Dodaj do ulubionych

Mieszkania dla dzieci

24.08.20, 18:53
Lada moment starsze dziecko będzie pelnoletnie. Aby jakoś ułatwić mu start w nowe dorosłe życie, zaraz po 18 urodzinach złoży podanie o przydział mieszkania od miasta. Musi tylko wykazać dochód między 1200 a 1800zl miesięcznie. Na pół etatu pójdzie do pracy w wakacje plus alimenty i wejdzie w widełki (poniżej 1200zl na osobę należy się mieszkanie socjalne, ale takie nas nie interesuje, z kolei od 1800 do 4200 dochodu kwalifikuje do mieszkania do remontu na własny koszt, co znowu oznacza wydatki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych). Otrzymaną kawalerkę umeblujemy i od razu chcemy sprzedać (całkowicie legalne to jest-o zgrozo!!! ), a za uzyskane pieniądze syn będzie miał wkład w większe mieszkanie od dewelopera. Myślę że 200000 co najmniej zarobi. Resztę niestety weźmie na kredyt, ale to jedyna opcja nie pchania się w ogromny kredyt na lata i możliwość szybkiego zamieszkania na swoim.
Drugie dziecko też popchnę tą drogą.
Uważam że taka opcja jest dobrym wyjściem. Sama też wykupiłam swoje mieszkanie za grosze (kilkanaście tysięcy złotych) i za kilka lat chcę je sprzedać i kupić domek pod miastem.
Obserwuj wątek
      • tol8 Re: Mieszkania dla dzieci 27.08.20, 15:01
        Nie wiem na czym polega patologia w twojej rodzinie, ale u nas jej nie na. Nikt nie pije, nie pali, mamy 2 auta i wakacje za granicą. Wzięcie miesxkania od miasta jest legalne i dostępne dla każdego.
      • mlodyniedowziecia Re: Mieszkania dla dzieci 27.08.20, 08:20
        Dostajesz przydział na mieszkanie. Następnie wykupujesz (tu już są różnice - np. wymaganie wynajmowania minimum 5 lat). Sprzedajesz to mieszkanie po kolejnych 5 latach (jeśli wcześniej to zwracasz bonifikatę) i masz na wkład własny. Ze zwrotem bonifikaty przepis ogólnopolski.
        Oczywiście nikt nie da osiemnastolatkowi 60 m2 stąd pieniądze marne.
        Mieszkania komunalnego nie można sprzedać (a przynajmniej nie jest to legalne). W moim mieście plan zupełnie nierealny, bo na mieszkanie czeka się 5-10 lat.
    • ma_dorota Re: Mieszkania dla dzieci 25.08.20, 20:53
      Domyślam się, że to co opisujesz jest prawdziwym planem. Już coś na temat swojego mieszkania pisałaś, kojarzę to. Nie rozumiem tylko, czemu piszesz najpierw o przydziale od miasta, a potem o sprzedaży otrzymanego mieszkania. Twoje miasto rozdaje mieszkania na własność?
        • agniesia331 Re: Mieszkania dla dzieci 27.08.20, 19:30
          Patologia jest przekazywanie takiego stylu życia dzieciom Tego że uczysz młodego człowieka tylko brać.,zamiast pchnąć go gdzieś do szkoły by sam zarobił na mieszkanie. Uważam, że komunalne i to wyremontowane powinny być dla rodzin niepełnych, dla dzieci z domu dziecka kończących 18 lat, i powinny być dla tych dzieci wyremontowane. . Tego też, że komunalne można sprzedać, powinny być niesprzedawalne. No ale n
      • tol8 Re: Mieszkania dla dzieci 27.08.20, 15:03
        Piszę o mieszkaniach dla dzieci a nie o swoim.
        Tak, Wrocław ma w ciągu dwóch lat zamiar pozbyć się jak najwięcej lokali komunalnych. Wykup jest za 2%. Od 2022 nie wiadomo co będzie. Ludzie więc składają wniosdki, by się załapać.
        Swoje wykupiłam kilka lat temu. Legalnie.
    • wrotek0 Re: Mieszkania dla dzieci 27.08.20, 14:02
      Mieszkanie od Miasta się wynajmuje, z zasobu mieszkaniowego gminy. I gmina wcale nie musi chcieć go sprzedać (moja nie sprzedaje). Poza tym do sprzedaży mieszkanie jest wyceniane przez rzeczoznawcę i cena powinna być rynkowa a ew. bonifikaty zależą od okresu najmu. Jak się kupuje z bonifikatą to przy sprzedaży w ciągu 5 lat od wykupu konieczny jest jej zwrot.
      • tol8 Re: Mieszkania dla dzieci 27.08.20, 15:05
        We Wrocławiu są inne zasady.
        Wrocław wyprzedaje na potęgę akurat.
        Rabat jest stały i nie zależy od długości najmu.
        Jeśli sprzedasz i kuipisz inne, to nie trzeba zwracać ulgi- podobnie jak w przypadku podatku od darowizny mieszkania.
        Wszystko mam sprawdzone.
    • kanna Re: Mieszkania dla dzieci 28.08.20, 17:58
      Zabierasz to mieszkanie osobom, które NIE mają na wczasy i dwa samochody uncertain
      Oszukując jednocześnie odnośnie dochodów syna. Bo skoro będzie mieszkał z wami, to dochodu będzie miał większe...
    • zielona4 Re: Mieszkania dla dzieci 04.09.20, 16:14
      Takie mieszkanie powinna dostać matka i córka co zmuszone sytuacja ekonomiczna musiały słać prośby do prezydenta o ułaskawienie psychola - jedynego żywiciela i dającego dach nad głową. Tego co krzywdził swoją córkę całe dzieciństwo. Oprócz mieszkania powinny dostać dożywotnią rentę. Po to jest społeczna solidarność
    • brak.slow Re: Mieszkania dla dzieci 05.09.20, 19:03
      I dlatego jestem całkowicie przeciwna rozdawaniu mieszkan z puli miejskiej. Jeśli już to tylko wynajecie od miasta ..wyprowadzasz się, to oddajesz je do puli. No ale polska to kraj kombinatorów. Komuś u władzy jest to na rękę.
      Tak o to znikają mieszkania z miejskiej puli a ludzie naprawdę potrzebujący czekają w kolejkach wiele lat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka