Dodaj do ulubionych

Styczeń 2021

01.01.21, 18:50
Wszystkim życzę oszczednego Nowego Roku wink
Czas rozpocząć styczeń, u mnie jak zwykle z nowym miesiącem a tym bardziej nowym rokiem motywacja jest ogromna smile
W styczniu oprócz standardowych wydatków mamy urodziny dziecka. Liczyłam że w zeszłym roku na urodziny każdego dziecka szło nam 650 zł. To były imprezy na tzw. kulkach.
W tym roku taka impreza odpada, wiadomo, zresztą po ostatniej doszłam do wniosku że nie warte jest to tylu pieniędzy. W tym roku chciałam zrobić mini imprezke dla najbliższych dzieci z rodziny ale syn nie chce, woli lepszy prezent od nas. Zobaczymy.
Możliwe, że w styczniu pojedziemy z córką na operację, czekamy na telefon, to też dojdą koszty bo to aż w Warszawie.
Planuje dentyste dla dzieciaków, ja też chcę iść na przeglad plus piaskowanie i ściąganie kamienia.
Muszę też iść do ginekologa na cytologie. To chyba tyle
Obserwuj wątek
    • enigma81 Re: Styczeń 2021 02.01.21, 11:31
      W styczniu urodziny dwóch sióstr, ale to zaplanowane wydatki.
      Jeden wyjazd na weekend, ale po taniości bo do siostry.
      Poza tym rozpoczęłam miesiąc zakupami na alle - torebka, portfel i pidżama. Tanio, mam nadzieję, że będę zadowolona. Rzadko sobie coś kupuję więc po premii poczułam, że tym razem mogę.

Zakupiliśmy już duży, drogi, prezent na 18-tkę córki, na początek lutego.
      Nieco nadszarpnęliśmy skromne oszczędności, ale trafiła się okazja wcześniej więc skorzystaliśmy.

W planie jest odłożyć 1 x 500+, byłoby super gdyby udało się x 2 500+.
      • mysz1978 Re: Styczeń 2021 02.01.21, 13:18
        Duzych zaplanowanych wydatkow nie bedzie, urodzin i imprez tez nie , a wiec moge uznac, ze u mnie nie zapowiada sie zle - oby zdrowie dopisalo i nie bylo wydatkow z tym zwiazanych, a bedzie ok wink
        Ferie oczywiscie w domu spedzamy, chyba ze kilka jednodniowych wypadow bedzie, ale tu raczej mega wydatkow z tym wiazanych nie przewiduje...

• kamarow69 Re: Styczeń 2021 26.01.21, 20:58
        Ufff. Udało się wreszcie. Okna i drzwi zewnętrzne wstawione. Poślizg był, ale w końcu zamknęliśmy dom na klucz. Teraz pójdą instalacje.
        Styczeń bez niespodzianek. Dzięki Czekolado za inspirację - zapisałam nas na odkamienianie na NFZ. Oszczędzę 360 zł smile zakupy żywnościowe do końca miesiąca i plan posiłków zrobione. Trochę mniej poszło na żywność. W sumie oszczędny miesiąc. Wsxystkie kategorie w ryzach. Za kolejny trymestr francuskiego zapłaciłam. Może jeszcze jakieś wydatki będą w weekend. Ale raczej drobiazg typu parking w górach.
    • czekolada72 Re: Styczeń 2021 03.01.21, 21:13
      Styczeń:
      - przegląd auta
      - ubezpieczenie auta
      - urodziny Mamy
      - dentysta Mamy
      - lek dla kudłatej
      Oddajemy kolejny mebelek do renowacji, ale płacimy po zrobieniu.
      Na samym poczatku lutego - imieniny Dziecka, ale prezent juz jest.
      Planuję kupic kilka ciuszków dla Wnuczki. Zamówic w necie kilka produktów do moich wyrobów - będą w części na prezenty potem, ale moze to w lutym?
      Absolutne wyjadanie zawartosci kuchni, spizarni i piwnicy!
      Zuzywanie kosmetykow idzxie mi pieknie, M tez. Mnie tak pięknie, że... aż nawet nie dostałam żadnego takiego prezentu na Mikołaja czy Gwiazdkę smile
      Coś do odłożenia, jakaś nadpłata. I pewnie coś wypadnie i tak...
      • 098qwerty Re: Styczeń 2021 05.01.21, 21:16
        Twoje pierwsze dwa punkty mam zaplanowane na luty plus jeszcze ubezpieczenie domu - mam nadzieję, że do tego czasu dostanę 13-tkę.

Fryzjera też postanowiłam w tym roku umawiać co 2 miesiące, niby jakoś dużo nie płacę za wizytę (farbę i cięcie) ale po 1 miesiącu odrosty mam minimalne i nie ma co obcinać, za to po 2 miesiącach jest już co robić.

W styczniu w zasadzie mam jeszcze urodziny jednego z dzieci w rodzinie, a że jest to nastolatek zbierający na kurs prawa jazdy to "pożądanym" prezentem jest kasa 😉 dla mnie lepiej bo nie muszę szukać prezentu. Za to szukam czegoś na dzień dziadka i babci od swoich dzieci i dla swojego dziadka ode mnie.

Odpadły mi w te ferie opłaty za naukę pływania syna, wolałabym aby poza siedzeniem w domu chodził na ten basen no ale niestety baseny zostały zamknięte. Mam nadzieję, że chociaż po feriach je otworzą.

Nasze plany wyjazdowe weekendowe ze stycznia przeniosłam na maj z nadzieją, że otworzą wtedy muzea.
      • czekolada72 Re: Styczeń 2021 20.01.21, 10:14
        Mamy 20, jeszcze 10 dni do końca, i w ramach dwóch zaliczonych styczniowych dekad mogę napisać, że mniej więcej jakoś z planem idzie.
        Np dentysta Mamy - pieniążków poszła 1/4, bo okazało się, że resztę można zrobić na NFZ, i dopiero gdyby okazało się, że nie wyszło dobrze, to - wrócimy prywatnie. Ani Mama,animy nie korzystaliśmy nigdy z nfz-etowskiej takiej możliwości.
        Prezent urodzinowy, zmieniony, ale rozłożony w czasie i nieco tańszy wyjdzie. Zaś samo przyjęcie było fantastyczne 😁
        Rehabilitacja mebelków,nieco zmieniona, więc wyjdzie za pierwszy tegoroczny mebel, ale w sumie to moja wina,bo przeoczyłam, że składa się z dwóch elementów. Nic to. Przesuwne swoje zakupy na luty.
        • czekolada72 Re: Styczeń 2021 28.01.21, 09:09
          Wlasciwie styczen mozna uznac za zamkniety. Nawet gdybysmy cos wydali to i tak juz na konto lutego.
          Byla lekka rotacja w planach, ale uwazam, ze plan zostal zaplanowany i wykonany perfekcyjnie wink
          Zeby nie bylo slodko, ale gorzko to tez nie jest, urwalam jedno ucho w torebce. Naprawic sie nie da, lub bylby to wydatek przekraczajacy wartosc torebki, co sensu nie ma. Dramat w postaci braku i w zwiazku z tym nabywania nowej - tez nie jest, bo mam "zapas", tyle, ze ta akurat byla poręczna, i jedyna w mojej kolekcji wink w takim kolorze. Skladam jej ubytek na poczet zuzywania ciuchow w pandemii wink
    • kamarow69 Re: Styczeń 2021 05.01.21, 17:31
      Ja sobie właśnie zrobiłam listę obiadów na cały styczeń i listę produktów. W grudniu fajnie mi się to sprawdziło. Już po mini imprezie 18-stkowej. Wyszlo super. Siostra, która mieszka za granicą, wymyśliła dodatkowa niespodzianke - pocztę kwiatową w dniu imprezy, porzadnego szampana, oplacila zabiegi u kosmetyczki, ja pomoglam wybrac prezenty. Latem zrobi impreze dla wiekszej grupy i pojedzie gdzies z przyjaciolka. Teraz spotyka sie urodzinowo ze znajomymi, ale pojedynczo. Z pomoca siostry (i internetu) udalo sie nam ogarnac temat. Chrzestny nawalil. Uznal, ze sie woli nie spotykac. Trudno. Teraz wracamy do rzeczywistosci. Jeszcze jutro wycieczka w gory i zaczynamy na dobre ten 2021 rok.
      • ale_to_ja Re: Styczeń 2021 15.01.21, 21:44
        kamarow69 napisał:

> Ja sobie właśnie zrobiłam listę obiadów na cały styczeń i listę produktów. W gr
        > udniu fajnie mi się to sprawdziło.

Na cały miesiąc?
        Możesz podesłac?
        • kamarow69 Re: Styczeń 2021 15.01.21, 22:11
          To jest lista na podstawie tego, co już mam w zamrażarce i dania, które lubimy. Wypisałam tylko główne, kluczowe produkty bez których ani rusz. Często też improwizuję i w wielu daniach potrafię zamieniać składniki. Jest tam np. Curry do ktorego juz kupilam tofu w tym tyg., a jutro dokupię bataty i mleczko kokosowe. Albo zupa kukurydziana z reszty mleczka, fileta z zamraźarki itd. Reszta filetów pojdzie do dania kurczak stir fry. Ryz gotuje od razu do zapiekanego z jablkami i do golabkow. Chili con carne raz z ryzem za kilka dni z tortillami. Zawekowany bulion do 3 roznych zup. W tym tej kukurydzianej. Juz mam zamrozona biala kielbase do zurku na 2 razy. Lososia do sushi na meza imieniny. Zostalo dokupic awokado i paprykę. Te najwazniejsze produkty, ktore maja dlugi termin przydatnosci, kupuje na promocjach. Chyba to jest mało przydatne dla kogoś innego. Trzeba samodzielnie przejrzec zamrazarke i lodowke, porozmawiac kto na co ma ochote i potem trzymac sie tej listy.
    • olawl91 Re: Styczeń 2021 05.01.21, 20:58
      U mnie styczeń jest rozplanowany z minimalną ilością niezbędnych wydatków dodatkowych.
      Na pewno wizyta u dentysty. Muszę zaprowadzić samochód do mechanika, póki są ferie, modląc się, żeby nie była to droga usterka wink No i przegląd piecyka gazowego muszę zrobić.
    • austenka Re: Styczeń 2021 10.01.21, 19:32
      Zaczynam styczeń. Po raz pierwszy rozplanowany w pełni od 10 do 10, łącznie z rachunkami tj. terminem ich płatności. Zobaczymy czy tak będzie łatwiej budzetowac. Budżet zrobiony niemalze co do złotówki, a u tak nie wiem czy nie trzeba będzie ruszyć oszczędności na stomatologa. Planuję wykorzystać zapasy z zamrazaki zamiast kupywac w pracy obiadki. Nadal nie dostałam ani podatku od nieruchomości ani rozliczenia mediów za pół roku i troche obawiam się kumulacji.
    • twoja-siostra Re: Styczeń 2021 15.01.21, 14:26
      Połowa miesiąca za nami bez niespodzianek. Jednak zrobimy urodziny w domu, muszę kupić krzesełka dla dzieci i kilka dla dorosłych, składane bo mam za mało. Ale to jednorazowy wydatek, a przydadzą się na urodziny córki w maju, no i inne okazje.
      • martini-7 Re: Styczeń 2021 16.01.21, 12:31
        Widzę, że styczeń urodzinowo stomatologiczny u wielu. U mnie podobnie.
        Plan na styczeń to odkładać pieniążki z fuch. Może to nie finanse, ale postanowiłam oszczędzać siebie tzn. Nie dźwigać problemów innych ludzi, choć oczywiście nie znaczy to obojetności. Rok temu ucięłam toksyczne relacje i mi lżej. W tym zamierzam nie dawać psuć sobie nerow niektórym sytuacjom i ludziom w pracy i poza nią. Myślę, że oszczędzając sobie nerow oszczędzać będę zdrowie, a tym samym motywacja w dążeniu do finansowego celu będzie lepsza i wieksza
    • austenka Re: Styczeń 2021 20.01.21, 07:20
      Z oszczędnego stycznia nici. Leczenie zęba wyniesie mnie ok. 2 tys. Dodatkowo muszę podratować szyjki zębowe w kilku zębach, ceny jeszcze nie znam. Podłamałam się. Cały czas oszczędzam, a nie mogę nic na stałe odłożyć, bo co chwila jakieś większe, niespodziewane wydatki. Nie wiem co robię źle.
      • czekolada72 Re: Styczeń 2021 20.01.21, 08:31
        Ale stać cię na naprawę ząbków, tak? A gdybyś nie oszczędzała, to co - kredyt na żeby, żeby na NFZ, czyli rwanie głównie,czy klekot zepsutych? Popatrz id tej strony 🙂
      • enigma81 Re: Styczeń 2021 20.01.21, 12:48
        austenka napisał(a):

Cały czas oszczędzam, a nie mogę nic na stałe odłożyć, bo co chwila jakie
        > ś większe, niespodziewane wydatki. Nie wiem co robię źle.

Ja też często się tak czuję, ale jednak - jest kasa, żeby te zęby zrobić więc to chyba dobrze.
        • austenka Re: Styczeń 2021 23.01.21, 07:16
          Macie rację dziewczyny, z jednej strony dzięki temu nie muszę brać pożyczki na zrobienie zębów, ale z drugiej... Oszczędzam, staram sie...i ani nie mogę kupić sobie czegoś esktra, wyjechać, czy po prostu mieć poduszki bezpieczeństwa bo kasę pożarło coś tak prozaicznego jak zęby.
    • 098qwerty Re: Styczeń 2021 23.01.21, 07:56
      Mi wyskoczyło trochę wydatków ponadplanowych do tej pory, spaliłam mikser po wielu latach użytkowania, mąż proponował naprawę ale stwierdziłam, że kupię już nowy. W związku z przejściem na dietę kupiliśmy też wyciskarkę wolnoobrotową, mieliśmy co prawda sokowirówkę ale chodziła głośno jak traktor 🙂 a tu rano o 5:30 trzeba sobie zrobić świeży sok z selera.
      Weszły też wydatki ubraniowe (termiki, buty trekkingowe), których wcześniej nie zaplanowałam.
      Odeszło kilka planowanych jak np. zajęcia syna z nauki pływania (zamknięty basen przez cały miesiąc - nad czym ubolewam), wyjazd na ferie (przesunęłam na maj).
    • twoja-siostra Re: Styczeń 2021 26.01.21, 07:23
      Został niecały tydzień do końca. Z nieplanowanych, a przynajmniej planowanych na później wydatków- kupiliśmy sobie rowery, ja i mąż bo nie mieliśmy, a lubimy jeździć, nadarzyła się okazja na olx i za dwa praktycznie nowe zapłaciliśmy 1100 zł.
      Czekają nas urodzinowe zakupy na koniec miesiąca, tort no to na pewno trochę kasy pójdzie.
      W piątek idziemy na urodziny to jeszcze musimy kupić prezent.
      Ja na pewno w tym miesiącu poplynelam na kosmetykach, ale to podlicze na koniec miesiąca. Słodycze nas na pewno też zgubiły, muszę wziąć się w garsc
      • kamarow69 Re: Styczeń 2021 26.01.21, 08:48
        Ale fajna cena za rowery. Super się Wam trafiło. Ja tort urodzinowy kupiłam córce przepyszny. Czekoladowy w cukierni Nakielny. Polecam! W sumie to wybrałam tam wyłącznie dlatego, że córka lubi tam chodzić. W Krakowie jest ich kilka. Nie wiem, jak w innych miastach. Możliwe, że też są. I są pięknie udekorowane.
        • enigma81 Re: Styczeń 2021 26.01.21, 09:06
          A jaka cena i jak duży?
          Pytam z ciekawości, bo zamówiłam tort na córki na 18-tkę u jednej pani, która piecze na zlecenie, ma świetne opinie - wyszło mi 1.5kg tortu na 14 os - 100 zł. Tzn wyjdzie, bo odbiór 5 lutego.
        • czekolada72 Re: Styczeń 2021 26.01.21, 16:23
          Ja zawsze szalałam z zamawianymi tortami 😁, bo normalny, to sama potrafię zrobić. Chyba tylko raz odważyłam się i zrobiłam Dziecku tort- zająca.
          Z reguły zamawiałam na 8-10 osób, i były to w całości torty-figury pokryte marcepanem. Marcepan jest ciężki, a torty kosztują od wagi, więc do tanich nie należały, ale co tam, dwa razy w roku można zaszaleć. Albo zamiast figury, np autka, były to jedne piętra tortu weselnego. Od dwóch lat zmieniłam cukiernie, na najpierw te firmę,która robiła na wesele, albo ostatnie dwa robiła dziewczyna z netu. Podejrzewam, że imieninowy na przyszły tydzień zamiwie u innej Torciarki 😁
          Ale teraz są takie pomysły na torty, że głowa boli id oglądania pomysłów 😱
                • czekolada72 Re: Styczeń 2021 28.01.21, 09:03
                  Chcesz rozsmieszyc Pana Boga - powiedz mu o swoich planach smile)
                  I wlasnie wszystko wskazuje, ze lutowe imieniny jako przyjecie sie nie odbeda, beda "spotkania w małych grupach". Zamawianie wiec tortu z efektek wow mija sie z celem wink
                  A powaznie - w zwiazku z tym, ze imieniny beda rozciagniete w czasie - duzy tort moze nie tyle by sie zmarnowal, co dla tych ostatnich bylby malo smaczny. Dlatego wiec jak my bedziemy jechac - nabede w wyogladanej na maxa cukierni taki w punkt smakowy, z calkiem niezla dekoracja. Coz - trza buc elastycznym smile)
    • enigma81 Re: Styczeń 2021 26.01.21, 09:09
      Do wypłaty już kilka dni - będzie w piątek.
      Odłożyłam na razie 200 zł, ale obiady mam do końca tyg zaplanowane, zakupy na nie zrobione - czeka mnie tylko tankowanie auta i dokupienie pieczywa. Powinno się udać odłożyć kolejne 200 plus to co mąż zaoszczędził - nie ma tragedii, myśleliśmy, że będzie gorzej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka