Dodaj do ulubionych

Moje pomysły na oszczędzanie w 2021

01.01.21, 13:13
Oszczędzanie na 2021 rok.
Ustaliłam po odliczeniu wszystkich wydatków limit dzienny na zakupy. Sporządziłam skoroszyt z cenami artykułów,zbierałam każdy paragon,wpisywałam nazwę i cenę(w pobliżu jest tylko jeden supermarket gdzie robimy zakupy)Więc robię listę zakupów wraz z cenami żeby zmieścić się w limicie.To co zostanie z limitu dziennego-odkładam do koperty. Drugi pomysł na oszczędzanie:Kakebo-japońska sztuka oszczedzania(wpadł mi na YT filmik i zamówiłam zeszyt Kakebo) gdzie bede wpisywać każdy wydatek z podziałem na kategorie,żeby wiedzieć ile i na co tak naprawdę wydaje.Już mężowi zaznaczyłam ze ma przynosić każdy paragon. W ten sposób mam nadzieje uda mi się kontrolowac czy nie wydaje na bzdury itd. A wy jakie macie pomysły na oszczędzanie w nowym roku?
Obserwuj wątek
    • twoja-siostra Re: Moje pomysły na oszczędzanie w 2021 01.01.21, 18:40
      Ja mam zamiar kontynuować zapisywanie wszystkich wydatków w zeszycie, nawet założyłam sobie nowy, taki fajny z brokatem wink
      Podsumowałam wydatki i kategorie w 2020 roku to aż mi włosy dęba stanęły.
      Mam zamiar kupować dużo dużo mniej słodyczy, nie wyrzucać jedzenia, więcej mrozic.
    • lena.113 Re: Moje pomysły na oszczędzanie w 2021 01.01.21, 18:53
      W roku 2020 kupiliśmy dzialke,teraz zbieram na dom
      Po analizie wydatków wyszło mi,ze wprawdzie sporo mogłabym zaoszczędzić na jedzeniu,choć to powiązane jest z czasem i praca,nieraz kupi się pizze,coś zwiędnie w lodówce, ale najwięcej wydałam na;
      Ciuchy ,niby nic nie kupowałam, ale tu coś na szczególne okazje,tu plaszcz,rajstopy
      Ciuchy dziecka i buty
      Perfumy
      Co z tego ze ogranicze 200 zl na jedzeniu,którego jakość jest ważna dla zdrowia jak kupie 3 ciuszki dla dziecka bez sensu
      Dlatego postanowiłam nic nie kupować w tych kategoria ch,jak coś niezbędne iść do pewno lub kupic perfum w Rossmannie z przeceny
      Mam pelne szafy,dziecko też
      Oczywiście warto ograniczyć marnowanie jedzenia ,b planować, mój błąd kupuje zbyt dużo,nie wszystko wykorzystam
    • austenka Re: Moje pomysły na oszczędzanie w 2021 02.01.21, 09:18
      Zamierzam wreszcie porzadnie prowadzić zapiski dotyczące wydatków, jestem w trakcie ustalania jak najlepszej/najbardziej optymalnej listy kategorii. Ponadto mam zamiar całkowicie przejść na rozliczanie od wypłaty do wypłaty, bo od 1 do 30/31 się nie u mnie nie sprawdziło i miałam straszny bałagan w planowaniu wydatków. Próbuje też zindentyfikowac wszystkie wydatki nieregularne w tym roku. Będę walczyć z nałogiem i chciałabym go porzucic. Dodatkowo chciałabym nauczyć się robić rozsądniej zakupy albo przetwarzać to co w lodówce zostało, bo niestety dużo jedzenia wyrzucam. Podobnie rzecz ma się z kosmetykami do których mam słabość - postaram się kupować krem do rąk, balsam, czy żel pod prysznic dopiero jak te które mam będą się kończyć. Całkiem sporo tego, ale z drugiej strony to takie podstawowe rzeczy, że widać po tym jak bardzo "w tyle" jestem z umiejętnością oszczędzania.
      • mysz1978 Re: Moje pomysły na oszczędzanie w 2021 26.01.21, 21:50
        od paru lat prowadze notatki w Excelu - tabela z roznymi kategoriami (jedzenie, kosmetyki/chemia + leki, ubrania, opłaty stałe, inne) no i wpisuje kwoty.
        Nie jest to oczywiscie sposob na oszcedzanie jako takie, ale przynajmniej jakos sie dyscyplinuje i wiem ile na co mi idzie, z czego w razie czego moge troche zrezygnowac itp.
    • olpa7 Re: Moje pomysły na oszczędzanie w 2021 01.02.21, 12:41
      Ja nie znoszę zapisywania. Wrzucam Zawyczaj wydatki do aplikacji ale tak mniej więcej a nie co do grosza.
      Natomiast dużo wydaje na wypady do żabki w celu umilenia sobie życia. Dlatego w tym miesiącu włożę 100 zł do portfela i jak się skończy to nie będzie więcej kupowania coli, słodyczy itp. Za inne zakupy i tak place karta.
    • iwopo Re: Moje pomysły na oszczędzanie w 2021 09.02.21, 15:13
      Rezygnuje z kupna książek tylko biblioteka. Ograniczę zakupy ciuchów do minimum. Chciałabym także kontrolować wydatki na jedzenie. Obecnie rano owsianka co jest tanim śniadaniem. Alkoholu nie pije.Wydatki na słodycze postanowiłam ograniczyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka