Dodaj do ulubionych

Problem z BIK, poradźcie proszę

09.05.13, 19:04
Witam,
może ktoś zetknął się z podobnym problemem. Właśnie bank sprawdza moją historię w BIKu, i okazuje się, że jestem tam wpisana z powodu limitu kredytowego w rachunku, którego kiedyś byłam współwłaścicielem (wtedy również był uruchamiany limit). Aktualnie właścicielem rachunku jest wyłącznie eks, także nie mam do tego rachunku jak i do limitu żadnego dostępu. Okazuje się jednak, że nadal z tego powodu jestem w BIKu. Czy bank nie powinien zgłosić mnie do usunięcia z rejestru? Co robić w takiej sytuacji. Poradźcie, proszę,
Obserwuj wątek
    • klaipio Re: Problem z BIK, poradźcie proszę 09.05.13, 22:52
      W BIKU jest Twoja historia i to że kiedyś miałaś limit kredytowy w rachunku może być, ale powinno to być w formie, że coś takiego miało miejsce kiedyś, a na chwilę obecną, już tego limitu nie masz. Jeżeli nadal widnieje, że masz limit, to idź do banku w którym był rachunek i zażądaj aby wysłali do BIKU stosowną informację. łaski nie robią, to ich obowiązek.
      • aga.tekila Re: Problem z BIK, poradźcie proszę 10.05.13, 22:12
        banki robią aktualizację co 30 dni, przeważnie na koniec każdego miesiąca i po tej aktualizacji wszystko już powinno być wyczyszczone lub opisane.
        Tak jak ktoś napisał, jeżeli nie jesteś przy rachunku to na raporcie powinna być adnotacją że klient posiadał taki produkt, jeżeli jest inaczej udaj się do tego banku z pismem o wykreślenie z BIKu, ale raport masz pozytywny tak? bo jeżeli przez ten fakt masz zły raport to wyjaśnienia mogą trwać dłużej.
    • pomorzanka_zachodnia Re: Problem z BIK, poradźcie proszę 12.05.13, 19:20
      Byłam w banku. Okazało się, że w związku z tym że limit był przyznany "wieki temu" podpisywałam weksel jako jego zabezpieczenie. To jest najprawdopodobniej przyczyną wpisu w BiKu, mimo że nie mam dostępu ani żadnej możliwości korzystania z tego kredytu. Czegoś więcej dowiem się jutro od pracownika banku, mam czekać na informację. Na razie jestem załamana, nie wiem jak ten problem się rozwiąże.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka