Dodaj do ulubionych

Utrzymywanie się z alimentów - student

19.01.21, 21:30
Cześć, jestem studentem. Mieszkam z mamą i bratem, ojciec płaci na każdego z nas 1000zł alimentów (pracuje w UK), z racji tego że studiuje w innym mieście to wynajmuję mieszkanie na które idzie ponad połowa z alimentów i mamie zostaje niewiele na utrzymanie domu (pracuje w sklepie, zarabia około 2000zł na rękę). Stąd moje pytanie, czy w takiej sytuacji mógłbym jakoś udowodnić (jeśli tak, to w jaki sposób) że utrzymuję się tylko z alimentów (co jest prawdą), żeby dostać stypendium socjalne?
To zapis z regulaminu otrzymania stypendium:
"a) w przypadku gdy nie prowadzi wspólnego gospodarstwa domowego z żadnym z rodziców, opiekunów prawnych lub faktycznych i potwierdził ten fakt w złożonym oświadczeniu oraz spełnia jedną z następujących przesłanek:
1) ukończył 26 rok życia,
2) pozostaje w związku małżeńskim,
3) ma na utrzymaniu dzieci, o których mowa w § 2 ust. 1,
4) osiągnął pełnoletność przebywając w pieczy zastępczej,
5) posiadał stałe źródło dochodów w ostatnim roku podatkowym i jego przeciętny miesięczny dochód w poprzednim roku podatkowym oraz w bieżących miesiącach poprzedzających miesiąc złożenia oświadczenia, o którym mowa w ust. 6, jest wyższy lub równy 1,15 sumy kwot określonych w art. 5 ust. 1 i art. 6 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych"
Czyli jak 'wypisać się' z gospodarstwa domowego?
Z góry przepraszam, jeśli użyłem gdzieś nieodpowiednich słów, albo coś źle rozumiem ale jestem totalnie zielony w tym temacie.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka