Dodaj do ulubionych

Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc

27.03.20, 10:46
Dzień dobry Państwu : ) Jak się Państwo zapatrują na ten zupełnie nowy świat, jakie plany na jego pierwszy miesiąc? U mnie zapasy zrobione, na pewno dokupię kosmetyki o długich datach ważności, planuję także zrobić konkretne zakupy ubraniowe i obuwnicze na przyszłą zimę, przewidując kosmiczne ceny. Chyba trzeba też przyjrzeć się konkretnie czego w domu może za jakiś czas zabraknąć (koce, pościel). Co jeszcze? Jak Wy widzicie przyszłość?
Obserwuj wątek
        • czekolada72 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 28.03.20, 10:06
          Jak zapewne sie zorientowals rozpoczynajac przygode z Forum - przedstawiamy sie mniej wiecej, bo inaczej na ten zupełnie nowy świat,i zupelnie inne plany na jego pierwszy miesiąc, bedzie miala samotna staruszka, a inne rodzina z 5 dzieci i mezem inwalida. Bez takich podstawowych, nie objetych rodo informacji - dzielenie sie naszymi zapatrywaniami i planami sprowadza sie do nic nie znaczacego strzepienia jezyka. Miłego.

--
          "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
          • dariawerbowy Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 28.03.20, 10:37
            Z mojego punktu widzenia napisanie tematu nie jest tożsame z rozpoczęciem przygody z forum, w ogóle nie rozpatruję tego w takich kategoriach. Nie zauważyłam, żeby ktoś się przedstawiał, z tego prostego powodu, że nie interesowało mnie to nigdy i nie zwróciłam na to uwagi. Nie wiem, kim jesteś Ty i nie wiem, jak bardzo musiałabym się interesować poszczególnymi osobami na forum, żeby pamiętać przy okazji czytania, że to jest samotna mama, to pani po sześćdziesiątce, to wielodzietna rodzina. Fakt, że nie mam tej świadomości nigdy nie przeszkodził mi w czytaniu tego forum oraz w wyciąganiu wniosków. Nie uważam również, że czytałam wobec tego nic nie znaczącą pisaninę. Nie życzę Ci "miłego", bo i Twoje "miłe" sympatyczne nie było. Nie wiem, czy zakładając nowy temat dotyczący miesiąca, a nie będąc stałym bywalcem tego forum złamałam jakieś tabu, ale takiego tematu po prostu nie było, a byłam ciekawa Waszych odpowiedzi. Moja "trauma" jest raczej ujęta w cudzysłów i nie ma większego wpływu na moje wybory, poza posiadaniem i uzupełnianiem zapasów zawsze, bez doprowadzenia do przeterminowania. A zaczęło się łapanie za słówka i wyśmiewanie zakupu koców.
        • liliawodna222 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 29.03.20, 13:21
          dariawerbowy napisał(a):

> Niewiele tego i nie jest to wiedza, która jest Ci niezbędna. Dziwię się, że o t
          > o prosisz. Pokrótce, dla zaspokojenia Twojej ciekawości, chodzi o zabezpieczani
          > e zapasów, życie nie z dnia na dzień.

Jaki niesympatyczny wpis na dzień dobry... uncertain

--
          "Nie ma lustra, które by lepiej odbijało człowieka niż jego słowa."
          Juan Luis Vives
    • umzak Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 28.03.20, 14:00
      Dla mnie, oraz pewnie sporej części społeczeństwa, to trudny okres. Planowałam po powrocie do pracywieksze zakupy, ale z tego nici. Na pewno muszę kupić choć 1 komplet pościeli plus prześcieradło , synowi spodnie oraz 1 córce buty na wiosnę. To plan minimum. Na pewno nie będę kupować żadnych ubrań sobie, ani córki jeśli nie znajdę pracy, w domu będziemy podpierać to co mamy. Strasznych zapasów robić też nie będę, ot uzupełnię co mi zeszło w tym tygodniu . Trzeba by było kupić coś do ogródka,minimum to trawę, miałam plany sądzić krzewy i drzewka, ale teraz to nie wiem czy nie taniej na całości wywiad trawę. Jeśli chodzi o to co będzie pod koniec roku, to trudno przewidzieć. Ja akurat sądzę, że może być wręcz odwrotnie wiele firm będzie za wszelką cenę przetrwać i może być sporo taniej.
      • anula36 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 28.03.20, 16:11
        szczerze? jak macie trawe w domu, ( nasiona) to bym ja wysiala i tyle, jak i tak musicie kupic , zamowic dokupilabym jakichs pare tanich krzaczkow czy troche nasion kwiatow nawet tych najtanszych( u nas w Aldim byly po 69 gr paczka, to jednak duza radosc dla oka troche kwitnacych roslinek.
        • umzak Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 28.03.20, 17:33
          Nie mamy trawy. Robiliśmy gruntowny remont bardzo starego domu. Podwórko było też strasznie zapuszczone, a po pracach na zewnątrz to w ogóle jak teren po bitwie. Trzeba co najmniej przekonać i posiscć trawę. Prawie połowa jest już skopana. Myślę, że do końca przyszłego tygodnia powinnam skopać resztę i do tego czasu muszę podjąć decyzję co dalej.
          • smiechupara Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 28.03.20, 19:57
            Tak, kwiecień będzie miesiącem innym, dzieci nadal w domu i jedzą bez opamiętania, ja chodzę w kratkę do pracy Maz normalnie. Kasa w kwietniu, czyli wypłata z marca taka sama, wydatków dużych nie przewiduje. Myślę raczej o oszczędzeniu, nie wydawaniu. Buty na wiosnę to na pewno, a reszta wg potrzeb. Późniejsze miesiące mogą być trudniejsze, bo wypłata z kwietnia już zapewne nie będzie pełna. Ja się nastawiam bardziej na oszczędzanie niż robienie zapasów.
          • chynia Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 19.04.20, 08:50
            Jak masz już przekopane to posiej warzywa- będzie oszczędnie i zdrowo.Zwykły koperek będzie cieszyć.Fasolka szparagowa też nie wymagająca i dobrze plonuje.krzewy możesz dostać za darmo; na fb jest dużo grup wymieniających się roślinami i wiele osób oddających nadwyżki.
    • twoja-siostra Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 29.03.20, 16:29
      Ja nie przewiduje wielkich zakupów na ciężkie czasy. W razie co to donoszę ciuchy te które mam, tak samo buty, kurtki, mąż tak samo. Dzieciakom kupię na bieżąco bo co chwilę zmieniają rozmiar. Kosmetyki, chemię też kupuje teraz na zapas przy każdych zakupach w biedronce. Proszek, płyny, to może postać. Ale żadnych garów, pościeli nie kupuje teraz na zapas.
    • d.d.00 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 29.03.20, 17:59
      My nie planujemy żadnych zakupów, zapasów.
      Rezygnujemy z inwestycji - mieliśmy zrobić taras (płyty tarasowe) i kafle na wejściu przed domem. Sąsiad miał robić elewacje i tez zrezygnowal. Wole hajs mieć zamrożony tym bardziej, ze mam umowę do konca maja i mogą mi jej nie przedłużyć.
    • enigma81 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 01.04.20, 11:16
      Wczoraj przyszła wypłata - o 1600 zł mniejsza.
      Będzie na styk, o ile nie wypadnie nic niezwykłego.
      Zamknięte sklepy w sumie sprzyjają niewydawaniu kasy, więc może nie będzie tak źle. Tak samo Wielkanoc - spędzona w malutkim ścisłym gronie ja, mąż i dzieci, bez dużych wydatków na jedzenie.

Plan - jeść tanio, kupować z głową, do sklepów chodzić rzadko.
      Dalej nie planuję bo zapasów nie bardzo mam z czego teraz robić, niewielkie oszczędności przeznaczę raczej na kredy hip. jeśli nasza sytuacja się pogorszy sad
          • zielona4 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 02.04.20, 12:00
            My mamy dobre jeszcze z jesieni, ale juz lekko ciasne. Bylam ciekawa jak inni sobie radzą, gdy ich sklepy pozamykane. Podejrzewam, ze te tłumy w hipermarketach pewnie tez dlatego, ze w momencie gdy sieciowki pozamykane, to i ludzie półbuty w kerfurze kupują, aby mieć w czym chodzic. Być moze sieciowki mogłyby wejść w interesy z tymi sklepami i swoje towary w nich wystawić. Tak aby jakkolwiek chronić płynność i umożliwic ludziom zakup butów zwłaszcza dla dzieci. Lidlowe pewnie szybko sie rozejdą. A i kto wie, co sie pod lidlami z rana będzie działo, jak przyjdzie dzień ze te buty będą mieli rzucić.
            • twoja-siostra Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 02.04.20, 12:04
              Ccc tez ma sprzedaz on-line,.dostałam ostatnio od nich smsa z info i rabatem. Ja muszę kupić dzieciakom jakiekolwiek, syn ma 5 lat, córka za 2 miesiące będzie miała 2 latka- nowe buty to mus. Kiedyś miałam dla syna buty z Lidla, były całkiem spoko, przeżyły sezon, potem wiadomo już wyrósł.
            • umzak Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 02.04.20, 12:19
              Moje dziewczynki na jesieni jeszcze nie chodziły. Dlatego musiałam kupić. Chciałam lokalnie, ale sklep nie wpuszcza z dziećmi. No to niestety , ale ja podziękuj i kupiłam on line bo wiem , że jakby co mogę zwrócić. Nastolatek i my mamy z jesieni. Na pewno będziemy zaciskać pasa, ale już wczoraj z z 1 z ostatnich pensji ( wypowiedzenie) poszło ponad 1000 zł. Z tego 700 na żywność. Zakładam że następny zakup Art. Spożywczych będzie po świętach, ale kto wie. Mąż po nocach nie śpi tylko rozmyśla i je.
              • zielona4 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 02.04.20, 12:28
                Umzak nie wiem czym twój maz sie zajmuje, ale gdybym byla w krytycznej sytuacji łapałbym sie wszystkiego. Wiem ze sklepy maja braki obsady, bo kobiety na opiece, szukają ludzi. Pewnie tez na magazynie w tych sklepach praca by sie znalazla. Moze na str UP. Albo bezpośrednio na stronach sieci.
                • umzak Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 02.04.20, 13:09
                  Mąż w tej chwili bezustannie poszukuje pracy dla swoich pracowników. Może się podjąć nawet pracy fizycznej w ostateczności, ale wtedy na pewno.musialby zamknąć swoją działalność i zwolnić ludzi i dac im odprawy. Na pewno do końca kwietnia będzie walczył, ale jeśli nic się nie zmieni będzie musiał.dac wypowiedzenia, a to 8znacza zamknięcie firmy na dobre, Bo potem nie znajdzie pracowników od ręki. I to go właśnie zżera, ze nie chce zwalniac nikogo, ale na dluższą mete nie stac nas na to. To co proponujesz miałoby sens gdyby nie pracownicy, których też trzeba utrzymać, ale dziękuję za pomysł.
    • 098qwerty Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 01.04.20, 23:11
      Nie robię zapasów, a w szczególności kocy, pościeli i innych rzeczy. Jak będę czegoś potrzebowała to wtedy dopiero kupię. Jedynie w buty dla siebie w tym miesiącu zainwestowałam, kupiłam przez internet 3 pary: zimowe, półbuty i baleriny ale to tylko dlatego że te co mam wydarłam a kupuje w zasadzie jednej firmy, wiem jaki rozmiar to mogę bez mierzenia kupić. Widzę, że jeszcze najmłodszy będzie butów potrzebował, czekam może coś w Lidlu rzucą.
      • zielona4 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 02.04.20, 12:10
        A jak generalnie teraz zapatrujecie sie na zakupy przez net? Wiadomo, to co konieczne to konieczne. Ale ja mimo, iż planowałam zakupy na zalando to zrezygnowałam, bo i głowy nie mam i stwierdziłam, ze nie chce narażać innych na przygotowywanie dla mnie nie niezbednych produktów. Z drugiej strony może to doprowadzi do zwolnien tych ludzi, mimo, ze ich managerowie to zamozni ludzie, ale wiadomo majątkiem nie będą sie dzielić.

Na ig kobieta sprzedaje dekoracje na święta. Moze straci płynność, a moze po prostu chce choc minimalnie w tym okresie zarobić. Jak ona nie zarobi, to i kurier straci zlecenie. Trudna sytuacja. Macie przemyślenia?
        • twoja-siostra Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 02.04.20, 12:17
          Ja jeśli chodzi o zakupy przez intetnet-robie jedynie na allegro. Aby zapewnić dzieciakom zajęcie i realizować program w przedszkolu- zamówiłam bloki, kredki, farby, kleje itd. Przy okazji książeczki z zadaniami, ciastoline, pieczątki. Prezenty od zajączka też kupiłam na allegro. Zamawiam wszystko do paczkomatow
          • anula36 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 02.04.20, 14:29
            moze przemyslenia sa takie,ze trzeba przezyc zeby martwic sie o kase.
            w zwiazku z tym nie zamawiam niczego przez net, bo niczego nie potrzebuje. Jedyny wyjatek - zapas tuszu do drukarki bo musialam otwirzyc biuro domowe, nasze buro jest odgornie zamkniete, wiec nawet gdybym chciala nie moge jezdzic tam pracowac.
            Kurierzy sie predzej pochoruja i zaraza jeszcze stado ludzi niz zostan zwolnieni. Siedze w domu caly dzien pod oknem ma parking - po 5 samochodow codziennie z paczkami staje i kurierzy ruszaja w obchod. Te tusze musialam odebrac z punktu odbioru bo paczkomat przepelniony, tak ze o ich prace sie nei balabym, predzej o zdrowie i zycie.
              • zielona4 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 02.04.20, 15:27
                Ja też nic nie zamawiam. Czytałam rozpaczliwe apele pracowników amazona. Takie giganty powinno byc stac, aby zamknac firme na dwa czy trzy miesiace i nie narazać ludzi. Albo realizowac tylko zamówienia faktycznie pierwszej potrzeby przy garstce obsady, która łatwo odizolowac od siebie nawzajem.

Ja w ramach solidarności spolecznej pomogłam finansowo jednej kobiecie z DG, która stoi, a ma syna na studiach, pokój trzeba opłacić. Chce tez w ty miesiącu cos przelać na schroniska dla zwierzat podobno jest tam teraz fatalna sytuacja.
        • umzak Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 02.04.20, 16:54
          Kupiłam buty córce bo stacjonarnie się nie udało. Generalnie nie przewiduje zakupów ani stacjonarnych ani przez net, bo tak jak ktoś wyżej napisał na razie staramy się przetrwać. Zostają naprawdę podstawy: spożywka, niezbędna chemia i leki, paliwo do auta oraz ( jeśli przywroca naukę w szkole po swietach) spodnie dla syna. Do ogródka pewnie tylko trawa, choc mąż obstaje zeby lupic drzewka i krzewy owocowe. Większe zakupy to pewnie czekają mnie koło lata, czyimś maju : ubrania i buty letnie dla córek, pewnie okaże się, że w garderobie syna też coś trzeba uzupełnić. Swojej garderoby nie uzupełniam póki nie znajdę pracy. Podsumowując nie mogę myśleć o utrzymywaniu innych miejsc pracy jeśli sama jej nie mam.
    • zonaniezona1 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 02.04.20, 21:37
      Na razie postaram się żyć normalnie. Zobaczymy jak wyjdzie. Zakupy spożywka i środki czystości - podobnie do normalnego miesiąca - czyli 100 zł na 1 osobę tygodniowo( zawsze trochę z tego jeszcze zostanie). Kupiliśmy betoniarkę - potrzebujemy trochę zrobić wokół domu . Trzeba kupić środki ochrony roślin, trawę - ale to w ramach normalnego budżetu - po trochu - jak coś zostanie na koniec miesiąca. Muszę ubezpieczyć dom w tym miesiącu. Na ubrania wydamy pewnie zero , buty też mamy. Naprawdę nic nadprogramowego. Miałam nawet kupić szafkę, ale wymyśliłam, że ze starej szafy zrobię komodę...Zaoszczędzę, albo nie wydam 400- 500 zł.
      A tak co do przyszłej zimy. Dom mam dobrze ocieplony, koce mam, śpiwory mam, kominek mam, zapas drewna na przyszłą zimę mam, garnki mam ( i oby było co do nich włożyć...)
      • mysz1978 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 03.04.20, 10:21
        zakup ewentualnych wiosennych butow odlozony w czasie z oczywistych wzgledow. O kurtkach nwet nie myslalam, bo zwykle tak jest, ze jest zimno, zimno ,a potem od razu tak cieplo ze wystarczy bluza...

Chemii zapas mam, wiec w tym miesiacu nie planuje raczej nic. Za to na jedzenie wydaje sie naprawde duzo... Te 3 tygodnie odkad siedzimy w domu to naprawde jakis koszmar uncertain Nie wiem na czym to polega - moze po prostu na tym, ze jemy wiecej? Ze codziennie gotuje (a tak to jednak dzieci jedza w szkole czasem i ja tez jem poza domem)?
        Obstawiam, ze na jedzenie w tym miesiacu wydam z 1200zl (1+2)
        • anula36 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 03.04.20, 15:27
          gotuje sie w domu, wiecej je, troche wiecej kupuje na zakupach ( zeby nie latac co chwile) a co sie kupi co i zje, zyjemy w napieciu, odreagowujemy to siedzenie w zamknieciu. Mnie sie tez zdarza kupic cos lepszego, drozszego do jedzenia bo na inne przyjemnosci nie wydaje i dlugo pewnie nie wydam.
          • lena.113 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 03.04.20, 15:33
            Też więcej wydaje na jedzenie, wcześniej korzystałam z promocji,kart lojalnościowych, bonów, chodziłam do Lidla w Poniedziałek i czwartek, bo promocje, teraz kupuje co jest i szybko,mięso b drogo,nie szukam promocji,chce wyjść że sklepu,i tyle ,niektóre produkty są niedostępne, s zamiennik droższy
            • zonaniezona1 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 10.04.20, 14:17
              Niestety też zauważyłam taką tendencję, bo korzystam z 1 sklepu, a tak to zawsze korzystałam dużo z promocji. Ale akurat teraz na pewno nie będę szalała po sklepach. A tak z drugiej strony, przedwczoraj pojechałam na zakupy na rowerze - mam do sklepu 3 km. Ubrałam się sportowo, i policja mnie zatrzymała co robię i gdzie jadę .... do sklepu miałam jeszcze 1 km. Jutro też pojadę jeszcze rano na zakupy, ale już nie rowerem, co prawda jeszcze nie trzeba zakładać maski, ale lepiej się nie przeziębić....
    • twoja-siostra Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 04.04.20, 21:25
      Kliknelam dzisiaj dzieciakom buty, zwykle trampki do biegania koło domu, na ccc -30% i darmowa dostawa, za dwie pary zapłaciłam 85 zł. Co prawda wyboru już prawie nie było, co bardziej mi się podobało to już nie było rozmiaru, ale za te pieniądze nie będę wybrzydzac.
    • umzak Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 04.04.20, 21:47
      Ja kupiłam dziś doniczki do kwiatów i ziemię, bo trzeba było już je porozsadzac i 200 poszło. Mąż zrobił przegląd samochodu i kupił jakieś drobne rzeczy do napraw w piwnicy i kolejne 200 nie ma. Z tymi doniczkami to może była lekka rozrzutnosc w tej sytuacji, ale jak bardzo poprawiło mi to samopoczucie. Nie tylko kupno , ale to sama praca przy kwiatach i dekoracja parapetów oraz zajęcia głowy czymś innym niż poszukiwanie pracy.
    • martini-7 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 05.04.20, 10:26
      Kwiecień to zagadkowy miesiąc bo, nie wiem naprawdę jak się potoczy. Jedną pracę dorywczą mam w zawieszeniu, w pracy głównej zmniejszone godziny i cały czas strach bo, jeśli jedna choć osoba z załogi będzie chora to zamkną na jakiś czas, a to straty. W pracy gdzie mam umowę zlecenie idzie jak szło. Wydaliśmy już trochę na konto świąt. Oszczędzanie stanęło w miejscu.

--
      Gdybym była zgrabniejsza, piękniejsza i młodsza mogłabym być nimfą, a tak jestem po prostu sobą
      • jacues Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 11.04.20, 09:13
        Na youtube jest wiele filmow jak zrobic taka maseczke w domu. Sa nawet pomysly na takie bez szycia. Niestety nie probowalam takich, ktorych nie trzeba szyc. Mam taka uszyta samodzielnie w domu. Najlepiej z bawelny, bo taka maseczka moze byc latwo prana i potem prasowana.Trzeba pamietac, ze jak taka maseczka zrobi sie mokra ( wilgotna ) podczas noszenia ( to zalezy od tego przez jaki okres czasu ja nosimy ) to trzeba ja zdjac i zalozyc nastepna. Zdjac i wlozyc do foliowego woreczka, ktory po przyjsciu do domu wyrzucamy. Noszenie wilgotej maseczki jest bardzo ryzykowne i moze zwiekszyc ryzyko zakazeniem. Natomiast jesli bylismy na zakupach w miare krotkich i wrocilismy do domu, to pomimo tego, ze maseczka nie byla wilgotna to i tak nalezy ja wyprac i wyprasowac.Wygaszenie wirusa to nasza wspolna wspolpraca. Pomyslmy o osobach, ktore pracuja w sluzbie zdrowia i nie dokladajmy im wiecej pracy, bo juz teraz ciagna ostatkiem sil.
        U mnie pomysl z szalikiem czy chustka sie nie sprawdzil, bo mi sie zsuwala i nie przylegala prawidlowo. Sprobujcie z tymi maseczkami i chustkami jak jestescie w domu, zeby sobie sprawdzic jak to wyglada, po jakim czasie robi sie mokra, czy sie nie zsuwa. Pamietajcie ,ze jak bedziecie na zewnatrz to ciagle poprawianie takiej maseczki odbywa sie rekami, ktore niekoniecznie moga byc czyste ( dotykaliscie klamki, koszyka, towarow w sklepie itp. ). Dlatego tez, zachecam do takich prob w domu.
      • anula36 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 19.04.20, 18:55
        chusty mam ale wole maseczke, bo je w kolko piore, kupilam u dziewczyny ktora u nas na osiedlu prowadzi pracownie krawiecka i chwilowo zamaist sukien slubnych i wizytowych szyje maseczki, dala mi tez rachunek dzieki ktoremu dostalam refundacje w pracy za srodki ochrony osobistej ( pracuje z seniorami)
      • 098qwerty Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 25.04.20, 06:36
        Ja sobie uszyłam, kupiłam maszynę (zawsze chciałam się nauczyć szyć żeby robić sobie samej naprawy krawieckie), dokupiłam trochę bawełny, fizeliny i gumki i uszyłam kilkanaście sztuk. Sporo z tego rozdałam seniorom ze swojej rodziny. Syn starszy zakłada komin jak gdzieś z nami wychodzi, ale rzadko wychodzi.
    • twoja-siostra Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 18.04.20, 22:08
      Dziewczyny, połowa miesiąca za nami, jak Wam idzie? U mnie zanosi się na to, że kwiecień będzie najoszczedniejszym miesiącem od kiedy prowadzę zapiski, czyli od 7 miesięcy. Nigdzie nie wychodzimy, robimy większe zakupy raz na 2 tygodnie, mąż ma Home Office więc na paliwo wydamy nawet nie połowę tego co zawsze. Wydatki na pierdoly, wyjścia, przyjemności również zredukowane
      • anula36 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 18.04.20, 23:40
        wychodzi na to,ze wydaje tylko na oplaty i jedzenie,ale tez i nigdzie nie chodze, a przez net nie chce zamawiac zlamalam sie i zamowilam w Bonito ksiazke dla ojca na imieniny, przynajmniej sie czyms zajmie, bo sam tez nigdzienie chodzi, a przez neta nie umie zamowic.
      • olpa7 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 19.04.20, 15:48
        U mnie wydatki spadły o połowę. Nie wydaje na opiekunkę, paliwo, wydatki szkolne, wyjścia, restauracje, głupie rozrywkowe zakupy. No i przede wszystkim zero wyjazdów. Mieliśmy wyjechać w marcu, w kwietniu, na majówkę. To wszystko odpadło. Nie wiem co z zagranicznym wyjazdem w lipcu ale pewnie nic i stracę kilkaset złotych zaliczki. Za to kilka tysięcy zostanie w kieszeni.
        Jeśli nie zwolnią mnie z pracy to będzie najoszczędniejszy okres w moim życiu. Tylko jeszcze jakby jedzenie tak nie drożało.
      • enigma81 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 19.04.20, 17:26
        Wydajemy w zasadzie tylko na jedzenie, ale na to idzie więcej niż zazwyczaj.. Raz, że wszystko droższe a dwa, że siedzą w domu i jedzą..
        Odpadły mi wydatki na szkolne obiady u syna i bilet miesięczny córki. Wypłata sporo mniejsza ale i taj udało się 500 zł odłożyć.
        Z extra wydatków - kupiliśmy 2 leżaki do ogrodu.
    • twoja-siostra Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 24.04.20, 07:21
      Zatankowalismy wczoraj auto pierwszy raz w tym miesiącu, za 180 zł, 100 zł benzyna i 80 gaz. Kupiłam dzieciakom buty bo tych z ccc się nie doczekam więc po 14stu dniach roboczych anulowalam zamowienie. Obkupilam dzieci w ciuchy- jak macie otwarte pepco to zerknijcie, jest minus 30% na wszystko!!!! Podobno do 2 maja. Ja za siate ciuchów zapłaciłam grosze. Od razu wzięłam baterie bo to u nas idzie jak woda do zabawek to na samych bateriach oszczedzilam 6 zł. Dla córki wzięłam spinki, gumki. Skończyliśmy do Maca-kolejne 50 zł. Ale mega długo nigdzie nie byliśmy więc mam to za usprawiedliwienie
    • umzak Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 28.04.20, 22:05
      Dziś 150 zł na weterynarza. To chyba już ostatni wydatek w tym miesiącu, chyba, że chłopaki coś będą chcieli dokupić przed majówką. 100 zł wpadło za ciuch po dziecìach . Zrobiłam przegląd szaf i okazało się, że syn ma jakieś za małe pantofle w bdb stanie , a dziewczyny jakieś wyjściowe sukienki z ubiegłego lata. A podworkowe rzeczy wyniose jutro do kontenera .
      • mysz1978 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 29.04.20, 01:27
        ja caly czas z pełną kontrolą - to był dobry miesiąc smile Tylko jedzenie właściwie, odrobina chemii i opłaty stałe. Oszczedzam na benzynie i na ubraniach - dzieci maja na wiosne adidasy, wiec wydaje mi sie, ze nic nie beda potrzebować. Ja chyba też. Moze dopiero coś na lato, aczkolwiek na dzien dzisiejszy potrzeb specjalnych nie widze - starszemu synowi przestała już chyba rosnąć stopa (najwyższy czas!), ubrania chyba wlasciwie tez mamy, a dla mlodszego to na pewno mam wszystko.
    • enigma81 Re: Kwiecień 2020 wyjątkowy miesiąc 29.04.20, 11:45
      Zatankowałam dziś rano, na koncie zostało 200 zł. Mam do zrobienia zakupy obiadowe czw-sob i jakieś owoce, ale nie wydam więcej niż 100 zł. Jest ok, mimo mniejszej pensji i wydatków wielkanocnych.
      Zdecydowanie mniej poszło na paliwo, brak biletu miesięcznego córki i obiadów szkolnych syna, rzadsze zakupy. Jest ok.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka