Dodaj do ulubionych

Zamiana mieszkania własnościowego na Tbs.

20.11.21, 20:22
Otóż sprawa wygląda tak.
Posiadamy mieszkanie własnościowe, niestety na nasze potrzeby za małe( dwa pokoje, 2 dzieci w wieku szkolnym rõżnych płci, które coraz usilniej naciskają na odrębne pokoje). Nie stać nas za bardzo żeby wziąć kredyt na zakup większego mieszkania. Różnica w cenie pomiędzy dwupokojowym a trzypokojowym w moim mieście to 80 tys. Co najmniej.

No i wpadłam na genialny(?) pomysł aby sprzedać to mieszkanie i postarać się z zasobów miasta o TBs , ( mieszkanie 3 pokojowe)ktõrego partycypacja wyniosła by ok 2/3 wartości naszego mieszkania.
Czy ktoś z Was coś takiego robił?
Czy ma to sens?
Obserwuj wątek
  • olpa7 Re: Zamiana mieszkania własnościowego na Tbs. 20.11.21, 22:38
   Lepiej wziąć kredyt na te 80 tys. Rata będzie mniejsza niż gigantyczny czynsz w TBS w którym właśnie wliczony jest kredyt na takie mieszkanie.
  • annia_ko Re: Zamiana mieszkania własnościowego na Tbs. 21.11.21, 17:17
   TBS są zbudowane z g**nianych materiałów, może pomieszkać tak na kilka lat, ale nigdy jako inwestycja. 80 tys. rozpisane na sensowne raty wydają się być o wiele lepszym rozwiązaniem. Poza tym to tak do końca nie będzie twoje mieszkanie, niewiadomo co rząd z nimi wymyśli za 20 lat
  • samawsnach Re: Zamiana mieszkania własnościowego na Tbs. 22.11.21, 23:09
   Nie ma to sensu. Mieszkanie bez prawa własności, którego czynsz pewnie dorówna racie na to 80000 czy nawet 100000 zł. Im większe, tym droższe. I faktycznie budowane te domy są raczej budżetowo, eufemistycznie rzecz ujmując.
   Szukaj albo zamiany, albo jedno sprzedaj, drugie kup.
  • mocno.zdziwiona Re: Zamiana mieszkania własnościowego na Tbs. 26.11.21, 14:00
   80000 zł to nieduża kwota. Nawet jeśli macie niewysokie pensje, ale w miarę pewne, to raczej problemu z kredytem nie powinno być. A mieszkanie będzie Wasze. TBS rzadko kiedy są dobrą opcją, nie zamieniłabym własnościowego na TBS.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka