Dodaj do ulubionych

listopad- oszczędzamy

30.10.12, 09:21
kolejny miesiąc, kolejne postanowienia
dochód 1000zl ( 1 dorosła+ 1 dziecko)
planowane wydatki:
-100zl przedszkole ( +ok 140zl na paliwo żeby dziecko odwozić)+ rada rodziców(?)
- obiady za październik 115zl(?)
-wyżywienie ( bez obiadów) -200zl ( trochę zapasów jest)
-tel 50zl
-paliwo 100zl
pozostanie ok 295
jak widac nie zostanie nic, a myslalam ze moze uda sie choc 100zl zaoszczedzic na ubezpieczenie auta w lutym

Obserwuj wątek
    • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 09:59
      u mnie kolejny cienki miesiąc sad

dochody ???? może ze 4tys się uzbiera

wydatki:
      spożywka 1000
      chemia + kosmetyki 150
      ubezpieczenie 400
      raty 1800
      rachunki aktualne i przeterminowane 2600
      przedszkole 550 + 100 składka na wycieczki
      1500 alimenty
      paliwo 300
      apteka min. 90
      wymiana opon, prezent imieninowy, ubrania (buty dla dziecka, czapka dla mnie, kurtka dla męża) ???

żeby cokolwiek odłożyć musiałabym mieć do dyspozycji chyba z 9-10tys. to się nie zdarzy, na pewno pozostaną nam zaległości a najgorsze, że w grudniu święta. obyśmy tylko zdrowi byli!

nie ma wyjścia, kontynuuję wyprzedaż wszystkiego niepotrzebnego z domu oraz zaciskam pasa jeszcze mocniej. niestety samopoczucie mam już bardzo kiepskie.
      • malwina.113 Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 12:03
        miziu trzymam za Ciebie kciuki, obyście wyszli w końcu na prostą sad
        • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 18:09
          dzięki!
    • ablims Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 12:14
      Miesiąc bardzo spokojny.
      Oprócz normalnych opłat - ok 800 zł + jedzenie 800zł - dochodzą dodatkowe:
      wymiana opon 60 zł
      zakup moich butów 250 - większość kwoty już mam, brakuje tylko 50 więc ok.
      prezenty 200 ( na ten miesiąc).
      Na lokatę jakieś 70% wynagrodzenia,no chyba że coś wyskoczy.
      • chwalipieta Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 12:17
        plan na listopad to zaoszczędzić 4.000zł bo w październiku się nie udało

POWODZENIA !!!!
        • ablims Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 12:52
          chwalipieta napisał:

> plan na listopad to zaoszczędzić 4.000zł bo w październiku się nie udało
          >
          > POWODZENIA !!!!

powodzenia, skoro chcesz tyle odłożyć smile
          • 32halina Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 13:16
            Ale fajne masz plany. Przy jakim dochodzie tak mniej więcej udaje ci się tyle odłożyć?
            • chwalipieta Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 13:34
              ok 40%. pod koniec roku jest większy napływ gotówki dlatego powinno się udać więcej odłożyć.
    • mstrzalka Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 13:16
      W tym miesiącu dochód to 3000, wydatki stałe to 2000, reszta zostaje na "życie", ja zaczynam urlop wychowawczy więc mojej pensji już nie ma więc plan na październik to dać radę bez mojej pensji czyli 1500zł. I odłożyć 100zł jak się uda smile
    • birkin-bag Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 13:56
      u nas w listopadzie z większych nadprogramowych wydatków czekają nas:
      badania i szczepienia dziecka
      badania moje
      wyjazd na wesele
      wyjazd do rodziny

dodatkowe pieniądze [becikowe, premia] chcę w całości odłożyć, więc mam nadzieję, że zmieszczę się w normalnym budżecie
      • ula-35 Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 14:33
        birkin-bag ja nie na temat.Widziałam suwaczek,czy Twoje dziecko na na imię Felicja?
        Strasznie fajne imięwink
    • optymist75 Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 14:59
      ksiezniczkaa napisała:

> kolejny miesiąc, kolejne postanowienia
      > dochód 1000zl ( 1 dorosła+ 1 dziecko)
      > planowane wydatki:
      > -100zl przedszkole ( +ok 140zl na paliwo żeby dziecko odwozić)+ rada rodziców(?
      > )
      > - obiady za październik 115zl(?)
      > -wyżywienie ( bez obiadów) -200zl ( trochę zapasów jest)
      > -tel 50zl
      > -paliwo 100zl
      > pozostanie ok 295
      > jak widac nie zostanie nic, a myslalam ze moze uda sie choc 100zl zaoszczedzic
      > na ubezpieczenie auta w lutym
      >
      Te 115 zl na obiady to na caly miesiac czy tydzien?
      • ksiezniczkaa Re: listopad- oszczędzamy 01.11.12, 19:23
        optymist75 napisała:

> Te 115 zl na obiady to na caly miesiac czy tydzien?
        >

juz mam kartke: 93zl za 17 obiadów w stolówce, w weekend zjadalam cos z z zapasow lub bylam u rodzicow
    • joanna100-19 Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 17:06
      Kurczę, podziwiam, Cię, że jeszcze planujesz odłożyć i starcza Ci na samochódsmile Za przedszkole płacisz tylko 100 zł? U nas nawet za samo wyżywienie w przedszkolu wychodzi 110zł.
      • ksiezniczkaa Re: listopad- oszczędzamy 01.11.12, 19:25
        joanna100-19 napisała:

> Kurczę, podziwiam, Cię, że jeszcze planujesz odłożyć i starcza Ci na samochódsmile
        > Za przedszkole płacisz tylko 100 zł? U nas nawet za samo wyżywienie w przedszk
        > olu wychodzi 110zł.

tak, chodzi na darmowe godziny 8-13, wyzywienie 5zl wiec z listopadzie bedzie to 100zl
        na samochod musi starczyc bo tu nie ma zadnej sensownej komunikacji ( wieś)
    • solejrolia Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 20:58
      muszę kupić opony zimowe do samochodu
      muszę kupić farbę do odmalowania pokoju córki, plus kilka nowych dodatków
      chciałabym kupić nowe firanki do pokoju dziennego (ale chyba daruję sobie, i odczekam do wiosny)
      powinnam rozejrzeć się wreszcie za jakimś porządnym ubezpieczeniem
      a reszta wydatków- jak zwykle.
      • rooms Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 22:01
        mam receptę do zrealizowania - zebrały się leki dziecka na alergię - jak nic pójdzie 150-180zł sad oby nie było chorób. No i w tym miesiącu dodatkowo 500 zł na ubezpieczenie mieszkania. Po odliczeniu opłat stałych i odłożeniu 200zł, zostaje 2000 na 2+2 na 28 dni.
    • lee-aa Re: listopad- oszczędzamy 30.10.12, 22:11
      U nas powoli zaczyna się czas wydawania. Październik był taki sobie - drobny wypadek samochodowy, mój pobyt w szpitalu, kilka prywatnych wizyt (ok, będzie zwrot z ubezpieczenia) i co prawda drugiej pensji nie ruszyliśmy, ale planowałam odłożyć więcej.

W listopadzie
      koszty stałe na stałym poziomie - ok 1350zł,
      leki 100
      wizyty u lekarza 200 + nie wiem ile badania
      jedzenie + drobna chemia ok 600 zł (2 os dorosłe)
      Leżenia c.d więc rozrywki, wyjścia, imprezy odpadają.

Dodatkowo
      Projekt pokój dziecinny - farba, roleta, zasłonka, komoda, łóżeczko - powinniśmy się zmieścić w 1000 zł.
      Czyli spokojnie w 1 pensji się zmieścimy, 2 pensja trafi na konto oszczędnościowe.
    • malwina.113 Re: listopad- oszczędzamy 31.10.12, 08:13
      w listopadzie nie oszczędzę sad

już do końca roku duuużo wydatków - pójdzie z oszczedności

póki co to czekają nas wydatki:
      spodnie dla synka
      3 rzeczy do ubrania dla mnie - taki wydatek powiem... sprawiający nawet przyjemność wink
      dentysta mąż (jeden ubytek+skaling) - i wtedy dentysta na długo z głowy
      prezent urodzinowy
      może jakieś świąteczne prezenty już zakupimy

ale karma dla kici jest, pieluszki dla synka są, apteka załatwiona, samochód zatankowany, duże zakupy - nie spieszy się bardzo

do dzieła, oby minus był jak najmniejszy smile
      • malwina.113 Re: listopad- oszczędzamy 31.10.12, 13:29
        aha, pocieszam sie, ze jeszcze 10 dużych rat i będzie lżej, i nigdy więcej takich dużych kredytów (nie mieszkaniowy), za rok o tej porze będą już niższe koszty...
        • czekolada72 Re: listopad- oszczędzamy 31.10.12, 14:00
          To tak jak u mnie...
      • malwina.113 Re: listopad- oszczędzamy 03.11.12, 16:09
        spodnie dla synka jednak się nie spieszą
        miały być dwa wyjazdy listopadowe do rodziny, będzie jeden... mniej na benzynę pójdzie
        sobie jednak kupie tylko jedną rzecz - jednak prezenty świąteczne są ważniejsze w tym okresie, pozostałe dwie rzeczy na wyprzedaży upoluję, a moze jedna wystarczy.. tak doszłam do wniosku przeglądając dziś szafę - nie ma co szaleć, 2013 będzie ciężki
        dentysta z głowy - uff

w tym miesiącu prawdopodobnie czeka nas dłuuugo odkładany duuuży wydatek, na pewno pójdzie coś z "poduszki", oby jak najmniej, ale chcę mieć już to z głowy

generalnie zaciskam pasa, mam nadzieję, ze uda nam się mniej wydać na jedzenie i chemię... podliczyłam prezenty... dużo pójdzie, może jutro już coś kupię z listy prezentowej

• czekolada72 Re: listopad- oszczędzamy 31.10.12, 08:37
      Listopad bedzie ciezki
      Przeglad auta, znicze i zarelko dla kudlatychkupione, zadatek na tort urodzinowy wplacony - i to bylo z pzazdziernikowych.
      Ale:
      prad nowe rozliczenie z wyrownaniem - 2 miesiace - 450, -
      2 tel - ok 100,-
      net - 50,-
      tort + prezent + jedzonko ~300,-
      benzyna ~250,-
      wymiana opon - 70,-
      cmentarze - w rezerwie ok 50,-

do tego jedzenie - moze sie znowu uda nie przekroczyc 600,- ?
      5% do odlozenia, ale to i tak bedzie sukces....

Oby sie udalo...
      Chociaz jeszcze jakies buty i kurtka zimowa dla Maloj - w tym przypadku jest to kwestia dolozenia sie.
      • czekolada72 Re: listopad- oszczędzamy 02.11.12, 14:40
        > cmentarze - w rezerwie ok 50,-
        Mile sie rozczarowalam, bo z tych zalozonych - wydalismy tylko 20zl na kwiaty i 9 zl na miodek turecki smile
        swoja droga.... jak ten czas leci(mowi 40-letnia baba) - pamietam czasy, nawet sprzed 5-10 lat gdy wpadalam z Mala w amok i kupowalam jej po kilkanascie tubek miodku, do tego inne cukrowe ciaparstwa - "zapasy na rok", a teraz.... symbolicznie sobie wybrala to co jej najbardziej pasowalo, w sumie - troche szkooodaaa wink
      • czekolada72 Re: listopad- oszczędzamy 09.11.12, 08:52
        czekolada72 napisała:

> Listopad bedzie ciezki
        > Przeglad auta, znicze i zarelko dla kudlatychkupione, zadatek na tort urodzinow
        > y wplacony - i to bylo z pzazdziernikowych.
        > Ale:
        > prad nowe rozliczenie z wyrownaniem - 2 miesiace - 450, -
        po 15-tym

> 2 tel - ok 100,-
        coz, wyszlo dooozo wiecej - 190,-

> net - 50,-
        przyszly tydzien

> tort + prezent + jedzonko ~300,-
        440,-

> benzyna ~250,-
        > wymiana opon - 70,-
        > cmentarze - w rezerwie ok 50,-
        >
        > do tego jedzenie - moze sie znowu uda nie przekroczyc 600,- ?
        smile poki co wydalismy ok 125 zl. W niedziele musimy jednak uzupelnic tluszcze i nabial... Ale zakladam, ze nie bedzie zle smile

> 5% do odlozenia, ale to i tak bedzie sukces....
        zakladana polowa odlozona, druga po 15-tym
        >
        > Oby sie udalo...
        > Chociaz jeszcze jakies buty i kurtka zimowa dla Maloj - w tym przypadku jest to
        > kwestia dolozenia sie.
        Kurtka odfajkowana, zostaly buty...
        • czekolada72 Re: listopad- oszczędzamy 17.11.12, 10:30
          czekolada72 napisała:

> > do tego jedzenie - moze sie znowu uda nie przekroczyc 600,- ?
          > smile poki co wydalismy ok 125 zl. W niedziele musimy jednak uzupelnic tluszcze i
          > nabial... Ale zakladam, ze nie bedzie zle smile

Do dzis - 346,85
          No nie jest najgorzej - wychodzi 20zl/dzin na zakupy, ale systematycznie zuzywamy zapasy smile

>
          > > 5% do odlozenia, ale to i tak bedzie sukces....
          > zakladana polowa odlozona, druga po 15-tym
          > >
          > > Oby sie udalo...
          > > Chociaz jeszcze jakies buty i kurtka zimowa dla Maloj - w tym przypadku j
          > est to
          > > kwestia dolozenia sie.
          > Kurtka odfajkowana, zostaly buty...
          >
          >
          • zonaniezona1 Re: listopad- oszczędzamy 17.11.12, 11:00
            U mnie też nie jest źle, w następnym tygodniu na jedzenie dla dwóch osób zamierzam wydać 100 zł (oczywiście sporo zapasów mam...).
          • czekolada72 Re: listopad- oszczędzamy 30.11.12, 15:53
            Na jedzenie poszlo 625 smile
            i zaczyna widac w szafkach efekty zuzywania zapasow, podkreslam - zaczyna, ale jakie to fajne uczucie smile
            10% odlozone i nieruszone
            oplaty wszystkie biezace porobione, w sumie z zaleglosci zostajaa buty Malej i od jutra zaczynamy grudzien smile
    • linn_linn Re: listopad- oszczędzamy 31.10.12, 08:45
      Listopad na szczescie jest krotki. smile Gorzej, ze robi sie zimno i chyba bede musiala wlaczyc ogrzewanie. Co do reszty jak zwykle: optymizm na poczatku miesiaca, a potem jakies schody sie znajda.
    • chce.oszczedzac Re: listopad- oszczędzamy 31.10.12, 12:44
      Wracam do oszczędzania, jako ta córa marnotrawnawink
      Na listopad mam mocne postanowienie poprawy:
      - powrót do zakupów raz na tydzień, zakupy wg listy a lista wg jadłospisu tygodniowego
      - zero zakupów odzieżowych dla mnie i męża, dla dzieci, ewentualnie, cieńsze czapki i po jednej-dwie pary jeansów lub sztruksów
      - zero zakupów kosmetycznych, za wyjątkiem pudru, ale to tylko jeśli się trafi w doskonałej cenie
      - akcja denko w szamponach, żelach, balsamach, kremach
      - zero zakupów chemicznych, akcja denko
      - sprzedaż całego lego duplo
      - przegląd zabawek i książeczek dziecięcych i wystawienie tego na allegro/gumtree
      - obmyślić i zacząć kupować prezenty mikołajkowe i gwiazdkowe

- diagnostyka młodszego syna, postanowiłam, że spróbuję poprosić o zniżkę
      - przymiarki do terapii starszego syna (kilka tysięcy złotych)
      - czeka mnie wydatek na szkołę no i kilkaset złotych na książki
      - załatanie wszystkich dziur na kolanach, nie wiem jak moi to robią, ale spodnie przedszkolne są bardzo mocno wydarte na kolanach

--------
      Kto chce, szuka sposobu.
      Kto nie chce, szuka powodu.
    • eli.73 Re: listopad- oszczędzamy 31.10.12, 13:25
      Listopad. Mocne zaciskanie pasa, żeby na wszystko starczyło. W sumie to lubię to, bo naprawdę racjonalnie wydaję pieniądze i nie mam żadnych wycieków.
      I tak:
      - chemia - proszek 100, pasta do zębów 100, szampon i papier toaletowy 100 (akcja denko trwa, wyszukałam wszystko co można jeszcze wysmarować i nie musiała iść do sklepu po nowe)
      - telefon 100
      - jedzenie 1000 ( naruszam zapasy żywieniowe)
      - zakupów ciuchowych nie będzie - mocne postanowienie w myśl zasady minimalizmu ma wystarczyć to co jest w szafie - a jest jeszcze bardzo dużo!
      trzymam kciuki za powodzenie swoje i forumowiczek!!!
      • chce.oszczedzac Re: listopad- oszczędzamy 31.10.12, 13:42
        Eli, przepraszam za wścibstwo, czy wydajesz na pastę do zębów 100zł/m-c? I na proszek tez 100zł/m-c?
        • eli.73 Re: listopad- oszczędzamy 31.10.12, 15:29
          za 100 zł kupuję 10 tubek pasty do zębów. I mam na długo. A za 100 zł jest 24 kg proszku. Mam ten komfort,że mogę go przechować. Były już takie sytuacje,że w portfelu świeciło pustkami, ale pasta i proszek był, więc się nie martwiła.
          • chce.oszczedzac Re: listopad- oszczędzamy 01.11.12, 15:12
            Eli, dzięki za wyjaśnienie smile Też kupuję na zapas proszek (teraz mam 12kg) i pastę do zębów itp. produkty, korzystając z promocji, aby potem nie być "przymuszoną" kupić po dużo wyższej cenie.
    • tol8 Re: listopad- oszczędzamy 31.10.12, 15:49
      Nasze plany na listopad :

-opłaty stałe ( rachunki i kredyty plus rata za OC) 1410
      -ogrzewanie 200
      -telefony 75
      -paliwo 350 ( 2 samochody)
      -jedzenie i chemia 1200
      -wydatki okołodzieciowe ( szkoła, zajęcia dodatkowe) 500
      -ubrania i buty 200 ( muszę kupić 3 pary starszemu uncertain )

Liczę że max 200 zł uda mi się odłożyć, choć i to przy dobrych wiatrach ( czyli udanej sprzedaży na All)

• anatefka Re: listopad- oszczędzamy 31.10.12, 23:54
        Na początek - miziu, powodzenia. Śledzę Twoją sytuację i wiem, że Ci niełatwo.
        Sama bardzo dobrze pamiętam takie kiepski, "chude" dni i miesiące, więc dobrze wiem, o czym piszesz.
        Wyjdziecie na prostą, na pewno. Najważniejsze, że świadomie oceniacie sytuację i staracie się szukać rozwiązań. Trzymam mocno paluchy za Was.

A u mnie listopad miał być "rozpustny" - znaczy miałam sobie popuścić pasa, bo brakuje mi już niewiele do założonej kwoty oszczędności, którą chcę mieć na koncie wraz z końcem roku. Więc pomyślałam, że sobie pofolguję. Zaplanowałam odłożyć jakieś 2000 mniej niż co miesiąc. Ale nie uda mi się chyba mniej zaoszczędzić, bo dziś szef oznajmił, że dostałam premię. Więc nawet, jak się dopuszczę tej zakupowej rozpusty to i tak będę miała nadwyżkę, która wyląduje na koncie oszczędnościowym. No bo przecież nie będą puszczać na bzdury wink

Ale te zaplanowane 2000 na pewno się nie zmarnuje. Mam dwie duże okazje rodzinne, więc na pewno wykosztuję się na prezenty. Jedno z dzieci na pewno potrzebuje porządnej zimowej kurki. Mnie pokończyła się kolorówka kosmetyczna, ta najdroższa, czyli puder, fluid, tusz. I zapach też "wyszedł", ale z tym chyba poczekam na Gwiazdkę, bo bliscy zawsze mają problem, co mi kupić. No i może jakieś buty nowe na zimę sobie zakupię. Ani się obejrzę, jak wydam założoną kwotę, a nawet ją przekroczę... Zwłaszcza, że pewnie zacznę też już kupować świąteczne prezenty. Się jeszcze okaże, że premii będzie za mało wink

• miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 02.11.12, 07:36
          Dzięki bardzo smile Na razie skupiam się na przetrwaniu w możliwie godny sposób.
          Oczywiście gratuluję premii!
          • re_ni73 Re: listopad- oszczędzamy 03.11.12, 06:45
            W listopadzie mam luzy w porównaniu z październikiem
            -150 mikołaj
            - do 80 torba do szkoły(byłam pewna ,ze jeszcze ten rok wytrzyma,niestety)
            - jeszcze zostaje wyjście do pizzerii (małe rodzinne święto) ale myślę ,że 120 się zmieszczę
            - muszę kupić chemii ok 100
            Jest wielki znak zapytania o Sylwestra jak nic nie wypadnie a będzie tanio to kupimy bilety.
            jakby się udało odłożyć 50% mojej wypłaty to bardzo bym się cieszyła.Najmniej 25% taki mam szalony plan.
    • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 03.11.12, 08:41
      no to początek miesiąca z przytupem - pożyczyłam od rodziców trochę pieniędzy sad
      dziś muszę kupić jakiś drobny upominek bo idziemy wieczorem na imieniny
      a zaraz lecę na zakupy bo nie mamy kompletnie nic na obiad więc znowu pewnie z 60zł pójdzie...
      jakiegokolwiek przelewu spodziewamy się najwcześniej w środę - nie wiem jak to będzie bo trzeba zapłacić przedszkole w pon
      • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 04.11.12, 11:12
        poszło 50 razem z winem
        w lodówce bidaaaa ale mam obiad na 2 dni
        • re_ni73 Re: listopad- oszczędzamy 04.11.12, 11:43
          Miziu bardzo ci kibicuję jednak nie obraź się ale muszę to napisać. W sytuacji jakiej jesteś zrezygnowałabym z wina nawet takiego za 5,00.
          • ablims Re: listopad- oszczędzamy 04.11.12, 12:11
            Nie tylko z wina bym zrezygnował, no ale cóż...
            Czytam bardzo dokładnie posty Miziu, kibicuje jej i trzymam mocno kciuki.
            Tylko jej budżet jest strasznie... Dobra, nie będę pisał, bo znowu na mnie naskoczycie tongue_out
            • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 04.11.12, 19:33
              wiem, wiem że mój budżet to tragedia. mam nadzieję, że w końcu załatwię sobie pracę bo o znalezieniu póki co pomarzyć można... a mąż też zaczął dorabiać po 150zł tygodniowo więc zawsze to coś
          • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 04.11.12, 19:31
            ale wino zanieśliśmy idąc na imieniny...
          • d.d.00 Re: listopad- oszczędzamy 05.11.12, 15:31
            Czekam już na poród i jestem niemobilna. Jutro wybieramy się na zakupy. Muszę kupić sobie kilka rzeczy, o których wiem, że mój mąż miałby problem z zakupem (krem, tonik itd).
            Teraz jesteśmy po kilku imprezach rodzinnych i mam lodówkę zapakowaną. Mama z babcią dbają o mnie, może nawet trochę za bardzo smile Zapasów mam duuużo. I dziewczyny ciągle coś donoszą smile Widać to po ilości wydanych pieniążkach w kategorii "zakupy spożywcze".
            Później przerzucę się na zakupy internetowe w tesco, bo mój mąż + lista zakupów to komedia smile wraca i wygląda na to, że z kimś się na te listy zamienił, hehehe.
            Na razie udało mi się odłożyć ładną sumkę, będącą 25% naszych dochodów smile
    • babka.pracujaca Re: listopad- oszczędzamy 03.11.12, 09:11
      W listopadzie kupię ostanie prezenty dla męskiej części rodziny, dla dziewczyn już kupiłamsmile
      No i prezenty dla dzieci .W listopadzie uzupełniam zapasy mąki i innych półproduktów na święta.Choć nie będę za dużo piekła .
      Kurtki , sweterki , buty zimowe już dawno kupiłam na wyprzedażach.Nic z ciuchów nie kupuję w listopadzie - no może rajstopy, leginsy, skarpetki ,rękawiczki.
      Pod koniec listopada dopiero będę w stanie określić ile odłożę. Mam nadzieję ze się uda cokolwiek.
      W grudniu będzie lepiej , bo większość rzeczy na święta nabywam od września.Zawsze marzę żeby mojego domostwa choróbska nie dopadły bo wtedy te wydatki są najgorsze.
      • kw-o Re: listopad- oszczędzamy 03.11.12, 11:33
        w związku z tym , że mąż już nie pracuje ( firma upadła z hukiem i tym sposobem stał sie bezrobotny ) trochę mniej będę mogła zaoszczędzić, bo dojdą mi zobowiązania , które pokrywał ze swojej pensji; czyli kedyt na działkę 1400 , jego tel 200 i opłata za praktyki z podyplomówki 6600 zł, z czego 600 do zapłaty już w listopadzie; w sumie 2200 dodatkowych opłat z mojej pensji ; więc zamiast 7500 odłożę 5000 pln sad
        biedy nie będzie, ale nie zmienia to faktu, że wolałabym by znowu miał pracę smile
        tym bardziej, że na wiosnę planujemy wyrównać teren i przede wszystkim podnieść działkę, na co potrzebujemy ok 40 - 50.000 pln, w okolicy lata przyłącza kanalizy i prąd, to ok 6000 pln, no i staramy się o dziecko smile
    • zonaniezona1 Re: listopad- oszczędzamy 03.11.12, 12:52
      Listopad - nie przyszaleję. Dołączam sie do grupy oszczędzających - bo ostatnio poluzowałam pasa.
      W dodatku się odchudzam ( a może to akurat pozytyw...). ?

Na jedzenie, chemię, kosmetyki zostało mi 800 zł dla mnie i syna. Postaram się za to przeżyć . Po prostu muszę. Dawno tak nie musiałam zaciskać pasa. Ale czas i na mnie przyszedł. Kosmetyki, balsamy i inne rzeczy mam. Jak widzę - wcale nie jestem w jakiejś specjalnie trudnej sytuacji.
      • peggy1 Re: listopad- oszczędzamy 03.11.12, 13:38
        Po październiku w którym wyciągnęliśmy 2000 zł z oszczędności przyszedł listopad w którym MUSZĘ zacisnąć pasa. Pieluchy juz mam na cały miesiąc (kupione w październiku w promocji), jedzenie na najbliższe dni tez. Dzieci z grubsza ubrania mają. Mąż też - najgorzej ze mną ale czekam na jakieś wyprzedaże.
        Dochód - okolo 6000 zł
        Opłaty stałe w tym miesiącu to 2500 zł
        Zakładam 1000 zł na jedzenie (i MUSZE sie zmieścic).
        Na chemie zakładam jakies 100 zl
        Leki dla mlodszego - 100 zł
        Prezent dla kolezanki na imieniny - 50 zł
        Impreza u nas w domu - 150 zł
        Bilet - 100 zł
        Benzyna - 500 zł (nie da sie wyeliminować ;/)

Zostaje 1500 zł - na nieprzewidziane wydatki, czesc prezentów i fajnie byloby odłozyc na kupke chociaz 500 zł... MUSI sie udac ....
      • beatrycja.30 Re: listopad- oszczędzamy 04.11.12, 21:36
        zonaniezona1 napisała:

> Na jedzenie, chemię, kosmetyki zostało mi 800 zł dla mnie i syna.

Trzymaj się, powodzenia. Co z mężem, przepraszam, może nie powinnam pytać, ale śledzę twoje wątki i dobre rady.
        • zonaniezona1 Re: listopad- oszczędzamy 05.11.12, 18:47
          > Trzymaj się, powodzenia. Co z mężem, przepraszam, może nie powinnam pytać, ale
          > śledzę twoje wątki i dobre rady,

Były mąż daje pieniądze synowi. Przyznaję, że nie zawsze wiem jak budować swój budżet domowy, ale syn często je na mieście właśnie za pieniądze ojca. Nick powinnam zmienić , bo już żoną nie jestem... , ale tak z przyzwyczajenia niech zostanie... Twarzy w internecie jednak nie widać smile, po nicku mozna mnie poznać.
    • mimidb Re: listopad- oszczędzamy 04.11.12, 15:38
      Miesiąc bardzo mocnego zaciskania pasa, po remoncie kuchni i łazienki, oszczędności mam bardzo nadszarpnięte. Jeszcze dwa miesiące urlopu a potem wracam do pracy (a w każdym razie bardzo na to liczę).
      Zauważyłam sama, że mam trochę problem z kompulsywnymi wydatkami na dziecko, ciągle mu coś kupuję i to ja sama nie mogę się powstrzymać wink
      Ten miesiąc to trochę terapia szokowa, ponieważ mam do końca miesiąca 1000 złotych na trzy osoby na żywność, chemię, leki i nieprzewidziane wydatki. Reszta pieniędzy po prostu jest zablokowana i zamykam karty kredytowe - troszkę to taki miesiac prawdy, czy bez tego sztucznego wspomagania sobie poradzę.
      Ubrań w tym miesiacu nie kupuję, mamy aż nadto, mała ma co prawda 4 kurtki, ale i tak już 3 w praniu, więc mogę się pocieszać, że wszystko co kupione, to potrzebne wink.
      Mieszkanie i eksploatacja samochodu są opłacone przez tatę dzidzi, więc to mnie nie musi martwić, a to i tak bardzo dużo.
    • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 04.11.12, 19:50
      przywieźliśmy dziś od znajomych siatę grzybów (opieńki i pieczarki) oraz z 15kg jabłek, które dostaliśmy całkowicie za darmo smile
      • d.d.00 Re: listopad- oszczędzamy 05.11.12, 15:13
        oooo jabłka do słoików a pozniej "wsad" do jabłecznika, miodzio!!!
        • patunki Re: listopad- oszczędzamy 06.11.12, 05:52
          Hmmm, tak sobie czytam te Wasze posty i się zastanawiam. Zaciskanie pasa przy sześciu tysiącach dochodu?! Tysiąc zł na życie?! Toż to majątek,zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę osób w rodzinie. Osiem stówek na kosmetyki - dla mnie Eldorado po prostu. Przeżyć za tysiaka miesięcznie - o ,to jest sztuka.
          • re_ni73 Re: listopad- oszczędzamy 06.11.12, 05:59
            patunki ,to tego musisz się przyzwyczaić,wiem że ciężko jak się czyta takie kwoty wink ,ale tu są ludzie o różnych dochodach.
          • malwina.113 Re: listopad- oszczędzamy 06.11.12, 08:34
            Patunki, ja jak czytam posty ludzi, którzy według mnie dobrze zarabiają, myśle sobie, można smile
            Wszystko zależy od nas smile
    • tykles Re: listopad- oszczędzamy 06.11.12, 09:52
      Na oszczędzanie nigdy nie jest za późno, ja nawet ostatnio zaczelam ogladac program zabójca długów czy jakoś tak..
      dużo się wydaje na jedzenie, które gdzieśtam i tak sie marnuje... u nas najwiecej marnuje sie pieczywa i wedliny, bo chce sie jakos urozmaicic sniadania czy kolacje i sie ta bulke czy szunke zostawia a pozniej bulka czerstwa i do kosza... zaczelismy bardzo zwracac uwage na ceny i teraz kupujemy duzo na tych promocjach kupujesz 1 drugi np za 1 grosz, jest łatwiej.. staram sie też kupowac takie produkty zeby starczyly na kilka różnych dań. Niedługo kończy mi się też abonament i zmienię na niższy bo płacę 70zł, gdzie wogole nie jest mi to potrzebne zejde do 30zł
      • gwen_s Re: listopad- oszczędzamy 09.11.12, 19:51
        ja bułki zostawiałam potem trę na bułkę tartą dzięki temu nie wyrzucam czerstwych bułek smile
    • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 06.11.12, 19:19
      ufff przelew na kilkaset zł dotarł!

200 poszło na zakupy (w tym spożywka 170)
      47 apteka
      50 paliwo
      100 składka do przedszkola

mamy jeszcze ok. 400zł i szczerze mówiąc ciężko mi zdecydować na co to przeznaczyć bo wszędzie za przeproszeniem dupa
      • ablims Re: listopad- oszczędzamy 06.11.12, 20:40
        miziu, tak się zastanawiam...
        bardzo chciałbym zobaczyć analizę Twojego budżetu z tego roku.
        Trochę trudno mi jest zrozumieć, jak doszło do takiej sytuacji.
        Mogę się mylić i mam nadzieje że tak jest, ale mam wrażenie jakbyście stali nad "przepaścią" finansową.
        Jak to jest..?
        • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 07.11.12, 08:50
          @ablims -żałuję ale nie jestem w stanie przedstawić żadnej analizy. a jak doszło do tej sytuacji? bardzo prosto - z dniem porodu straciłam nieźle płatną pracę (która pozwalała na bieżące regulowanie rachunków i tzw. życie bez większych wyrzeczeń) a jestem związana z osobą, której dochody są bardzo nieregularne. ogólnie problem jest taki, że miesięczne wydatki mamy dość stałe, za to przychody to niewiadoma - czasem kilka tys. a czasem nic... poza tym alimenty, ustalone w czasie kiedy mąż zarabiał 3-4 razy tyle co teraz, kredyty i karty zaciągnięte paradoksalnie w czasie dobrobytu, kiedy nie liczyliśmy się z kasą wcale. cóż, człowiek się uczy na błędach. pomalutku spłacamy ale zawsze kosztem czegoś innego.
          co do tej przepaści to prawda. ale też jestem pełna optymizmu, w końcu w czasie tych chudych 3 lat udało nam się jakimś cudem spłacić 2 kredyty na łączną kwotę 12tys a rata miesięczna wynosiła ok. 1000zł. mam nadzieję podjąć pracę od nowego roku. na pewno pensja to nie będą kokosy ale na rachunki i przedszkole powinno wystarczyć.
          • malwina.113 Re: listopad- oszczędzamy 07.11.12, 09:16
            miziu, myślę, ze zauważyć, gdzie zrobiło się błąd (duże kredyty w czasie dobrobytu - u nas tez tak było) to najlepsza droga ku temu, by wyjść z trudnej sytuacji,

ja mam sporą ratę jeszcze przez 10 miesięcy, strasznie ona nam podnosi koszty stałe i wprawia w niepokój, ale jak coś sie popsuje, to jakies wyjścia awaryjne mamy, choć nie komfortowe ale są

wniosek dla mnie: nigdy więcej takich dużych kredytów, zwyczajnie nie stać nas było na rzecz którą za ten kredyt kupilismy uncertain moglismy kupic coś taniej...

trzymam kciuki za Ciebie, mam wrażenie, ze coraz lepiej odnajdujesz się w tej waszej trudnej sytuacji...
            • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 07.11.12, 10:01
              masz rację wszelkie kredyty to porażka. jak już wyjdę z tego bagna to dołożę wszelkich starań żeby więcej już kredytów nie zaciągać.
              za kciuki dziękuję smile a co do odnajdywania się to po prostu przyjęłam metodę "gaszenia pożarów" i właśnie zapłaciłam rachunek za prąd (prawie 300zł) bo dostaliśmy wezwanie do zapłaty pod rygorem wstrzymania dostaw i pojutrze prawdopodobnie zostalibyśmy bez prądu... kolejne pożary w drodze wink
              • d.d.00 Re: listopad- oszczędzamy 07.11.12, 13:04
                Miziu, 3 mam za Ciebie kciuki.
                Od dłuższego czasu bacznie przyglądam się Twoim postom i dzielnej walce w trudnej sytuacji.
                • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 08.11.12, 22:11
                  dziękuję za kciuki, fajnie mieć kibiców big_grin
          • linn_linn Re: listopad- oszczędzamy 07.11.12, 10:46
            Mozna wystapic o obnizenie alimentow.
            • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 07.11.12, 13:29
              namawiałam na to męża ale boi się, że ex-żona utrudni mu kontakty z dzieckiem, które i tak ciężko wyegzekwować... poza tym alimenty nie są przeważnie płacone regularnie (bo nie ma z czego) tylko często z opóźnieniem albo w 2 ratach albo 2 miesiące naraz, więc mąż nie chce zaczynać batalii bo uważa, że w sądzie będą problemy jak eksia poruszy ten temat. nie jestem w stanie na razie go przekonać aby w końcu się zdecydował.
              • linn_linn Re: listopad- oszczędzamy 07.11.12, 13:53
                W ten sposob tworzy sie bledne kolo i na dluzsza mete trudno jest taka sytuacje utrzymac, a wtedy nikt nie bedzie mial z tego korzysci.
                • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 08.11.12, 22:03
                  wiem o tym ale niestety mój facet jest niereformowalny. może kiedyś się odważy, na razie trzęsie portkami bo była ogranicza mu kontakty jak tylko się da. poniekąd to rozumiem, w końcu sama mam dziecko - kiedyś popukałabym się w czoło i tyle
          • ablims Re: listopad- oszczędzamy 08.11.12, 16:04
            Przeszłość to przeszłość. Za błędy trzeba płacić...
            Bardzo się cieszę, że się nauczyłaś i trzymam bardzo mocno kciuki, abyś nie straciła tego optymizmu i chęci do walki. Silna kobieta jesteś więc dasz rade smile
            Radziłbym jednak rozpocząć spisywanie szczegółowe swoich wydatków, dobry do tego jest exel.
            Podzielić sobie na kategorie:
            Dochody - pensja, umowy, zwroty (woda, prąd,podatek,itp), zysk z konta ,allegro, inne
            Rachunki - czynsz, woda, prąd telefon,internet, tv, raty, debety, edukacja dziecka,inne
            Codzienne wydatki - żywność,paliwo i bilety, ubrania,środki czystości, relax, inne
            Wydatki okazjonalne - prezenty urodzinowe, wydatki świąteczne, wakacje, naprawy,remont mieszkania, wizyty u lekarza, AC+OC+NNW, inne

Sprawdzić całkowite zadłużenie, wyznaczyć terminarz spłat. Po uzyskaniu stabilności wprowadzić przekazywanie miesięcznej kwoty na określony cel (ubranie, oc, naprawy wydatki świąteczne, wizyty u lekarza, itp)
            • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 08.11.12, 22:08
              płacę, płacę... i płaczę
              prowadziłam notatki ale to było ponad 2 lata temu i po kilku miesiącach w napadzie złości wykasowałam wszystko. chyba czas na powrót do zapisków.
              co do spłat - tak jak pisałam, gaszę pożary. dziś udało mi się dogadać z jednym bankiem - zamiast jednorazowej wpłaty prawie 500zł mam zapłacić tylko 70zł a resztę jakoś mi rozłożą. grunt, że nie wypowiedziano umowy.
              i tylko czasem myślę sobie jak fajnie byłoby cofnąć czas smile
          • chce.oszczedzac Re: listopad- oszczędzamy 08.11.12, 17:02
            Miziu, a zasiłek macierzyński? Ewentualnie zasiłek w wysokości zas. macierzyńskiego? Nie dostawałaś go? Wiedziałaś z góry, że pracę stracisz z dniem porodu? Jaką miałaś umowę?
            • miziu_miziu Re: listopad- oszczędzamy 08.11.12, 22:00
              dostawałam zasiłek w wysokości macierzyńskiego ale szczerze mówiąc nie myślałam wtedy o tym, że będę pozostawać bez pracy ponad 3 lata! do tego momentu miałam ten "komfort", że to ja odchodziłam z jednej pracy do drugiej jak znalazłam coś lepszego, ciekawszego. pracowałam ciągiem właściwie od momentu ukończenia studiów. do głowy mi nie przyszło wtedy, że będę żyć tak jak teraz. a umowę miałam na czas określony, koniec przypadał w trakcie ciąży więc przedłużono mi umowę do dnia porodu. to była praca w korporacji, nadszedł kryzys i pewne stanowiska zostały ograniczone tylko do centrali. dotyczyło to również mnie.
    • serbacy Re: listopad- oszczędzamy 07.11.12, 22:35
      kurczę, przy 1000 zł naprawdę ciężko coś zaoszczędzić, może trzeba pomyśleć w drugą stronę i coś dorywczego na wieczory złapać, nawet jakąś drobną pracę w domu?
      • kociara-monika Re: listopad- oszczędzamy 09.11.12, 06:17
        Miziu, też w tym miesiącu zaczęłam wraz z rodziną ostre oszczędzanie (mąż dostał wypowiedzenie, a ja do kwietnia na wychowawczym). Do tej pory robiąc zakupy tygodniowe (z listą) wydawałam jakieś 200 zł (jedzenie + chemia + dziecko) na tydzień. Ale ostatnio będąc w tym samym sklepie (Auch...) zainteresowałam się stoiskiem z wielkimi opakowaniami (makarony, ryże, etc.). Do tego zamiast kilograma, czy dwóch, ziemniaków wrzuciłam do wózka worek 10 kg; zamiast bułeczek - chleb. Jechałam do kasy obładowana jak wielbłąd, a tam niespodzianka: rachunek tylko 150 zeta.
        Może ty też, robiąc zakupy zainteresuj się, czy akurat w tym sklepie możesz kupić np 2 kilowe opakowanie makaronu, wielki wór ziemniaków, a nawet spróbuj znaleźć tańsze zamienniki produktów, które kupujesz...

Na koniec mała podpowiedź, którą wyczytałam na forum: zupa. Taki obiad wychodzi naprawdę tanio.
        • tomek-kokot Re: listopad- oszczędzamy 09.11.12, 17:24
          ciężko jest teraz i jak się zarabia stosunkowo mało ciężko odłożyć raczej życie od 1 do 1...
        • serbacy Re: listopad- oszczędzamy 11.11.12, 17:08
          oo, to jest super rozwiązanie, dodatkowo, szczególnie przed świętami, warto porozglądać się za różnymi promocjami, bo teraz np. Real organizuje narodowy dzień zakupów przed swiętami i im więcej ludzi weźmie udział tym tańsze zakupy wszyscy będą mieli.
      • ksiezniczkaa Re: listopad- oszczędzamy 10.11.12, 22:22
        niestety tak jest, wiem ze z tego praktycznie nic nie da sie urwać, ale w mojej sytuacji nie moge podjąć dodatkowej pracy wieczorami czy w weekendy gdyz sama wychowuje małe dziecko i nie mam rodziny, która by z nią została , pozostala paca w domu, ale jak narazie takiej nie znalazlam
    • skarbonka-bez-dna Re: listopad- oszczędzamy 11.11.12, 09:26
      ciężki miesiąc. nie mam chęci ani siły opisywać.
      • joasia738 Re: listopad- oszczędzamy 11.11.12, 09:46
        Chciałabym napisać ,że jest dobrze ,ale od października nie możemy się opędzić od chorób.Dzieci poszły do przedszkola i się zaczęło.Praktycznie co tydzień jestem u lekarza co równa się wizycie w aptece.Wydatki na nebulizator i leki to przez 2 miesiące ok 500 pln. Załamka, bo jak córa wychodzi z choroby ,syn zaczyna pokasływać.Mąż już był na opiece w październiku.Teraz w tym miesiącu ja już byłam.
        Szkoda gadać.
        • ablims Re: listopad- oszczędzamy 11.11.12, 09:58
          U mnie na szczęście wszyscy zdrowi. Mimo przedszkola i szkoły dzieci się trzymają smile
          • joasia738 Re: listopad- oszczędzamy 11.11.12, 11:38
            Ablims i tak trzymajcie,smile.
            Nas lekarze pocieszają,że tak częste infekcje są nieuniknione u dzieci, które pierwszy raz poszły do przedszkola.Byłam teoretycznie na to przygotowana tylko nie sądziłam że to będzie taki atak.No, ale może to urok posiadania bliźniakówsmile.
            • moleslaw Re: listopad- oszczędzamy 11.11.12, 20:59
              W listopadzie chcę odłożyć 100zł czy się uda nie wiem. Tym bardziej że nie dostałam premii. Bywa sad Gdybym dostała to całą chciałam odłożyć a tu zonk. Za to udało nam się spłacić i zamknąć ostatnią kartę kredytową - nigdy więcej w życiu chyba że dla jego ratowania. Byście musieli słyszeć jak mnie pani namawiała na pozostawienie tej karty, nawet gdybym miała jej nie używać.
              Rachunki zapłacone 1600 zł
              Zostało przedszkole 330zł + rytmika 22zł
              No i Kredyt 800zł
              Kurtki na zimę młodej 210 zł i jedna wtopa ( rozmiar ) za 30zł ale tą mam nadzieję odsprzedać

Na razie nie szukałam zbyt intensywnie ewentualnej opiekunki ale chyba będę musiała. Choć wolałąbym nie. Z pewnością uciąć musimy wszelie zachciewajki i ja moje lenistwo. Jeżeli wpadnie coś dodatkowo to postaram się też odłożyć.

• milk-ooo Re: listopad- oszczędzamy 13.11.12, 09:48
      Współczuje Ci tej sytuacji. Możesz znaleźć oszczędności również stosując się do prostych zasad tj:
      - wyłączanie światła
      - wyłączaj urządzenia w trybie stand-by
      -nie rób prania wstępnego
      -gotuj pod przykrywką
      - utrzymuj temperaturę w domu 19 stopni
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka