Dodaj do ulubionych

Wyprowadzka i zmiana mieszkania

22.08.20, 12:17
Taka sytuacja u singielki: własne mieszkanie w mniejszym mieście, praca w większym. Chciałabym się przeprowadzić do miasta, w którym mam pracę. Problemem jest mieszkanie, z naciskiem na koszty.
Mam dwupokojowe mieszkanie (bez kredytu) i takie bym chciała nabyć, ale wiadomo, że jest różnica w cenie. Do podobnego mieszkania w większym mieście musiałabym dopłacić ok. 120 tys.
Pakować się w kredyt? Wynająć mieszkanie? Kupić kawalerkę?
Co byście zrobili w takiej sytuacji?
Obserwuj wątek
    • nelamela Re: Wyprowadzka i zmiana mieszkania 22.08.20, 13:00
      Odpowiadam też jako singielka z własnym mieszkaniem dwupokojowym.Jeśli miałabym zamienić mieszkania ze wzgledu na miasto to na pewno chciałabym mieszkać w nie mniejszym mieszkaniu...Też myślę o takiej zamianie.Obecnie moje mieszkanie w małym mieście wynajmuję ,bo mieszkam w siedlisku pod miastem.Opcja kupna mieszkania w mieście wojewódzkim też kusi,niestety dopłata byłaby podobna jak u Ciebie.Na chwilę obecną inwestuję w dom więc kolejne kredyty nie wchodzą w grę.Jeśli masz pewną pracę i wystarczającą pensję to brałabym kredyt.Ale to ja.Pozdrawiam.
    • lena.113 Re: Wyprowadzka i zmiana mieszkania 22.08.20, 17:52
      Nie nie brałabym kredytu
      Pytanie ile lat masz do emerytury?
      Zwyczajnie przyjemniej,spokojnej i taniej na emeryturze będzie w tej mniejszej miejscowości...
      Ile czasu dojazdy zajmuja?
      A jak zmienisz prace?
      Znam osobe,ktora sprzedala i kupila mieszkanie, po czym jej firma ogłosiła upadłość i wrocila do starego miasta bo akurat tam znalazła pracę
      Bardziej bym wynajęła w tym mieście ,przelicz koszty do emerytury,chyba że masz 30 lat i do emerytury masz 30 lat to wtedy tak brałabym kredyt
    • ona_zmeczona Re: Wyprowadzka i zmiana mieszkania 22.08.20, 20:38
      Moja siostra miala podobna sytuacje. Na poczatku przeprowadzila sie do wiekszego miasta na wynajem. Swoje mieszkanie wynajmowala komus innemu. Po kilku takich latach zainteresowala sie jednak kupnem w wiekszym miescie. Okazalo sie, ze pieniadze ktore dostaje za wynajem licza sie do dochodow i nie miala zadnego problemu ze zdolnoscia kredytowa. Wziela kredyt i kupila drugie mieszkanie, w ktorym teraz mieszka. Pierwsze wciaz jest i wciaz przeznaczone na wynajem.
    • alina460 Re: Wyprowadzka i zmiana mieszkania 23.08.20, 20:15
      Dziękuję za wszystkie dobre rady.

Sytuacja wygląda tak, że w małym mieście sa drogie mieszknaia, ale tylko w ofercie kupno-sprzedaż. Natomiast wynajmowanie jest dośc tanie, więc gra jest w moim mniemaniu niewarta świeczki. No i do tego stres związany z wynajmowaniem - to nie dla mnie. Raczej wolałabym sprzedać i kupić coś w dużym mieście.
      Powinnam była doprecyzować, że chcę się przeprowadzić do dużego miasta nie tylko ze względu na pracę, ale ze względu na miasto, więc praca to nie jedyny argument.

Chodzi generalnie o to, co zrobić przy niezbyt dużych dochodach, żeby jednak zmienić mieszkanie, sprzedać swoje i kupić w tym dużym mieście. W kontekście wynajmu - miałam na mysli, że ja wynajmuje dla siebie mieszkanie, a nie że wynajmuję komuś moje obecne własne mieszkanie.

Generalnie: kredyt na pokrycie różnicy w transkacji sprzedaż-kupno podobnego mieszkania z oddzielną sypialnią czy może zakup kawalerki, żeby mieszkania poszły łeb w łeb?

A może sens ma na razietaki pomysł: kupić kawalerkę , a w dalszej przyszłości, jak coś tam już odłożę to sprzedać kawalerkę i kupić większe?

Do emerytury prawie 20 lat....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka