Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć?

IP: *.lukman.pl 06.04.13, 21:47
Witam
wybieram się z żoną do Chorwacji na początku lipca.
Na pewno pojedziemy własnym samochodem, termin powrotu nie wyznaczony (co najmniej 2 tyg)
Szukamy ciekawych miejsc (możemy poleżeć ze 2-3 dni na plaży) ale lubimy się przemieszczać.
Propozycji wiele, ale co wybrać?
Może ktoś nam podpowie co warto zobaczyć?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
    • heca7 Re: Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć? 07.04.13, 14:15
      Czy możecie wreszcie przestać z tym booking.com?
      • Gość: Robert Re: Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.13, 14:49
        Dlaczego ? Ja mam bardzo dobre doświadczenia z booking.com. Znajdowałam u nich nocleg w Londynie, Pradze, Madrycie, Barcelonie, Rzymie, Florencji, Wenecji, Mediolanie, Istambule, Chorwacji, Bułgarii i zawsze było bezproblemowo. Booking.com jest bardzo rzetelny i nie ma co się obawiać o pewność rezerwacji. Wszystkie negatywne opinie o booking.com są spreparowane i nie wolno im wierzyć
        • Gość: Rafti Re: Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć? IP: *.promax.media.pl 07.04.13, 16:52
          No to moderator śpi, albo ma kase. Tak to działa Panowie i Panie.
    • Gość: Sylwek Re: Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć? IP: *.lukman.pl 07.04.13, 19:05
      Witam
      no booking chyba najlepiej wchodzi w rachubę bo o przekręt raczej ich nie podejrzewam.
      Wiadomo że muszą mieć swoja prowizję więc i cena będzie ciut wyższa.
      • Gość: Aser Re: Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.13, 21:23
        Skromne od 10 do 25% prowizji
        Wpisz sobie
        booking.com opinie
        do googli
        i poczytaj o innych rzeczach
    • Gość: gość Re: Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć? IP: *.85-237-163.tkchopin.pl 09.04.13, 14:40
      Wejdź na cro.pl i wszystkiego się dowiesz
    • Gość: Vodice Forum do likwidacji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.13, 16:04
      Tu się niczego nie dowiesz poza tym, że jesteś głupi,
      jak nie skorzystasz z usług firmy booking.com
      Jak skorzystasz, to stracisz kilkaset euro na tydzień, bo cię skroją jak małe dziecko, ale wtedy cię pochwalą.
      I dostaniesz ostrzeżenie, że poza tymi Chorwatami, którzy współpracują z booking.com reszta jest złodziejami oraz polecenie, że nie wolno się targować, np. :
      "załatwianie czegoś z gospodarzem , przez telefon , albo e-mail to już spory anachronizm , który nie gwarantuje uczciwości oferty... , a targowanie się ... jest poniżej ... godności"


      Szukasz informacji, idź na cro.pl

      • trypel kompletnie odmienne wrażenie 09.04.13, 19:57
        odnoszę.
        Nawet jak ktos jedzie w objazd po Chorwacji i planuje 1 nocleg w Zagrzebiu, jeden na Istrii, 1 na Pagu, 2 w Splicie i 2 w Dubrowniku,
        i na dodatek jedzie w środku sezonu bo jedzie z 2 szkolnych dzieci, to pod żadnym pozorem nie moze skorzystać z żadnych portali ułatwiajacych rezerwację.
        Z kilku powodów:
        1. bo wiadomo że na 1 czy 2 dni w sezonie nikt go nie przyjmie
        2. jesli już przyjmie to zedrze jak za zboże
        3. jesli nawet nie zedrze to oszuka albo zaoferuje syf i malarię zamiast apartamentu.
        4. nawet jak zaoferuje apartament to na pewno bez kuchni
        5. jak z kuchnią to 20 min od morza nawet jak google.maps mowi inaczej

        Ogólnie taka rodzina powinna przede wszystkim zrezygnowac z durnego pomysłu objazdówki bo to sie nie opłaca i ew znaleźć TYLKO bezpośrednio apartament np na Pagu i robić cidzienne wycieczki po parę godzin. Tak jest lepiej bo tak.
        Jak już sie uprze na objazdówkę (są uparciuchy na świecie) to powinni po prostu przyjezdzać do miejsca przeznaczenia 5 h wczesniej i latać od apartamentu do apartamentu pytajac kto ich przyjmie na 1 noc. Takie latanie oduczy ich głupich pomyslów na wczasy na przyszłosć i jak znaffcy każą nastepnym razem znajda sobie cos na tydzień a najlepiej dwa..

        Ja tam lubie sobie ułatwiać życie i korzystać z tego co jest najlepsze w danym przypadku
        • Gość: Vodice Re: kompletnie odmienne wrażenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.13, 21:59
          W lipcu z dziećmi szkolnymi na objazdówkę zamiast leżeć na plaży i kąpać się w morzu ?!
          Od razu widać, że nigdy w życiu nie byłeś w Chorwacji
          • trypel Re: kompletnie odmienne wrażenie 10.04.13, 07:25
            majac dzieci w wieku szkolnym jesli powaznie podchodzisz do ich obowiązków jestes zmuszony do urlopu w wakacje. Byłem na objezdzie w Turcji z dzieckiem (własnym autem), w Grecji, we Włoszech i w Rumunii (wszystko w lipcu bądź sierpniu). Bez problemów - kwestia organizacji - masz zamówiony (nie ważne jak) i zapewniony nocleg o wiesz jakim standardzie i rozkładasz jazdę tak zeby po południu wylądować na miejscu, mieć czas na kąpiel i kolację.

            Aczkolwiek z dziecmi ponizej 7-8 r ż nie polecam takich urlopów. Dziecko musi chciec tak spędzać czas i musi umieć się sobą zając w aucie.
        • Gość: darek.59.pl Re: kompletnie odmienne wrażenie IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.13, 22:04
          Uff, a już myślałem, że nie pojawi się tu nic oczywistego. Masz 100 proc. racji, ale powtarzanie tego, jakoś nie pomaga i ciągle padają odkrywcze porady. Nie chce już mi się powtarzać "oczywistej-oczywistości", Ty się zdecydowałeś, i dobrze.
          Na pobyt "wypadowy" roztropnie wybrać okolice Rijeki, np. Jadranowo (Istria, Kvarner), okolice Zadaru (Dalmacja północna i środkowa), okolice Trogiru ew. riw. makarską (Dalmacja południowa) i Slano (Peljeszac, riw. Dubrovnicka i ew. kawałek Czarnogóry).
          Wymieniam te miejsca. bo przetestowaliśmy takie rozwiązania na sobie, w trakcie kolejnych wyjazdów do Chorwacji.
          • Gość: Modric Re: kompletnie odmienne wrażenie IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.04.13, 22:38
            Zajrzyj laskawie do innych watkow i zobacz, co sie dzieje na forum,
            chyba, ze odpowiada ci rola przypadkowego akwizytora booking.com
            • trypel Re: kompletnie odmienne wrażenie 10.04.13, 07:21
              zaglądam na inne wątki.
              Co się dzieje?

              Burdel do potęgi który zaczął się w ten sposób że ktoś wbrew faktom twierdził że NIE MOŻNA i NIE DA RADY wynajac niczego na 1 czy 2 dni w sezonie.
              I mimo że potem o 180 stopni zmienił stanowisko to smród został.
          • wislok1 To forum rzeczywiście nie ma sensu, ani trochę 09.04.13, 23:24
            Jak ktoś taki jak autor wątku zadaje takie pytanie,
            to wiem, że jest "zielony", nie ma pojęcia o Chorwacji.

            I co mu poradzić ?

            No, akwizytorzy zawsze mają odpowiedź,
            np. firma booking.com

            Same plusy, brak minusów, sam miód.

            Gdyby nie to, że sam osobiście się przekonałem, że za tydzień pobytu zażyczyli sobie 455 euro więcej za IDENTYCZNE warunki na tydzień ( wątek Kasi ), to może sam bym im klaskał.

            A po lekturze wypowiedzi na temat tej firmy w życiu nie skorzystam z jej usług, delikatnie mówiąc oprócz zawyżania cen, są inne niespodzianki, kto chętny, niech poczyta, wujek google i wło się jezy na głowie.

            Ludzie po prostu się w tym wszystkim nie orientują. I potrzebują POMOCY, nie robienia ich w...

            Podobno od tego ma być to forum. Podobno..
            Tak było, ale już nie jest

            Ktoś kto planuje objazdówkę po Chorwacji MUSI wiedzieć, że jej koszt może być kosmiczny,
            jeśłi będzie przepłacał za apartamenty z booking.com, robił mnóstwo kilometrów, płacił słone bilety wstępu do atrakcji, stołował się w kanjpach,
            na 2 tygodnie 20 000 złotych pójdzie jak woda dla rodziny 2+2

            Jego decyzja, jak ma kasę, to niech jedzie, podróż może być wspaniała.

            Ale też musi wiedzieć, że w 2 tygodnie nikt Chorwacji nie pozna, wszystko zobaczy pobieżnie.
            No i co ważne, latem jest naprawdę upalnie i po prostu taka wyprawa objazdowa może solidnie zmęczyć.

            Przy niewielkich odległościach raz morze pojechać latem na Istrię/Kaverner
            Następnym razem do rejonu Zadaru,
            kolejna wyprawa to Split-Makarska, potem Dubrownik,
            no i jeszcze wyspy

            Nie ma mojej zgody na prymiywną akwizycję, na pisanie, że właściciele kwater są nieuczciwi,
            więc trzeba przepłacać z booking,com. ze chamskie łapanie za słówka i wyrywanie słów z kontekstu,
            itp.

            Żegnam

            Informacji będę odtąd szukał na cro.pl

            • trypel Re: To forum rzeczywiście nie ma sensu, ani troch 10.04.13, 07:27
              wislok1 napisał:


              > Gdyby nie to, że sam osobiście się przekonałem, że za tydzień pobytu zażyczyli
              > sobie 455 euro więcej za IDENTYCZNE warunki na tydzień ( wątek Kasi ), to może
              > sam bym im klaskał.
              >

              sam sie przekonałeś ale jakoś nazwy hotelu zdradzić nie chcesz :):):):)
              "chodź opowiem ci bajeczke
              bajka będzie długa"
              • Gość: lenka Trasa IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.13, 22:29
                Przyłączam się do pytania autora wątku, przypominam, że chodzi o miejsca do zobaczenia a nie do spania.....
                Ja wybieram się do Chorwacji w czerwcu, na 2 tyg, we dwie osoby. Przylot do Dubrownika wylot z Rijeki, Zamierzam oczywiście pobyć w Dubrowniku, potem w Zadarze lub Trogirze (które miasto polecacie ?) potem już nie mam pomysłu.....może pomożecie w ułożeniu planu? Chciałabym zobaczyć jeziora Plitwickie i Zagrzeb, ale nie jestem pewna czy logistycznie ma to sens? Będę poruszać się tamtejszą komunikacją .
                dzięki za wszystkie merytoryczne sugestie.
    • Gość: szada Re: Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć? IP: *.gumed.edu.pl 09.05.13, 15:19
      Witam, wybieram się z rodzinką na 2 tyg. w czerwcu do Chorwacji i zrobiłam dość napięty plan wycieczki :)) Nie wiem na ile uda nam się go zrealizować bo jedziemy z dziećmi ale lepiej miec plan i trochę od niego odstąpić niż bez plan:

      Podaje poniżej ;:)))
      Program wycieczki do Chorwacji 8.06-23.06.2013
      DZIEŃ PIERWSZY(soboty) 08.06
      Wyjazd z Polski po śniadaniu
      DZIEŃ DRUGI niedziela) 09.06
      - przyjazd na camping w Novigrad w godzinach rannych
      - czas wolny
      Odległości: Gdańsk – Novigrad – 1354 km
      DZIEŃ TRZECI (poniedziałek) 10.06
      - śniadanie
      - godzina 8.30 – WYJAZD DO SŁOWENI DO JAMY POSTOJNEJ –pobliskie miasto POSTOJNA (88 KM) WRAZ z ZAMKIEM (cena 22,9 euro osoba dorosła i połowa dzieci)
      I DO JAMY SKOCJAŃSKIEJ - POBLISKIE MIASTO –DIVACA (65 KM) (cena: 14 euro osoba dorosła i połowa dzieci)
      - 11.00 godz. - do ok. 12.30 (zwiedzanie)
      ODLEGŁOŚĆ:
      NOVIGRAD- POSTOJNA 88KM
      NOVIGRAD – DIVACA 65KM
      POSTOJNA – DIVACA- 24 KM
      - obiad
      DZIEŃ CZWARTY (wtorek) 11.06
      - Wyjazd ok. godz. 8.30 do Wenecji samochodem w kierunku Triestu
      - odległość: NOWIGRAD – WENECJA - 206 KM
      - ok godz . 11.30 początek zwiedzania
      - Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, zwiedzanie uliczek
      Parkujemy na Piazzale Romana (wielopiętrowy parking) a po przejściu ok 200 m w lewo jest przystanek vaporetto (tramwaj wodny) który płynie po Canale Grande m. inn. na Plac Św. Marka. Orientacyjne koszty:
      Parking : ok. 20-24 euro
      DZIEŃ PIATY (środa) 12.06
      - czas wolny

      DZIEŃ SZÓSTY (czwartek) 13.06
      - wycieczka do PULI i okolic
      ODLEGŁOŚĆ: NOVIGRAD – PULA 66 KM
      Zwiedzanie amfiteatru , portu
      DZIEŃ SIÓDMY (piątek) 14.06
      Wycieczka W GÓRY
      ODLEGŁOŚĆ: NOVIGRAD – PAZIN – OK. 40 KM
      NOVIGRAD –PIĆAN – OK. 50 KM
       Trasę spacerowo-tematyczną Pazinska Jama/Jaskinia Pazinska (niedaleko Kasztela w mieście Pazin),
       Trasę Dolinom mlinova/Doliną Młynów (trasa zaczyna się w Pazinie, a kończy przy wodospadach Pazinski krov i Zareczki krov),
       Trasę spacerową sv. Szimun/św. Szymon (trasa rozpoczyna się w Gracziszću, a kończy przy kościele św. Szymona),
       Trasę spacerową Stari grad/Stare Miasto (trasa spacerowa rozpoczynająca się w Grdoselu),
       Trasę sv. Rok/św. Rocha (trasa rozpoczyna się w Pićnie, a kończy przy wodospadzie Sopot),
       Trasę górską w Pazinie/Pazinski planinarski put (trasa zaczyna się w Pazinie, a kończy na najwyższym szczycie Uczki, tj. na Vojaku),
       Trasę spacerową Suhozid (suhozid, czyli kamienny murek zbudowany bez zaprawy)/Pjeszaczka staza suhozida (trasa łączy Tinjan i Kringę),
       Brest pod Uczką – Semić (trasa rozpoczyna się w miejscowości Semići i prowadzi do punktu widokowego Nad Krog),
       Trasę od Pazinu do Motovunu.

      Wybór trasy do uzgodnienia
      DZIEŃ ÓSMY(sobota) 15.06
      - CZAS WOLNY
      DZIEŃ DZIEWIĄTY(niedziela) 16.06
      - wyjazd z NOVIGRADU po śniadaniu wcześnie rano do miejscowości PLITVICE do parku Jeziora Plitvickie
      Odległość: NOVIGRAD – PLITVICE 244 km
      Z Plitvic jedziemy na camping do STARIGRAD PAKLENICA – 125,5 km- namiot rozkładamy
      ODLEGŁOŚĆ: NOVIGRAD –STARIGRAD PAKLENICA 244 KM
      DZIEŃ DZIESIATY (poniedziałek) 17.06
      - WYPRAWA W GÓRY VELEBIT albo wolne 
      DZIEŃ JEDYNASTY(wtorek) 18.06
      - SKŁADANIE NAMIOTU I WYJAZD Z CAMPINGU DO MIEJSCOWOŚCI OMIŚ

      ODLEGŁOŚĆ: STARIGRAD PAKLENICA –OMIŚ 184,5 KM
      - rozbicie namiotu na campingu „Sirena” w Omiś
      - wieczorna wycieczka do Splitu
      Odległość : Split- Omiś- 24 km
      DZIEŃ DWUNASTY(środa 19.06)
      - wycieczka do SPLITU (stąd na wyspę Hvar promem) i TROGIRU

      PROM: SPLIT – STARIGRAD
      Później samochodem do HVARU.
      Odległość: Hvar – Starigrad – 14 km
      Koszt ok. 400 kun czyli jakieś 220 zł (2 os dorosłe i dwoje dzieci)

      Odległości : OMIŚ – SPLIT 24 KM SPLIT – TROGIR – 24KM

      DZIEŃ CZTERNASTY (czwartek)20.06
      - wyjazd z campingu
      - wyjazd do Dubrovnika- CAŁY DZIEŃ

      ODLEGŁOŚĆ: OMIŚ- DUBROVNIK – 182 KM

      Z Dubrownika jedziemy do Herceg Novi w Czarnogórze tam gdzieś nocleg albo gdzieś niedaleko Dubrovnika nocleg ( w odległości ok. 5 km jest camping)

      Odległośc: Dubrownik – Herceg Novi - 48,5 km
      Albo śpimy gdzieś niedaleko Dubrovnika

      DZIEŃ TRZYNASTY (piątek)21.06

      - wcześnie rano zwiedzanie

      „Błekitna jaskinia” w mieście Herceg Novi – uważana za najpiękniejszą jaskinię morską na Morzu Adriatyckim; posiada dwa wejścia o wysokości trzydziestu metrów; błękitne morze ją otaczające oraz załamanie światła powodują, że ma ona taki niezwykły, jak na jaskinię, kolor.

      Potem jedziemy do Kotoru

      Kotor – Herceg Novi – 39,5 km


      DZIEŃ PIETNASTY (sobota ) 22.06

      - - SKŁADANIE NAMIOTU I WYJAZD DO POLSKI wcześnie rano

      Odległość: Hercegnovi- GDAŃSK – 1855,6 KM (wracamy przez Bośnie i Hercegovinę)
      Dubrovnik – Gdańsk 1808 km
      Nocleg niedaleko Bratysławy

      Hercegnovi – Bratysława 893 km

      DZIEŃ SZESNASTY (niedziela) 23.06

      - wyjazd wcześnie rano do Gdańska zostało 962 km


      MOŻE COŚ SIĘ PRZYDA
      POZDRAWIAM
      • hepik1 Re: Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć? 09.05.13, 15:47
        Mam nadzieję,że dzieci nie wypisza sie z waszej rodziny ani skargi do rzecznika praw dziecka nie złożą ;)
      • Gość: kartonowa Re: Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć? IP: *.sm-gorczewska.com.pl 25.05.13, 12:16
        @szada, fajny program, może skorzystam (częściowo) z niego w czasie tegorocznego wyjazdu ze znajomymi. Chociaż osobiście nie wiem, czy Twoje dzieci przetrwają takie natężenie wycieczkami, choć może są przyzwyczajone? :)

        @Sylwek, koniecznie zobaczcie Rovinj, Pulę (generalnie Istria)!


        Nie wiem, skąd tyle jadu w was! W każdym wątku, zamiast pomóc, rozpoczyna się dyskusja jak to ktoś źle planuje swoje wakacje. Ludzie! Niektórzy lubią się przemieszczać, także w upale, inni wolą leżeć na plaży, więc trochę tolerancji! Czy to takie trudne?!

        A jeśli chodzi o wynajmowanie kwater, ostatnio trafiłam na taką stronę: www.airbnb.pl/. Fajna opcja, taki tańszy odpowiednik booking.com, na którego co poniektórzy tak straszliwie psioczą.
    • peterpan72 Re: Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć? 13.05.13, 21:04
      Polecam Ci super miejsce: www.apartmentsgigo.com.hr Ze względu na położenie- doskonała baza wypadowa do większości miejsc, które w Chorwacji trzeba zobaczyć: Krka, Split, Trogir, Jeziora Plitwickie, Dubrownik (najpiękniejsze miaso świata), Korczula (rejs statkiem-SUPER), Sibenik i wiele, wiele innych.
    • Gość: Chorwat Re: Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć? IP: *.adsl.net.t-com.hr 24.05.13, 19:17
      Wynajmuje apartamety w miescowosci Vodice nie daleko plazy...zdiecie i info moge wyslać na mail: cro80@net.hr
      • heca7 Re: Chorwacja LIPIEC ok 2 tyg, co zobaczyć? 24.05.13, 21:09
        O mój Boże ;)
        Autorowi tego wątku polecam po prostu podzielenie wyjazdu na dwie kwatery. Tydzień w jednym miejscu, tydzień w drugim. I z tych kwater robić wypady do interesujących atrakcji ;)
        Przypominam , że zwykle w Chorwacji latem panują wysokie temperatury. Zwiedzanie bywa uciążliwe- szczególnie dla dzieci. Szkoda by było żeby taki wyjazd stał się gonitwą godną rajdu Paryż- Dakar.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja