Dodaj do ulubionych

Już po urlopie w CRO. Poniżej parę informacji.

IP: *.play-internet.pl 17.06.12, 16:38
Niestety, już po urlopie w CRO.

Poniżej ogólne info o trasie dojazdu, cenach, itd. Chętnie podzielę się szczegółowszymi informacjami, o ile będę znał odpowiedź.

Miejsce: Pisak w pobliżu Omisa (niedaleko Splitu).

Trasa dojazdu: okolice Wawy - Bohumin - Brno - Breclav -Wiedeń - Maribor - Zagrzeb - Split - Pisak (1470 km, powrót 17h non stop - nie polecam)

Ceny:
a) Kaufland np.: chleb - 6 Kn, piwo 1L -12/13 Kn, pomidory - 15 Kn/kg, czekolada KRAS z orzechami (duża, super) - 17,5 Kn, wino białe Grasevina 1L - 21 Kn., Coca-Cola 2L - 10 Kn
b) nad morzem ceny ok. 25-30 % większe
c) restauracje, np.: lignije na żaru (kalmary z grilla) 6 szt. nad morzem - 65 Kn, riblaja juha (zupa) nad morzem - 25 Kn, kawa z mlekiem nad morzem - 8 Kn (Dubrovnik 12 Kn), piwo w Dubrovniku 0,35L - 18 Kn, Fanta 0,25L w Dubrovniku - 17 Kn, lody pucharek w Trogirze - 35 Kn
d) diesel - 9,60 Kn
e) kurs Euro - kupno 7,50 Kn
f) autostrada podrożała od 06.06; odcinek Zagrzeb - Split 24,5 Euro
g) wejściówka na mury w Dubrovniku - 70 Kn
h) parking - Dubrovnik 15 Kn/h, Split 7 Kn/h, Trogir 10 Kn/h, Omis 4 Kn/h

Warto wszędzie płacić kartą. Używałem Mastercard mBanku (Visa pobiera dodatkową prowizję, MC - nie) i przelicznik wyszedł ok 0,58-0,59 PLN za 1 Kn. Dla porównania w kantorze w Wawie 1 Kn - 0,63 PLN. Spokojnie można wziąć PLN - nie ma problemu z wymianą.
Na bramkach można płacić kartą. Jest to szybsze i wygodniejsze. Tylko podobno w Splicie nie można, ale nie wiem, gdyż tam płaciłem gotówką.

Pozdrawiam i udanego wypoczynku.

Obserwuj wątek
        • Gość: juz_po_urlopie Re: Już po urlopie w CRO. Poniżej parę informacji IP: *.play-internet.pl 18.06.12, 08:13
          Kupiłem winietę na Słowenię. Wiedziałem, jak to objechać bocznymi drogami, ale doszedłem do wniosku, że każdy zaoszczędzony czas przy tak długiej drodze jest na wagę złota. Nie będę twierdził, że to lepiej albo gorzej, bo drogo. Po prostu tak zdecydowałem. Wyszło mi na plus, bo dodatkowo na granicy SLO-CRO nie było korków.

Przez Polskę kawałek autostrady A1 super.

W Czechach od Bohumina do zjazdu na Breclav cały czas autostarda. Na początku całkiem fajna, potem betonka z charakterystycznymi odgłosami. Zwężenie do jednego pasa pod Ostravą, Olomuncem i Brnem (w kierunku na Bratysławę), ale nie za długie odcinki, najdłuższy pod Olomuncem. Jedank to może się zmienić.
          Droga od Breclavia do Austrii spokojna. Potem w Austrii od granicy do autostrady A5 również. Tylko warto jechać zgodnie z przepisami, bo można dołożyć sporą sumkę do wydatków wakacyjnych.
            • Gość: juz_po_urlopie Re: Takie szczegóły IP: *.play-internet.pl 18.06.12, 09:21
              Wszystkie winiety kupiłem w Warszawie. Co prawda kosztowały trochę drożej, ale jadąc chciałem skupić się tylko na drodze, a nie na szukaniu winiet. Mój wybór.

Jadąc do CRO na A1 wjechałem z A4 w okolicach Gliwic (jadąc od Katowic). Oznakowanie fatalne, przekreślone kierunki na Ostravę, ale nie należy się tym przejmować, tylko jechać właśnie na Ostravę. Dojedziemy A1 do Świerklan, potem drogą 932 na Wodzisław Śl., a potem na granicę na Chałupki.
              Wracając z CRO jechałem A1, aż mi się skończyła i wpadła do S1. Potem na krajową 1 wjechałem w Wojkowicach Kościelnych.
              • hepik1 Re: Takie szczegóły 18.06.12, 12:12
                >> Jadąc do CRO na A1 wjechałem z A4 w okolicach Gliwic (jadąc od Katowic). Oznako
                > wanie fatalne, przekreślone kierunki na Ostravę, ale nie należy się tym przejmo
                > wać, tylko jechać właśnie na Ostravę.

Też nie bardzo rozumiem tej idei z zaklejoną "Ostrava"
                W koncu droga prowadzi wlasnie na Ostravę.Ktos pierwszy raz na tym węźle,jednym z najwiekszych w Europie może zgłupieć.
                Czeską winietę spokojnie zdążymy kupic juz na czeskiej autostradzie.Odcinek Bohumin-Ostrava jest "bez poplatku" czyli bez winietowy.W granicach jeszcze Bohumina ,na autostradzie jest stacja Shela z winietami.
                Można też jeszcze wcześniej,w przerwie między naszą niedokończoną A1 a czeską ,w Chałupkach(tam też dostępne austriackie) w kantorze przy przydrożnym barze.
                  • Gość: Zbyszek Re: Takie szczegóły IP: *.sileman.net.pl 18.06.12, 12:49
                    Opłata za autostradę w Chorwacji w jedną stronę,od 1.06 opłaty poszły jeszcze w górę,mieszkam na Śląsku codziennie korzystam z A4/A1 i sam się zastanawiam komu w GDDKiA zależy na takim oznakowaniu które wprowadza w błąd:Ostrava jest przekreślona za to są znaki na Rybnik gdzie droga przez to miasto nie przechodzi! Autostrada bliżej idzie miasta Żor niż Rybnika! Jadąc od Siewierza mimo że A1 idzie przez Gliwice to oznakowanie na Wrocław jest na S1 na Kraków !!! W Piekarach Ślaskich wjazd na A1 odbywa się przy oznakowaniu "A1 Katowice"!!!!!!!!!!!!!! mimo że autostrada leci na Gliwice!A szczyt możliwości GDDKiA pokazała w oznakowaniu drogi DK86 wjazd od Sosnowca tuż przed A4 mamy tak: w prawo Skoczów,prosto Bielsko i z tym można się zgodzić ale w lewo na Kraków jest CIESZYN !!!!Naprawde współczuję tym co bez mapy i wg oznakowania.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka