Dodaj do ulubionych

Oszczędny samochód dla kobiety- rady.

09.06.12, 09:31
Chcę kupić dla siebie samochód, ale nie bardzo wiem od czego zacząć. Musi być oszczędny, bo codziennie będę jeździć ok 80 km czasem więcej. Jaki silnik wybrać? Moje typy to:
- opel corsa
- toyota yaris
- vw golf lub polo
- skoda fabia (tu przemawia niższa cena)

Chciałabym się zmieścić w 25.000 zł.
Obserwuj wątek
      • ewa.venge Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 09.06.12, 11:07
        ja mam Toyote Yaris 2011, silnik 1.0, spalanie w miescie to okolo 5-5,5, w trasie 4,3 i nigdy bym nie zamienila na auto na gaz. Mialam takie wczesniej, kupilam dwu-letnie i ciagle byly jakies usterki - niestety przy istalacji gazowej przecinane sa przewodu chlodnicy i te przewody maja tendencje do przeciekania. Przeglad rejestracyjny drozszy niz samochodu bez instalacji, co roku albo czesciej regulacja gazu - nigdy wiecej nie kupie auta z gazem!
        • milionwminute Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 09.06.12, 11:30
          Nie do końca się zgodzę miałam trzy samochody na gaz i jeździło się świetnie, nic nie przeciekało. To chyba zależy jaki gaz zakładasz i u kogo. Regulację gazu robiłam tylko raz w ciągu 4 lat. Badania techniczne auta kosztuje tyle samo, nie słyszałam aby płaciło się drożej. Chyba, że masz na myśli fizyczny przegląd i wymiany.
          A do autorki wątku za 25 tys. raczej nie kupisz dobrej Toyoty czy Golfa.
          Swoją Skodę 4,5 letnią sprzedałam za 24tys.
          • ewa.venge Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 09.06.12, 15:58
            Przeglad samochodu z instalacja gazowa jest po pierwsze co rok, bez wzgledu na wiek samochodu a po drugie jest drozszy prawie dwukrotniesad
            www.badaniapojazdow.pl/cennik.html
            A do autorki watku - za 25 tys powinno udac kupic sie okolo 6letnia Yariske - Toyoty to samochody o najmniejsze utracie wartosci
          • robitussin Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 10.06.12, 19:03
            > Badania techniczne auta kosztuje tyle samo, n
            > ie słyszałam aby płaciło się drożej.

Może nie robiłaś takich przeglądów? wink Potwierdzam, że w przypadku instalacji gazowej konieczny jest coroczny jej przegląd, oczywiście dodatkowo płatny i pewnie o to chodziło.

Natomiast zgadzam się, że inst. gaz. sprawdza się znakomicie, ale oczywiście pod warunkiem, że jest wykonana w porządny sposób. Sprawdza się jednak głównie w samochodach, które z natury palą sporo benzyny czy paliwa i którymi sporo się jeździ. Jeśli palą 4-5 litra, a jeździ się niewiele, to koszt instalacji gazowej szczerze mówiąc nieprędko się zwraca.

> Swoją Skodę 4,5 letnią sprzedałam za 24tys.

Fabię? Miałaś farta wink
    • black_halo Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 09.06.12, 11:45
      Zalezy gdzie bedziesz jezdzic - jesli po miescie to na benzyne lub gaz, jesli poza miastem to raczej diesel. Ja robie 160 km dziennie, do pracy i z pracy i mam Renault Clio - diesel 1.5l. Pali mi srednio 4.8-5.0 na trasie i 5.5-6.0 w miescie ale w miescie malo jezdze. Samochod nowy, z salonu.
    • chce.oszczedzac Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 09.06.12, 12:06
      Jeżdżę 3 letnią skodą fabią combi. Bardzo dużo jeżdżę w po mieście, korki, światła, jazda przerywana, dośc często bardzo mocno wyładowana towarem. Pali około 9l gazu / 100km. Benzyny około 8l/100km oczywiscie w jeździe ściśle miejskiej. Na pewno moglaby trochę mniej, bo sie nie oszczędzam, jeżdżę nieekonomicznie, przyspieszam itd wink Przy obecnej cenie gazu i benzyny łatwo policzyć, czy jest to opłacalne i kiedy ewentualny montaż instalacji sie zwróci - zalezy od liczby km które sie przejeżdża w m-cu czy roku. Instalacja gazowa sekwencyjna czyli 'lepsza' zakładana była w salonie przy zakupie, 3 lata temu około 4500 kosztowała.
      Rzekomy "ubytek mocy na gazie" to wg mnie urban legend, w początkach sobie przełączałam gaz-benzyna od czasu do czasu na autostradzie aby potestować i jest bez wplywu na jazdę, ewentualnie może jest ciut zrywniejszy na benzynie (ułamki sekund?) ale to może byc moje złudzenie.
      Przeglądy rejestracyjne raz w roku około 165zł.

Dość często jeżdżę jeszcze innym autem na gaz, auto niespelna 2-letnie, ale załozona do niego instalacja gazowa tańsza, za jakieś 2000 i tu wyraźnie lepiej jeździ na benzynie niz na gazie.
    • agpagp Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 09.06.12, 12:28
      Byłam posiadaczką corsy i do dziś uważam że to było moje najlepsze "kobiece"auto. A babka która je ode mnie kupiła stwierdziła że będzie tak długo jeździć aż nie padnie smileMałe , zrywne i dość pakowne. Pewnie gdyby miło już zainstalowany gaz nie sprzedałabym go.
    • gk102 Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 09.06.12, 16:16
      Tylko i wyłącznie Toyotę:
      1. silnik 1,1 pali 4,8l
      2. nie musisz wymieniać rozrządu (ma łańcuch)
      3. jest niezawodna i bezawaryjna
      4. nie traci wiele na wartości
      5. jest wygodna (zawieszenie podwyższone)
      6. jeśli codziennie dojeżdżasz 80 km to koniecznie z klimą
      7. ma wiele miejsca (choć z zewnątrz tak nie wygląda).
    • kass_1 Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 09.06.12, 17:10
      Z wymienionych aut wybrałabym toyotę yaris. Tak jak piszą forumowicze - niezawodna, mało pali, nie traci szybko na wartości. W ogóle nie brałabym pod uwagę instalacji gazowej. Jedyne nad czym bym się zastanawiała to to, czy yariska z małym silnikiem poradzi sobie na trasie.
      • kaga9 Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 09.06.12, 19:30
        Bez gazu sobie poradzi, wszystko zależy od kierowcywink Jeździmy yariską po całym kraju i nie jest źle (silnikiem 1.0 wyciągnęliśmy ponad 180 km/h, były warunki, żeby nie było, żeśmy piratywink).

Podobno w toyotach w ogóle awarii ulegają szpilki, łożyska i...radio. Jeśli chodzi o mój wiekowy egzemplarz, wszystko się zgadza, niestety. Mimo tego kupiłabym yarisa znów, uważam, że to dobre auto.
    • fredzia-33 Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 09.06.12, 20:19

