Dodaj do ulubionych

Zakup działki a poduszka bezpieczeństwa

22.10.22, 07:45
Półtora roku temu po wykańczaniu domku byłam na minusie. Od tego czasu buduje moja poduszkę bezpieczeństwa. W końcu osiągnęłam cel, mam jeszcze trochę kasy w zapasie no i zaczęłam gdybać.
Za 2-3 lata chciałam kupić działkę na przyszłą inwestycje. Chce kupić w jakimś ustronnym miejscu, wybudować mały domek a dzieci na studiach niech sobie siedzą w tym co mamy teraz.
Trafiła się okazja i jest fajna działka. Musiałabym się pozbyć większości poduszki. Zostałoby mi kilkanaście tysięcy. Z jednej strony inflacja żre wszystko, z drugiej niewiadomo co się może wydarzyć.
Co robić?
Obserwuj wątek
    • mysz1978 Re: Zakup działki a poduszka bezpieczeństwa 22.10.22, 18:12
      Ja chyba kupiłabym. Inflacja galopuje, nie wiadomo co będzie za rok czy dwa, a ziemia to ziemia - na wartości nie straci...
    • laloma Re: Zakup działki a poduszka bezpieczeństwa 23.10.22, 12:50
      Kupilabym ziemie i dalej troche oszcedzala i lokowala pieniądze w czyms co nie straci na wartosci, obecnie oszczedzanie nie ma sensu.
    • pepsi.only Re: Zakup działki a poduszka bezpieczeństwa 23.10.22, 17:44
      Kupiłabym.
    • agpagp Re: Zakup działki a poduszka bezpieczeństwa 23.10.22, 21:58
      Chyba też bym kupiła. To jeść nie będzie wołało a leżeć sobie może. I tak coś ci zostanie. W razie W być może na przeżycie będzie a druga taka okazja może się nie trafić?
      • czekolada72 Re: Zakup działki a poduszka bezpieczeństwa 24.10.22, 07:36
        Zdecydowanie bym kupiła!
    • jeste_m_sobie Re: Zakup działki a poduszka bezpieczeństwa 30.10.22, 14:08
      Kupiłabym! Pod warunkiem, że nie ma takiego ważnego celu, na który musiałabyś wydać pieniądze teraz, zwłaszcza związanego z leczeniem (ale pewnie byś o tym wspomniała). Kilkanaście tysięcy poduszki to i tak więcej, niż ma większość Polaków.
    • mocno.zdziwiona Re: Zakup działki a poduszka bezpieczeństwa 22.11.22, 12:44
      Ja też bym kupiła. Skoro po zakupie nadal zostanie Ci trochę oszczędności, plus dodatkowo pracujesz i oszczędzasz, to taka inwestycja w działkę ma sens. No chyba że jesteś jedynym żywicielem rodziny, w razie potrzeby nie będziesz miała skąd pożyczyć (rodzina, znajomi, bank) a dodatkowo na horyzoncie wisi coś, co sprawia, że te pieniądze mogą być pilnie potrzebne na inny cel.
      • mysz1978 Re: Zakup działki a poduszka bezpieczeństwa 23.11.22, 21:26
        no i co postanowiłaś???
        • olpa7 Re: Zakup działki a poduszka bezpieczeństwa 25.11.22, 16:56
          Niestety działka okazała się niewypałem. Chcieli dużo więcej niż oferowali. Także czekam i obserwuje.
          Dostałam dodatkowo niespodziewana nagrodę w pracy więc ostatecznie może kupię coś jeszcze lepszego
          • mysz1978 Re: Zakup działki a poduszka bezpieczeństwa 25.11.22, 20:00
            No i super smile Nie ma tego złego... Powodzenia!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka