Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji?

24.05.12, 09:52
Rozumiem, że EKUZ mi nie wyrobią, tak zresztą powiedziała baba w NFZ, bo nie jest w Unii?
Więc jakie?
    • hepik1 Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? 24.05.12, 13:35
      Ekuz ci wyrobią bo kazdemu wyrabiają.
      Jadąc do CRO tez sie może przydać,bo jeśli nie lecisz samolotem,to przejeżdżasz przez kilka krajów Unii Europejskiej,
      Jeśli cie dopadnie sraczka ,zawsze mozna skorzystac ;)
      A W Chorwacji na sraczkę albo każdą inna poważniejszą dolegliwość wystarczy paszport i bezpłatna pomoc lekarska na jego podstawie.
    • Gość: vvv Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.12, 23:14
      gdyby jednak przywołana tu sraczka skończyła sie koniecznością transportu do kraju to sam paszport nie wystarczy, EKUZ zresztą też
      • hepik1 Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? 25.05.12, 10:30
        Praktycznie każdy ubezpieczyciel ma ofertę dla turystów.
        Wchodzimy na stronę ,ktoregos ubezpieczyciela,czytamy ofertę,dla dociekliwych równiez to co małym drukiem,wybieramy pakiet ,który nam najbardziej odpowiada,zawieramy umowę,mozliwe równiez on-line ,płacimy i już.
        • Gość: darek.59.pl Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? IP: *.adsl.inetia.pl 25.05.12, 12:07
          Ot chociażby jadąc do CRO samochodem masz w pakiecie ubezpieczeniowym zakres świadczeń dotyczący wyjazdu i pobytu w UE lub poza UE dla wszystkich podróżujących (paszport jak pisze hepik też się przyda). Jeżeli nie masz to najlepiej rozszerzyć pakiet u ubezpieczyciela samochodu na poziom "full wypas" i w drogę. Ja właśnie tak robię co roku.
    • Gość: Rafti Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? IP: *.promax.media.pl 25.05.12, 20:48
      Cytując za www.msz.gov.pl -> Polak za granicą "...Turyści z Polski w nagłych przypadkach objęci są w Chorwacji bezpłatną podstawową opieką medyczną. Zaleca się wykupienie polisy ubezpieczenia podróżnego, umożliwiającego pokrycie kosztów bardziej zaawansowanego leczenia i powrotu do kraju z wykorzystaniem transportu medycznego. Koszt standardowej wizyty lekarskiej wynosi ok. 20-30 EUR, a pobytu w szpitalu - ok. 50 EUR na dobę (bez kosztów ew. operacji oraz leków). Apteki czynne w godz. 8.00-19.00 w dni robocze oraz do godz. 14.00 w soboty; w większych miastach są apteki dyżurne, czynne całą dobę. ..."
      • Gość: marcin Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? IP: *.183.149.248.dsl.dynamic.t-mobile.pl 26.05.12, 15:43
        nie wiem jak dokładnie z dorosłymi i jak bedzie po wejsciu chorwacji do uni ale w ubiełym roku dla dziecka wymagali paszport jak i w aptece tak i na pogotowiu za leczenie oraz w aptece za antybiotyki nie płaciłem ani grosza -dziwne dla Polaka ale prawdziwe
        • Gość: kobieta32 Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.12, 12:54
          My mamy taki problem, że zarówno my jak i dzieci jedziemy do Chorwacji tylko z dowodami osobistymi. EKUZ mamy na czas przejazdu a na pobyt wykupujemy dodatkowe ubezpieczenie.
          • abwehrstelle_breslau Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? 11.06.12, 12:55
            Podejrzewam, że podstawowe ubezpieczenie zdrowotne (turystyczne) ma w ofercie każdy ubezpieczyciel... ja za 10 dniową polisę pzu dla trzech osób zabuliłem coś koło 60-ciu złotych
            • Gość: gość Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? IP: *.dynamic.chello.pl 13.06.12, 13:33
              Dla zainteresowanych:

              Szanowny Panie,

              odpowiadając na Pana zapytanie z dnia wczorajszego Referat ds. Konsularnych Ambasady RP w Zagrzebiu uprzejmie informuje, że dowód osobisty (niezależnie od wieku jego właściciela) jest wystarczającym dokumentem podróży w Chorwacji i można na jego podstawie przekraczać granice i przebywać na terenie Chorwacji do 90 dni w półroczu. Odpowiednie przepisy chorwackie oraz polskie obowiązują od ponad dwóch lat i przekraczanie granicy Chorwacji na podstawie polskiego dowodu osobistego nie napotyka na żadne trudności ze strony chorwackiej policji granicznej.

              Niektóre chorwackie instytucje (urzędy, banki i instytucje zdrowia) mogą jednak żądać paszportu przy świadczeniu usług. W przypadku wątpliwości organów służby zdrowia dotyczących warunków udzielenia pomocy medycznej w nagłym przypadku na podstawie dowodu osobistego, proszę o telefon do Ambasady, będziemy interweniować. Obywatele polscy w nagłych przypadkach powinni być traktowani tak samo, jak obywatele Chorwacji, tzn. powinni zapłacić tylko tzw. partycypację w wys. 1 do 5% właściwej ceny usługi medycznej.

              Najważniejsze informacje dot. pobytu w Chorwacji znajdzie Pan na naszej na bieżąco aktualizowanej stronie internetowej www.zagrzeb.polemb.net/index.php?document=41

              Polecamy także lekturę poradnika „Polak za granicą” opublikowanego na stronie MSZ poradnik.poland.gov.pl/ (po wejściu na stronę należy wybrać kraj docelowy).



              Z poważaniem,

              Violetta Szmyt-Radošević
              Referent / Referent
              Referat ds. Konsularnych / Referada za konzularne poslove
              Ambasada RP w Zagrzebiu / Veleposlanstvo Republike Poljske u Zagrebu
              Krležin gvozd 3, 10000 Zagreb, Hrvatska
              Telefon: +385 1 48 99 414
              Faks: +385 1 48 99 420
              www.msz.gov.pl
              www.poland.gov.pl
              www.hrvatska.com.pl

              • rusztowania Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? 13.06.12, 17:28
                Ubezpieczenie turystyczne "pod skrzydłami lwa" polisa ubezpieczenia podróży zagranicznych dla 4 osób na 15 dni 186,00 zapłaciłem dziś + kupiłem assistance plus w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeniowym na wypadek jakby coś z autem się działo za 160,00.
            • Gość: Aras Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? IP: 80.54.2.* 13.06.12, 19:14
              Ja niestety miałem przyjemność skorzystać z ubezpieczenia wakacyjnego. Zepsuło nam się auto na Słowenii (poszła uszczelka pod głowicą) i byliśmy zmuszeni nocowac przez piątek sobotę i niedziele w tym kraju. Nocleg zapewniony bez problemu w dobrych warunkach z wyżywieniem, holowanie auta również, tylko naprawa na własny koszt. Także warto wykupić taki pakiet, nie dużo to wynosi, a w razie "W" się przydaję. polecam
              • Gość: aga Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.12, 14:17
                a ja mam taki problem - wyszłam za mąż w kwietniu, zmieniłam nazwisko i nie zmieniłam ani dowodu ani paszportu, czyli oba są już nieważne i do wyjazdu nie dam rady wyrobić nowych. Czy jeśli skorzystam z opieki w Chorwacji albo gdzieś po drodze np. w Niemczech czy na Słowenii, to NFZ będzie mógł odmówić refundacji kosztów leczenia tylko z tego powodu, że przedstawione tam moje dokumenty tożsamości były nieważne z uwagi na niezmienione nazwisko?
                • hepik1 Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? 06.08.12, 15:10
                  De facto przekraczając granicę na podstawie nieważnych dokumentów popełniasz przestępstwo w świetle prawa.
                  A ubezpieczenie chyba najprościej wykupic u prywatnego ubezpieczyliela...tylko znowu problem,na jakie nazwisko je wykupić?
    • Gość: kdzauer Re: Jakie ubezpieczenie zdrowone do Chorwacji? IP: *.adsl.inetia.pl 07.08.12, 08:51
      Byliśmy na wyspie Hvar, w miejscowości Stari Grad. Znajomi poszli do lekarza z rocznym dzieckiem - lekarz poprosił TYLKO o nr paszportów; nie interesowały go żadne ubezpieczenia. Wizyta bezpłatna, antybiotyk w aptece bezpłatny. I wyznaczona kontrola po 3 dniach. Nieźle, nie?
Inne wątki na temat:
Pełna wersja