Dodaj do ulubionych

Kupię chorwackie kuny

24.05.14, 11:06
Tak jak w temacie, zamiast wymieniać w kantorze przy kiepskim kursie odkupię chorwackie kuny.
Przygotowuję się powoli do wyjazdu wakacyjnego do Chorwacji i z doświadczenia już wiem, że tak mi najwygodniej się podróżuje.

Każda kwota, mogą być także monety, po kursie 0,55 czyli korzystniejszym od kursu NBP. Tylko na terenie Krakowa! Większe kwoty powyżej 1000 kun mogę wziąć po kursie 0,56.
Obserwuj wątek
          • wojtole Re: Kupię chorwackie kuny 25.05.14, 17:15
            Otóż wyprowadzę Cię z błędu. Wiem ile wydam, nie jadę tam pierwszy czy drugi raz. Po pierwsze w kunach rozliczam się z właścicielem apartamentu, kwota około 1500zł, kolejne wydatki w postaci paliwa i jedzenia, lekką ręką idzie na wyjeździe 4 tysiące. Jakoś nie chce mi się wierzyć w te cudowne kursy w bankomatach, przez ostatnie 2 lata miałem okazję w ten sposób wypłacać i wychodziłem na tym o około 5-10% gorzej od kursu PLN/HRK, pomimo tego, że mam wypłaty bez prowizji. 5% przy wydatkach rzędu 4000zł to wakacje droższe o 200zł, przy 10% 400zł.
              • wojtole Re: Kupię chorwackie kuny 26.05.14, 08:29
                Dla przykładu w zeszłym roku w czasie gdy ja byłem w CRO kurs chorwackiej kuny wynosił około 0,57, ja w tym samym czasie korzystałem wyłącznie za bankomatów i po powrocie po przeliczeniu wychodził mi kurs 0,60-0,61...
            • Gość: Zvonimir Re: Kupię chorwackie kuny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.14, 21:30
              Zmieni się kurs kuny i cała kalkulacja bierze w łeb.
              Kupisz w Polsce, kuna się osłabi, bo spadnie kurs euro, kurs kuny jest z nim ściśle powiązany
              i nie wykiwasz banków, będziesz do tyłu.
              Poza tym chodzenie z całą gotówką jest lekko ryzykowne.
              Poza tym jak możesz nie wiedzieć, że złotówki na kuny wymienisz bez problemu w Chorwacji, po lepszym kursie niż w Polsce ?
              No i płatności kartą nie są takie straszne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka