Dodaj do ulubionych

Domowe spa - co gdzie kupić i za ile?

14.06.12, 00:36
Zainspirowana sąsiednim wątkiem o kosmetycznych przyjemnościach i czyichś wypowiedziach, że kupuje na serwisie na "a" maseczki i jakieś specyfiki do twarzy i ciała - stwierdziłam, że ja też spróbuję, a co! Co kupić by zrobić sobie właśnie jakąś dobrą maskę do twarzy lub rąk? Jakieś płatki kolagenowe gdzieś usłyszałam czy coś? Polećcie!
Obserwuj wątek
    • madziulka1982 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 14.06.12, 06:39
      Ja mogę Ci polecić kupno na allegro maska uspokajajaca Ziaja Pro i i maska z mikrodermabrazja ziaja pro i maska algowa algi zielone ziaja pro. Ziaja pro to linia tylko dla gabinetów kosmetycznych, sama stosuję te maski od lat i jakościowo są świetne a to samo nakładają w gabinecie kosmetycznym.
      Do kosmetyczki chodzę tylko na mikrodermabrazję diamentową (bez maseczek) z gruponow za 30-40 zł max (wiadomo zee urzadzenia do mikrodermabrazji nie kupię ; bo to bardzo drogie jest).

Zeby było zabawniej moja mama była na spa dłoni jakiś czas temu i zrobili jej zwykły piling, maseczkę i posmarowali dlonie kremem - oto cały tzw spawink
      • madziulka1982 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 14.06.12, 06:41
        jeszcze jedno - sama też w domu sobie robię parafinę na dłonie, kupiłam parafinę zieloną rozpuszczam w rondelku, owijam dłonie zamoczone w parafinie w folię i tyle, na moim blogu znajdziesz więcej info

madziakowo.blogspot.com/
        • kropkaa Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 14.06.12, 11:18
          A jakiś środków ostrożności co do tej parafiny (pomijam już kwestię, że to pochodna ropy naftowej - kilk) przedsięwziąć? To nie parafina zapaliła się w rondelku i spowodowała poparzenia i pożar u K. Ziemca?
          • madziulka1982 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 15.06.12, 13:27
            na moim blogu jest wszystko opisane, m.in to, że nie podgrzewam parafiny bezposrednio w rondelku tylko na łaźni wodnej smile a co to jest parafina wiem ze studiów, ale dziękuje za troskesmile
        • jagoda85 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 15.06.12, 23:27
          A wiesz o tym, że parafina rozmiękcza kości? Ja miałam taki zabieg przepisany prze lekarza rehabilitacji, ale moja reumatolog zaprotestowała, właśnie ze względu na kości.
          • madzioreck Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 15.06.12, 23:32
            Ludzie, no bez jaj... parafina jako kosmetyk to syf i jej używanie mija się z celem, ale jakim sposobem miałaby rozmiękczać kości? Wydawało mi się zawsze, że przelatuje przez człowieka i nie wchłania się z jelit przyjęta doustnie, przez skórę takoż nie wnika...
            • jagoda85 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 16.06.12, 11:24
              Porozmawiaj na ten temat z reumatologiem.
      • ofelia1982 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 16.06.12, 22:22
        moj portfel jest szczuplejszy o 2 maski Ziaja Prosmile
    • moonogamistka Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 14.06.12, 12:35
      Biochemia Urody, Zrob sobie krem, e-naturalne.
      I wiele innych sklepow internetowych- gdzie sama kupujesz polprodukty i komponujesz z nich to co potrzebujesz.
      • ofelia1982 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 14.06.12, 15:32
        > I wiele innych sklepow internetowych- gdzie sama kupujesz polprodukty i komponu
        > jesz z nich to co potrzebujesz.

A jakieś szczegóły?
        • pindzia.lindzia Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 15.06.12, 13:17
          Poza Biochemią Urody jest jeszcze Zrób Sobie Krem (osobiście polecam), Mazidła i wiele innych.
    • martag2 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 15.06.12, 11:20
      Hej!

Ja również zainspirowałam się tym wątkiem. Cerę mimo lat 40+ mam bez zarzutu, i jakoś los mnie oszczędził, że wyglądam młodziej, niż podaje metryka.

Kosmetyków do skóry używam b. niewielu: mleczko kosmetyczne ( nivea) 2 x dziennie obowiązkowo, a poza tym : kremy ( Ziaja), które b. często zapominam użyć, masło kakaowe do ciała ( Ziaja)- jak sobie przypomnę i tyle.

Też chciałam coś zrobić dla siebie ( dla mojej skóry) więc kupiłam na Allegro:
      u jednego sprzedawcy, żeby było taniej: Korund mikrodermobrazja, Algi oczyszczające i serum z kolagenem.
      Użyłam korud , zmieszałam ze śmietaną 18% jak polecał sprzedawca: REWELACJA!!!
      potem nałożyłam maseczkę z alg i krem z serum, po maseczce cera czuje się dopieszczona, ale czy daje efekty odmłodzenia to napisze ci za kilka tygodni ( bo zamierzam raz w tygodniu robić te maseczki) , serum dodałam do kremu i na razie używam codziennie, napiszę za jakiś czas czy warto było kupić , było najdroższe ( 18zł).
      Skorzystałam również z porady zrobienia pillingu kawowego na ciało- świetny pomysł, również polecam.
    • nostress.ka21 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 15.06.12, 22:42
      Ja ostatnio przepadłam na cały dzień w lekturze tego bloga, niektórze specyfiki stosowałam samodzielnie jakiś czas temu, ostatnio brak czasu sprawia, że się "zaniedbałam" sad Ale kąpiel w mleku, mleko jako toni, a szczególnie koktajle z natką pietruszki mnie tak ciekawią, że już jutro mam zamiar eksperymentować.
    • jagoda85 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 15.06.12, 23:24
      Właśnie oglądałam dr Oza, tam kobietka podawała przepis na maseczkę na twarz; jogurt naturalny, z dodatkiem oleju słonecznikowego, i octu jabłkowego.
    • lili.lolo Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 16.06.12, 18:42
      Moje ostatnie odkrycie to maseczka ze spiruliny i jogurtu naturalnego. Wygląda się jak potwór z bagien ale warto. OCM jako metoda oczyszczania twarzy. Przymierzam się do zakupu kwasu hialuronowego. Na YT jest moc filmików, w których dziewczyny opowiadają o naturalnych i tanich sposobach pielęgnacji. Co gdzie kupić to już wyżej podano. Miłych eksperymentów.
      • kropkaa Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 17.06.12, 01:21
        Pisałam w wątku o prostym życiu o OCM - mi z twarzy zrobiło wióry. Do tego bardzo upierdliwe jest zmywanie olejów z wanny/umywalki/toalety.
        • martag2 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 17.06.12, 10:04
          Do mycia wanny/ umywalki itp użyj mleczka CIF w niebieskiej butelce, nie będziesz miała problemu.

Córka kupiła sobie olejek do kąpieli w aptece, skóra ładnie natłuszczona, ale na wannie osad zostawał.
          Po użyciu mleczka CIF, wanna domyta w 60sek.
          • agpagp Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 17.06.12, 12:08
            na siebie naturalne kosmetyki a potem kupa chemii dookoła big_grin hehehe fajnie to współbrzmi smile)
            • martag2 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 17.06.12, 13:31

agpagp napisała:
              na siebie naturalne kosmetyki a potem kupa chemii dookoła big_grin hehehe fajnie to współbrzmi smile)

Jeśli to miało być do mnie: to ja nie jestem fanką naturalnych kosmetyków, chemia mi nie przeszkadza.
              W ogóle o kosmetykach na ciało rzadko pamiętam.
              Do autorki wątku pisałam, że zakupiłam korund, który jej polecałam, algi ( o to chyba naturalne!) i serum, które przypuszczam, że jest 100% chemią.

Sprzątam zawsze chemią i polecam produkty CIF.
              • ofelia1982 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 17.06.12, 18:48
                Baaaaaardzo dyskretna reklama CIFusmile
                • jagoda_pl Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 17.06.12, 19:37
                  Naprawdę uważasz, że taka marka jak Cif potrzebuje "dyskretnych" wpisów na forach wink ?
                  • ofelia1982 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 17.06.12, 22:42
                    tak. Cif ma pewnie budzet na takie akcje..nie widze uzasadnienia dla takiego podkreślania w każdym poście, że się używa MLECZKA CIF i wszystko jest super..mleczko jak mleczko.
                    • jagoda_pl Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 18.06.12, 19:49
                      Marketing na forach to akurat bardzo kosztowny nie jest... Żeby nie było: nie cierpię spamu, ale nie sądzę, że czyha on na każdym rogu smile
                • natalek79 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 18.06.12, 10:36
                  ja też używam mleczka CIF niebieskiego - jestem z niego bardzo zadowolona i piszę to nie mając na uwadze jego reklamowania wink
          • kropkaa Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 18.06.12, 14:36
            Bardzo dziękuję za rady, ale mija się z celem zrezygnowanie z chemii z kosmetykach, by nadrabiać w sprzątaniu.
            Również w domu staram się używać jak najmniej środków, a to, co się da, zastąpić eko czy lżejszymi.
            Niebieskiego CIFu akurat nie znam i raczej nie poznam, używam czasem żółtego i tylko w rękawiczkach. Nie myję wanny czymś takim, bo potem się w niej kąpię.
        • happy_time Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 20.06.12, 16:57
          Jak to się stało, że stosując OCM na twarz musiałaś zmywać oleje z wanny/umywalki/toalety? Ja przy OCM mam tylko ręcznik do prania.
          • kropkaa Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 20.06.12, 23:34
            Otóż wyjaśniam.
            Nalewam wody do miski (oczywiście specjalnie tylko do tego przeznaczonej), trzymam ją w umywalce albo w wannie. Nie da się tak moczyć czy wykręcać ścierki, by nic nie wydostało się na zewnątrz. Tłusta umywalka/wanna, lepiąca się miska, klejąca się ścierka. Pytanie - czym umyć miskę, bardzo tłustą, by zmyć, a użyć jak najmniej chemii, bo jutro będę płukać w niej ścierkę, którą umyję twarz.
            Okropnie tłustą wodę trzeba wylać. Najwygodniej do toalety. Tłusta toaleta.
            A najwygodniej mi było trzymać miskę w zlewie (bo nie musiałam się nachylać), a prać w wannie, bo więcej miejsca.
            Na szczęście jakoś mi nie kapało/chlapało więc podłoga/ściany czyste.
            I do tego jeszcze zapieranie mikrofibry w szarym mydle.
            Tak proste i szybkie, że żel się nie umywa.
            Ale na bank mikrofibra zdziera wszystko - dochodzę do ładu ze skórą suchą jak papier, która wygląda okropnie i jest tak delikatna, że potrafią mi wyskoczyć czerowne plamy po kremie nawilżającym, który używam od lat i ma w sobie chyba tylko wodę.
      • happy_time Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 20.06.12, 16:58
        > Moje ostatnie odkrycie to maseczka ze spiruliny i jogurtu naturalnego.

Możesz podać proporcje tej maseczki?
        • lili.lolo Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 20.06.12, 18:38
          Mam spirulinę w tabletkach. Miażdżę w moździerzu 8-10 tabletek, dodaję łyżkę lub dwie jogurtu naturalnego, jego ilość zależy od rodzaju i gęstości jogurtu. Nakładam na min 20 min. Generalnie receptura mocno a oko.

Też się zastanawiam, co trzeba robić aby zasyfić cała łazienkę olejami. Owszem wannę można upaciać ale żeby od razu łazienkę pod sufit, to trzeba mieć zdolności.
    • ofelia1982 Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 05.07.13, 14:02
      spam.
      Wątek odkopany po roku, zeby zareklamować firmę
      • ziuniek Re: Domowe spa - co gdzie kupić i za ile? 05.07.13, 14:31
        Dokładnie.
        Już 2 razy dzisiaj widzę tę reklamę
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka