cie pieniądze nie do przejedzenia....
              >
              > Przelicz to jeszcze na sole peruwiańskie smile

Zdradzę Ci tajemnicę: euro bez problemu zapłacisz w Tesco na Kabatach z solem może być różnie. Dzwoni dzwoneczek?

> I czemu nas do dochodów Arabii Saudyjskiej nie porównasz?

Może dlatego, że nie stanowi Polska z Arabią Saudyjską żadnego związku polityczno gospodarczego. Natomiast z krajami strefy Euro jest związana i o dość silnie, prowadzi wspólną politykę gospodarczą czy też podatkową. Co jest o tyle dobre, że Donald nie podniesie VATu powyżej 25%, albo będzie miał z tym poważny problem przynajmniej.

> Pomoc socjalna należy się najbiedniejszym w danym kraju

Tylko, że ulga na dziecko to nie jest żadna pomoc socjalna.

W.
              • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 12:34
                falllen_angel napisał:
                > Zdradzę Ci tajemnicę: euro bez problemu zapłacisz w Tesco na Kabatach z solem m
                > oże być różnie. Dzwoni dzwoneczek?

Już pędzę lecę na Kabaty! Normalnie jaram się możliwością zapłacenia Euro! Dzięki wielkie, że mnie poinformowałeś o tej możliwości - jak ja wcześniej żyłam!

> Tylko, że ulga na dziecko to nie jest żadna pomoc socjalna.

Jest pomocą państwa. Ładniej się nazywa.
                • falllen_angel Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 12:42
                  araceli napisała:

> falllen_angel napisał:
                  > > Zdradzę Ci tajemnicę: euro bez problemu zapłacisz w Tesco na Kabatach z s
                  > olem m
                  > > oże być różnie. Dzwoni dzwoneczek?
                  >
                  > Już pędzę lecę na Kabaty! Normalnie jaram się możliwością zapłacenia Euro! Dzię
                  > ki wielkie, że mnie poinformowałeś o tej możliwości - jak ja wcześniej żyłam!

Nie kumasz, ale mnie to wcale nie dziwi.

> > Tylko, że ulga na dziecko to nie jest żadna pomoc socjalna.
                  >
                  > Jest pomocą państwa. Ładniej się nazywa.

Jeżeli ktoś zabiera mi trochę mniej moich pieniędzy to się to nazywa teraz pomoc? Interesujący punkt widzenia.

W.
                  • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 12:45
                    falllen_angel napisał:
                    > Nie kumasz, ale mnie to wcale nie dziwi.

'Kumam' bzdury, które piszesz. Nie zmienia to fakty, że są bzdurami.

> Jeżeli ktoś zabiera mi trochę mniej moich pieniędzy to się to nazywa teraz pomo
                    > c? Interesujący punkt widzenia.

Owszem. To się nazywa 'ulga'. Komu państwo ma 'ulżyć'? Tym powyżej średniej?
                    • falllen_angel Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 13:02
                      araceli napisała:

> falllen_angel napisał:
                      > > Nie kumasz, ale mnie to wcale nie dziwi.
                      >
                      > 'Kumam' bzdury, które piszesz. Nie zmienia to fakty, że są bzdurami.

Ale co konkretnie jest bzdurą? Że Polska należy do UE? Że realizuje wspólną politykę? Że jest swobodny przepływ towarów i usług? Że żeby najłatwiej porównać ceny i jakość życie trzeba skorzystać ze wspólnej waluty jaką jest Euro?

> > Jeżeli ktoś zabiera mi trochę mniej moich pieniędzy to się to nazywa tera
                      > z pomo
                      > > c? Interesujący punkt widzenia.
                      >
                      > Owszem. To się nazywa 'ulga'. Komu państwo ma 'ulżyć'? Tym powyżej średniej?

Jeżeli państwo chce realizować politykę prorodzinną, a słyszałem, że chce, bo ma najniższą dzietność w Europie, to powinno ulżyć tym co mają dzieci. Nie widzę tutaj miejsca na kryterium dochodowe. Dzieci tych zarabiających powyżej średniej są jakieś gorsze?

W.
                      • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 18:16
                        falllen_angel napisał:
                        > itykę? Że jest swobodny przepływ towarów i usług? Że żeby najłatwiej porównać c
                        > eny i jakość życie trzeba skorzystać ze wspólnej waluty jaką jest Euro?

Bzdurą jest porównywanie nas do UE bo nie jest to przedmiotem tego wątku. Bzdurą jest oczekiwanie, że skro należymy do UE to naglę wszyscy będziemy dostawać to co w UE. Bzdurą matematyczną jest oczekiwanie, że wszyscy będą zarabiać powyżej średniej.

> Jeżeli państwo chce realizować politykę prorodzinną, a słyszałem, że chce, bo m
                        > a najniższą dzietność w Europie, to powinno ulżyć tym co mają dzieci. Nie widzę
                        > tutaj miejsca na kryterium dochodowe. Dzieci tych zarabiających powyżej średni
                        > ej są jakieś gorsze?

Nie tylko zamożniejszych na nie stać i nie będą się oglądać na ulgę. Jeżeli nie czytałeś tego wątku to wiele osób przeznacza te pieniądze np. na wypoczynek dla dziecka. Tych biedniejszych. Ulga powoduje, że życie tych dzieci jest nieco lepsze. I dlatego to jest 'ulga'.

I napiszę jeszcze raz - kryterium dochodowe obowiązuje tylko przy 1 dziecku, przy 2 go nie ma a od 3 ulgi są nawet większe. To jest właśnie polityka PROrodzinna.
                        • falllen_angel Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 14:21
                          araceli napisała:

> falllen_angel napisał:
                          > > itykę? Że jest swobodny przepływ towarów i usług? Że żeby najłatwiej poró
                          > wnać c
                          > > eny i jakość życie trzeba skorzystać ze wspólnej waluty jaką jest Euro?
                          >
                          > Bzdurą jest porównywanie nas do UE bo nie jest to przedmiotem tego wątku. Bzdur
                          > ą jest oczekiwanie, że skro należymy do UE to naglę wszyscy będziemy dostawać t
                          > o co w UE.

Bzdurą to jest patrzenie na rzeczywistość przez pryzmat nie wybudowanych autostrad i najdroższych stadionów na świecie. I negowanie, że gdzieś indziej jest jednak piękny świat.

> Bzdurą matematyczną jest oczekiwanie, że wszyscy będą zarabiać powyżej średniej.

A gdzie ja coś takiego napisałem? Z Twoje urojenia nie ponoszę odpowiedzialności.

> > Jeżeli państwo chce realizować politykę prorodzinną, a słyszałem, że chce
                          > , bo m
                          > > a najniższą dzietność w Europie, to powinno ulżyć tym co mają dzieci. Nie
                          > widzę
                          > > tutaj miejsca na kryterium dochodowe. Dzieci tych zarabiających powyżej ś
                          > redni
                          > > ej są jakieś gorsze?
                          >
                          > Nie tylko zamożniejszych na nie stać i nie będą się oglądać na ulgę.

Czy możesz pozwolić zamożniejszym samym decydować na co będą się oglądać a na co nie?

> Jeżeli nie czytałeś tego wątku to wiele osób przeznacza te pieniądze np. na wypoczynek dl
                          > a dziecka. Tych biedniejszych. Ulga powoduje, że życie tych dzieci jest nieco lepsze.

A życie dzieci osób "zamożnych" nie może być nieco lepsze?

> I napiszę jeszcze raz - kryterium dochodowe obowiązuje tylko przy 1 dziecku, pr
                          > zy 2 go nie ma a od 3 ulgi są nawet większe. To jest właśnie polityka PROrodzin
                          > na.

Napisałbym Ci jak wygląda prawdziwa polityka prorodzinna w normalnym kraju UE, ale nie będę poruszał tutaj taki bzdur. Lepiej postrzegać rzeczywistość przez wybór między prywatnym przedszkolem albo braniem rozwodu, żeby dostać się do państwowego.

W.
                          • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 14:47
                            falllen_angel napisał:
                            > Bzdurą to jest patrzenie na rzeczywistość przez pryzmat nie wybudowanych autost
                            > rad i najdroższych stadionów na świecie. I negowanie, że gdzieś indziej jest je
                            > dnak piękny świat.

No to bardzo dobrze, że ja tego nie robię smile

> Czy możesz pozwolić zamożniejszym samym decydować na co będą się oglądać
                            > a na co nie?

Wg. kryteriów tego wątku należę do tych zamożniejszych więc mam prawo wypowiadać się w swoim imieniu.

> Napisałbym Ci jak wygląda prawdziwa polityka prorodzinna w normalnym kraju UE,

Tak tak - ekstremalny socjal doprowadził sporą część tych 'normalnych' krajów UE na skraj bankructwa. Ale tego już nie raczysz zauważyć.
                            • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 14:52
                              araceli napisała:

> Tak tak - ekstremalny socjal doprowadził sporą część tych 'normalnych' krajów U
                              > E na skraj bankructwa. Ale tego już nie raczysz zauważyć.

Ty na prawdę uważasz, ze to ekstremalny socjal doprowadził państwa UE do bankructwa?

• tutuna Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 20:52
          > I jeszcze - jak przy dochodzie 5 tys netto miesięcznie (60tys rocznie) ktoś 'ła
          > pie doła', że mu nie dadzą 1,1tys to coś jest mocno nie halo!

"Nie halo" to tu jest tylko to, że premier naszego kraju życie za średnią krajową uważa za luksus.
      • ofelia1982 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 21.11.11, 10:38
        Jeżeli chcesz 85 tyś rocznie to trzeba znaleźć dobrą pracę i ciężko pracować. Już wiesz teraz?
        Mój mąż zarabia bardzo dużo, ale jak jest projekt, to nie mam co go oczekiwać wcześniej niż 23-cia. I tak kilka m-cy.
        Dlatego wku*wia mnie taka postawa "ja też bym chciała". Duże pieniądze to dużo pracy i dużo poświęceń (pomijam przypadki gdy ktoś jest dziany z domu lub dostał spadek/wygrał w Lotka etc.). A każdy chciałby mieć dużo kasy, mieć lekką pracę i być w domu o 15-tej.
        Jeżeli chcesz zarabiać dużo to jest dużo opcji, ale trzeba CIĘŻKO pracować. Wchodzisz w to?
        • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 21.11.11, 10:46
          ofelia1982 napisała:
          > Jeżeli chcesz zarabiać dużo to jest dużo opcji, ale trzeba CIĘŻKO pracować. Wch
          > odzisz w to?

Jesteś niesprawiedliwa. Jest dużo osób, które ciężko i uczciwie pracują a nie zarabiają wiele. Nie ma reguły w tej kwestii.
        • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 20:35
          A ja ogarniam tok myślenia załozycielki wątku. Może źle się wyraziła, nie do końca przekazała o co jej chodzi.
          Bo dlaczego tylko dlatego, ze wiecej zarabia ma byc pozbawiona pewnych świadczeń?
          Czy z jej podatków nie idą piedządze m.in. dla mniej zamożnych rodzin na becikowe czy ulgę na dzieci? Pewnie Ci co zarabiają poniżej 85 płacą podatki więc i do swiadczen maja prawo?
          Czy nie jest tak, ze większe zarobki = większym potrzebom a to = wydawaniu większych pieniedzy i napędzaniu gospaodarki??
          Dlaczego karze sie ludzi wiecej zarabiajacych większymi podatkami?
          Czy źle postępują?
          Może jestem ciemna ale ja właśnie tego nie ograniam.
            • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 20:49
              marzeka1 napisała:

> "Bo dlaczego tylko dlatego, ze wiecej zarabia ma byc pozbawiona pewnych świadcz
              > eń? "- tak , bo budżet nie jest z gumy; nie starczy dla wszystkich;

ale zeby płacić większy podatek nic nie stoi na przeszkodzie?
              to taki rodzaj nagrody?
              • tutuna Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 20:56
                Poza tym , po raz kolejny karze się ludzi za zdrowy rozsądek - chętnie miałabym gromadkę dzieci, ino patrząc na budżet uważam, że byłoby to mocno ryzykowne dla możliwości ich utrzymania. Ergo: należy mi jeszcze dowalić. Howg!
                • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 21:07
                  tutuna napisała:

> Poza tym , po raz kolejny karze się ludzi za zdrowy rozsądek - chętnie miałabym
                  > gromadkę dzieci, ino patrząc na budżet uważam, że byłoby to mocno ryzykowne dl
                  > a możliwości ich utrzymania. Ergo: należy mi jeszcze dowalić. Howg!

Człowiek nie moze miec za dobrze wiec trzeba mu zabrać bo jak się przyzwyczai, że mu dają będzie chciał jeszcze wiecejwink
                    • gogologog Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 22:08
                      > Rosati powiedział coś w ten deseń "w czasie kryzysu zamożni musza solidaryzować
                      > się z sytuacją, cięcia odzuwac muszą wszyscy także zamożna częśc społeczeństwa

Dlatego zmniejsza sie ilosc poslow i senatorow, obniza o 30% wynagrodzenia poslow i zmniejszaja dofinansowanie biur poselskich o 45%.
                      Dodatkowo ogranicza sie radykalnie zatrudnienie w urzedach na poziomie centralnym i samorzadowym a ministrowie pracuja za 1zl rocznie.
                    • niektorymodbija Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 23:41
                      A przepraszam, o chyba nie jestem w temacie - w jaki to sposob niby Grecja "utonela"? Nie pytam o dlugi, tylko o realia zycia obywateli.
                      Biedni, beda teraz zmuszeni zaczac placic jakies podatki... chetnie sie z nimi zamienie. I chetnie pocierpie z powodu kryzysu jak mieszkancy Europy Zachodniej.
                      PS. Zanim mi ktos napisze, zebym wyjechala, odpowiem,ze bylam tam i wiem co pisze, wiem jak sie zyje na Zachodzie w dobie kryzysu i gdyby nie wzgledy pozaekonomiczne, na pewno bym tu nie wracala.
                      PS.2. O becikowe nie ma sie co czepiac, i tak byl to ochlap, ale w sprawie zabiernia ulgi - zgadzam sie z autorka watku. Niby 5000 netto to duzo, ale gdzies mieszkac trzeba (wynajem czy kredyt w np. stolicy troche kosztuje...), zlobki, przedszkola (wiadomo jak latwo sie dostac do panstwowych) i w ogole edukacja wbrew pozorom darmowa tez nie jest.
                      • mlodyniedowziecia Re: Polityka prorodzinna po expose.... 21.11.11, 14:43
                        No właśnie, w miejscu gdzie mieszkania są tanie to 5000 netto na 3 osobową rodzinę (bo taka zostanie pozbawiona ulgi) to sporo, ale już w Warszawie - nawet nie średnia.
                        Z drugiej strony samotna matka z czwórką dzieci w większości przypadków nie odliczy całej powiększonej ulgi na trzecie i kolejne - bo nie wystarczy jej dochodu (i podatku). Rodzice zarabiający te 5 tys. z trójką dzieci już tak. I chyba o to rządowi chodziło - wspierać (bo dla rozsądnych ludzi to wsparcie nie argument za kolejnym dzieckiem) rodziny na pewnym poziomie dochodowym.
                • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 22:04
                  tutuna napisała:
                  > Poza tym , po raz kolejny karze się ludzi za zdrowy rozsądek - chętnie miałabym
                  > gromadkę dzieci, ino patrząc na budżet uważam, że byłoby to mocno ryzykowne dl
                  > a możliwości ich utrzymania. Ergo: należy mi jeszcze dowalić. Howg!

Jeżeli stracisz ulgę to jesteś powyżej średniej krajowej. Uważasz, że drugie dziecko byłoby 'ryzykowne'? To większość społeczeństwa wg. Ciebie nie wykazuje zdrowego rozsądku?
                  • tutuna Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 22:36
                    > Jeżeli stracisz ulgę to jesteś powyżej średniej krajowej. Uważasz, że drugie dz
                    > iecko byłoby 'ryzykowne'? To większość społeczeństwa wg. Ciebie nie wykazuje zd
                    > rowego rozsądku?

Nie mnie oceniać stan psychiki większości społeczeństwa - choć fakt, jakich dokonuje wyborów daje do myślenia. wink
                    Naprawdę uważasz, że dla czteroosobowej rodziny taka kwota jest luksusem? Nawet IPiSS i GUS minimum socjalne dla takiej rodziny obliczają na ponad 3 tys.

p.s. Wydaje mi się, że "gromadka", a takiego użyłam określenia to więcej niż dwa... wink)
                    • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 22:52
                      tutuna napisała:
                      > Nie mnie oceniać stan psychiki większości społeczeństwa - choć fakt, jakich dok
                      > onuje wyborów daje do myślenia. wink
                      > Naprawdę uważasz, że dla czteroosobowej rodziny taka kwota jest luksusem? Nawet
                      > IPiSS i GUS minimum socjalne dla takiej rodziny obliczają na ponad 3 ty
                      > s.

Nigdzie nie napisałam, że to luksus - wręcz przeciwnie. Tyle, że my nie żyjemy w luksusowym kraju.

3 tysiące to minimum socjalne dla 4 -osobowej rodziny. To minimum socjalne a nie biologiczne. W tym minimum zawierane są np. wydatki na edukację czy kulturę:
                      www.ipiss.com.pl/www_ms_2010_12.pdf
                      Dlatego nie uważam ludzi, którzy przy dochodzie 5tysięcy lub wyższym decydujących się na drugie dziecko za pozbawionych rozsądku.
                  • marzeka1 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 21:07
                    No i dlatego piszę, że budżet nie jest z gumy; z Grecją -przykład bardzo dobry, w sumie jak niedawno czytałam jakieś ekonomiczne opracowanie w gazecie, w jaki sposób Grecy walili system w rogi, oszukiwali, żyli ponad stan- to aż włos się na głowie jeży.
                        • tutuna Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 22:46
                          A ja się nie zgadzam. Nie dlatego, że zła i wredna jestem z natury, tylko, że za moją lojalność i karność państwo pokazało mi wyprostowany środkowy palec.
                          Karnie płaciłam (i płacę) wszystkie podatki, nawet jak sto lat temu dorabiałam korepetycjami, to fakt ten US zgłosiłam, nie łamię prawa, nie nadwyrężam służb socjalnych - jak było kiepsko, to nie jojczyłam "dajcie" tylko zakasałam rękawy i do roboty, coby dobić do tego "luksusu" (zwanego dalej dla niepoznaki średnią krajową).
                          Nie przeszłam (i nie przejdę) na emeryturę po 15 latach, choć pracę mam nielekką. Płacę pełne składki ubezpieczeniowe.
                          A czego mnie uczy to exposee? Że jak but głupia jestem, że rację ma koleżanka sąsiadka ("samotna matka" z partnerem zameldowanym pod innym adresem), która pół roku lewitowała na zwolnieniu (nie wnikam, czy słusznie) i ukrywała zlecenia w szarej strefie. Ona się tego "luksusu" nie boi.
                            • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 23:30
                              woman-in-the-city napisała:

> Szlachta kiedyś tez gromko krzyczała Veto! Nie zgadzała się i miała w rzyci lo
                              > sy kraju mimo, ze katastrofa wisiała na włosku. Jak się to tupanie nóżką skońc
                              > zyło dobrze wiemy.

Koniec tupania. Wszyscy zarabijacy powyzej 85 tysiecy oddajemy połowę dochód bo wiecie jak się moze skonczyc.
                            • tutuna Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 19:48
                              > Szlachta kiedyś tez gromko krzyczała Veto! Nie zgadzała się i miała w rzyci lo
                              > sy kraju mimo, ze katastrofa wisiała na włosku. Jak się to tupanie nóżką skońc
                              > zyło dobrze wiemy.

Owszem. Wiemy - ja nic nie wskóram i będę te podniesione podatki płacić, czy się na to zgadzam, czy nie.
                              Ale nie zgodzę się z Tobą, co do meandrów historii - ostatnie dwudziestolecie pokazało zdumiewający dla mnie związek pomiędzy protestami połączonymi z paleniem opon przed Sejmem/KPRM/innymi ważnymi miejscami a koniecznością reform. Zwykle okazywało się, że reformy konieczne przed owymi wydarzeniami, po nich okazywały się już nie tak priorytetowe.
                          • gogologog Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 22:15
                            Dokladnie tak.
                            Realia ekonomiczne zniechecaja do zakladania rodziny, a przepisy podatkowe wrecz zapraszaja do "lewych" rozwodów.
                            Dochodzi do tego ze sami nad tym myslimy. Bo myslacy czlowiek zachowuje sie racjonalnie wiec czemu ma sie dobrowolnie dawac skubac.
                        • nvv Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 22:47
                          > [...] więc lepiej zagryźć zęby, ścisnąć pas, stracic trochę niż zostać
                          > z niczym jak Grek.

He, patrząc z pewnego subiektywnego punktu widzenia na całokształt, to Grecy może tak źle na tym nie wyszli, laba, siesta, wysokie zarobki na urzędowych posadkach przez wiele lat mieli, a Europa teraz łoży na dług natrzepany przez nich.

"Obecnie jest możliwość adoptowania Greka za jedyne 500 Euro !! Twój Grek będzie robić za Ciebie wszystko to, na co nie masz czasu. Spać za Ciebie do jedenastej. Chodzić za Ciebie na kawę. ... Odbywać poobiednią sjestę. Wieczorem siedzieć za Ciebie w knajpce. Ja już adoptowałem i mam luz - mogę pracować od rana do wieczora! P.S. Wpłaty należy przekazywać za pośrednictwem Komisji Europejskiej"

Ale tak już bardziej serio, to oczywiście masz racje.
                          • black_halo Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 15:59
                            Grekow wykonczyly amerykanskie i brytyjskie banki bo tym krajom zalezy na upadku euro. Nie da sie zaatakowac euro bezsporednio bo plynnosc tego rynku jest zbyt duza ale ulegacie propagandzie. Nidgy nie byliscie w Grecji. A w Polsce jest sto razy gorzej. Zaden grek nie ma takiej umiejetnosci kombinowania jak polak, zaden ! Dlatego staraja sie wam wmowic, ze kryzys finansowy pochodzi od leniwych grekow czy wlochow, ktorzy nic nie robia i dostaja wysokie pensje za 8 godzin sjesty i 2 godziny pracy dziennie. Otoz nie, Grecy pracuja tak jak Polacy i wszyscy inni na swiecie. Polacy pracuja ciezej niz inne narody a pensje maja juz teraz tylko troche wyzsze niz chinskie. Natomiast amerykanom silne euro jest sola w oku wiec chca strefe euro zniszczyc. Oczywiscie nie macie swiadomosci, ze atak na Irak wzial sie stad, ze Saddam chcial zmienic rozliczenia za rope z dolara na euro. Gdyby liga arabska poszla za nim to caly "american dream" bylby rozwalony na drobne kawalki w 5 sekund. USA ma najwiekszy dlug na swiecie, ich gospodarka ledwo juz ciagnie a Obama musi sie plaszczyc przez chinskimi wladzami bo inaczej kurek z forsa zostanie zakrecony. Chin zaatakowac nie moga ale ze sie zastanawiaja co robic to pewne. Juz dzisiaj Chiny inwestuja coraz wiecej w Europie wiec amerykanie jeszcze bardziej sie boja, ze ich gospodarka i waluta padnie zanim wszyscy zdaza sie odpowiednio nachapac.
          • araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 22:02
            cherry_11 napisała:
            > Czy z jej podatków nie idą piedządze m.in. dla mniej zamożnych rodzin na beciko
            > we czy ulgę na dzieci? Pewnie Ci co zarabiają poniżej 85 płacą podatki więc i d
            > o swiadczen maja prawo?

No to rozumiem, że biedni mają się zrzucać na świadczenia dla zamożniejszych? Bo mnie się wydawało, że pomoc społeczna powinna działać w drugą stronę ale co ja tam wiem wink
            • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 22:20
              araceli napisała:

> cherry_11 napisała:
              > > Czy z jej podatków nie idą piedządze m.in. dla mniej zamożnych rodzin na
              > beciko
              > > we czy ulgę na dzieci? Pewnie Ci co zarabiają poniżej 85 płacą podatki wi
              > ęc i d
              > > o swiadczen maja prawo?
              >
              > No to rozumiem, że biedni mają się zrzucać na świadczenia dla zamożniejszych? B
              > o mnie się wydawało, że pomoc społeczna powinna działać w drugą stronę ale co j
              > a tam wiem wink

Nie, nie muszą się biedni zrzycać bo bogatsi też odprowadzają podatki i powyzej kwoty 85 tysięcy jeszcze dodatkowo państwo ich łupi i też mogą mieć prawo do polityki prorodzinnej.
              A fakt posiadania skoromniejszych dochodów nie jest równy ze stwierdzeniem mi się wszystko należy.
              Wyobraź sobie, że nie każdego celem jest zasuwać, żeby komuś oddać bo jemu się należy bo mniej zarabia.
              Chyba polityka prorodzinna polega na zachęcaniu do posiadania wiekszej liczby dzieci wszystkich a nie wybranych chociaż niestety jak widać tak nie jest.
              • woman-in-the-city Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 22:32
                Bogaty zawsze mniej ( lub wcale) odczuje brak ulgi niz ten biedny. Jak większe podatki płacisz, zarabiasz wiecej, zyjesz na większym, finansowym luzie. Oczywiście, ze ta ulga powinna byc wprost proporcjonalana do wysokości zarobków, a nie kwotowa, ale i tak nie zmienia to stopnia odczuwalności cięć. Ten tysiąc dla biednego znaczy wiele, dla zamozniejszego to waciki.
                • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 22:49
                  woman-in-the-city napisała:

> Bogaty zawsze mniej ( lub wcale) odczuje brak ulgi niz ten biedny. Jak większe
                  > podatki płacisz, zarabiasz wiecej, zyjesz na większym, finansowym luzie. Oczyw
                  > iście, ze ta ulga powinna byc wprost proporcjonalana do wysokości zarobków, a n
                  > ie kwotowa, ale i tak nie zmienia to stopnia odczuwalności cięć. Ten tysiąc dl
                  > a biednego znaczy wiele, dla zamozniejszego to waciki.

Waciki mówisz......czyli ten co zarabia 84 tysiące to dla niegi duża kwota a ten co ma 86 tys. to juz dla niego waciki? Ciekawe...
                  • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 22:56
                    Tak sobie tu dyskutujemy, toczymy pianę a czy to cos da?
                    Pan Tusk obiecywał zielonę wyspę cudów a mamy szambo i mega długi zaciągniete przez niego i kolesi a 40% nadal uważa go za odpowiedniego szefa rządu, któremu można powierzyć nasza przyszłość.
                    Miłego weekendu wszystkim życzę
                    • chwalipieta Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 23:04
                      cherry_11 napisała:

> Tak sobie tu dyskutujemy, toczymy pianę a czy to cos da?
                      > Pan Tusk obiecywał zielonę wyspę cudów a mamy szambo i mega długi zaciągniete p
                      > rzez niego i kolesi a 40% nadal uważa go za odpowiedniego szefa rządu, któremu
                      > można powierzyć nasza przyszłość.
                      > Miłego weekendu wszystkim życzę

skoro Pan Tusk jest nieodpowiedni to kogo mieliśmy wybrać????

Pana Kaczyńskiego który zaraz po wygranej by poszedł na "wojnę" z sąsiadami, który całe życie mieszka z mamusią, który nie posiada rodziny (dzieci), który nie ma prawa jazdy, który nie robi zakupów, który od niedawna posiada konto bankowe....
                      • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 23:17
                        chwalipieta napisał:

> cherry_11 napisała:
                        >
                        > > Tak sobie tu dyskutujemy, toczymy pianę a czy to cos da?
                        > > Pan Tusk obiecywał zielonę wyspę cudów a mamy szambo i mega długi zaciągn
                        > iete p
                        > > rzez niego i kolesi a 40% nadal uważa go za odpowiedniego szefa rządu, k
                        > tóremu
                        > > można powierzyć nasza przyszłość.
                        > > Miłego weekendu wszystkim życzę
                        >
                        > skoro Pan Tusk jest nieodpowiedni to kogo mieliśmy wybrać????
                        >
                        > Pana Kaczyńskiego który zaraz po wygranej by poszedł na "wojnę" z sąsiadami, kt
                        > óry całe życie mieszka z mamusią, który nie posiada rodziny (dzieci), który nie
                        > ma prawa jazdy, który nie robi zakupów, który od niedawna posiada konto bankow
                        > e....

za to mamy umową gazową za ktorą powinien być TSsmile
                        i jeszcze co Unia podsunie to podpisane, nie ważne czy korzystne czy nie
                        Najważniejszę, zeby ładnie się uśmiechać i dobrze gadac i dużo obiecywać
                        zapomnialas/eś dodać, że jeszcze Kaczor jest kurduplem bo wzrost, samodzielne mieszkanie, prawo jazdy i posiadanie konta jest ważniejsze niz dbanie o suwerenność i interes Państwasmile
                        • chwalipieta Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 23:28
                          cherry_11
                          >
                          > za to mamy umową gazową za ktorą powinien być TSsmile
                          > i jeszcze co Unia podsunie to podpisane, nie ważne czy korzystne czy nie
                          > Najważniejszę, zeby ładnie się uśmiechać i dobrze gadac i dużo obiecywać
                          > zapomnialas/eś dodać, że jeszcze Kaczor jest kurduplem bo wzrost, samodzielne m
                          > ieszkanie, prawo jazdy i posiadanie konta jest ważniejsze niz dbanie o suwerenn
                          > ość i interes Państwasmile

a umowę gazową kto podpisywał???? doczytaj bo na 1000% nie PO. PO buduje gazoport w Świnoujściu smile

gdyby nie pieniądze z UE to dzisiaj bym nie jeździł A4 do pracy, letnimi popołudniami nie grał bym w piłkę na ORLIKU a w mojej dzielnicy nie zlikwidowano by śmierdzącej oczyszczalni ścieków itp

a że Kaczor jest kurduplem to napisałaś TY
                          • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 23:38
                            chwalipieta napisał:

> cherry_11
                            > >
                            > > za to mamy umową gazową za ktorą powinien być TSsmile
                            > > i jeszcze co Unia podsunie to podpisane, nie ważne czy korzystne czy nie
                            > > Najważniejszę, zeby ładnie się uśmiechać i dobrze gadac i dużo obiecywać
                            > > zapomnialas/eś dodać, że jeszcze Kaczor jest kurduplem bo wzrost, samodzi
                            > elne m
                            > > ieszkanie, prawo jazdy i posiadanie konta jest ważniejsze niz dbanie o su
                            > werenn
                            > > ość i interes Państwasmile
                            >
                            > a umowę gazową kto podpisywał???? doczytaj bo na 1000% nie PO. PO buduje gazopo
                            > rt w Świnoujściu smile
                            >
                            > gdyby nie pieniądze z UE to dzisiaj bym nie jeździł A4 do pracy, letnimi popołu
                            > dniami nie grał bym w piłkę na ORLIKU a w mojej dzielnicy nie zlikwidowano by ś
                            > mierdzącej oczyszczalni ścieków itp

ależ oczywiscie, ze nie PO. Jak Po mogło sobie pozwilić, zeby ich przyjaciel zrobił im taki numer?
                            Orliki mówisz? to Ty doczytaj kto na kogo zostal przesuniety obowiązek finasowania Orlików a potem mów, ze Ci PO zbudowało.
                            I cieszę się, że śmigaszo parcy autostradami, na które Cię stać bo większość osób nie bedzie wstanie placic za nie. Zainteresuj się również jakie zostaly podpisane umowy odnosnie dróg biegnąc wzdłóż autostrad i tym przez ile lat nie mogą być remontowane w celu zmuszenia ludzi do jeżdzenia autostradami. Jest co czytać.

>
                            > a że Kaczor jest kurduplem to napisałaś TY
                              • chwalipieta Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 23:52
                                cherry_11 napisała:

> Dla podpowiedzi powiem Ci, że jedna z podpoznańskim gmin własnie podniosla opła
                                > ty w przedszkolach i złobkach bo zabrakło pieniedzy na Orlikasmile

równie dobrze ta gmina mogła odmówić budowy orlika. to nie był nakaz.

a co do zakazu budowy i remontu dróg blisko autostrad to przypuszczam, że chodzi Ci o odcinek A4 z Katowic do Krakowa.

jakoś Chrzanów wybudował ładny odcinek drogi 2 pasmowej wbrew zakazom i co? i nic....ładnie się nim porusza.

co do odpłatności za autostrady to jakoś nikt nie marudzi jak jedzie na południe Europy na wakacje i musi płacić za autostrady ale chwali sobie wygodę, bezpieczeństwo i komfort podróży smile
                                • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 18.11.11, 23:57
                                  chwalipieta napisał:

> cherry_11 napisała:
                                  >
                                  > > Dla podpowiedzi powiem Ci, że jedna z podpoznańskim gmin własnie podniosl
                                  > a opła
                                  > > ty w przedszkolach i złobkach bo zabrakło pieniedzy na Orlikasmile
                                  >
                                  > równie dobrze ta gmina mogła odmówić budowy orlika. to nie był nakaz.

pewien jestes, że mogła?
                                  >
                                  > a co do zakazu budowy i remontu dróg blisko autostrad to przypuszczam, że chodz
                                  > i Ci o odcinek A4 z Katowic do Krakowa.
                                  nie zgadles
                                  chodzi o odcinek W-wa -Gdańsk
                                  umowa jest tak skonstruowana, ze jest kategoryczny zakaz remontu dróg przez jezeli dobrze pamietam 20 lat (Pan Grabarczyk chyba paluszki w tym maczałwink)

>
                                  > jakoś Chrzanów wybudował ładny odcinek drogi 2 pasmowej wbrew zakazom i co? i n
                                  > ic....ładnie się nim porusza.

tu odcienek jest trochę dłuży i nie dotyczy jednej gminy wiec i problem trochę większy
                                  >
                                  > co do odpłatności za autostrady to jakoś nikt nie marudzi jak jedzie na południ
                                  > e Europy na wakacje i musi płacić za autostrady ale chwali sobie wygodę, bezpie
                                  > czeństwo i komfort podróży smile
                                  cóz, naszych autostarad a przede wszystkich ich jakosci nie ma co porównywać
                                  • chwalipieta Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 00:05
                                    cherry_11 napisała:

>pewien jestes, że mogła?

TAK

> nie zgadles
                                    > chodzi o odcinek W-wa -Gdańsk
                                    > umowa jest tak skonstruowana, ze jest kategoryczny zakaz remontu dróg przez jez
                                    > eli dobrze pamietam 20 lat (Pan Grabarczyk chyba paluszki w tym maczałwink)

POPROSZĘ O LINKA smile

> tu odcienek jest trochę dłuży i nie dotyczy jednej gminy wiec i problem trochę
                                    > większy

J.W.

> cóz, naszych autostarad a przede wszystkich ich jakosci nie ma co porównywać

A CO MASZ DO JAKOŚCI AUTOSTRAD W POLSCE?
                                    • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 00:18
                                      chwalipieta napisał:

> cherry_11 napisała:
                                      >
                                      > >pewien jestes, że mogła?
                                      >
                                      > TAK

oczywiscie, jaka głupia gmina. Mogła, nie zrobiła, bat na dupe sobie ukręciła.
                                      o aferach orlikowych tez pewnie nie slyszałessmile
                                      Myślę, ze nie muszę Cię uświadamiać bi wydajesz sie osobą obytąsmile
                                      >
                                      > > nie zgadles
                                      > > chodzi o odcinek W-wa -Gdańsk
                                      > > umowa jest tak skonstruowana, ze jest kategoryczny zakaz remontu dróg prz
                                      > ez jez
                                      > > eli dobrze pamietam 20 lat (Pan Grabarczyk chyba paluszki w tym maczałwink)
                                      >
                                      > POPROSZĘ O LINKA smile

przeczytane w gazecie dla moherowych beretów wiec linka nie wklejesmile
                                      zresztą Wy wykszałceni swietli ludzie nie czytanie takiej ciemnoty jak GP
                                      >
                                      > > tu odcienek jest trochę dłuży i nie dotyczy jednej gminy wiec i problem t
                                      > rochę
                                      > > większy
                                      >
                                      > J.W.

oczywsicie odcinek prawie 300 km drogi zastepczej to żaden problem

>
                                      > > cóz, naszych autostarad a przede wszystkich ich jakosci nie ma co porówny
                                      > wać
                                      >
                                      > A CO MASZ DO JAKOŚCI AUTOSTRAD W POLSCE?

dużo, bardzo dużo. Chyba jednak jezdzisz tylko do pracy.
                                      Swoja drogą co sypano na podbudowy jak kruszywo wywozili całymi samochodami?
                                      Szkoda tylko, że te piekne autostardy będą nas tak drogo kosztowaly.
                                      Podejrzewam, ze nasze dzieci nie zdąrzą spłacić długów rzadu PO.

• gogologog Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 22:24
                                  > > Dla podpowiedzi powiem Ci, że jedna z podpoznańskim gmin własnie podniosl
                                  > a opła
                                  > > ty w przedszkolach i złobkach bo zabrakło pieniedzy na Orlikasmile
                                  >
                                  > równie dobrze ta gmina mogła odmówić budowy orlika. to nie był nakaz.
                                  >

A Ty wiesz na jakim swiecie zyjesz?
                          • falllen_angel Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 12:32
                            chwalipieta napisał:

> cherry_11
                            > >
                            > > za to mamy umową gazową za ktorą powinien być TSsmile
                            > > i jeszcze co Unia podsunie to podpisane, nie ważne czy korzystne czy nie
                            > > Najważniejszę, zeby ładnie się uśmiechać i dobrze gadac i dużo obiecywać
                            > > zapomnialas/eś dodać, że jeszcze Kaczor jest kurduplem bo wzrost, samodzi
                            > elne m
                            > > ieszkanie, prawo jazdy i posiadanie konta jest ważniejsze niz dbanie o su
                            > werenn
                            > > ość i interes Państwasmile
                            >
                            > a umowę gazową kto podpisywał???? doczytaj bo na 1000% nie PO. PO buduje gazopo
                            > rt w Świnoujściu smile
                            >
                            > gdyby nie pieniądze z UE to dzisiaj bym nie jeździł A4 do pracy

Z tym A4 to nie jest może najlepszy przykład. Fakt, że wybudowali to Niemcy z NSDAP, ale wtedy nie było jeszcze UE.

W.
                        • niektorymodbija Re: Polityka prorodzinna po expose.... 19.11.11, 23:49
                          Polacy sa takim fajnym narodem, ze wola placic wieksze podatki, oddac ulgi itp. - byleby tylko wiadomy kawaler, ktory kocha matke i lubi koty nie mogl rzadzic. Nawet jesli ma rozsadniejsze pomysly niz inni. No, estetami jestesmy big_grin
                          A, i inni tak pieknie i przekonujaco o Zielonej Wyspie opowiadaja... Bajek zawsze sie milo slucha. I jak wygodnie.
                          • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 00:09
                            niektorymodbija napisała:

> Polacy sa takim fajnym narodem, ze wola placic wieksze podatki, oddac ulgi itp.
                            > - byleby tylko wiadomy kawaler, ktory kocha matke i lubi koty nie mogl rzadzic
                            > . Nawet jesli ma rozsadniejsze pomysly niz inni. No, estetami jestesmy big_grin
                            > A, i inni tak pieknie i przekonujaco o Zielonej Wyspie opowiadaja... Bajek zaws
                            > ze sie milo slucha. I jak wygodnie.

Parę lat plucia na obu panów K., ciężkiej pracy podobno obiektywnych mediów i nawet najbardziej opornym można zrobić sieczkę z mózgu. Niestety.
                            Swoją drogą jakoś obecnego prezydenta statysty nie opluwają. Ciekawe dlaczego?
                            • black_halo Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 15:37
                              2 lata rzadow braci kanczyskich tak daly ludziom w kosc, ze przez nastepne dwadziescia nikt nie zapomni co sie wtedy dzialo. I maja racje, maly czlowieczek z ptasim mozdzkiem nie nadaje sie do polityki z powodu swojej parnoi: Jarunio widzi wrogow za kazdym krzakiem, kazdy dla niego jest SBkiem, zakamuflowana opcja niemiecka i mozna wymieniac dalej. Pamietamy, pamietamy te nagonki, prowowakcje, szukanie kwitow, pamietamy wyksztalciuchow, internautow ktorzy pala ziolo i wiele innych. To wlasnie dzieki tej polityce miliony ludzi zaglosowalo nogami i przenioslo swoje zabawki na zachod. Podziekujmy panu Kaczynskimu za obnizke skladki rentowej dzieki ktorej mamy ogromna dziure w budzecie, podziekujmy jego kolegom z AWS za wspaniale wielkie i kosztowne zarazem reformy, ktore stworzyly miliony niepotrzebnych miejsc pracy w administracji, zniszczymy cala polski system edukacji i zrobily wielka dziure w ZUS i budzecie bo okazuje sie, ze teraz OFE kupuja obligacje skarbowe, ktore potem panstwo musi wykupic z procentem. To samo coby dotowal ZUS ale bez prowizjii do OFE.
                              • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 16:52
                                black_halo napisała:

> 2 lata rzadow braci kanczyskich tak daly ludziom w kosc, ze przez nastepne dwad
                                > ziescia nikt nie zapomni co sie wtedy dzialo. I maja racje, maly czlowieczek z
                                > ptasim mozdzkiem nie nadaje sie do polityki z powodu swojej parnoi: Jarunio wid
                                > zi wrogow za kazdym krzakiem, kazdy dla niego jest SBkiem, zakamuflowana opcja
                                > niemiecka i mozna wymieniac dalej. Pamietamy, pamietamy te nagonki, prowowakcje
                                > , szukanie kwitow, pamietamy wyksztalciuchow, internautow ktorzy pala ziolo i w
                                > iele innych. To wlasnie dzieki tej polityce miliony ludzi zaglosowalo nogami i
                                > przenioslo swoje zabawki na zachod. Podziekujmy panu Kaczynskimu za obnizke skl
                                > adki rentowej dzieki ktorej mamy ogromna dziure w budzecie, podziekujmy jego ko
                                > legom z AWS za wspaniale wielkie i kosztowne zarazem reformy, ktore stworzyly m
                                > iliony niepotrzebnych miejsc pracy w administracji, zniszczymy cala polski syst
                                > em edukacji i zrobily wielka dziure w ZUS i budzecie bo okazuje sie, ze teraz O
                                > FE kupuja obligacje skarbowe, ktore potem panstwo musi wykupic z procentem. To
                                > samo coby dotowal ZUS ale bez prowizjii do OFE.

jasne. Zapomniałam, że Rosja a w szczególnosci pan Putin oraz koleżanka Angela to przyjaciele Polski i głównym ich celem jest robić nam dobrze. Takich przyjaciół pozazdrościc.
                                Tutaj jeszcze raz wrócę do umowy gazowej.
                                I cały czas czekam na konkrety co zrobił przez ostatnie 4 lata rząd pana Tuska?
                                • black_halo Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 17:17
                                  To sasiedzi i wypadaloby z nimi dobrze zyc. Tymczasem Jarunio widzi w nich najwiekszych wrogow.

Ja sie pytam teraz jakim cudem synowie zolnieza Ak i pielegniarki AK zaraz po wojnie, w okresie najwiekszych stalinowskich represji mieli sie jak paczuszki w masle. To nie bylo powszechne raczej, zeby byly AKowiec dostawal intratna posade na politechnice, mieszkanie na starym Zoliborzu i zeby jego dzieci zagraly w filmie. I ja sie pytam co przez cztery lata zrobil Kaczynski? Bo ja pamietam, ze tylko rozdawal najbogatszym. Obnizka skladki rentowej przecietniej zarabiajacej osobie zostawila pare zlotych w portfeluy, najbogatszym kilkaset miesiecznie. Obnizka podatkow z 19 do 18% jest wlasciwie nieodczuwalna biorac pod uwage szalona inflacje za rzadow Kaczynskiego (nakrecana popytem wewnetrznym, to fakt) ale za to zlikwidowanie najwyzszego progu podatkowego i stawka 32% zaoszczedzila najlepiej zarabiajacym sporo kasy. Nie ludzmy sie - takze poslom i senatorom !

No i teraz ja sie tez chce dowiedziec co mial zrobic Tusk przez te cztery lata. na swiecie kryzys - tyle zrobil, ze w Polsce zamiast recesji byl nawet wzrost gospodarczy. Co mial zrobic Tusk z zastana dziura budzetowa w postaci mniejszej skladki rentowej i obnizki podatkow bo przeciez te miliardy skad musial wziasc. W czasie duzego wzrostu rzad powinien splacac dlugi i inwestowac nadwyzki zamiast obnizac podatki po to zeby w czasie recesji ich nie podwyzac. Finanse panstwowe nie sa w zlym stanie a reformy, ktore Tusk zapowiedzial i tak ktorys rzad musialby przeprowadzic. No i Tusk zniosl nieco wczesniejsze emerytury.
                                  • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 18:22
                                    black_halo napisała:

> To sasiedzi i wypadaloby z nimi dobrze zyc. Tymczasem Jarunio widzi w nich najw
                                    > iekszych wrogow.

Przydałoby sie rónież, zeby nasi sąsiedzi nas nie okradali nas i nie udawali, że są naszymi przyjaciółmi bo nie są i nigdy nie byli.
                                    >
                                    > Ja sie pytam teraz jakim cudem synowie zolnieza Ak i pielegniarki AK zaraz po w
                                    > ojnie, w okresie najwiekszych stalinowskich represji mieli sie jak paczuszki w
                                    > masle. To nie bylo powszechne raczej, zeby byly AKowiec dostawal intratna posad
                                    > e na politechnice, mieszkanie na starym Zoliborzu i zeby jego dzieci zagraly w
                                    > filmie.

A to są tylko i wyłacznie Twoje dywagacje. Zero konkretów.
                                    Jak bedziesz je miał to podziel się. Chętnie przeczytam.

I ja sie pytam co przez cztery lata zrobil Kaczynski? Bo ja pamietam, z
                                    > e tylko rozdawal najbogatszym. Obnizka skladki rentowej przecietniej zarabiajac
                                    > ej osobie zostawila pare zlotych w portfeluy, najbogatszym kilkaset miesiecznie
                                    > . Obnizka podatkow z 19 do 18% jest wlasciwie nieodczuwalna biorac pod uwage sz
                                    > alona inflacje za rzadow Kaczynskiego (nakrecana popytem wewnetrznym, to fakt)
                                    > ale za to zlikwidowanie najwyzszego progu podatkowego i stawka 32% zaoszczedzil
                                    > a najlepiej zarabiajacym sporo kasy. Nie ludzmy sie - takze poslom i senatorom
                                    > !

Przede wszystkim nie zaciagnał takich długów jak Tusk.
                                    Znasz kwoty? Jak nie to sie dowiedz. Fakty mówią same za siebie.
                                    ile zaciagnał Tsk ile Kaczyński. Jaki był deficyt wtedy, jaki jest teraz.
                                    Co do podatków to rozumiem, ze lepiej zarabiajacych trzeba ukarać bo lepiej zarabiają.
                                    Taka mobilizcja do rozwoju i cięższej pracy.
                                    Lepiej być biednym i wyciągać rączkę. Wtedy państwo na pewno będzie bogatsze.
                                    Zapewnie masz śwadomość kto inwestuje i napedza gospodarkę

>
                                    > No i teraz ja sie tez chce dowiedziec co mial zrobic Tusk przez te cztery lata.

Zaciągac horrendale długi?
                                    To zrobił to.
                                    Czekam na dane o dziure. Patrz wyzej

> na swiecie kryzys - tyle zrobil, ze w Polsce zamiast recesji byl nawet wzrost
                                    > gospodarczy. Co mial zrobic Tusk z zastana dziura budzetowa w postaci mniejszej
                                    > skladki rentowej i obnizki podatkow bo przeciez te miliardy skad musial wziasc
                                    > . W czasie duzego wzrostu rzad powinien splacac dlugi i inwestowac nadwyzki zam
                                    > iast obnizac podatki po to zeby w czasie recesji ich nie podwyzac. Finanse pans
                                    > twowe nie sa w zlym stanie a reformy, ktore Tusk zapowiedzial i tak ktorys rzad
                                    > musialby przeprowadzic. No i Tusk zniosl nieco wczesniejsze emerytury.

To czekam jakie reformy zrobił przez te 4 lata super wzrostu.
                                    Jakie nieco wczesniejsze emerytury? Rozmumiem, ze wiek 67 lat to wiek idealny, zeby przejsc na emertyturę. Czyli przecietny Polak ma bedzie pracować miedzy 45 a 48 lat. Ile lat będzie brał emeryturę i w jakiej wysokości?
                                    Ilu pracodawców da pracę ludziom po 60-tce?
                                    Dobrze wiemy czemu służy ta reforma. Zus tonie mimo sciągania haraczu to teraz troche odetchnie a kaska dalej bedzie płynąc szerokim strumieniem.Szkoda tylko, ze bez gwarancji, że na starość nie zdechniemy z głodu i bedziemy mieli dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej.
                                    Zreszta kolejnej fikcji.
                                    Może zyje w chmurach ale uważąm, ze jezeli ktos zmusza mnie do płacenia Zusu bez mozliwości rezygnacji to powienien dawać coś w zamian. A to co daje nie mozna nazwac czym. Co najwyzej ochłapami.

• cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 22:42
                                        araceli napisała:

> cherry_11 napisała:
                                        > > Dobrze wiemy czemu służy ta reforma. Zus tonie mimo sciągania haraczu
                                        >
                                        > Ćwiczenie umysłowe dla Ciebie. Dlaczego 'ZUS tonie mimo haraczu'?

Chyba dla Ciebie bo ja to wiem.
                                        Egzaminować to sobie mozesz swoje dzieci, jezeli je masz a nie mnie.
                                    • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 18:36
                                      Przez ostatnie 4 lata słyszelisy jak to jest dobrze
                                      i raptem po wyborach okazuje się, ze mamy deficyt na poziomie 56,1?
                                      no przeciez taki wzrost mamy.

A co do takich tragicznych rządów PiS trochę liczb:

Wzrost PKB w 2005 r. wynosił 3,20%, w 2007 już 6,50 %.

Deficyt budżetowy w 2005 wynosił 28 mld zł, w 2007 16 mld zł.

Wzrost inwestycji w 2005 to 6,50%, w 2007 aż 20,40% !

Inwestycje zagraniczne w 2005 to 8,2 mld Euro, w 2007 wzrosły do 13,6 mld Euro.

Wartość eksportu w 2005 wynosiła 76 mld, w 2007 już 101 mld Euro.

Podobnie interesujące dane możemy znaleźć w zmiennych opisujących rynek pracy.

I tak; Bezrobocie w 2005 wynosiło 17,60 %, w 2007 roku 11,70%.

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w 2005 roku to 1,90%, w 2007 już 4,60%. Przeciętne wynagrodzenie w 2005 roku wynosiło 2 380 zł, w 2007 2 899zł.

To teraz poproszę o trochę faktów i liczb z ostatnich 4 lat
                                      • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 18:40
                                        to jeszcze parę liczb:

Deficyt budżetowy
                                        Pis w 2006 r. - 38,5 mld zł. tj. 3,6% PKB
                                        2007 r. - 22,1 mld zł. tj. 1,9% PKB
                                        PO w 2008 r. - 46,9 mld zł. tj. 3,7% PKB w
                                        2009 r. - 95,7 mld zł. tj. 7,1% PKB
                                        2010 r. - 111,2 mld zł. tj. 7,9% PKB
                                        czekamy na koniec roku 2011
                                        • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 18:43
                                          Jeszcze pozwolę zacytować sobie wpis wiatro-morza:

Zadłużenie Polski w latach 1990 – 2011

1990 - 53,17 mld zł ( Solidarność + ZSL+PZPR – premier Mazowiecki )
                                          1991- 65,84 mld zł ( rząd koalicyjny Solidarnościowy – premier Bielecki )
                                          1992- 97,94 mld zł ( rząd koalicyjny Solidarnościowy premier Olszewski/Suchocka )
                                          1993 - 133,94 mld zł ( rząd koalicyjny Solidarnościowy – premier Suchocka ),
                                          1994 – 152,21 mld zł. ( SLD+PSL premier Pawlak ),
                                          1995 – 167,21 mld zł ( SLD+PSL premier Oleksy ),
                                          1996- 189,05 mld zł ( SLD+PSL premier Cimoszewicz ,
                                          1997- 221.65 mld zł ( SLD+PSL premier Cimoszewicz ),
                                          1998- 237,40 mld zł ( AWS + UW premier Buzek ),
                                          1999 – 278,21 mld zł ( AWS + UW premier Buzek ),
                                          2000 – 288,33 mld zł ( AWS + UW do 05.2000 premier Buzek )
                                          2001 – 314,67 mld zł ( AWS – premier Buzek ),
                                          2002 – 352,58 mld zł ( SLD + UP – premier Miller),
                                          2003- 408,58 mld zł ( SLD+ UP premier Miller ),
                                          2004 – 440,54 mld zł ( SLD+ UP premier Miller/Belka )
                                          2005 – 477,08 mld zł. ( SLD+ UP do X.05 premier Belka, od XI premier Marcinkiewicz ),
                                          2006 – 506,26 mld zł ( PiS + Samoobrona+ LPR – premier Marcinkiewicz/Kaczyński ),
                                          2007 – 527,44 ( PiS – premier Kaczyński ),
                                          2008 – 2011 - 884 mld zł ( PO+ PSL premier Tusk )

Rekordzista : rząd PO + PSL z premierem Tuskiem wygenerował 384mld zł długu do dzisiaj , czyli tyle ile powstało w najtrudniejszym okresie transformacji w latach 1990-2002, czyli przez dwanaście lat. BRAWO !! JAK BY SIĘ KTOŚ PYTAŁ O PIS TO 21,18 MLD. Jest różnica 384 mld i 21,18 mld ?

Całość tutaj: wik - zadłużenie Polski

Liczby mówią same za siebie.
                                          P.S. PiS to nie jest rząd moich marzeń, ale... j.w.

• araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 18:52
                                            cherry_11 napisała:
                                            > Jeszcze pozwolę zacytować sobie wpis wiatro-morza:

Ja pytałam WYRAŹNIE o:
                                            - źródło tych danych
                                            - podanie wysokości deficytu z uwzględnieniem drastycznych zmian kursów walut (zmiana wyceny zadłużenia zagranicznego).

Nie doczekałam się niestety odpowiedzi.
                                            • cherry_11 Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 19:00
                                              araceli napisała:

> cherry_11 napisała:
                                              > > Jeszcze pozwolę zacytować sobie wpis wiatro-morza:
                                              >
                                              > Ja pytałam WYRAŹNIE o:
                                              > - źródło tych danych
                                              > - podanie wysokości deficytu z uwzględnieniem drastycznych zmian kursów walut (
                                              > zmiana wyceny zadłużenia zagranicznego).
                                              >
                                              > Nie doczekałam się niestety odpowiedzi.

pytanie nie zadałas mi wiec sie nie rzucaj.
                                              zresztą Ty też na nie odpowiedasz na zadanie pytania tylko atakujesz bez podania konkretów, cyfr, czegokolwiek.
                                              Jeszcze za chwilę się dowiemy, ze za zmany kursu walut odpowiada Kaczyńskismile

A ja po raz kolejny zapytam: dlaczego tyle lat było dobrze, pan Tusk mało nie pękł jaki to ma wzrost a po wyborach taki trach?

• araceli Re: Polityka prorodzinna po expose.... 20.11.11, 19:11
                                                cherry_11 napisała:
                                                > A ja po raz kolejny zapytam: dlaczego tyle lat było dobrze, pan Tusk mało nie p
                                                > ękł jaki to ma wzrost a po wyborach taki trach?

Nie było 'dobrze' tylko spadek był mniejszy niż reszcie Europy. Na razie utrzymujemy się na lekkim plusie z PKB, choć już od wielu miesięcy prognozy są coraz zera bliższe. O zbliżaniu się i rychłym przekroczeniu progów ostrożnościowych trąbiono od dawna (choćby przy podwyżce VAT). Widać PIS-owcy w swym zaślepieniu nie chcieli tego przyjąć do wiadomości.