A ja bardzo polecam Lancię Ypsilon/Bardziej kobiecego auta nie znam.Jest niesamowicie zrywne
      na światłach moją trochę starszą Ypsilonką zostawiam wszystkich w tyle .Wszyscy co ją kiedykolwiek mieli mówią ,że żałują że sprzedali.
      My jak ją braliśmy śmialiśmy się co to za marka dopóki jej nie zobaczyliśmy.
      Najlepiej sprawdź opinie na forach fanów w/w aut.
      Ja teraz jakbym miała te pieniądze to kupiłabym hyundaya getz(śliczny )albo nowa ypsilonkę jeszcze piękniejsza.A skoda jest naprawdę ok
    • mlodyniedowziecia Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 10.06.12, 14:53
      Polecam yariskę. Pali mało i jest niezawodna (diesel nawet ok. 4 l realnie - w trasie 3). Na pewno jednak nie nadaje się do zakładania gazu.
      Golf będzie zdecydowanie starszy, więc nie warto. Corsa i polo podobne - niektóre wersje wyłącznie od miasta, bo słabe silniki. Nie wszystkie nadają się do gazu.
      Fabia to raczej wybór rozsądku niż typowe autko dla kobiety.
    • joana.mz Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 10.06.12, 16:51
      Ja mam golfa 4 kombi z zamontowaną instalacją gazową.
      Co do marki się nie wypowiem, nie miałam nigdy toyoty czy corsy. Ale jeśli chcesz zamontować instalację gazową ( a przy 80km dziennie to zdecydowanie się opłaca) to zwróć uwagę czy da się zamontować w miarę duży zbiornik gazu. Ja mam całkiem niemały ale i tak muszę raz w tygodniu tankować samochód co jest dość uciążliwe. Nie wiem dokładnie jaką mam pojemność, ale wlewam gazu za ok 110zł. Koleżanka ma corsę i wlewa tylko za 50-60zł.
      • mw144 Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 30.07.12, 21:52
        Czy poprzedni właściciel ostrzegł, że od listopada do marca dostaniesz się do niej tylko przez bagażnik?wink jeśli nie, to dobrze nasmaruj zamki przed zimą (w bokach drzwi są takie czarne zatyczki), jest szansa, że któreś z czterech pozostałych drzwi czasem się otworzą. Ja się poddałam po 3 zimach i sprzedałam.
    • jamesonwhiskey Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 11.06.12, 00:36
      mala benzyna bez gazu i to nie jakies turbo 3cylindrowe kosiarki tylko zwykly prosty silnik
      jak byl gaz to samochod jest juz wyrabany
      a zakladanie samemu to tez jakis koszt
      przy twoich przebiegach instalacja pewnie by sie w miare szybko zwrocila
      ale z drugiej strony duze przebiegi pojawiaja sie problemy
      • patii244 Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 30.07.12, 19:14
        goere napisała:

> Od 2 miesiecy jezdze Seatem Ibiza i moge tylko polecic. Auto kupilam roczne za
        > 8500 euro, silnik diesel 1.2. Pali ponizej 4l, jest b. wygodne.

mam też ibizę troszkę starszą ---> z małym przebiegiem , poj 1.4, benzyna - dodatkowo zamontowany gaz - za 1500zł /nie sekwencja bo nie moze być , załozony firmowy z nowych częsci w znanym miejscu, butla w kole 30 / i polecam smile
        gazu pali ok 8 litrów w miescie , na trasie ok 6.

przez 2 lata odkad mam wymieniłam podstawowe rzeczy, filtry, olej, rozrząd ... aaaa i termostat smile jak dla mnie super smile

co do golfa to róznie możesz trafić smile wiem z doświadczenia- miałam i przez 3 miesiące władowałam w niego sporo oszczędności i nerów.

resztą nie jezdziłam smile wiec nie pomogę
        • alfa36 Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 31.07.12, 00:42

> goere napisała:
          >
          > > Od 2 miesiecy jezdze Seatem Ibiza i moge tylko polecić.
          Od 11 lat mamy ibizę (kupiona jako 2 letnia), od 10 lat "zagazowana". Własciwie tylko raz zepsuła się w trasie, ale nie musielismy jej holować, nie wkładalismy przez ten czas w nią jakis większych pieniędzy. Mam sentyment do tego auta.Od póltora roku jeżdzę seatem leonem (ibizą jeżdzi mąż) i też nie narzekam, ale leon ma dopiero 4 lata.
    • gazetopolaczek Re: Oszczędny samochód dla kobiety- rady. 31.07.12, 13:54
      > ? Moje typy to:
      > - opel corsa
      > - toyota yaris
      > - vw golf lub polo
      > - skoda fabia (tu przemawia niższa cena)

Sadzisz, że na forum znajdzie się ktoś, kto ma/miał te wszystkie samochody i przejechał nimi choć po 100kkm, żeby wyrobić sobie jakieś własne zdanie i umieć porównać? Wiadomo, każdy chwali swoje, albo powtarza zasłyszane opinie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka