Dodaj do ulubionych

Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania...

20.01.13, 10:36
Do moich obowiazków służbowych doszło przygotowywanie śniadań dla szefa tongue_out (od razu zaznaczam, zeby nie było, nie jest to wątek o słuszności narzucania na mnie takiego obowiązku przez przełożonego)
Szef jest na diecie, nie je makaronu, pieczywa, ziemniaków i świeżych brzoskwiń i pewnie jeszcze wielu rzeczy o których dowiem się "po drodze"
Przez ostatni tydzień przygotowywałam sałatkę z pomidorem, ogórkiem i w zależności od dnia a to kurczak wedzony, łosoś, feta, serek włoski, do tego mieszanka ziól i oliwa. Ale, mnie juz samej się nudzi taki zestaw. Szef póki co nie narzeka, ale chciałabym miec kilka "potraw" zróżnicowanych czasochonnie bo neistety czasem jest tak ze czasu na przygotowanie rano mam niewiele sad No i zebym zmieściła się w budżecie. Mam na ten cel kwotę 250 zł miesięcznie, co kupię i co zrobię zalezy ode mnie.
Podrzućcie kobiety jakies pomysły na szybkie sniadania, równoczesnie dietetyczne, bo internet ze mna współpracowac nie chce sad
Obserwuj wątek
    • szafa_zebry Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 20.01.13, 10:45
      Ja ostatnio zakochałam się w takiej sałatce:

puszka ciecierzycy (ostatnio była w Lidlu po 1,99, ale wiem, że normalne kosztuje ok. 3 zł), gotowane buraczki w drobną kostkę pokroić (można kupić za 2,99 zł w Lidlu już obrane i ugotowane), do tego oliwa (ja daję z orzechów włoskich lub laskowych, 9,99-11,99 zł Lidl z serii DeLuxe), i do tego zielona, dorbno pokrojona pietruszka.
      Ja nie mogę się od tego smaku uwolnić. Jest to zdrowe i PYSZNE. No i starczy też dla drugiej osoby smile Roboty na kilka minut (tylko ja zakładam gumowe rękawczki do krojenia buraczków)
      • solejrolia Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 20.01.13, 13:09
        to co on je?
        owsianka? z rodzynkami, orzechami, jabłkiem
        a może płatki kukurydziane/musli z mlekiem lub jogurtem?

zimą to w ogóle trudniej, latem mozna serwować np sałatkę capresse,
        czy cukinię i paprykę podsmażone, zmieszane z makaronem,(ale szef niemakaronowy, więc upsss) i posypane zieleniną i śniadanie aż miło.
    • karo.8 Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 20.01.13, 13:07
      owsianka. kup płatki górskie, byleby nie błyskawiczne. można gotować na wodzie. dolać mleka. to tego przyprawy np.cynamon, kardamon i co sie chce. bez cukru, bez mleka jest dietetycznie i zdrowo.
    • brytyjka Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 20.01.13, 14:03
      Płatki owsiane, jak dziewczyny pisały wyżej! Ja swoich nie gotuję, bo nie lubię takich rozgotowanych, tylko zalewam wrzątkiem, przykrywam i po kilku minutach są gotowe. Do tego owoc pokrojony w plasterki (banan/kiwi/jabłko/gruszka), dobrze sprawdza się garść suszonych moreli/śliwek/rodzynek/żurawiny. Lubię też dosypać trochę orzechów albo migdałów. Dla smaku można dodać cynamon i miód. Pyszne i bardzo sycące!

Rozumiem, że szef ogranicza produkty mączne. Z mojego doświadczenia wynika, że często można zastąpić makaron jakimś rodzajem nabiału - twarogiem, mozarellą, fetą etc. W pracy często jem pół kostki twarogu albo fety, kroję w kostkę i układam na sałacie, dodaję pomidora albo ogórka świeżego albo kiwi albo awokado, do tego trochę świeżego pieprzu, zioła i olej lniany albo pesto, a na wierzch kiełki albo szczypiorek. Wcale nie trzeba dodawać makaronu, żeby było sycąco. Jeśli jajka nie są na czarnej liście, możesz pokusić się czasem o omlet (nie wiem tylko, jakie masz możliwości przygotowania tego w pracy).

Przychodzi mi też do głowy, by do potraw, do których dodałabyś makaron czy ziemniaki, dodać kaszę/pęczak/brązowy ryż/kuskus. Może przejdzie?
    • guderianka Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 20.01.13, 16:05
      brokuły blanszowane+pokrojona feta+prazony słonecznik

owsianka

platki owsiane z owocami

kasza jaglana z owocami

jaja (twardo, miekko) lub wariacje jajecznicowe:z kurkami, z pomidorem lub szczypiorkiem

pomidory ze smietana

wariacje z ryzem : z owocami, z indykiem, itp
    • martag2 Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 20.01.13, 17:51
      Może pasuje mu zamiana klasycznego pieczywa na pieczywo typu vasa lub wafle ryżowe?
      Wtedy różne kanapeczki na takiej bazie
      mozzarella z pomidorami
      jajka faszerowane na różne sposoby ( już słyszę tę propozycję: Może zrobić coś Panu z jajkami? smile)
      sałatka nicejska
      sałatka owocowa
      jogurty z musli + wafle ryżowe
      twarożek z rzodkiewką, z ogórkiem lub suszonymi owocami typ śliwka, morela itp.
      parówki - berlinki
      • xxxtabxxx Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 20.01.13, 19:43
        martag2 napisała:

> mozzarella z pomidorami

Btw, fajnie wyglądają "szaszłyki" zrobione z małych kulek mozzarelli i pomidorków koktailowych, przełożone listkami świeżej bazylii.
    • zabeczka84 Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 20.01.13, 17:56
      Dzięki dziewczyny smile
      zapomniałam napisać ze wszystko co moge zrobić musi być na "zimno", gdyż w pracy nie ma nawet mikrofalówki by podgrzać ewentualnie, owsianka odpada niestety sad własnie na to ze trzeba ja zalać najpierw. Przeważnie jest tak ze przygotowuje sniadanie w domu tak około 6, szef zjada je o 10. Cztery godziny dla owsianki?
      Na pewno jutro beda brokuły z fetą i słonecznikiem, smile
      • minimikro Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 20.01.13, 18:51
        Owsianka może być "całonocna", bez gotowania:

nutinkowewypieki.blogspot.com/2012/08/owsianka-caonocna-kakaowa.html
      • niebieska_kotka Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 20.01.13, 21:26
        To zalej w domu wrzatkiem te platki owsiane, i wloz do pudelka z orzechami czy innym ziarnami, czy ugotuj te kasze jaglana na pare dni wrzuc do lodowy, i wyciagaj na rano, dowal owocow, czy warzywa- jak i tak chce Ci sie wysilacsmile
      • nina.t Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 21.01.13, 11:18
        jak masz czajnik, to owsiankę/płatki tez zrobisz - kup mleko w proszku odtłuszczone.
        Sypiesz do miseczki płatki, do tego ze 3 łyżki mleka, jakieś suszone morele, sliwki, wrzątek i gotowe.
    • ira_07 Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 20.01.13, 20:00
      Ja rozumiem dieta odchudzająca? To jakieś fajne kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, z twarożkiem, łososiem, chudą szynką, rzodkiewką... Dobre węgle z rana są potrzebne, dają energię, uczucie sytości - na jak długo dorosły facet naje się sałatką wink ? Brak węglowodanów to nie jest dobry pomysł, ale jeśli szef się upiera...

Owsianka (tylko skoro nie je pieczywa i makaronów...)
      Jogurt naturalny z otrębami, płatkami owsianymi, żurawiną, orzechami.
      Jajecznica na pomidorach, bez masła, omlet z warzywami?
      • jarkotowa1 Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 28.01.13, 14:59
        Kuskus z natką, szczypiorkiem, ogórkiem, zieloną papryką, oliwą z oliwek, sokiem z cytryny i przyprawami do smaku.
        • mamaemmy Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 28.01.13, 18:52
          ale masz super zadaniesmileFajna praca!
          Ja Ci powiem jak sie odchudzałam,to wchodziłam na firmy które dostarczają dietetyczne jedzenie przez tydzien/miesiąc..mają na stronach dokładnie opisane sniadania itp..wystarczy skopiować smile
          • kasia_2721 Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 31.01.13, 09:27
            mamaemmy napisała:

> ale masz super zadaniesmileFajna praca!
            > Ja Ci powiem jak sie odchudzałam,to wchodziłam na firmy które dostarczają diete
            > tyczne jedzenie przez tydzien/miesiąc..mają na stronach dokładnie opisane sniad
            > ania itp..wystarczy skopiować smile

możesz podać jakiś link ?
    • wyihdia Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 29.01.13, 00:28
      Podczepiam się pod temat bo na jajka we wszelkiej formie już nie mogę patrzeć.

Jeśli szef jest na TEJ diecie o której myślę to przechlapane ze śniadaniami.

owsianka, kuskus i ciecierzyca niestety no, no
    • warzniakowicz Re: Bo wy wszystko wiecie :) nietypowe śniadania. 29.01.13, 14:12
      A owsianki by jadł? takie zblendowane najleiej, z owsianki rólweskiej, otrębów, siemienia lnianego i do tego jogurt/mleko i jakiś owoc.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka