Niedrogie zioła

08.04.13, 11:58
Gdzie oszczędni kupują zioła?
Kończy mi się własnoręcznie ( znaczy się rękami mamy smile ) zbierana pokrzywa. W tym roku nie mam szans na taką pokrzywę - mama jest chora i unieruchomiona, więc zostajemy obie bez pokrzywy.
Muszę sobie kupić - lubię popijać pokrzywkę smile. W Warszawie nie ma chyba miejsca, gdzie można zbierać. A jak się miejsce znajdzie - nie mam też czasu smile. Nastawiłam się na gotowca.
Apteki? Sklepy zielarskie ( osobiście w stolicy się nie natknęłam na żaden), hipermakety?
Co możecie doradzić ?
Dzięki smile
    • czekolada72 Re: Niedrogie zioła 08.04.13, 12:25
      W Kraku - apteka Słoneczna.
    • pani_replay Re: Niedrogie zioła 08.04.13, 12:47
      Ja herbaty ziołowe kupuje często kupuję w carefurze na półce z prod.eko mają ziołowe herbaty min właśnie pokrzywę.
      Czasami kupuję też w superpharm lub u PiP.
    • henia04 Re: Niedrogie zioła 08.04.13, 13:25
      Kiedyś na BioBazarze w Norblinie na Żelaznej było stoisko zielarkie - kupiłam tam w dużych workach lipę i majeranek. Porkrzywę też wtedy mieli, ale nie wiem, czy teraz jest to stoisko.

      Sklepy zielarskie: w Hali Mirowskiej i w pawilonach obok, w Hali Gwardii, Eliksir sobie googlaj.
      • ichigats Re: Niedrogie zioła 08.04.13, 15:53
        Sklep Żółty Cesarz ul. Nowolipie 25 Wawa albo internetowo sobie zakupić z jakiejś zielarni. Zależy o jakie zioła się rozchodzi. W Tesco na Górczewskiej też jest sklep ze zdrową żywnością i mają tam niektóre gatunki ziół. Pokrzywę powinna mieć każda apteka. Jednak markety i apteki mają wersję ekspresową w torebkach do zaparzania, zioła luzem czyli sypane dostępne są w zielarniach i sklepach ze zdrową żywnością.
    • ilse2 Re: Niedrogie zioła 08.04.13, 19:15
      Polecam zakupic przez doz.pl.
      Ostatnio kupiłam tak torebke 50g pokrzywy luzem (nie w torebeczkach pojedynczych fix) za 1,89zł i skrzyp za 1,81zł.
      Ceny w zielarskim sklepie stacjonarmym odpowiednio: 3,00zł i 2,89zł.
      • ilse2 Re: Niedrogie zioła 08.04.13, 19:16
        Firma Flos
        • 987ania Re: Niedrogie zioła 10.04.13, 23:30
          Ja tez w doz.pl kupuje zioła na torby. Tanio i widać co jest w środku.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja