Dodaj do ulubionych

pralko-suszarka czy warto?

01.06.21, 15:21
Czy warto posiadać w domu pralko-suszarkę?
Wiem, że zużyje znacznie więcej wody i prądu, ale oszczędza się mnóstwo czasu i można zaoszczędzić na prasowaniu. Moja obecna pralka ma 18 lat i pomimo, że kiedy ją kupowałam miała klasę energetyczną A+, to podejrzewam, że nowa pralko-suszarka o porównywalnej klasie energetycznej, byłaby nawet bardziej oszczędna. Jakie jest Wasze zdanie, doświadczenia?
Obserwuj wątek
    • smiechupara Re: pralko-suszarka czy warto? 05.06.21, 05:53
      Z doswiadczen moich dwoch kolezanek suszarkopralka slabo, korzystaja rzadko. Powodem jest gniecenie sie ubran, bardzo dlugi czas "zajecia" sprzetu i niemoznosc wrzucenia kolejnego prania. Jedna z nich suszy tylko reczniki. Nigdy nie mialam, wiec sie nie wypowiem. Ja mam oddzielnie pralke i suszarke i baaardzo chwale. Przy rodzinie sprawdza sie rewelacyjnie.
    • marysia460 Re: pralko-suszarka czy warto? 13.06.21, 18:27
      Jestem od niedawna posiadaczką pralkosuszarki Beko , jestem bardzo zadowolona.
      Mimo ze mam miejsce na dwa urządzenia to by mi się po prostu nie chciało po wypraniu przekładać z pralki do suszarki.
      Ja wkładam pranie , włączam cykl pranie i suszenie , mogę wybrać temp. prania , pralka sama waży sobie pranie i dostosowuje do wagi ilość wody i długość cyklu . Przy średniej ilości prania cykl trwa około 3 godzin i jest suche zupełnie . Można tez ustawić suszenie żeby było takie do prasowania , czyli suche ale nie na” wiór „.

• zonaniezona1 Re: pralko-suszarka czy warto? 14.06.21, 22:56
      Jeśli chodzi o oszczędność - to raczej średnie rozwiązanie. Mam pralkę z obrotami do 11oo - czyli średnią. Piorę normalnie o odwirowuję różnie - koszule, sukienki itd na 800 . Rzeczy rozwieszam zawsze na wieszakach i schną ok 20 h - latem zdecydowanie szybciej. I przyznam - uważam suszarkę za spory bezsens!
      Wszyscy walczą o ekologię, a proste rozwiązanie, jakim jest suszenie i wykorzystywanie bezpłatnej energii, jest zdecydowanie niedocenione!
    • purchawka2020 Re: pralko-suszarka czy warto? 22.06.21, 08:27
      Gdybym mieszkała w małym mieszkaniu w bloku, w którym rozpoczynałam dorosłe życie ( 40 m2 , dwa pokoje) - nie wyobrażam sobie życia bez suszarki. Szmaty nad wanna albo na stojaku w "salonie" koszmarnie utrudniają życie i psuja estetykę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka