Dodaj do ulubionych

jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł???

17.08.09, 21:03
Witam.
W październiku czeka mnie impreza imieninowa dla rodzinki. Będzie 20
dorosłych osób, w tym połowa to faceci lubiący dobrze zjeść i się
napićwink Czy da się zrobić imprezę tak, żeby zmieścić się w max.
250zł??? bez alkoholu, no i może bez napoji.
Co roku robię imprezę i wiem, że to duży wydatek, ale w tym roku mam
ograniczony budżet. Zazwyczaj robiłam 3-4 sałatki, 2-3 dania na
gorąco, zimna płyta - sery, wędliny, pomidory, ogórki, oliwki,
pieczywo, 2-3 ciasta plus jakieś pochrupacze - paluszki, orzeszki.
Zazwyczaj potrzebowałam na to 400zł i zastanawiam się czy jest
mozliwość, żeby zredukować te wydatki? Będę wdzięczna za rady i
konkretne propozycje dań.
Obserwuj wątek
    • iza1973 Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 17.08.09, 22:01
      mozesz np zmienic zawartość zimnej płyty - to co piszesz brzmi dosyc kosztownie.
      moze same sery, do tego winogrona i orzechy do dekoracji?
      może do tego bigos, może skrzydelka pieczone? do tego warzywa (pomidory, ogorki,
      marchewka, kalarepka, papryka) + dipy wlasnej roboty. mysle ze 3 dania na gorąco
      to przesada. chyba ze w tym jest zupa?
      • jowita-28 Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 17.08.09, 23:01
        nie ma zupysmile
        ostatnio podawałam schab zapiekany z ananasem i serem + ryż +
        surówka, barszcz czerwony z krokietem i pulpeciki w sosie
        pieczarkowym z pieczywem.
        Dosyć dużo kasy idzie mi zawsze na sałatki, majonezy, groszek,
        kukurydza, fasolka i inne składniki - niby nie drogie, ale się tego
        uzbiera i już za same sałatki wychodzi ok. 70zł.
      • scharon Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 18.08.09, 07:33
        lazania to dobry pomysl ,bardzo wydajna -do tego lekka salatka z salaty lodowej
        kotleciki z piersi z kurczaka :
        papryka,kukurydza ,cebula czerwona ,jajko,maka ,ziola prowansalskie ,piersi z
        kurczaka -wszystko kroi sie na drobniutka kostke miesza zageszcza maka i smazy
        (male okragle kotleciki)-wychodzi kopiaty dyzy talerz podawac mozna na cieplo i
        na zimno
        do tego moga byc kuleczki z miesa mielonego i pieczarek -na zimno na cieplo

z 3-4 salatek zostawilabym dwie
        moze zamiast jednego ciasta podac salatke owocowa -owoce teraz nie sa drogie
        -arbuz,nektarynki czy brzoskwinie do tego winogron i banan -nie musza byc
        cytruse bo drogie -borowki tez juz sa -wyjdzie tego dosc sporo

do chrupania ,paluszki orzeszki solone ,orzeszki arachidowe z papryka ,lub
        np.koreczki z sera oliwki i orzeszka
        • naturella Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 18.08.09, 09:05
          Ja bym podała jako przystawkę pomidory z mozzarellą. Pomidory są
          tanie, mozzarellę można też kupić taniej np. w Lidlu. Do tego listek
          bazylii, pieczywo typu bagietka. jako danie główne spaghetti, sos
          zrobiony samodzielnie, z mięsem mielonym. Kilka dużych misek
          makaronu wymieszanego z sosem, posypanego bazylią i serem. Potem
          deser w postaci sałatki owocowej, kawa i to wszystko. Do makaronu
          można podać wino, w Lidlu są bardzo dobre wina w cenie ok. 12 zł za
          butelkę.

Ja bym w ogóle niczego nie podawała do chrupania, to chyba nie jest
          konieczne i trąci mi imprezą studencką.
          • anetapzn Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 18.08.09, 10:13
            W ogóle wydaje mi się, że powinnaś głównie skoncentrowac sie na owocach i
            warzywać- teraz jest sezon i są dosyć tanie. Możesz np. jako danie gorące np.
            dodatkowe podać taką jakby zupę-gulasz z samych warzyw- wrzucasz do garnka na
            olej cebulkę, podduszasz, pozniej dodajesz pokrojone warzywa (marchew, cukinia,
            papryki, kalafior- w ogóle co ci przyjdzie do głowy+ pomidory) +woda,
            przyprawiasz i dusisz. Mozesz dodać do tego pokrojone w kostkę ziemniaki lub
            podac z pieczywem. Doskonale sie sprawdza i wydajne.
            • majkak3 Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 18.08.09, 10:23
              no ale impreza jest jak dobrze zrozumiałam nie teraz-ale w
              październiku-więc ceny warzyw i owoców będą już inne - ale może
              można właśnie ze względu na czas wydatek rozłożyć na te miesiące -
              np.teraz kupić makarony, ryż - jak znajdziesz w jakiejś promocji, za
              miesiąc kawa, herbata i w ten deseń.3 dania wg mnie to też za dużo
              jak na jedną imprezę, i może rzeczywiście może ktoś w prezencie
              np.upiec ciasto.Pozdrawiam
              • anetapzn Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 18.08.09, 11:57
                majkak3 napisała:

> no ale impreza jest jak dobrze zrozumiałam nie teraz-ale w
                > październiku-
                ożesz nie doczytałam, przyznaję siesad

więc ceny warzyw i owoców będą już inne - ale może
                > można właśnie ze względu na czas wydatek rozłożyć na te miesiące -
                z warzywami też tak mozna- jak masz miejsce w zamrażarce mozesz np. kupic
                wcześniej, pokroić i zamrozić, czy to kalafiora czy np. paprykę. Cukinia albo
                kabaczek doskonale przechowaja się w chłodnym miejscu np. spiżarce czy komórce.
                My tak przechowujemy gdy kupujemy jesienią większa ilość na zapassmile Nic sie z
                tymi warzywami nie dzieje.

• zuzuua Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 18.08.09, 21:34
        jedno danie w zupelnosci wystarczy. tez robie impreze co roku w
        pazdzierniku tylko na 15 osob. w zeszlym roku podalam kotlety
        mielone, pieczarki duszone i kartofle. na przystawke byly wedliny,
        jakies 2,3 salatki, ale kolezanki mi przywiozly. na deser jakies
        ciasto (szarlotka) juz nie pamietam. 2 lata temu byl barszcz z
        pasztecikami, i do tego leczo z kielbasa.
        warto poprosic kolezanki, zeby przywiozly jakies ciasto lub salatki.
        ja zazwyczaj podaje salatke grecka, i pomidory z mozarrella.
        pozdrawiam. z.
    • yoko0202 Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 21.08.09, 22:15
      wydaje mi się, że na imprezę imieninową nie bardzo wypada prosić gości o
      przynoszenie jedzenia (sałatki ciasta itp.) - to jest dobre na wspólne święta,
      czy jakąś ogólną imprezę składkową, ale na imieniny chyba nie specjalnie

sery i dobre wędliny są dość drogie, może zamiast tego na zimno np. po swojsku -
      nóżki, własnoręcznie upieczony pasztet (do października spokojnie odłożysz
      pewnie mnóstwo skrawków gotowanego mięsa z zup itp), kanapeczki na ciemnych
      chlebku ze śledzikiem posypane koperkiem + kanapki ze smalcem i ogórkiem
      kiszonym? na bank wyszłoby taniej niż sery i wędliny - do tego w zasadzie
      wystarczyłaby jedna sałatka, np. kartoflana (kartofle gotowane, groszek,
      szczypior, żółty ser + majonez to podstawa, reszta wg uznania)

jeżeli chodzi o ciepłe dania, to może np. gęsta zupa krem z różnych warzyw
      sezonowych z grzankami na pierwsze danie; na drugie może coś na wzór placka po
      zbójnicku - czyli placki ziemniaczane (ewentualnie podrasowane włoszczyzną
      pokrojoną w paski - pycha!) i do tego wielki gar gulaszu (najlepiej z dużą
      ilością warzyw, wtedy wyjdzie mniej mięsa - fasolka szparagowa, włoszczyzna itp.)

przegryzacze też w sumie drogie - i powiem ci, że u mnie na imprezkach hitem są
      zamiast chipsów czy paluszków surowe marchewki i seler naciowy, pokrojone w
      słupki, + do tego własnoręcznie robione dipy (na bazie serków +
      jogurtu/śmietany) - zwykle czosnkowy i drugi pikantny (z papryką chilli itp.) -
      a na 20 osób na pewno taniej wyjdzie marchewka niż orzeszkismile
    • wierzba_placzaca Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 22.08.09, 20:58
      Uważam , że rzeczywiście nie bardzo wypada prosić gości o przyniesienie jedzenia
      w takiej sytuacji. Chyba, że bardzo bliskie osoby się zaofiarują. Wydaje mi się
      też, że powinna być pewna rozmaitość jedzenia - nie wszyscy wszystko jedzą.
      Chociażby - z dań głównych: jedno mięsne, jedno wegetariańskie. Gdyby mi ktoś
      zaserwował mielone z grzybami, to pozostałabym przy sałatkach smile Warzywa z
      dipami - świetny pomysł, ale dużo osób nie lubi marchewki (ja bardzo lubię).
      Można, oprócz warzyw, podać orzeszki czy nawet paluszki.
    • a.pantera Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 22.08.09, 23:20
      Hm, ciężka sprawa, ale jak się bardzo chce, to się uda. Tylko dużo roboty Cię czeka, żeby nie kupować półproduktów.
      Jako startery polecam:
      -szynka szwardzwaldzka + melon + winogrono -> robi wrazenie, a można za 3 zl kupic taką szynkę (pyszną) w Lidlu, melon ok. 4 zl, a winogrona na jesieni tanie również
      - mini pizze/tarty z pomidorem, oliwką i odrobiną sera + zioła -> ciasto zrobione samemu to żaden wydatek, pomidory terez też niedrogie, a słoik oliwek spokojnie za 3 zł. I plus, że ciasto można zrobić dużo wcześniej
      - oliwki czarne i zielone, martnowane cebulki, czonek, mini ogóreczki w miseczkach z wykałaczkami + żółty ser w kostkę -> nikoniecznie najdroższe, te tanie też dobre, w Lidlu i marki Karfur (sprawdzone)
      - nieśmiertelna sałatka jarzynowa albo tuńczykowa czy ziemniaczana, a nawet grecka
      Dania główne nie muszą być 4, wydaje mi się, że wystarczą 2 (jak pisały poprzedniczki mięsne i wegetariańskie). Polecam np. quiche, tarty warzywne, jakąś pieczeń np. pierś indyczą (nie narobisz się). Do tego ryż ugotowany z przyprawami, żeby był kolorowy i np. pomidory z mozarellą, albo kapusta pekińska+pomidory+papryka+cebula+oliwa+przyprawy
      Deser łatwy i efektony to muffiny (wybór smaków ogromy) i jakieś ciasto z owocami (śliwki, jabłka). Jedno i drugie może być tanie, zależy co się wrzuci do środka.
      Jako przekąski jeszcze orzeszki, paluszki (może gdzieś uda się tani kupić paluchy włoskie), nachos (czasem są tanie w marketach), winogrona, mini pomidorki, pokrojone w słupki warzywa i jakiś sos np. czosnkowy, tzatziki zrobiony samemy nie zrujnuje budżetu.
      Tak czy inaczej - powodzenia!

• seidthe Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 29.08.09, 08:06
      Proponowałabym Ci imprezę w stylu włoskim, przykładowe menu:
      sałatka mozarella z pomidorami i świeżą bazylią + pieczywo czosnkowe
      bruschetta ze szpinakiem i mozarellą (lub szpinak z mozarellą na cieście francuskim)
      zupa z pomidorów (na kostce rosołowej lub na wywarze, oprócz przecieru dodajesz
      pomidory krojone z puszki, podkręcasz łyżką miodu i suszoną bazylią, podajesz w
      miseczkach z kleksem ubitej śmietany 30% i listkiem bazylii)
      danie główne tagliatelle (makaron wstążki) z białym sosem koperkowo-łososiowym
      (jogurt grecki+serek jogurtowy ostrowia+pęczek koperku+ łosoś sałatkowy, sól
      pieprz i cytryna do smaku)
      na deser tiramisu (według przepisu z serka Mascarpone piątnicy, mozna olać
      likier Amaretto, ja jestem w ciąży i nie dodaję i tez wychodzi super)

shopping list (po jednym opakowaniu to starczy na 4 osoby, musiałabys przemnożyc):
      Tesco:
      tagliatelle TESCO (w niebieskim kartoniku) okolo 6 PLN
      2 x mozarella (taka duża kulka pakowana, nie Zott ale nie pamietam marki) okolo
      4 PLN/szt
      świezy szpinak (lub mrozony, moze byc Tesco brykiet, jest OK, ale swieży wygląda
      ładniej i jest efektowniejszy) 4 Pln świezy, 2 PLN brykiet
      pomidory krojone w puszce Tesco albo Dawtona okolo 2 PLN
      bazylia w doniczce 5 PLN
      oliwa z oliwek (moze byc Tesco) 9 PLN
      kakao za złotówke (do posypania Tiramisu) 1 PLN
      Kerfur:
      wędzony łosoś sałatkowy pakowany, dosc tanio wychodzi okolo 6 PLN
      jogurt grecki marki kerfur (zwykły, nie light) 3 PLN
      byłka długa (wrocławska lub paryska) do pieczywa czosnkowego
      Biedrona:
      serek Mascarpone piatnica 5 PLN
      serek ostrowia jogurtowy 2 PLN
      ciasto francuskie mrozone nie pamietam ceny, okolo 7 PLN
      smietanka 30% (jesi chcesz uzyc do dekoracji zupy to raczej 2 opakowania) 3 PLN
      biszkopty duza paka (do Tiramisu) okolo 7 PLN
      pomidory 1 kg 6 PLN
      czosnek 1 PLN

Wychodzi okolo 75 PLN za menu dla 4 osob (zawyzałam ceny bo nie pamietam
      dokładnych), przy przemnozeniu mniej, bo niektore rzeczy (zwłaszcza oliwa z
      oliwek, biszkopty) starczają na więcej porcji.

Do tego dobra kawa (pyszna i stosunkowo niedroga jest douwe egberts, nie musisz
      od razu Lavazzy podawac), lekkie winko, woda z cytryną, odrobina muzyki Erosa
      Ramazzotiego i będzie super. Mozna powiedziec panom ze kolacja bedzie w stylu
      Rodziny Soprano, ale bron mają zostawic w domu wink

• anetapzn Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 29.08.09, 09:11
        Tak jak kilka osób radziło, rozłóz sobie trochę w czasie zakupy, to co można
        kupuj wcześniej. Jeżeli zamierzasz podać coś w francuskim cieście (padły wyżej
        propozycje- doskonały pomysłsmile) to proponuje kupić w Lidlu. Jest bardzo tanie w
        jakby takim "brykiecie" do rozwałkowania po 2 zł. (miesiac temu widziałam,,
        teraz nie byłam zainteresowana) lub rozwałkowane po 2,99zl.
        Opłaca sie. To chyba najtańsze na rynku (ale przy tym doskonałe) ciasto
        francuskie. Jak raz nie dostaniesz nie zrażaj się, poluj, wartosmileDoskonały jest
        też szpinak ze śmietanka mrozony w formie kostek- brykietów też z Lidla. Poza
        tym maja niedrogą i doskonała szynkę szwarcwaldzką, Gorgonzolę, Brie- możesz
        podać np. sery+ winogrona itd. Doskonałe z Lidla są także oliwki w słoiku.
        Pomidorki koktajlowe, melony czy awokado tez trafiaja sie w promocji niedrogie.
    • silvio1970a Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 29.09.09, 11:40
      > Witam.
      > W październiku czeka mnie impreza imieninowa dla rodzinki. Będzie
      20
      > dorosłych osób, w tym połowa to faceci lubiący dobrze zjeść i się
      > napićwink

No to bedzie proste:

dla facetów 10 butelek wódki po 17,50pln i 5 kilgramy ogórków
      kiszonych za 15 pln = 190

dla pań oczywiście dietetycznie : 10 kilogramów świeżych ogórków za
      30 pln i 5 kg pomidorów za 20 pln, 5 litrów wody mineralnej (można
      kupić w jednym opakowaniu za 5 pln)=55 PLN

zostaje jeszcze 5 pln na dwa bohenki chleba

• fanta-girl Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 29.09.09, 12:03
        tez proponuje zlikwidowanie chrupaczy.
        podobnie jak wyzej, uwazam to za takie studenckie,
        a poza tym drogo.

ja bym zrobila dwa rodzaje makaronów/past
        i jakis deser.
        dobra herbata i goscie beda tak ozarci, ze nie wstana od stolow smile)

jak starczy kasy mozesz zrobic przystawke: pieczone miesko, kazdy dostanie dwa
        kawalki z ladnym sosikiem i listkiem. I koniecznie jakis chlebowy zapychac typu
        foccacia

ja tak ostatnio zrobilam impreze dla 16 osob.
    • czekolada72 Re: jak zrobić imprezę dla 20 osób za 200-250zł?? 05.05.22, 17:44
      Masz wlasne przetwory? Jezeli masz - to ogranicz salatki na rzecz wlasnie takich sloiczkow.
      Pazdziernim - wielki gar bigosu? Czerwony barszczyk do picia. Moze na promocjach chrupacze (fajne okreslenie smile i rozloz to na 2 -3 miesiace - tam termin waznosci spory jest. Ciasto moze 1-2 , i to typu takich prostych np bananowic, ciasto dziadka, placek z jablkami (tu mnostwo wariantow).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka