Dodaj do ulubionych

Oszczędne ciuchy na pracę zdalną

13.01.21, 22:11
Zawsze myślałam, że dresy się nie niszczą wink Trochę żart, ale zwykle odzież po domu starczała mi na długo i wydawała się niemalże niezniszczalna. Teraz widzę, że to w dużej mierze dlatego, że nosiłam taką bluzę np. po pracy, przed 2h dziennie, i to niecodziennie wink

Teraz styl życia się zmienił przynajmniej w moim wypadku, pracuję z domu a i po pracy ograniczam wychodzenie, i non stop bluza bluza bluza. I się niszczą.

W marcu 2020 kupiłam 3 sztuki (dwie marki Denley, jedna męska bols do noszenia jako oversize) i noszę rotacyjnie, są już zmechacone (!) po niecałym roku.

Kupiłam kiepskie czy przy codziennym użytkowaniu to normalne?

Polecicie jakieś lepsze firmy, oczywiście najchętniej żeby bluza była jak najtańsza i starczyła na pińćset lat big_grin ale tak serio to szukam ciepłej, fajnej, grubej i jednak nie za drogiej, bo to w końcu ubranie „po domu”.

Macie jakieś swoje udane zakupy, firmy godne polecenia?
Obserwuj wątek
    • czekolada72 Re: Oszczędne ciuchy na pracę zdalną 14.01.21, 08:12
      Ja mam zupełnie odwrotnie - w związku z pracą zdalną , a pracuję tak już dobre 10 miesięcy, nie planuję nabyć ani jednej rzeczy.
      Zuzywam co sie da, i jestem z tego powodu niezwykle zadowolona, bo w końcu pozbywam się mnóstwa ciuchów, i butków, które przez dłuuuugi czas nie mogłam znosic, bo byłam za mało w domu. Do tego jestem osobą, która jakoś własnie z trudem zuzywa ciuchy.Jeszcze troche takiej pracy i mialabym pozadnie przetrzebiona szafe smile
    • plum1000 Re: Oszczędne ciuchy na pracę zdalną 14.01.21, 09:33
      Ale po domu to równie dobrze możesz kupic fajne bluzy w ciucholandzie. Wiadomo to nie tak ze wchodzisz dzis i jest kupujesz, trzeba parę razy odwiedzic sklep by znalesc, Ale finansowo tanio. Szkoda by mi bylo na bluzy po domu placic 100 czy wiecej zł za bluzę. No chyba ze takich miejsc nie odwiedzasz...
    • agniesia331 Re: Oszczędne ciuchy na pracę zdalną 14.01.21, 19:40
      Ja też zużywam co się da, za miesiąc pewnie wyrzucę spodnie dresowe, które teraz noszę cały tydz na zdalnej. Plus różne bluzki bawełniane z długim. W weekend przebieram się w pluszowy kombinezonik i wyglądam ładnie. W co idzie nic nie kupiłam, wyrzuciłam tylko jakąś bluzkę, skarpetki i majtki. Nawet dezodorant nie używam, bo jednak jak siedzę w domu to się mniej pocę nóż w ruchu. Tak sobie zalozyla m. Czyszczę powoli szafę
    • ssamantha84 Re: Oszczędne ciuchy na pracę zdalną 14.01.21, 19:42
      Co do lumpów to kiedyś chodziłam namiętnie, teraz jak jest wirus to nie chodzę bo ogólnie nigdzie nie chodzę a sprawdzone lumpeksy mam właśnie w takich miejscach np. naprzeciwko pracy. No a żeby specjalnie gdzieś iść do nie, raczej zamawiam przez net. Ale też się właśnie już parę razy nacięłam że ubranie które wyglądało nieźle na zdjęciu na allegro okazywało się szmatą, bo ktoś po prostu umie odpowiednio sfotografować ciuch i tyle. Poza tym o dziwo jak za Waszą radą żeby kupić używkę przeszukałam allegro, to właśnie jest mały wybór i nie takie tanie.

Może to właśnie specyfika ciucha, jak się žle czujesz w spódnicy albo kupiłaś żakiet w nietrafionym kolorze to wystawiasz za grosze na alle. A bluzy się jednak zazwyczaj donasza do śmierci bo to takie „byle co po domu”. Przejrzę męskie smile może się coś trafi.
    • allegropajew Re: Oszczędne ciuchy na pracę zdalną 22.01.21, 10:51
      Ja w lutym 1998 (tak) kupiłem na Bond Street (w M&S) za jedyne £13 bluzę do rugby w niebiesko-błękitne pasy. Wiele lat ją nosiłem, z 10 lat jeździłem w niej konno raz w tygodniu średnio. Z żalem wywaliłem ok. 2018 roku, bo widać było przetarcia na szwach.
      Mam jeszcze kilka tego typu bluz (zawsze guziki pod szyją i kołnierzyk) nabytych w latach 2008-2011. Nawet guziki się jeszcze nie poluzowały.
      W dresach ostatni raz byłem w liceum na treningach pingla.
      Gościula
      • allegropajew Re: Oszczędne ciuchy na pracę zdalną 22.01.21, 10:55
        Żeby nie było, że nie na temat. Pracę zdalną rozpoczęłem latem 1990 od zainstalowania modemu TxRx 2400 bps. Od tamtego czasu nie shańbiłem się pracą nie-zdalną. Teraz robię na kablu 120 Mbps, bo tam, gdzie mieszkam, światło jakkolwiek szybsze, to oferuje ekstremalnie goooowniane warunki (INEA).
        Gościula
      • ssamantha84 Re: Oszczędne ciuchy na pracę zdalną 22.01.21, 12:03
        Lena nie ten temat ale odpowiem, tak wiem, takie stwierdzenia zawsze wzbudzaja szok i kontrowersje bo “jak żyć bez eko jarmużu z bazaru” - ale tak mam, bo ja wekuję i słoikuję (sama) wszystko, i jadłospisy układam tak, że np. przez 5-7 dni jem warzywa świeże, potem zabieram sie za wekowane. Od zawsze tak robie, bo nie lubie czesto robić zakupow.

Owoców wstyd się przyznać nie lubię sad tylko jabłko dziennie jem no i mam 10 sztuk (plus 2 pomarańcze od mamy) , to dokupie te 10 jabłek wink Wolę warzywa właśnie od owoców.
        • ssamantha84 Re: Oszczędne ciuchy na pracę zdalną 22.01.21, 12:14
          Acha i pieczywo owszem mrożone - pewnie będę dokupywać jeden bochenek.

Na jedna osobe.

I tak jak mowie jest mi troche latwiej, bo ja normalnie robie zakupy na 14 dni, więc dokombinowanie dodatkowych 6 dni z tych składnikow co mam (a zawsze mam troche wiecej) to nie powinien byc problem. Pewnie kosztem jakości tych 6 dni ale mam nadzieję, że tak od razu się nie pochoruje wink

Orzeszki rozne mam, kiszonki wlasne, nawet soki z buraczkow smile

I mam jadlospis smile

Przetrwam, to bardziej stres jest wink ze kasa mala a dni duzo.
    • san_vito Re: Oszczędne ciuchy na pracę zdalną 22.01.21, 18:00
      Donaszam stare rzeczy i statam sie wyrzucac.
      Ale ja mam problem z natury inny moje ubrania sie nie niszcza, ale uwaga poniewz przytylam w trakcie pandemii udalo mi sie porwac 3 pary spodni w kroku.
      Bluzy mam niezniszczone, ale staram sie rzadko prac. A firmy to asics, adidas nie zmechacily sie, ale poniewaz kupilam czarne splowialy od slonca. Polecam rowniez kappahl i esprit.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka