Dodaj do ulubionych

Wakacje 2016 2+2 co polecacie ?

07.09.15, 13:39
Witam, wiem że to jeszcze sezon wakacyjny 2015 ale niestety mam taką sytuację, ze do końca września muszę zaplanować wakacje 2016 . Rodzina 4 os. ( 2 dzieci w wieku 6 i 3 lata) co byście polecili jeśli chodzi o Chorwację ? Zależy mi na jak najbardziej piaszczystej (piaszczysto -żwirkowej ewentualnie) plaży, hotelu (domku, pensjonacie itp.) przy plaży, jeśli hotel to w All In. ze zjeżdżalniami dla dzieci .. dopiero zaczynam przygodę z zagranicznymi wczasami, nie wiem czy samolot (wygodniej z maluchami) czy ewentualnie własny dojazd ... proszę o wszelkie wskazówki .... ewentualnie jakie biuro podróży ... cokolwiek i będę wdzieczna ;)
Obserwuj wątek
    • betty842 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 07.09.15, 21:08
      Jeśli ma być piasek,hotel przy plaży ze zjeżdżalniami i all inclusive to raczej nie Chorwacja. Chorwacja jest pięknym krajem ale jeśli zależy ci przede wszystkim na wyżej wymienionych warunkach to po prostu bardziej opłaca sie polecieć gdzieś samolotem.Już ten temat przerabiałam. Przykładowo,wczasy w Bułgarii-samolot,all inclusive,lipiec sierpień,rodzina 2+2,pobyt tygodniowy- ok 6 tysięcy (dostałam oferty nawet za 5,7tys). Natomiast w tej cenie do Chorwacji nie polecisz (zakładając te same warunki). Chorwacja z przejazdem autokarem i wyżywieniem HB to koszt ok 5 tysiecy za rodzinę 2+2.Jeśli zdecydowałabyś się na przejazd własnym samochodem to za all inclusive będziesz musiała zapłacić ok 6-7tys i do tego jeszcze doliczyć dojazd czyli koszt ok 1,5-2 tysiące).
      W moim przypadku akurat jest tak że całkowicie odpada opcja przelotu samolotem (starszy syn panicznie się boi) więc pozostają nam kraje gdzie można dojechać albo samochodem albo autokarem (no i w miarę blisko bo 20h jazdy nam się nie usmiecha). Tak wiec wybór padł na Chorwację (rozważałam Włochy ze względu na piaszczyste plaże ale zniechęciło mnie to,że plaże przeważnie są prywatne i jest drożej niż w Chorwacji).
      Jeśli chodzi o piaszczyste plaże to jest kilka w Chorwacji. Na początku byłam napalona na Wyspę Rab i miejscowość Lopar gdzie są piękne piaszczyste plaże (m.in. Rajska Plaża jedna z najpiękniejszych w Chorwacji).Są oferty z biur podróży do Loparu ale chyba bez opcji all inclusive (możesz sprawdzić w ofercie biura podróży "vitkovice tours",to biuro podróży ma bardzo dużo ofert do Chorwacji z all inclusive i opcja samolotem też jest,i dużo ofert że "dzieci gratis"). Potem ponoć ładne plaże piaszczyste są jeszcze w miejscowości Nin i Zaton (okolice Zadaru). Ale do tych miejscowości nie znalazłam żadnych ofert z biura podróży.Chociaż teraz myśle,że gdzieś mignęła mi oferta do "zaton holiday resort" (tzw wioska turystyczna,przepiękny ośrodek położony nad piaszczystą plażą ,ze zjeżdżalniami).
      Tak wiec to chyba tyle jeśli chodzi o wyjazd do Chorwacji z biurem podróży.Druga opcja jest taka,że jedziecie na własną rękę i albo na miejscu szukacie apartamentu albo wczesniej taki apartament rezerwujecie (w niektórych obiektach można wykupić sobie śniadania i obiadokolacje).Przeważająca większość Polaków jeździ do Chorwacji na "własną rękę" ale wbrew pozorom nie są to wcale tanie wczasy.Przeciętnie rodzina 2+2 za wakacje w Chorwacji na ok 12 dni zapłaci 7-10tysięcy (przejazd+pobyt z wyżywieniem). Ja poważnie rozważam wyjazd z biurem podróży bo jakbym nie liczyła jakos wychodzi mi to taniej niż gdybyśmy jechali na własną rękę.Jedyna przewaga Chorwacji "na własną rękę" to pobyt w apartamencie a nie w hotelu bo apartamenty są bardziej luksusowe (klimatyzacja,kuchnia,salon,sypialnia,dostęp do ogrodu) a hotele to takie trochę obskurne są...nie wszystkie oczywiście ale jednak takie trochę... PRLowskie.
      Tak więc jest opcja "samolot" wchodzi w grę to raczej wybierz Bułgarię (przynajmniej ja bym tak wybrała gdyby nie fobia syna). Dla mnie Egipt odpada ze względu na "klątwę faraona" (o mnie się nie boję ale o dzieci tak),Tunezja też odpada z wiadomych powodów.Grecja...piękna ale plaże raczej kamieniste są. Turcja-ponoć pięknie,hotele wypasione,jedzenie pyszne i raczej tanio w porównaniu np z Hiszpanią ale jeśli Turcja to "część europejska".
        • betty842 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 07.09.15, 22:24
          > raczej kamieniste plaże w Grecji...

Ok, przyznaję, z tym może nie trafiłam ale akurat wszyscy moi znajomi, którzy byli w Grecji mówili, ze mieli kamieniste plaże wiec z góry założyłam, że przewaga plaż w Grecji to plaże kamieniste. Tym bardziej, że byliśmy w Grecji na Krecie, gdzie miała niby być piaszczysta plaża i byłam lekko zaskoczona tą piaszczystą plażą. Po pierwsze był to gruby piach wymieszany z kamieniami. A po drugie w wodzie ten niby piasek byl tylko przy brzegu a potem bylo skaliste podłoże usiane jeżowcami (konieczne były buty do wody, których nie mieliśmy bo po co na piaszczystej plaży?) Tak więc mnie grecka piaszczysta plaża nie zachwyciła, no ale widocznie nie trafiłam na te piękne i faktycznie piaszczyste plaże.
      • christoof Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 07.09.15, 22:21
        "Przeciętnie rodzina 2+2 za wakacje w Chorwacji na ok 12 dni zapłaci 7-10tysięcy (przejazd+pobyt z wyżywieniem). "

Jak wyżywienie będzie we własnym zakresie, jedzenie przywiezione z Polski, to tyle zapłaci

Chorwacja jest zdecydowanie tańsza w takim wariancie niż Grecja czy Włochy lub Hiszpania

Hotele w Chorwacji są lepsze niż we Włoszech.
        Hotel **** we Włoszech ma gorszy standard niż hotel *** w Chorwacji.

O Bułgarii nie piszę, to jest straszna cienizna, morze do d.., cały kraj do d..

• christoof Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 07.09.15, 22:25
          Oczywiście miało być
          Hotel *** we Włoszech ma gorszy standard niż hotel *** w Chorwacji.

Co do Bułgarii to w porównaniu do Chorwacji jest to przepaść, pełna katastrofa, prawie totalnie zabetonowane wybrzeże, okropność

Włochy choć droższe skutecznie się bronią ogromną ilością zabytków, kuchnią, włoskim stylem, który jest nie do skopiowania
          • betty842 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 07.09.15, 22:37
            > Co do Bułgarii to w porównaniu do Chorwacji jest to przepaść, pełna katastrofa,
            > prawie totalnie zabetonowane wybrzeże, okropność

Serio? A mi się Bułgaria kojarzy z szerokimi piaszczystymi plażami (takie widuję w ofertach biur podróży). Znajomi byli w złotych piaskach i bardzo chwalili. Kiedy byliśmy razem z nimi w Chorwacji to krytykowali hotel w ktorym byliśmy, ten w Chorwacji miał 4* i byl... stary, w łazience wanna zamiast prysznica, klimy nie było. Nam się podobało ale ci znajomi powiedzieli że w Bułgarii mieli hotel 3* i byl o niebo lepszy niz ten chorwacki 4*. Potem po wczasach pokazywali nam zdjęcia z Bułgarii i faktycznie hotel był dużo lepszy. Dlatego trochę zaskoczyła mnie Twoja opinia.
            • christoof Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 07.09.15, 23:17
              Złote Piaski to przeszło 100 hoteli w jednym miejscu, ludź na ludziu,
              ja spotkałem się tylko z negatywnymi opiniami poza jednym wyjątkiem.
              Mi się w Złotych Piaskach nie spodobało,ogromny turystyczny kołochoz
              W biurach podróży wszystko jest ładne.
              Żeby nie być niesprawiedliwym, to Bułgaria obok nieciekawego, betonowego wybrzeża ma ciekawe wnętrze kraju.
              • wtop.ek Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 08.09.15, 10:10
                poza plastikowymi kurortami jak ZP albo SB jest w Bułgarii sporo fajnych niezatłoczonych miejscowości z pięknymi plażami - Kraniewo, Biała, Primorsko, Carewo, Achtopol itd...

trzeba najpierw tam być i zobaczyć, a nie generalizować, po twoich wakacjach życia w hoteliku dla biedaturystyki masowej w bułgarskim kombinacie...
                • christoof Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 08.09.15, 17:09
                  Te niezatłoczone miejscowości są jeszcze gorsze od kombinatów, bo poza brudem i smrodem oraz chaotyczną zabudową nic tam nie ma,.
                  Czasem nie ma nawet porządnej plaży
                  Znajoma jeździ do takiej dziury z ryderami i nowymi wstręnymi pseudowillami, gdzie psy d... szczekają

Szczerze współczuję wakacji w takich warunkach, no ale jak kogoś nie stać nawet na kurort biedaturystyki, to tak kończy jak ty wtopku

Wybrzeże Chorwacji jest oddalone od wybrzeża Bułgarii o lata świetlne
                  • claudio52 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 21.02.16, 12:19
                    Zupelnie sie z Panem zgadzam, zaznaczam, ze jestem rodowitym Wlochem, kt?ry przez z g?ra 40 lat podr?zowal po swiecie. Powiem szczerze kocham Bulgarie, ale moja opinia o Zlotych Piaskach jest bardzo negatywna, drogo, zle traktowanie turyst?w, pelno zglodnialych ps?w, kt?rych nikt nie dokarmia ja jak wynioslem ze sniadania kromke chleba by takiemu zwierzakowi dac, zostalem obszukany tzn wlozono mi rece do kieszen, wyrzucono kromke i musialem zaplacic duza dosc sume za.....kradziez, zaznaczam, ze kromka byla z mojego sniadania...to bylo w hotelu Kamcza, ponadto tam przy windzie stala ochrona, kt?ra kontrolowala czy nie wnosi sie napoj?w kupionych na zewnatrz, bo te byly sprzedawane na miejscu ale po drogiej cenie. Duzo lepiej wspominam Nessebar, tam w okolicach sa a raczej byly wolne piaszczyste plaze, ale co roku zagradzane i zmniejszane. W CHORWACJI jest pare miejsc polecanych przez lekarzy dla dzieci z alergia, bylem w jednym z synem jest ono spokojne pelne rodzin Novi Vinodolski, ale plaze to beton, znajdzie Pani tam miejsce zawsze w biurze turystycznym w kwaterach, niezbyt ciekawe plaze ma pobliska Crikwenica, ale tam o nocleg w sezonie bardzo trudno
                • arniks Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 29.10.15, 09:15
                  > poza plastikowymi kurortami jak ZP albo SB jest w Bułgarii sporo fajnych niezatłoczonych miejscowości z pięknymi plażami - Kraniewo, Biała, Primorsko, Carewo, Achtopol itd...

Czy w jakiejś z podanych miejscowości sa dobre warunki i baza do windsurfingu ?
          • betty842 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 08.09.15, 19:46
            "wtop.ek 08.09.15, 19:03
            napisano ci wyżej, Egipt

jakie słoiki? w HR są sklepy i restauracje...."

I "wór pieniędzy" ze sobą.Moi znajomi byli w tym roku w Chorwacji na tydzień,żadnych słoików z PL nie brali i powiedzieli,że to był ich błąd. Obiad w restauracji (kotlet+ frytki,do tego jakieś picie) na rodzinę 2+2 to koszt 250zł. Fastfoody (hamburger,zapiekanka itp) 80zł (bez picia). Słoiczek sosu bolońskiego w markecie 40zł. Jak zobaczyli ceny jedzenia to żałowali,że nic z Polski nie przywieźli.Stołując się w restauracjach w Chorwacji koszt TYGODNIOWYCH wczasów wyjdzie 7-8 tysięcy. Za taką cenę jest wspominany już Egipt z opcją All Inclusive.
            • christoof Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 08.09.15, 20:57
              Myśmy dyskutowali o wczasach w Chorwacji na wyspie Rab:
              forum.gazeta.pl/forum/w,201,158217908,,Wyspa_Rab_Lopar.html?v=2

Z tego wynikało, że TY, a nie znajomi się tam wybierasz i pytałaś się o szczegóły.
              Ja już jestem z tego wszystkiego lekko skołowany, bo w końcu nie wiem, czy tam byłaś, czy nie.

Stołowanie się w knajpach zawsze da finansowo ostro w d..., obojętnie czy to Polska czy Chorwacja.
              Doradzałem wykupienie wyżywienia w hotelu, to znacznie obniża koszty.

Nic nie było o opcji zabierania przez Ciebie ze sobą jedzenia, bo w hotelu nie ma możliwości gotowania posiłków samodzielnie

Ceny w knajpach w Chorwacji są wyższe o około 1/3, na pewno są niższe niż we Włoszech czy w Austrii.
                • Gość: gtw Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? IP: *.calcit.fastwebserver.de 08.09.15, 22:53
                  opowieści znajomych czyli bajki z mchu i paproci

meszane meso z żaru na 4 dorosłe osoby, micha nie do przejedzenia to ok. 300 kun, z napojami i dodatkami niech będzie 400 kun czyli nieco ponad 200 zł, można raz na tydzień bo nik nie jada takich ilości codziennie

pleskawica albo cevapi na talerzu to ok. 70 kun, w bułce 50 kun czyli 40-30 zł

dobra duża pizza na 2 osoby to 50-60 kun czyli 30-35 zł

porcje dla dzieci o 30% tańsze

burek z serem którym dorosły naje się na lunch to 15-20 kun czyli 8-11 zł

stosunkowo drogie są świeże ryby i owoce morza, ale nie tylko w Chorwacji
                    • christoof Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 09.09.15, 08:02
                      W Polsce ludzie przyzwyczaili się do tego, że jest mnóstwo barów, gdzie da się tanio zjeść.
                      Za 20 złotych jest np. kebab z frytkami i napój.
                      Mało kto chodzi do restauracji, gdzie ceny są już o wiele wyższe !
                      A w Chorwacji tylu barów nie ma, dominują restauracje.
                      Da się tanio zjeść w piekarni, gdzie są burki. Ale dla wielu Polaków słowo burek kojarzy się tylko z pieskiem.
                      No i potem jest u wielu narzekanie na drożyznę w Chorwacji, bo się porównuje kebabownię w Polsce z restauracją przy promenadzie
              • betty842 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 09.09.15, 08:59
                Christoof
                Owszem dyskutowaliśmy na temat Wyspy Rab i owszem ja się tam wybieram ale w przyszłym roku:-). Skorzystałam po prostu z okazji, że jest sezon wakacyjny i nawinął się wątek o Rabie. Zimą kiedy przyjdzie mi rezerwować wczasy i chciałabym tu o coś popytać to może tu "nikogo nie być" bo to już po sezonie będzie.
                No i co do znajomych to faktycznie byli w Chorwacji w drugiej połowie sierpnia i jak po powrocie nas odwiedzili to szczęka mi opadła kiedy usłyszałam ile ich wykosztował tydzień wczasów w Chorwacji i to mnie utwierdziło w przekonaniu, że jeśli chcę się zmieścić w kwocie 6tys (bez stania przy garach czy brania jedzenia z PL) to biuro podróży jest najlepszym rozwiazaniem (nawet przejazd autokarem wyjdzie nas taniej niz autem).
        • christoof Jakby to powiedzieć.... 08.09.15, 21:09
          nusia271 napisała:

> Aha, na wakacje nie jadę po to by gotować lub wozić ze sobą jedzenie ... więc o
          > pcja bagażnik zapełniony po brzegi słoikami odpada ... już wolę leniwe all inc.
          > ;)
          >

Jakby to powiedzieć,
          nie rozumiem ani trochę tego wątku !!!

Są dobre biura podróży jak np. TUI, Neckermann, które organizują wczasy w Chorwacji.
          Trzeba tam pójść, popytać się, na pewno coś fajnego znajdą.
          Może bez plaży piaszczystej, ale żwirkowa też jest fajna, a widoczki fantastyczne.
          Zrekompensują w 100% brak piasku na plaży.
          Trzeba im powierzyć swoje plany
          Koszt może wyjdzie większy niż w Egipcie, ale coś za coś, jedziesz do Chorwacji, a nie do hotelu otoczonego wojskiem i policją
          Hotele w Chorwacji są dobre, miejscowości nad morzem urocze, krajobrazy cudowne, czego tu się bać ?

• 12olga Re: Jakby to powiedzieć.... 11.09.15, 11:27
              Nie napisałaś skąd pojedziecie wiec trudno radzić czy samolot czy samochód. Z południa Polski na pewno samochodem, samoloty bardzo drogie. Byłam dwa razy w Chorwacji, jestem w niej zakochana i też wybieram się w przyszłym roku z trójką dzieci. Podoba mi się ta plaża na Rab, ale nic tam sensownego nie znalazłam, żeby się fajnie zakwaterować. Piękna piaszczysta plaża jest na Murterze (byłam osobiście), ale tam nie ma fajnych hoteli w pobliżu tej plaży i trzeba się nastawić na apartamenty i na gotowanie lub drogi knajpy. To za kilka lat, jak dzieci podrosną. Teraz prawdopodobnie zdecydujemy się na kompleks Solaris koło Sibeniku i jeden z tamtejszych hoteli. Na pewno Ivan jest świetnym hotelem z mnóstwem atrakcji dla dzieci (basen, zjeżdżalnie, animacje....). Ma go w ofercie kilka biur. Brałam pod uwagę wyjazd na własną rękę i rezerwację bezpośrednio na stronie hotelu, ale chyba nie jest dużo taniej, a w razie kłopotów np. choroba dziecka można liczyć jeszcze na rezydenta. Hotel położony bezpośrednio przy morzu, łagodne zejście do wody, a nie strome skały. Nie wiem czy jest all inclusive, ale jeden z hoteli w tym kompleksie ma na pewno.
              Ceny w hotelach w Chorwacji są wysokie, ale tu chyba dzieci w jakimś wieku są gratis.
              My jeśli się wybierzemy planuje nocleg po drodze w Austrii po 7 godz. jazdy, potem już tylko około 4-5 godz. jazdy, wracać chyba będziemy ciągiem. Najlepszym wyjściem jest podróż nocą, ale my nie lubimy tak jeździć, potem 3 dni odsypiamy.
    • mariosumik Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 27.01.16, 05:03
      witaj ja też jadę w tym roku z rodziną do Chorwacji ja myślę że północna Dalmacja Vir-Nin lub Zaton widać tam są plaże piaskowe płytkie szybko się nagrzewa a cha i jedziemy samochodem z dzieciakami w tamtą strone spoko bo jedzie sie wieczorem więc większość czasu śpią trochę gorzej z powrotem bo jedzie się przez dzień ale dają rade przynajmniej moje a jeżeli liczysz na takie warunki jak piszesz to ciężko będzie chyba że Bułgaria lub Grecja ale na pewno Bułgaria taniej
    • claudio52 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 21.02.16, 12:41
      Co do Chorwacji, ludzie otw?rzcie oczy! Sloiczek sosu bolonskiego to 40 zl w supermarkecie w Chorwacji, to tak z grubsza liczac 8-9 ? a wiecie ile u nas kosztuje? 2 euro, pizza ceny takie same, albo nizsze, nie wiem ile placicie za locum, bo ja po znajomosci wynajmuje mieszkanie blisko Pompejow i wybrzeza Amalfi po 20 euro za noc, do plazy nie jest az tak blisko, ale mam wszystko zwiedzanie i plaze, Wlochy moga byc drogie i nie zalezy gdzie kto pojedzie. Ja do knajp nie chodze ale w Salerno w poludnie w porzadnym lokalu za obiad place wraz ze szklanka wina i kawa najwyzej 10 ?, jakby kogo sprawa interesowala sluze rada Claudio
    • ritari Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 14.04.16, 10:27
      Z biurami podróży byłabym ostrożna, ostatnio sporo jest kłopotów. A co powiesz na zwiedzenie któregoś ze starych, zabytkowych miast? Na świecie pełno jest takich zakątków, które przyciągają swą historią. Miasto stare to miasto cenne- piękne, ze wspaniałymi budowlami i takim specyficznym charakterem. Ja wybieram się właśnie w wakacje śladem historii, polecam każdemu, fajna przygoda. Tutaj jest taki spis miast średniowiecznych, które warto odwiedzić www.kworum.com.pl/art6644,sredniowieczne_miasta.html może się komuś przyda :)
        • wislok1 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 30.06.16, 00:10
          Sprawdziłem sobie ten Continental w Krynicy Morskiej, cena zawrotna nie jest ( hehehehe )
          900 złotych za nocleg ze śniadaniem dla rodziny 2+2 ( w cenie jest śniadanie ).

Dale to 205 euro za POKÓJ ( żaden tam apartament z kuchnią ) !

Rodzina jedzie na tydzień i płaci 1435 euro, za 2 tygodnie 2870 euro

Za taką cenę są wczasy nad Morzem Śródziemnym, z dolotem samolotem,
          np. Malta w tej samej cenie, hotel ****, śniadania i kolacje, napoje, łącznie z winem i piwem czy colą do kolacji są już w cenie !
          • wislok1 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 30.06.16, 00:21
            Żeby nie było że Chorwacja taka droga...

Ja w zeszłym roku płaciłem za dzień pobytu w hotelu Omorika, w Punat na wyspie Krk, 130 euro.
            W cenie był apartament ( bez kuchni, niestety, były 2 sypialnie, jedna dla dorosłych, druga dla dzieci ),
            śniadania, kolacje, napoje do kolacje łącznie z winem i piwem oraz colą w cenie...

Moim zdaniem trzeba mieć coś z główką, żeby pojechać do hotelu nad Bałtykiem...
            Albo taki gest, hehe

Taniej niż w Chorwacji wychodzi wynajęcie nad Bałtykiem kwatery z kuchnią i stołowanie się we własnym zakresie.
            Przetestowaliśmy to dwa razy i tak jest.

No, ale minusy są, co prawda takie delikatne, jak przeważnie koszmarnie zimna woda nad Bałtykiem oraz średnio co drugi dzień z deszczem...

No, jak ktoś pojedzie do Świnoujścia, Kołobrzegu, Sopotu,
            to dużo pozwiedza, jak będzie padało
            ( piszę serio, bo są to ciekawe miasta, bardzo interesujące )...

No, ale jak pojedzie do Sianożętów, Trzęsacza czy Karwii,
            to będzie miał okazję rozważań filozoficznych pod tytułem:

dlaczego dałem się tak ogłupić straszeniu terrorystami i uchodźcami, że pojechałem do takiego za.upia ?
            • betty842 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 30.06.16, 08:44
              Ej, byliśmy w Karwi 3 razy i było super mimo że pogoda była się srednia a raz nawet nieciekawa. Ale byliśmy w super ośrodku ktory codziennie zapewniał jakieś atrakcje, cena pobytu z wyżywieniem HB za rodzine 2+2 to 2-2,5tys. /tydzień. Ale w tym roku jedziemy do Chorwacji bo ja sie uparlam. Mąż i dzieci chcieli jechac po raz 4ty do Karwi ale ja tym razem chcialam sprobowac czegos innego. Płacimy 5tys za tygodniowy pobyt z pelnym wyzywieniem i przejazdem autokarem (oczywiscie za całą rodzinę). Mam nadzieję że rodzinka Chorwacją sie zachwyci i w przyszłym roku nie pojedziemy kolejny raz do Karwi (podobało mi się ale nie chce mi się tyle razy jeździc w jedno i to samo miejce tylko dlatego za drugiego takiego osrodka nad Bałtykiem nie ma).
              • wislok1 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 30.06.16, 19:20
                My byliśmy w Świnoujściu 2 razy, po raz pierwszy pogoda była rewelacyjna, upał, morze zimne, ale dało się kąpać.
                Za drugim razem kąpaliśmy się 1 raz w czasie 2 tygodni.
                Uznaliśmy, że to było trochę za mało...

Z relacji znajomych i z moich pobytów w latach wcześniejszych wyłania się bardzo podobny obraz...

Cóż, to nie jest wina Bałtyku...
                Sorry, taki mamy klimat.
                W każdym razie jak mam wybór, to wybieram miejsca na południe od Polski.

Są nad Bałtykiem pensjonaty i ośrodki wczasowe, gdzie jest taniej niż w hotelach.
                Ale mnie to nie kręci..
                Jak ktoś odkrył osobiście Jadran, to jest dla Bałtyku stracony...
                Co najwyżej może go porwać inne ciepłe morze
                • hepik1 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 02.07.16, 19:02
                  Dla podtrzymania konwersacji ;)
                  Model spedzania urlopu jest inny dla mlodego małżeństwa z dwójką berbeci,inny z nastolatkami,jeszcze inny dla średniego czy starszego wieku z żoną,czy z młoda kochanką ;)
                  W pewnych sytuacjach kapiel w morzu nie jest priorytetem.zwłaszcza,że tych rożnych aqua i spa mamy co raz więcej nad Bałtykiem.
                  Gastronomia zdecydowanie wygrywamy,pogodą oczywiście nie.
                  Dojazd na miejsce(od wczoraj obwodnica Łodzi) eż dla nas,ludzi Południa tez konkurencyjny i zdecydowanie tańszy.
                  Wiem o czym mówię.Po prawie 40 latach zamiast na Istrię,w ostatniej chwili pojechałem na wies ,nad Bałtyk.Do morza miałem 5 km i było pieknie.2,5 dnia deszczu,2,5 dnia dia plazowe,0 kapania,3 dni zwiedzania owych ale prze dewszystkim sentymentalnych miejsc.
                  Polecam zwłaszcza dla miłośników ogrodów. www.magrawczasy.pl/galeria,domek_bialy,1387215729.html
                  Tam byłem.Ogród najlepiej widać w zakładce z programem z Mają w ogrodzie ;)
                  • betty842 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 02.07.16, 19:45
                    No własnie my mamy dwójkę chyba już "średnich" dzieci (5 i 9 lat). Do tej pory dzieci Bałtykiem były zachwycone! Do szczęścia potrzebne im były tylko łopatki i wiaderka a ja relaksowałam się na kocyku (mąż pomagał dzieciom w budowlach). Zimna woda w Bałtyku nas nie odstraszała ponieważ nie było aż tak ciepło,żeby trzeba było się schładzać.Dzieci też miały radochę jak się potaplały w wodzie max do kolan. Tak więc nam się wszystko podobało.Jedynie ostatnio pogoda mniej nam dopisała...Tragicznie nie było ale mogło być lepiej. ALE w tym roku uparłam się na Chorwację (żeby nie jechać po raz czwarty w to samo miejsce;) ),dzieci obejrzały filmiki na youtube i dały się skusić. Starszak już pływający jest (młodszy pływający ale tylko na płytkiej wodzie;) ) więc może będzie się im podobało...Kochają piasek a w Chorwacji będziemy mieli żwirkową plażę...No ale mam nadzieję,że kąpiel w morzu im wystarczy i wszyscy będziemy zadowoleni....
                    • wislok1 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 02.07.16, 20:43
                      Wiadomo, że każde miejsce jest inne i że każda ocena z natury jest subiektywna ( nie ma czegoś takiego jak obiektywna ocena, hehe )....

Córka była nad Bałtykiem na Zielonej Szkole i wróciła zadowolona, choć ani razu się nie kąpali, ani razu, w czerwcu...
                      Po prostu woda za zimna, a pogoda w kratkę...
                      No, ale ją interesował przede wszystkim sam fakt pobytu z koleżankami i tydzień laby od szkoły.
                      Równie dobrze mogłaby pojechać w Bieszczady...

• hepik1 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 03.07.16, 14:34
                      Kamyczki i kamole dla dzieciaków sa równie ekscytujące dla dzieciaków jak piasek.Z piachu buduja zamki,z kamoli tez sie da.Dodatkowe jesli zabrac mazaki,farbki potrafią malowac na kamieniach dzieła sztuki.Inwencja należy do rodziców a dzieciaki nudzić sie nie będą.
                      • betty842 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 03.07.16, 20:57
                        "Dodatkowe jesli zabrac mazaki,farbki potrafią malowac na kamieniach dzieła sztuki"

Dzięki za pomysł! Nie pomyślałam o tym.
                        No mam nadzieję,że kamienista plaża będzie dla nich choć trochę atrakcyjna.Byliśmy nad Balatonem (wszyscy nam zachwalali więc pojechaliśmy) i totalna porażka! Nie dość że akurat trafiliśmy na dosyć wysoki poziom wody w Balatonie (po zejściu ze schodków woda sięgała mi do bioder) ,dzieciaki "niepływające" więc się bały tak głębokiej wody (nie pomogły ani kółka ani rękawki) to jeszcze plaża trawiasta więc jak wyszły na brzeg to nudziły się jak mopsy...
                        • wislok1 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 04.07.16, 00:21
                          Dzieci są kreatywne, rady hepika są bardzo fajne i trzeba je tylko zastosować w praktyce.
                          Moje dzieci budowały z wielkim zapałem zamki z kamieni, a przebojem było nurkowanie...
                          Trzeba tylko nie zapomnieć o butach do wody ( dostępnych za niewielkie pieniądzie w Decathlonie )
                  • wislok1 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 02.07.16, 20:49
                    Z drogami nad morze się poprawiło,
                    to fakt.

Z oceną atrakcyjności turystycznej Bałtyku latem się nie zgadzam.
                    Po prostu moim zdaniem nie jest atrakcyjny, jak ktoś myśli głównie o pobycie plażowym,
                    plaże ładne, tylko ta zimna woda i niepewna pogoda, dla mnie dyskwalifikacja...

Jak ktoś myśli głównie o zwiedzaniu, to jest tam sporo ciekawych miejsc...

Czyli robimy protokół rozbieżności...

• wislok1 Re: Wakacje 2016 2+2 co polecacie ? 12.12.16, 16:03
        Tanie rejsowanie, na pewno jest to tania alternatywa...

Np. tu, tanio bardzo...
        Rejs Hawaje - Rajskie Wakacje - Pride of America
        kabina z oknem 1839 - 1869 EUR
        * ceny za 1 os. w kabinie dwuosobowej
        Cena nie obejmuje:
        - ubezpieczenia KL, NW i bagażu,
        - kosztów dojazdu do portu,
        - wycieczek fakultatywnych zamawianych na pokładzie statku,
        - korzystania z punktów usługowych (pralnia, fotograf, SPA itp.)
        - obowiązkowych napiwków dla załogi: 12 USD/os/dzień

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka