Dodaj do ulubionych

jechał ktoś do Dubrownika przez Serbie i BiH?

05.03.13, 12:13
taką trasą?
goo.gl/maps/TdYQh
jakieś uwagi?
jak tam jest po drodze? jakies górki? zakręty? dobry czy niedobry asfalt?
czy lepiej nie bo.....
Czas - majowy weekend. Jazda w tygodniu (poniedziałek start)
Nie chodzi o skrócenie czasu przejazdu (autostradą byłoby i tak szybciej mimo 130 km wiecej)
ale o mniej nudną trasę. Wiecej fajnych widoków. I porządnego obiadowego grilla w Serbii :)
Obserwuj wątek
    • Gość: kafana Re: jechał ktoś do Dubrownika przez Serbie i BiH? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.13, 13:16
      Jechałam dwa razy w zeszła majówkę również ( tylko granicę przekraczałam w Slavonskim Brodzie) z tym że ta trasa nie prowadzi przez Serbię:)
      Generalnie widoki zaczynają się tutaj dopiero na drodze Sarajevo- Mostar. Trasa przed BiH w dużej części była w budowie- wiele odcinków zwężonych, miejscami nie było asfaltu. Tutaj powinien się wypowiedzieć ktoś kto jechał niedawno, bo może już to skończyli. Mimo tego nie było dużo dłużej niż innymi trasami. Jeśli planujecie wyjazd zwiedzający proponuję trasę Subotica, Novi Sad, Beograd, Sarajevo, Mostar ale to można też w drodze powrotnej.
      • trypel Re: jechał ktoś do Dubrownika przez Serbie i BiH? 05.03.13, 14:11
        dzięki
        raczej w drodze zatrzymywać sie nie planujemy (poza tankowaniem i jedzeniem) bo mamy 5 dni i dośc napięty program.
        Z Dubrownika do Baru potem Szkoder, Skopje, Negotin i chcemy wrocic przez Żelazne Wrota i trasa naddunajską którą pamiętam z wypraw z rodzicami 30 lat temu. Zobacze czy teraz jest równie wspaniała. Kwestia tylko czy po rumuńskiej czy serbskiej stronie.
        Czyli ogólnie -trasy nam to nie wydłuzy zbytnio czasowo a od Sarajewa nawet fajnie bedzie. Tego sie trzymamy. dzięki jeszcze raz. Jakbys cos mógł dodac na temat innych fajnych dóg w rejonie to bedę wdzięczny
        • Gość: ruda Re: jechał ktoś do Dubrownika przez Serbie i BiH? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.13, 16:46
          ja jechałam ta trasą do czarnogóry w 2011 (i potem do dubronika z czarnogóry właśnie), niedogodności pamiętam mało, jakiś jeden odcinek w remoncie, ale może się rozwijają, z naszych rozmów na miejscu wynikało, że trasa przez Chorwację była dłuższa i zakorokowana, choć moze w tygodniu problem jest mniejszy. Uważam, że trasa nad neretwą piękną, a i popływac można na popasie ;-) i jagniątko zjeść w jakichś śmiesznych pieniądzach po drodze
      • trypel Re: jechał ktoś do Dubrownika przez Serbie i BiH? 11.03.13, 10:54
        masz racje :(
        na starcie była
        potem tyle razy ją przerabiałem że faktycznie bokiem poszła.
        W kazdym razie dzieki za kolejny fajny kawałek.

Wracajac jedziemy na górę na Serbię (tym razem prawdziwą) do Golubaca i stamtad nad Dunajem aż do Żelaznej Bramy (też fajny kawałek) a potem przez Transalpinę i Hunedoarę do domu.

Przy okazji - szukam fajnego miejsca do zatrzymania się nad Jeziorem Szkoderskim a Ty na pewno coś znasz :) hotel/B&B apartamenty raczej odpadają.
          • trypel Re: jechał ktoś do Dubrownika przez Serbie i BiH? 11.03.13, 13:21
            w Golubacu już zarezerwowałem:
            www.booking.com/hotel/rs/vila-dunavski-raj.html?aid=304142&label=postbooking_confemail&et=UmFuZG9tSVYkc2RlIyh9YW9flJFRaW9dpAfTMiWYMt+ZqmdZSHRdgoGxcGJ2COI8ALEtj+o6S96JBQUlKw7y9C3Ics26q4PgmBNp68RYWhzn6gmgx7KlrhtBr7JM8av+QfiZpJ2qf7lJvPu3EDp002Wp2wJf7BVhlMLdW4Z9aAM=
            w Hunedoarze też. I pod Dubrownikiem (jakby na przekór tym co uważają że nie da sie na jedną noc w Chorwacji w apartamencie - mamy za 38 euro ładny koło plazy ale 15 min od Dubrownika)

brakuje nam tylko tej Albanii (nie ma jej ani w HRSie ani w bookingu), Virpazar - a kołacze Ci sie jakas nazwa hotelu czy coś takiego? :)
    • Gość: 4slash Re: jechał ktoś do Dubrownika przez Serbie i BiH? IP: *.static.korbank.pl 11.03.13, 10:17
      Jechałem dwa razy przez BiH do Dubrownika (pobyt w Orebiću k. Korculi) oraz jadąc do Czarnogóry. Droga przyzwoita: duzo zakretów, ciagła linia, wioski po drodze, srednia predkośc 60-70 km/h. Sarajewo trzeba zobaczyć, przejechać "aleją snajperów". trzeba uważać na predkość bo lubią suszyć szczególnie na odcinkach remontowanych. W BiH zaskoczyła mnieogromna liczba stacji benzynowych - są w każdej wiosce.
      Jadąc z Wrocławia, jeździmy przez Czechy (Brno), Austrię (Wiedeń), Słowenię (śpimy w Ptuju), Chorwację (Zagrzeb) i wtedy do wyboru dołem przez Chorwację autostradami lub góra do Slavonskiego Brodu i przez BiH.
      Jechaliśmy przez BiH do Czarnogóry 4 lata temu: rafting w kanionie Tary na granicy BiH - Motenegro, droga wykuta w skale, kilkadziesiąt małych tuneli, rewelacja - najlepsze widoki, trafilismy na burzę, ochłodziło sie nagle z 28 do 12 stopni. W Czarnogórze polecam zwiedzanie Kotoru, św. Stefan, Budva, mauzoleum Njegosza w Parku Narodowym Lovcen - wjazd na górę 1600 m npm z poziomu morza, dojechaliśmy do j. Szkoderskiego i granicy z Albanią.
      Zazdroszczę Ci wyjazdu, mi może sie uda na przełomie sierpnia i września.
      Chętnie bym zobaczył Macedonię: Skopie i jezioro Ochrydzkie prawie 300 m głębokości
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka