Dodaj do ulubionych

Kolacja po Bierzmowaniu

12.03.19, 13:18
Proszę o propozycję menu na kolację po Bierzmowaniu. Nie szykuję wielkiej imprezy, ale chciałaby przygotować dla córki taką bardziej odświętną kolację. Może macie jakieś propozycje oszczędnych, ale smacznych dań, które mogę przygotować wcześniej lub tylko odgrzać po powrocie z Kościoła.
Obserwuj wątek
    • umzak Re: Kolacja po Bierzmowaniu 14.03.19, 17:35
      Ja zaproponuje polędwiczki wieprzowe w cieście francuskim że strony kwestia smaku. Przygotowanie jest dłuższe , ale samo pieczenie to kwestia 25 minut. To spokojnie można wstawić po kościele wcześniej podając gościom jakaś zupę
      • nastka1979 Re: Kolacja po Bierzmowaniu 14.03.19, 18:55
        Większość potraw z kwestii smaku jest fajna. Ja robię często kurczaka zagrodowego miodowo-musztardowego. Ostatnio też piersi nadziewane suszonymi pomidorami i mozzarellą zawijane w szynkę parmeńską.
          • czekolada72 Re: Kolacja po Bierzmowaniu 14.03.19, 21:41
            Na ostatniej pobierzmowaniowej kolacji, na jakiej byliśmy, była moc sałatek, kanapek i ciast.
            Po ostatnim bierzmowania, na którym był ktoś z naszej bliskiej rodziny, było przyjęcie na jakieś 200 osób i dania serwowane z menu weselnego.
            Myślę, że najlepiej nie kopiować cudzy h zwyczajów, tylko zro IC to, co najbardziej lubi głów y zainteresowany, czyli bierzmiwany, uwzględniając to cv o Tobie najlepiej =bezstresowo się udaje.
              • czekolada72 Re: Kolacja po Bierzmowaniu 15.03.19, 13:01
                Myślę, że to nawet nie O kombinacje chodzi smile
                My poprostu nic nie wiemy. Począwszy od tego ile osób, dorosłych, dzcieci. Pkpr, ez banalny typu - jakduzy stół, co się na nim zmieści, jak daleko do kościoła - jak szy ko wrocicie, co lubicie jadąc, co umiesz, jesteś pewna wykonania, hakimasz budżet, jakie masz naczynia, jaką ilość możesz przechować w lodówce, a jaka np idgr, ac w piekarniku. A może w mikrofali. Na co może ktoś z Was być uczulony etc etc etc.
                Powodzenia!
    • sylwiam_m Re: Kolacja po Bierzmowaniu 18.03.19, 12:33
      Jeżeli musisz odgrzewać to obiadowo raczej mięso w sosie bo się dobrze odgrzewa i nie traci na smaku. Do tego może taką fikuśna kaszę z dodatkami, są takie w marketach niedrogo. Kaszę gotujesz al dente, owijasz w ściereczki i pod kołdrę. Trzyma ciepło i ładnie dochodzi. Do tego ze 2 surówki, jak z sałatą to dressing wlewasz przed podaniem. Z ciastem to zastanów sie czy masz miejsce w lodówce na ciasta z kremami i galaretkami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka