Dodaj do ulubionych

Oszczędzamy w czerwcu

01.06.20, 08:05
Witam, trzeba się zmierzyć z czerwcem. Wypłata u nas znowu będzie mniejsza jakieś 400 zł. Mamy dodatkową opłatę na kwotę 1200 zł, roczek chrzesnicy- 500 zł. U mnie szykuje się dentysta bo boli mnie ząb. Na początku czerwca wyprawiam córce urodziny- pójdzie pewnie 600 zł. Chce odłożyć 700 zł na nasze wakacje we wrześniu, ale to znaczy, że trzeba scisnac pas ile się da. Na plus to to, że w tym miesiącu nie ma rachunku za prąd, no i mi odpadła rata 460 zł.
Obserwuj wątek
    • czekolada72 Re: Oszczędzamy w czerwcu 01.06.20, 08:56
      Cóż, kolejny, założony, miesiąc oszczędzania na czym się tylko da, wykorzystywania co się da.
      Olaty powiększone o 2 miesięczna wodę, powiększona o podlewanie ogródka. Dzień Dziecka, kolacja imieninowa i prezent na imieniny. W tym roku chyba w czerwcu nigdzie nie wyjedziemy... Ale może zaczniemy wyjeżdżać za miasto. Kolejna wizyta u weta.
      I pewnie będą wyskakiwanki...
    • czekolada72 Re: Oszczędzamy w czerwcu 01.06.20, 08:58
      Cóż, kolejny, założony, miesiąc oszczędzania na czym się tylko da, wykorzystywania co się da.
      Olaty powiększone o 2 miesięczna wodę, powiększona o podlewanie ogródka. Dzień Dziecka, kolacja imieninowa i prezent na imieniny. W tym roku chyba w czerwcu nigdzie nie wyjedziemy... Ale może zaczniemy wyjeżdżać za miasto. Kolejna wizyta u weta.
      I pewnie będą wyskakiwanki...
      • martini-7 Re: Oszczędzamy w czerwcu 01.06.20, 10:00
        Ten miesiąc musi być ostro pod lupą, mąż grzecznie oddaje paragony za większe zakupy, ale za takie mniejsze to już nie, dla mnie to każdy paragon się liczy, on różnie. Trzeba będzie pilnować.
        W planie odłożenie min 200€ oby udało się więcej.
        Dzieciom trzeba sandały kupić.
        Liczę, że wypłata za maj będzie lepsza i w czerwcu większą kwotą będziemy operować.
    • olpa7 Re: Oszczędzamy w czerwcu 01.06.20, 10:49
      To u mnie czerwiec ma wyglądać tak
      Opłaty 740
      Jedzenie 700 (mam dzieci tylko dwa tygodnie więc kiedy ich nie będzie będę wyjadać zapasy)
      Paliwo 350 głównie na wyjazd nad morze
      Prezenty 400-500
      Dentysta oby 200
      Wydatki na wyjeździe 300-400
      Ciuchy max 200 jak czegoś będzie bardzo brakować.
      Ogólnie mam nadzieję że zmieszczę się w 3000.
    • zonaniezona1 Re: Oszczędzamy w czerwcu 01.06.20, 11:20
      Plan na czerwiec - wydatki na jedzenie i środki czystości około 800 zł, paliwo 350 inne - tutaj aż się boję - liczę 1000 zł, opłaty prąd i inne 700 zł. Wyjazd nad morze - weekend 400 zł. I jeszcze naprawa samochodu ... pewnie 500 zł . Czy zmieszczę się w 4000 zł ? To się okaże. Musimy troszkę przyhamować z zakupami i wydatkami. Koronawirus spowodował duże rozluźnienie finansowe - szczególnie jeśli chodzi o wydatki domowe ( a to malowanie, a to inne jedzenie itd..) Powoli się musimy zbierać ku normalności.
    • enigma81 Re: Oszczędzamy w czerwcu 01.06.20, 11:33
      Czerwiec zaczęłam od dużych wydatków związanych z małym remontem pokoju syna plus dzień dziecka.
      Poza tym reszta powinna być w standardzie, łącza z OC, na które mamy odłożone.
      Zdecydowanie muszę bardziej się pilnować z planowaniem posiłków - bardziej ekonomicznie musi być.
      • mysz1978 Re: Oszczędzamy w czerwcu 01.06.20, 11:52
        maj zakonczylam na maleńkim minusie, glownie na swoje wlasne zyczenie wink Wypłata wciąż niższa (ale i pracy mniej) i o ile nie popłynę za bardzo, to powinno być w porządku smile Sporym wydatkiem będą kolonie dla synów, ale mam nadzieję, że podołam jakoś.
        Dzien Dziecka u nas symboliczny (wydatki prawie żadne), na koniec roku szkolnego może jakieś wyjście do kawiarni z dziecmi... Oby nic niespodziewanego nie było...
    • umzak Re: Oszczędzamy w czerwcu 01.06.20, 20:09
      Jakoś chyba nawet nie mam ochoty szukać oszczędności, bo chyba nie da już rady się oszukiwać. Po 2 latach oszczędzania na wszystkim , wszystkiego zaczyna brakować. Nie mam sandałki na lato, ciuchów praktycznie też nie.Maz podobnie. Dzieci też potrzebują sandałów. Sorry, jestem trochę podłamana . Policzylam na szybko na ok.250 rozeslanych CV zaproszono mnie do 11 rekrutacji , z 9 mam odmowy. Mąż jest z siebie zadowolony , bo " niewiele" dokłada do interesu. Nosz k....a . Jeszcze do tego od 2 tygodni wiecznie się uzała nad swoim zdrowiem, więc nie mowy żeby pomógł przy czymkolwiek w domu. Ch...A mnie trafia. I właśnie go pogonilam bo znowu wymyśla mi jakąś pracę w ogródku. Rządzić swoim czasem to ja umiem.
      • twoja-siostra Re: Oszczędzamy w czerwcu 01.06.20, 21:46
        Jak tak się ciągle na wszystkim oszczędza to masz rację, w końcu wszystkiego zaczyna brakować. Ciuchów, butów, ja powinnam kupić nowe prześcieradło i pościele ale tak ciągle odkładam na później... opony do auta tak samo czekają na wieczne później... leczenie jak nie pilne to też się odsuwa w czasie. I tak dosłownie wszystko
      • martini-7 Re: Oszczędzamy w czerwcu 02.06.20, 01:06
        Umzak bądź dobrej myśli. Ponoć ludziom z pozytywną energią idzie lepiej. Rozumiem Cię bo, jeszcze dwa dni temu sama miałam mega doła. Co do męża to może wyłóż mu jak krowie na rowie co czujesz, może chłopina nie ogarnia Twoich emocji.
        Życzę Ci z całego serca byś znalazła szybko dobrą pracę. Powodzenia, trzymam kciuki 😘
          • ma_dorota Re: Oszczędzamy w czerwcu 10.06.20, 10:40
            Ja też chciałabym ci napisać, że świetnie cię rozumiem. Przez kilka lat, gdy dzieci były małe, borykaliśmy się z podobnymi problemami. Najtrudniejsze jest to wtedy, gdy jedno przeżywa, a drugie robi wrażenie, że to po nim spływa i nie ma "co robić z igły widły". Faktem jest, że taka sytuacja powoduje, że nie czujemy się bezpiecznie, a to bardziej dokucza kobietom. Związek wtedy też przeżywa kryzys, ratunkiem jest szczera rozmowa o tym, jak się czuje każde z was i powstrzymanie się od oskarżeń, pretensji. Zamiast "nie zarzucaj mi, co mam robić" lepiej powiedzieć "gdy słyszę, że mam zrobić to czy to, czuję się lekceważona/poniżona/niezrozumiana".

Taka sytuacja nie może trwać wiecznie. W końcu dostaniesz pracę i wszystko się poprawi.
      • salamandra71 Re: Oszczędzamy w czerwcu 02.06.20, 09:27
        Hej Umzak smile jestem z Tobą i jestem dobrej myśli że za chwilę coś znajdziesz.Czytam na forum co piszesz i widzę że jesteś w trudnej sytuacji .
        W jakim wieku masz dzieci ?,może tutaj na forum coś wspólnie wymyślimy smile.
        Trzymaj się , ściskam
        • umzak Re: Oszczędzamy w czerwcu 03.06.20, 12:45
          Dzięki, mam 16 latka i 1,5 roczne bliźniaki. Myślę, że problem jest w tym że pracodawcy próbują wykorzystać obecną sytuację do zatrudnienia pracownika bardzo taniego. Niektóre ogłoszenia na które aplikowalam w marcu czy kwietniu nadal są aktywne, albo znów wracają
      • agpagp Re: Oszczędzamy w czerwcu 02.06.20, 21:18
        Umzak a czym ty się zajmujesz zawodowo? gdzie składasz to CV? Teraz jest bardzo ciężko , moja siostra nawet na kasę gdzieś do sklepu nie może się dostać a banki i ubezpieczenia ( tam pracowała wcześniej ) nikogo nie chcą.
        Jest na FB taka grupa- Biznes kobiecym okiem - Szczęśliwe w biznesie. Może wejdź , zobacz , czasem dziewczyny szukają kogoś , czasem piszą że po prostu potrzebują pracy. Nie wiem czy coś tam znajdziesz ale pomyślałam że nie szkodziłoby ci spróbować.
    • zonaniezona1 Re: Oszczędzamy w czerwcu 01.06.20, 22:16
      Dlatego uważam, że trzeba jednak gospodarować się budżetem. Zawsze przeznaczam jakąś kwotę, żeby właśnie zbilansowanie podchodzić do ciuchów, butów. Dzięki temu nie przeżywam braków. Fakt, że staram się zawsze kupować w sporych promocjach. To samo z pościelą. Aczkolwiek nawet piękną pościel udaje mi się kupić w lumpeksie od paru lat. Oszczędzam, ale mam zapas na podstawowe artykuły...Nie chcę być w sytuacji, że znajdę się w bardzo trudnej sytuacji i nie będę miała zaspokojonych normalnych potrzeb.
    • agpagp Re: Oszczędzamy w czerwcu 01.06.20, 22:18
      Ja zaczęłam na ostro. Mechanik zawołał 1000 zł . Spodziewałam się połowy tego. A jeszcze do wymiany będzie pompka od sprzęgła. I stwierdziłam że skoro i tak naruszyłam budżet wakacyjny to może rzucić w cholerę na chwilę wszystko i wyskoczyć w Bieszczady. Od 5 lat nie byłam na żadnych wakacjach. Tylko niemąż nie rozumie dlaczego chce jechać sama.
      Budżetowo miesięcznie bez zmian - dorzuciłam tylko 200 zł bo przyjdzie wyrównanie za prąd i możemy się zdziwić. Pod koniec miesiąca zaległa 18 córki - liczę że coś wpadnie z wystawionych ciuchów. No i adwokat . Nie planuję wydatków z zaskoczenia.
      • kariatyda79 Re: Oszczędzamy w czerwcu 01.06.20, 22:32
        My w czerwcu planujemy nie zaplanowany wcześniej wink wyjazd nad morze. Korzystając z zamkniętych placówek, wynajęłam mieszkanie na 2 tyg. Idzie na to 3 tys. Do tego jeszcze paliwo 4xsamchód + 1xpociąg (wymieniamy się z M po tygodniu). Zobaczę, jakie bedą ceny na miejscu, jak dzieci będą ze mną to pewnie będę gotować (no może z półproduktów), ale już M pewnie wyskoczy z nimi 2-3 razy na pizzę. Do tego jakieś gofry, lody ... Ale zrezygnowaliśmy ostatecznie z naszych wakacji zagranicznych, więc mamy wolne środki w tego wyjazdu. W cenie 1 tygodnia na południu uda nam się mam nadzieję opękać 3 nad Bałtykiem. Jak nie będzie dzieci, to mało pójdzie na jedzenie na miejscu, niższe rachunki. Na ostatni tydzień czerwca siostra M zgodziła sie przygarnąć dzieciaki i właśnie obmyślamy czym i jak jej podziękować, co by nie urazić, ale też nie wykorzystać ...
        Kupiłam, Chłopakom sandały, ale udało się z promocji, więcej wydatków na ciuchy i buty nie planuję wink Ale, że u nas lubi wyskakiwać nieplanowane, to zobaczymy, czym nas czerwiec zaskoczy ...
    • twoja-siostra Re: Oszczędzamy w czerwcu 02.06.20, 14:56
      Dostałam kolejny zwrot prowizji, 57 zł ale zawsze, akurat starczyło mi na dwa prześcieradła z allegro, od razu zamówiłam wink a o ten zwrot napisałam tak od niechcenia do banku, gdzieś wyczytałam że jak się splacilo wcześniej kredyt to powinni oddać proporcjonalny zwrot prowizji. Za ostatni sami mi oddali a za ten musiałam się upomnieć, ale co tam, na drodze nie leży, w końcu to moje pieniadze
    • 098qwerty Re: Oszczędzamy w czerwcu 02.06.20, 23:16
      W tym miesiącu zaplanowałam wydatki na poziomie 5600, w tym jest prezent i pieniądze na komunię siostrzenicy męża. Jedzenie 1900 (sporo ale obiady je z nami moja mama), chemia i kosmetyki 150, treningi syna i jego kieszonkowe 200, opłaty 600 (tylko energia, woda i internet), prezenty na dzień ojca, mój fryzjer, leki, zwierzęta, paliwo i inne. Mam nadzieję, że zmieszczę się w limicie a może uda się na czymś przyciąć wydatki. Chciałabym zejść z tych wydatków na jedzenie ale mam zalecenie od hematologa aby poprawić poziom żelaza we krwi jedząc czerwone mięso np. wołowinę, cielęcinę itp., byłoby ok gdybym jadała wątróbkę ale ja nawet na nią patrzeć nie mogę 😉. Druga sprawa to moja mama, po śmierci taty i po operacji podupadła na zdrowiu, nie widzi sensu w gotowaniu obiadu dla samej siebie więc po rozmowie z nią stwierdziłam, że obiady będzie jadła z nami a śniadania i kolacje każdy ogarnia sam w swojej kuchni.
    • martini-7 Re: Oszczędzamy w czerwcu 05.06.20, 09:39
      Plan na najbliższy tydzień zapowiada się pełen nadgodzin, fajnie bo, zarobie, tylko obym jeszcze przeżyła wink sen w deficycie więc zaplanować trzeba menu na tydzień nie wymagające zbyt wiele ode mnie czasu.
        • 098qwerty Re: Oszczędzamy w czerwcu 05.06.20, 12:16
          Ja dopiero zaczynam z remontami. Muszę w tym roku wymienić barierki na balkonach (2 balkony długie i 2 mniejsze) najpierw myślałam o stali nierdzewnej, ale ze względu na duży koszt raczej wymienię deski w tych co mam i kolejne 10 lat lub więcej pobędą. Czeka mnie też (o ile znajdę wolnego fachowca) czyszczenie i malowanie dachu (z blachy) ale najpierw muszę wysłać męża na dach żeby sprawdził czy już go rdza łapie czy nie. Jak nie, to przełożę to na przyszły rok.
    • twoja-siostra Re: Oszczędzamy w czerwcu 05.06.20, 14:03
      Zadzwoniłam w końcu do mojego dentysty, pierwszy wolny termin w połowie lipca 🤦‍♀️ może jakoś wytrzymam, chociaż pobolewa mnie bo miałam go robić w marcu ale głupia ja się bałam korony i odwolalam. Teraz nie miałabym problemu. Jedyny plus, że nie dolicza sobie tej smiesznej opłaty za środki bezpieczenstwa
    • liliawodna222 Re: Oszczędzamy w czerwcu 05.06.20, 21:33
      Witajcie, dopisuję się dopiero dzisiaj, bo mam mnóstwo pracy... Jestem zachwycona majem - została mi na koncie "większa połowa" pensji big_grin
      Obecnie nadal kontroluję wydatki, ale zmęczyło mnie jednak zbieranie tych paragonów i zastanawiam się, jak tego uniknąć, ale jednocześnie nie pogubić się w tym wszystkim...
      Z małych przyjemności - kupiłam sobie dwie pary sandałków w dobrej cenie i poszłam do fryzjera. Zakupu ciuchów, kosmetyków, książek, filmów etc. w czerwcu nie planuję, za to kończy się psie żarełko...
    • kropkaa17 Re: Oszczędzamy w czerwcu 06.06.20, 07:15
      Wczoraj na ubrania do komunii dla dziecka wydałam 377zl. To dopiero początek bo jeszcze coś dla nas, składki, tort, fryzjer więc w założonym 1 tys się nie zmieszczę.
      Ja nie planuję żadnych ekstra wydatków czy przyjemności. Mogłabym wrócić na pewne dodatkowe zajęcia ale zdecydowałam że zaczekam jeszcze miesiąc. Za to w bibliotece wzięłam darmowy kod do legimi.
    • zielona4 Re: Oszczędzamy w czerwcu 08.06.20, 20:27
      Kwiecień i maj - bardzo duże oszczędności ze względu na zamknięte usługi. W czerwcu juz zaczęliśmy wydatki: Prywatna rehabilitacja. Czeka nas zaległy fryzjer meza i syna, buty i sandały, może jakieś ubrania - mąż potrzebuje nowe spodnie, mi padł telefon, syn chciałby hulajnogę. I czeka nas inny duży odkladany (przez pandemie) wydatek - pieniądze odłożone. Ja nic nie potrzebuje, choc przydałoby sie przejść na zakupy, bo lada moment niektóre ubrania beda potrzebowały zamiennika. Mam jeszcze taki nawyk kupowania to co istotne. Zrobiłam sie jeszcze większą sknerą. Ale to dobre dla środowiska

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka