Dodaj do ulubionych

październik 2022

01.10.22, 10:33
Październik miesiącem oszczędzania? Tak to było? Kontynuujemy czy uważamy że forum umarło?
Obserwuj wątek
    • czekolada72 Re: październik 2022 01.10.22, 16:47
      Ja przynajmniej kontynuuję. Wracam z wakacji, a myślami już przekładam z kupki na kupkę i kombinuje z czego rezygnować, co przesuwać 😉
      • mysz1978 Re: październik 2022 01.10.22, 18:24
        tak było z tym pazdziernikiem - też o tym dzisiaj myślałam smile
        Wrześniowego wątku nie było, więc zaczynamy dziś smile
    • angazetka Re: październik 2022 01.10.22, 19:18
      W tym roku październik miesiącem oszczędzania BARDZO. Ech.
    • uwielbianych Re: październik 2022 03.10.22, 14:07
      Październik miesiącem. Maryi
      • mysz1978 Re: październik 2022 03.10.22, 18:47
        No w sumie... możemy chodzić na różaniec zamiast na zakupy smile To byłoby dwa w jednym big_grin
        • czekolada72 Re: październik 2022 03.10.22, 20:09
          Zamiast na różaniec podreptalismy dziś nabyć lodówkę. Kryteria były trzy - zamrażalnik u dołu, wysokość i cena, tak tak, cena.
          • kamarow69 Re: październik 2022 04.10.22, 15:09
            Jakiej wysokości kupiłaś i za ile? No i marka? Ja w selgrosie nie zdazylam z zakupem sad Bylo 1700 brutto. 178 cm Samsung.
            • czekolada72 Re: październik 2022 05.10.22, 08:01
              Wiesz, dla naszej dwojki, na starosc, nie potrzeba juz ani kolosa, ani kolosa stepujacego, jazzujacego i sama nie iwem co jeszcze robiacego. Najwazniejsze było, by zamrazalnik byl na dole; by miała max 160 cm (ma wg specyfikacji 152), i żeby była tania. 2 pierwsze punkty spełniało zaledwie 3 firmy. Kolor był srebrny lub biały, ja sie do wszelkich srebrzystosci bardzo zraziłam, wolalabym biały, ale gdybym za biały kolor miala doplacac, to wybralabym ten srebrny, ale na szczescie biały był tanszy.
              Porownujac te trzy modele, parametry, wyszło, że najlepsza jest... amica. Wiem , mało spektakularna, ale ja mam, miałam, duzo sprzetu, i w sumie lubie. Ma stronie internetowej sklepu, tam gdzie ten model byl najtanszy, była za 1249. w sklepie stacjonarnym - 1399. Powiedzialam o tym ekspedientce - i cyk! Pani moze mi sprzedac srebrna za 1299, a baial 1249....
              Ale dla mnie myk był taki, że przy zamówieniu i płatności, zaklikalismy wniesienie, ale nie zabranie starej (wniesienie płatne, zabranie bezpłatne).
              Pojechalam na drugi dzien, była inna obsługa, raczej mało miła, okazało sie, ze owsem, mozna dodac te opcje, ale.. anylujac moje zamowienie i robiac nowe - z dostawa po weekendzie, i .... cena o 150 zl wieksza. Pani doradzila, ze mozna powiedziec chłopakom , by zabrali (to po co opcja klikania?), lub - sa firmy , ktore zabieraja gabaryty. Nie mialam na tyle energii by sie uzerac. Dziecko powiedzialo, ze to sie zalatwia przez infolinie. Fakt, załatwiłam sprawe w niecałe 5 minut.
              • czekolada72 Re: październik 2022 05.10.22, 08:32
                Wracajac do meritum.
                Wróciliśmy z wakacji - niecałe 6 tysiecy za 4 tygodnie, noclegi oraz paliwo i autostrada. Noclegi w tych naszych warunkach, w tejokolicy - od 3 lat utrzymuja sie chyba najtansze. W ramach paliwa - 2 wycieczki autkowe.
                Poniewaz dosłownie 2 dni przed wyjazdem lodówka odmówiła totalnie współpracy - nie pozostało nic innego jak... zabrać cał a zawartość ze sobą smile) Dlatego dokupowaliśmy głównie pieczywo, ryby, świeże owoce i jarzyny, wino, dodatkowo 10 kg cukru, bo była jakas mega promocja, a ja robie tez przetwory z rokitnika i jarzebiny jesienią. Torcik i chyba tyle? A. sery.
                Jako żesmy starzy, to niewydawalismy na całą mase atrakcji dla dzieci czy młodych, w tym roku nie kupowalismy magnesów na pamiątki, bo wszyscy obdarowywani juz maja stad po kilka, ograniczylismy tez widokówki wysyłane, ze wzgledu na ceny znaczków, bez przesady jednak.
                W porównaniu do poprzednich lat w Niemczech zrobiliśmy zakupy bardzo małe, tego, co sie w domu ewidentnie kończy, i dość ograniczone szaleństwo w moim ukochanym Karlsie.
                Chociaz mega odpoczelismy - to jednak to były najbardziej rozwazne wakacje w moim zyciu smile)

Zaraz po przyjezdzie była akcja kupna lodówki, a teraz - cóż... oszczedzanie. I chyba w tym roku to koniec wyjazdow kilkudniowych.
              • kamarow69 Re: październik 2022 05.10.22, 16:53
                Dzięki za info. Amica dla mnie jest ok. Mam od 17 lat plyte i piekarnik tej firmy. A agd bezpłatnie odbierają firmy. Panowie juz mi odbierali tak zmywarke, a potem lodowkę. Wyszukuję telefon w internecie i nast. Dnia są. Jeszcze eco torby zostawiaja i pytaja czy nie mam jakichś małych sprzętów agd do oddania. Polecam tę opcję bardzo.
        • agpagp Re: październik 2022 04.10.22, 10:24
          ale na tace dawać trzeba ... wink
          • czarne-jagody Re: październik 2022 04.10.22, 20:23
            Na różańcu to raczej nie.
          • anula36 Re: październik 2022 04.10.22, 23:10
            mozna dawac na tace jesli sie ma dobra wole po temu.
            Z musu to raczej bez sensu.
            • smiechupara Re: październik 2022 05.10.22, 07:49
              Przywołuje do porządku,wątek koscielno-tacowy nie tu smile
              • smiechupara Re: październik 2022 05.10.22, 07:52
                U mnie dzieci rosną i wydatki z nimi teżwink niestety już widzę,iż mimo podwyżki możliwe,że nie jestem w stanie odłożyć poprzedniej kwoty,jeśli w ogóle. Kiedyś któraś forumka pisała o aplikacjach ratujących jedzenie,od jakiegoś czasu ratują też mój budżetsmile
                • yannefer Re: październik 2022 08.11.22, 09:56
                  Jakie to aplikacje?
    • 098qwerty Re: październik 2022 07.10.22, 20:14
      O nie tylko nie umarło 😉
      Ja jestem już w nowej pracy. Z pensji i obowiązków jestem bardzo zadowolona. Atmosferę też mam świetną w całej jednostce. Doszła mi w tym roku a nawet w tym miesiącu jeszcze jedna impreza tzn. wiedziałam że będzie ale nie wiedziałam że zostanę matką chrzestną 😁 2 chrześniaków już ożeniłam i zaczynam od początku.
      Przerażają mnie wydatki na jedzenie, na tydzień wydajemy ok 600-800 zł i rarytasów nie kupujemy. Dostałam też rachunek i prognozy za energię. Widzę, że rachunek wzrósł o ok 10 zł na miesiąc, więc nie tak dużo. Zobaczymy co będzie po nowym roku. Czekam jeszcze na rachunek za gaz, tzn. może nie czekam ale wiem że przyjdzie i już się obawiam jego wysokości.
      We wrześniu co sobotę z całą rodziną jeździliśmy pozwiedzać różne miejsca w swoim województwie tak w promieniu do 100 km, myślałam że wyjdzie taniej niż wyjazd na cały weekend ale niestety pewnie wyszło to samo. Bilety wstępu nie były drogie ale paliwo i jedzenie (obiad w trasie) już tak.
      • agpagp Re: październik 2022 07.10.22, 20:23
        My na razie sprintem o 7 rano gdy włączają się kaloryfery gnamy pod czujnik i zmieniamy temperaturę. Jeszcze nie pora na grzanie. Nawet budzika nie trzeba nastawiać big_grin Ale z PGNIG dostaliśmy maila że koszty mają wzrosnąć o 87 procent. Niestety gdy się w to wczytać ( ja nie ogarnęłam tylko koleżanka) wyszło że to będzie jednak więcej.
      • czekolada72 Re: październik 2022 11.10.22, 12:38
        Nie wiem jakiego typu miejsca masz na mysli, i jaka była pogoda. My w takich sytuacjach, pod warunkiem, ze nie bylo ulewy, zimna - braliśmy kosz z jedzeniem, i oprocz zwiedzania - urzadzalismy sobie mini piknik. na pewno było taniej niz knajpa, a w nie kzadej knajpie atrakcyjne jedzenie, bo schabowe czy fasolka todla mnie mała atrakcja. Co innego gdy bylismy poza naszym wojewodztwem, no ale tam to juz nie wypad na dzien smile
        Zdaje sobie sprawe, ze taki "piknik" to dla wielu obciachowy, ale szczerze - wole wydac na zwiedzanie (i paliwo) niz na tego przysłowiowego schabowego wink
        • czekolada72 Re: październik 2022 14.10.22, 07:36
          No wiec u nas juz wydatek nieplanowany - akcja u weta. Oby na tym sie skonczylo....
          • agpagp Re: październik 2022 14.10.22, 09:03
            Słyszałam że wet bardzo zdrożał. My w przyszłym tygodniu mamy szczepienia i jestem
            ciekawa.
            • czekolada72 Re: październik 2022 14.10.22, 10:06
              U nas był hot spot. Cena wizyty sie nie zmienila. Leki ktore ma juz do konca zycia - tez w sumie w stalej cenie, natomiast mam wrazenie, ze leki podane na miesjcu i wydane do domu na 3 dni - o wiele podrozaly...
        • 098qwerty Re: październik 2022 14.10.22, 19:02
          Ja jeżdżę zwiedzać zamki, pałace, ruiny, skanseny itd. właśnie w swoim województwie, bilety nie są drogie tak jak pisałam, paliwo wiadomo kosztuje sporo, ale jadaliśmy w knajpach i płaciliśmy sporo. Co prawda jeden wypad był na okrągłą rocznicę ślubu, więc restauracja w drodze powrotnej była z tych fajniejszych żeby uczcić to nasze święto 😉
          Na przyszły rok muszę przemyśleć kwestię swojego jedzenia w plenerze. Ja mam dzieci z tych wiecznie głodnych, czasami mam wrażenie, że po wyjeździe z bramy chłopcy już chcą jeść 🤦 no i oni lubią stołować się w barach, knajpach itp. muszę z nimi omówić jakieś zasady, żeby np. jeden raz na miesiąc jakiś wyjazd kończył się jedzeniem w takim miejscu a nie każdy tak jak to miało miejsce we wrześniu/październiku.
          Muszę też nauczyć się gotować szybkie obiady na wakacjach i też w knajpie jeść ze 2 razy na tydzień (jakieś lokalne przysmaki).
          • czekolada72 Re: październik 2022 18.10.22, 07:56
            Ja po ostatnich wakacjach upewniłam sie, ze lokalne przysmaki jak najbardziej, ale schabowy z kapusta ziemniakami za 59 od osoby to jednak przsada. My wyjezdzajac zawsze zabieramy ze soba kilka gotowych porcji miesa, wlasnie na szybkie odgrzanie. A potem - wszelkie makarony z czyms - u nas to jest nr 1. Ale tez nalesniki, geste zupy jarzynowo gulaszowe, rosoł i mieso z rosolu . Nie ukrywam - kupne pierogi. A jak jestesmy dluzej - to nawet dla mnie jest frajda wymyslne gotowanie, na ktore czesto gesto nie mam czasu w domu smile
    • twoja-siostra Re: październik 2022 15.10.22, 18:36
      Połowa października za nami. Trochę poszaleliśmy ale czasem trzeba,nie samym oszczędzaniem człowiek żyje.
      Za to fajnie wzięliśmy się za oszczedzanie prądu,zamiast rachunku 450 zł miesięcznie dostaliśmy teraz 260 zł. Przeszliśmy na taryfę z tańszymi godzinami 13-15,22-6 I weekendami
      • lolly099 Re: październik 2022 17.10.22, 13:02
        twoja-siostra napisała:

> Połowa października za nami. Trochę poszaleliśmy ale czasem trzeba,nie samym os
        > zczędzaniem człowiek żyje.
        > Za to fajnie wzięliśmy się za oszczedzanie prądu,zamiast rachunku 450 zł miesię
        > cznie dostaliśmy teraz 260 zł. Przeszliśmy na taryfę z tańszymi godzinami 13-15
        > ,22-6 I weekendami
        Oszczędzamy również głównie na energii elektrycznej. Cóż, zaczęliśmy więcej gotować sami, niż wieczorem coś przekąsić w kawiarni.Zobaczymy
      • czekolada72 Re: październik 2022 17.10.22, 17:05
        Mam te taryfę od wielu lat 👌
        • czekolada72 Re: październik 2022 17.10.22, 17:06
          I jeszcze święta są taniej 🙂
          • twoja-siostra Re: październik 2022 26.10.22, 08:27
            O właśnie, zapomniałam o świętach
    • agpagp Re: październik 2022 17.10.22, 21:30
      A u mnie w połowie miesiąca może nie wydatek bo naprawa z polisy sprawcy ale nerwy i stres jest. Chociaż strata czasu też jest bo jeżdżenie, szukanie specjalisty, obdzwanianie rozwaliło mi pół dnia. Na razie opcję grzania mamy wyłączoną więc rachunki za gaz około 50 zł ( teściowie dogrzewali i już 270 im wyszło ). Prąd oszczędzamy. Na zbytki nie wydajemy. Wróciliśmy na dietę i okazuje się że niegdysiejszy koszyk za 100 zł teraz niemalże 150 uncertain
    • pepsi.only Re: październik 2022 18.10.22, 10:02
      Tak, październik miesiącem oszczędzania! I to bardzo.

Witam się na forum (pod nowym nickiem) po paru latach nieobecności .
      Postaram się pisać w miarę regularnie, bo kryzys coraz mocniej dociska i być może jak zacznę oszczędzać tak bardziej na poważnie , to poczuję, że mam większe poczucie sprawczości, i jakąś kontrolę, na to co dzieje sie w moim portfelu wink
      Pozdrawiam.
    • czekolada72 Re: październik 2022 25.10.22, 08:15
      W ramach pazdziernikowych oszczednosci:
      1. tort urodzinowy. Co prawda "inicjatywa" zaoszczedzenia wyszła ... z cukierni, bo panie, u ktorych od kilkunastu lat zamawiam rok w rok rozne "dziwne" torty, w tym roku patrzyły na mnie jak na kosmite, gdy chcialam zamowic tort biszkoprowy w ksztalcie dwoch cyferek. W efekcie sugerowanej papierologii (i w efekcie bylo to mniej wiecej tak, jakbym chciala zamowic blat drewniany z wycietym otworem pod zlew, a miala dostarczyc na pismie proces uprawy drzew od zdobycia nasionka) - zdecydowalam, ze sama ten tort zrobie. Zamiast ok 300 zl - wydam gora 100.
      2. Wiazanki na cmentarze. Od wielu lat, tak z reka na sercu, z czystego lenistwa - na 1 listopada kupowalam donice z chryzantemami (na inne okolicznisci robilam wiazanki sama). W tym roku - lenistwo przeliczylam na konkretne złotowki. M juz sciał mi gałęzie z iglaków, dodatki mam, rózne gałązki , kwiaty tez. Może dokupi sie kilka sztuk kwiatów, ale to do przemyslenia. Wiazanek będzie 7. 7 x cena sredniej doniczki - zostanie w kieszeni.
      • czekolada72 Re: październik 2022 29.10.22, 16:34
        3 duże już na grobach, patrząc po cenach wiązanek to myślę, że 150 już zostało w kieszeni.
        Muszę zrobić jeszcze 4, też w sumie 150- 200 zostanie. Więc z czystym sumieniem 😉możemy wyjechać na 11listopadowy długi weekend 👌😁
    • austenka Re: październik 2022 27.10.22, 07:13
      Mam wrażenie że ten październik jest bardzo długi... Końca nie widać, a mój koniec października to 10 listopada. Na koncie zostało niewiele na zakupy spożywcze i aż się boje wejść do sklepu, a przede mną duże cotygodniowe zakupy. W dodatku przypałętały się wirusy i 130 w aptece zostawiłam.
      • agpagp Re: październik 2022 28.10.22, 22:13
        Mnie też się dłuży. Niby większych wydatków nie było a nie wiem gdzie się kasa rozeszła. Na koncie zostało 65 zł ale mamy trochę zapasów więc jest szansa że do wypłaty wytrzymamy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka