Dodaj do ulubionych

Kradzież czyichś prac :o(

08.05.08, 23:48
Nestety spotkałam się dziś z faktem, że ktoś przypisał sobie mój haft. DOdatkowo ta osoba była na tyle beżczelna, że zamazywała mój adres bloga, który był umieszczony na zdjęciu.
Oto link na ten blog:
kasi226.blog.onet.pl/
A oto link na mój blog:
hafcikicinka26.blox.pl
Nie wiem czym taka osoba się kieruje kradnąc komuś prace i jeszcze się tym chwaląc. Naprawdę brakk mi słów.
Obserwuj wątek
    • gra.60 Re: Kradzież czyichś prac :o( 09.05.08, 08:38
      Otworzyłam sobie dwie MOZILLE F. , oba blogi, i oba zdjęcia czerwonej damy
      jednocześnie na monitorze. To najlepszy sposób dla porównania. Fakt! Te same
      załamania materiału, obramowanie. Z resztą nie ma co wyliczać. To jest po
      prostu kradzież.
      "Kradziejko" afe, nie ładnie!!!
    • svea1 Re: Kradzież czyichś prac :o( 09.05.08, 10:33
      Cinko, napisz do autorki bloga maila z informacją, że użyte bez Twojej zgody
      zdjecie podlega prawom autorskim, włascicielką fotki jesteś Ty i łamie ona
      prawo, bezprawnie wykorzystując je na swojej stronie. Zażądaj usunięcia fotki
      (bądź pokazania oryginału, jesli bedzie sie upierała, ze fota jest jej), a jesli
      nie zareaguje, zagroź sankcjami prawnymi.
    • iwona-2007 Re: Kradzież czyichś prac :o( 09.05.08, 10:52
      To bardzo brzydko kraść czyjeś zdjęcia.Też jestem oburzona. Ja też
      widziałam zdjęcia moich prac skopiowanych na inne strony, ale nie
      było napisane, że to są prace właścicielki tego konta na picasa,
      więc nie robiłam awantury. Mój błąd-nie wstawiłam na zdjęciu mojego
      podpisu(muszę to zrobić). Proponuję, wstawiaj nazwę swojego bloga w
      takim miejscu na zdjęciu, aby trudno się było tego napisu pozbyć.
      Może takimi literami z samych obwódek- po prostu na środku zdjęcia.
      (Widziałam takie) Pozdrawiam, Iwona
    • cinka26 Re: Kradzież czyichś prac :o( 09.05.08, 14:57
      Dzięki dziewczyny za miłe słowa i poparcie. Powiem szczeże, że gdy zobaczyłam moje zdjęcia na innym blogu, bardzo się nie zdenerwowałam (oczywiście troszkę tak), zaczęłam się jednak zastanawiać co taka osoba ma w głowie i co da jej przywłaszczenie sobie czyichś zdjęć i podpisanie się pod nimi. Nie mam pojęcia czy zrobiła to dlatego aby ją podziwiać ?!
      Ja prowadzę mój blog nie dlatego aby ktoś mógł mi mówić jakie mam cudowne prace, lecz dlatego, że chcę się dzielić moim hobby i poznać osoby o tym samym zainteresowaniu. Oczywiście cieszą mnie miłe słowa dotyczące moich prac :o).

Pozdrawiam serdecznie.

• artjoasia Przypomniało mi się... 09.05.08, 15:51
      ... jak ktoś ukradł moje zdjęcia na allegro. Głupio umieściłam podpis na samym
      dole i łatwo było wyciąć. Wkurzyłam się i natychmiast zgłosiłam ten fakt;
      najwyraźniej przyznano mi rację, bo aukcja została usunięta. Następnego dnia
      dostałam maila z przeprosinami. Pan tłumaczył się, że jego przedmiot wygląda
      identycznie, a on nie miał aparatu...
    • baabcia Re: Kradzież czyichś prac :o( 09.05.08, 16:18
      pewnie, ze to nie fajny pomysł i powiedziałbym głupi; najlepiej jeśli przeprosi
      i wyjaśni;
      A tak filozoficznie podchodząc do sprawy to na prawdę jest nad czym pomysleć z
      tymi prawami autorskimi i ..... dobra kazdy poswięci na myslenie ile chce.
      Jesli chodzi o ten szczególny obrazek to jedyne co by dziewczynę tłumaczyło to,
      wykorzystanie jedynie zdjęcia - a haft ma - zaraz polecę popatrzeć czy chwali
      sie równością sciegów ...
      Jeszce raz powiem głupio zrobiła i tyle, ale póki nie wiem co nią kierowało nie
      linczujmy nigdy nie wiadomo - czasem bardzo skomplikowane sprawy stoją za takim
      pomysłem.
      Cinka26 gratuluję ślicznego haftu i pomyśl, ze jest w tym cos pozytywnego - ktos
      Cię docenił smile pewnie Twoja praca była najładniejsza smile
      • cinka26 Re: Kradzież czyichś prac :o( 09.05.08, 16:26
        Raczej wątpie, że haftowała kobietkę. Zdjęcie przygotowanych mulin i kanwy także jest moje (wycięty kawałek ze zdjęcia, na którym była moja ława). Dodatkowo tempo niby haftowania: pierwszy jej wpis, że zaczyna haftować był 23 kwietni, natomiast, że haft już dobiega końca był 27 kwietnia. Ja chaftowałam prawie miesiąc tą kobietkę, i naprawde siedziałam po kilka godzin dziennie, więc raczej myślę, że jedyne co ma swojego to tylko wzór do haftu.

Baabciu co do tego pozytywnego myślenia także przeszło mi to przez głowę, że komuś naprawdę spodobał się mój haft:o). Dodam jeszcze, że zmieniłam sposób osnaczania zdjęć, mój nick wklejam przez środek haftu :o). Raczej teraz ciężko będzie wyciąć ten kawałek :o)
        • baabcia Re: Kradzież czyichś prac :o( 09.05.08, 16:46
          jeszce jest dodatkowy + poleciałyśmy wszystkie obejrzeć oba blogi smile
          coś się musiało dziać w głowie Kasi, ze tak zrobiła pewnie teraz załuj e i jest
          jej wstyd i przykro bo ma fajnie zrobiony blog; może umie załozyć blog a nie
          haftuje tak ładnie.
          Podzielę się moim bardzo osobistym przemyśleniem nad tym co robimy w życiu - sam
          to sobie wymyśliłam i nigdy nie pisałam o tym. Rozliczenie z zycia - sąd
          ostateczny wyobrażam sobie tak: stoję przed ludźmi którzy ogladają film z
          mojego życia i widzą kiedy co im zrobiłam złego. Słyszą co o nich mówiłam.
          Chyba nie ma gorszego piekła.
          Druga zasada która staram się stosować to kiedy mówię o swoich bliskich
          zwłaszcza o swoich dzieciach wyobrażam sobie, ze one stoją obok i słuchają.
          To na prawdę dobry sposób żeby powstrzymywać swoje emocje i czasem przewidzieć
          co będzie potem. Chciałabym, zeby Kasia dalej tworzyła swojego bloga i
          potraktowała to jako szansę na zdobycie przyjaciół, którzy sprowadzili ją na
          dobrą drogę.
          Obu Was nie znam więc nie jest to bronienie koleżanki, po prostu skurczyłam się
          przerażona jak bym się czuła gdybym kiedyś tak sie rozpędziłą i wstawiłą śliczny
          hafcik jako swój.
          Zapraszam Was obie na babskiehobby.nmj.pl/ myślę, że to wszystko razem
          jest szansa na bycie lepszym dla wszystkich którzy pomyślą jak to bywa w zyciu.
          Cinka slicznie haftujesz i nic tego nie zmieni smile
    • nerula Re: Kradzież czyichś prac :o( 09.05.08, 18:36
      Bardzo mi się nie podoba to , co zrobiła Kasia. Jakiekolwiek były tego powody nic ją nie usprawiedliwia. A z Tobą cinka chcę się podzielić moim pomysłem,ja na wszystkich swoich haftach umieszczam wyszyte inicjały. Robie to gdzieś z boku przeważnie w dolnym rogu , w kolorystyce haftu. Każdy kto ogląda taki obraz wie ,że jestem jego autorką. Z kanwy napisu nie da się usunąć.
      Podziwiam Twoje prace są śliczne.

Pozdrawiam Nika
    • nasza.zuzia Re: Kradzież czyichś prac :o( 09.05.08, 19:23
      No i Kochane - stało się. Blog Kasi nie istnieje ... może te
      pozostałe prace faktycznie nie były jej - i wystraszyła się wink
      Pozostaje nam tylko ... zająć się naszymi xxx aby się odprężyc i
      zrelaksować. Czego i Wam życzę wink
    • cinka26 Re: Kradzież czyichś prac :o( 10.05.08, 00:04
      Oczywiście ni chodziło mi o to aby ta osoba usuneła blog, tylko o to aby usuneła moje zdjęcia i przeprosiła, niestety osoba nie potrafiła się zachować tak jak powinna i zaszczyciła mnie obecnością oraz komentarzem na blogu zarzucając mi, że ją poniżyłam. Moim zdaniem nic takiego nie zrobiłam. Oczywiście ta osoba także zarzuciła mi, że moje życie jest nudne oraz, że piszę bzdury na swoim blogu. NIe przejęłam się tym oczywiście, ale moim zdaniem świadczy to o niedojrzałości tej osoby. No cuż, sprawa została rozwiązana. Choć podejrzewam, że ta osoba jeszcze nie raz zamieści jakiś ciekawy komentarz na moim blogu :o)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i dziękuję za wsparcie.
      • nasza.zuzia Re: Kradzież czyichś prac :o( 10.05.08, 09:25
        hmmmmmmmmmmmmm ... osoba faktycznie dojrzała emocjonalnie wink .
        Takimi nie ma się co przejmować, faktem jest, że robi się niemiła
        atmosfera i pozostaje niemiłe uczucie, ale ono szybko minie, bo
        przeciez jest wiele życzliwych Ci osób, które wiedzą, jak się
        zachowywać. A skoro tamta osoba twierdzi, że Twój blog nie jest
        ciekawy, to po co go czyta? - ja nie robię czegoś, co mi sie nie
        podoba .. po prostu strata czasu. Według mnie - to tylko złośliwość
        i zawiść ludzka i tyle. A Twoje prace są naprawdę świetne .. wink -
        Tak trzymaj wink
          • artjoasia Re: Kradzież czyichś prac :o( 10.05.08, 14:04
            Ja swoich prac na fotosiku też nie podpisuję, bo też nie przyszło mi to do głowy. I chyba nadal nie będę tego robić - bo uważam, że jednak kłamstwo ma krótkie nogi. Na taki blog zawsze może trafić jakiś znajomy autorki i wtedy wszystko się wyda...
            • martaku1 Re: Kradzież czyichś prac :o( 10.05.08, 14:33
              Aż trudno uwierzyć że są osoby które potrafią cudzą pracę
              przedstawić jako swoją a jak zwróci się jej uwagę że nie ładnie
              postępuje, to zamiast przeprosić, ma pretensje że poniża sie ją. To
              bardzo nieładnie tak postępować. Czy ciężko jest powiedzieć,
              przepraszam,? zamiast pisać jakieś beznadziejne komentarze na blogu
              z którego ukradło się czyjeś zdjęcie i przedstawiło jako swoje.
            • ewabill Re: Kradzież czyichś prac :o( 17.07.08, 21:50
              Czytam te Wasze żale dziewczyny i przykro mi za Was.Ależ kobita ma
              tupet.Ale co,zmieni nicka i dalej poszaleje.Trzeba się niestety
              zabezpieczać,szkoda waszej pracy,bo ja na szcęście nie mam tego
              problemu z haftem.Podobną sytuację miałam na 'naszej-klasie",jakiś
              dzieciak gwizdnął mi zdjęcia mojego psa i opisał jako
              swoje.Pozdrawiam .Ewa
    • baabcia Re: Kradzież czyichś prac :o( 10.05.08, 20:24
      cinka26 jesteś fajna dziewczyną, która nie tylko ślicznie haftuje ale również
      ma czas zastanowić się nad życiem; myślę, że zwycięsko wyszłaś z całego
      zamieszania; napisałaś co czujesz kiedy ktoś świsnął Twoje fotki, potem
      zastanawiałaś się czy nie da sie jakoś wyjaśnić tej sprawy - bo w życiu różnie
      bywa i błędy można usunąć i wybaczyć. Okazało się, że Kasia ma nad czym
      popracować, bo musi nauczyć się, że za swoje błędy się płaci i trzeba umieć
      przeprosić.
      Może za jakąś chwilkę dotrze do niej, że zrobiła komuś krzywdę i nie może
      wymagać od innych wyrozumiałości.
      A dla nas pozostaje do myślenia wiele kwestii - w końcu haftujecie korzystając
      z cudzych wzorów za darmo. Wiem czemu tak jest. Ale pomyślcie jak byście się
      czuły gdyby Was ktoś o to oskarżył. Skomplikowane to życie. Mam nadzieję, że
      Kasia tez pomyśli chwilę i załatwi sprawę jak należy - przecież nie o to chodzi,
      żeby kogoś krzywdzić. Na pewno nie można świsnąć cudzego zdjęcia wykasować jego
      podpisu ... chyba byłą to głupota byleby kara nie byłą zbyt wielka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka