Dodaj do ulubionych

Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE

04.11.17, 00:56
Hej,

Chcę uskutecznić obszerny trip po Bałkanach, ale mój masterchef, sorry... masterlease nie wypuszcza mnie poza UE, czyli odpada Albania, BiH, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia i Serbia. Znajomi mówią, że wiele nie tracę, bo dzicz i niebezpiecznie, ale mnie z tych powodów tylko bardziej korci, żeby tam pojechać. Uwielbiam ryzyko, a zagrożenie życia i zdrowia wręcz kocham :)

Myślałem, żeby olać masterchefa ciepłym moczem i uskutecznić samowolkę. Dopóki nie dojdzie do stłuczki, nie będzie przypału. Ktoś próbował taki proceder?
Obserwuj wątek
    • trypel Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 04.11.17, 07:05
      Do Szwajcarii tez nie puszczają? Pierwszy raz słyszę o takim leasingodawcy :)
      Moi z reguły robią pod górkę tylko przy kierunkach rosyjskich i poza europejskich.
      Walcz bo warto, z wymienionych nie byłem tylko w Kosowie bo wymagany jest paszport a ja uparcie tylko z dowodem jeżdze, i naprawdę warto tam sie przejechać. Tyle ze to zupełnie różne kraje i nie wrzucaj ich do jednego wora.
      • schweppes1 Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 05.11.17, 09:24
        W Szwajcarii byłem właśnie na samowolce i to dwa razy. To malutki kraj z siecią autostrad, gdzie wszyscy jeżdżą płynnie, przewidywalnie i zgodnie z ograniczeniami jak po sznurku, więc o stłuczkę ciężko, jak się samemu uważa. Myślę, że im chodzi o to, żeby nie zapuszczać się w jakąś dzicz, w której ciężko się współpracuje ze służbami i ichnimi ubezpieczalniami w razie W i trochę niesłusznie ujęli to w definicji jako UE, więc raczej nie chodziło im o takie kraje jak Szwajcaria czy Norwegia. Można pojechać i się tylko modlić, żeby gdzieś nie przydzwonić, a niestety na Bałkanach łatwiej o dzwon z uwagi na infrastrukturę i mentalność. W dodatku mogą ukraść, wtedy to dopiero byłyby jaja :D
          • schweppes1 Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 05.11.17, 13:48
            A ja w każdym dużym mieście we Włoszech. Samochody bez przetartych zderzaków stanowiły tam mniejszość.

Aż musiałem kiedyś o to zapytać znajomego Włocha. Powiedział, że jeżdżą agresywnie i lubią się wszędzie wciskać, zarówno w czasie jazdy jak i przy parkowaniu, do tego 1/4 kierowców nie ma prawa jazdy (nigdy nie miała lub zabrali), a połowa jeździ bez obowiązkowego ubezpieczenia i w razie W obrzucają się nawzajem mięsem i rozjeżdżają każdy w swoją stronę, żeby sobie nie narobić problemów jak przyjedzie polizia czy carabinieri. Po prostu południowcy.
            • wislok1 Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 05.11.17, 19:44
              Moje wrazenia z jazdy we Wloszech sa zupelnie inne...

Spodziewalem sie wlasnie takich klimatow, o ktorych piszesz...
              Nic sie nie sprawdzilo poza czestym trabieniem i gestykulowayniem
              Wlosi jezdza bezpiecznie i przewidywalnie

Realia sa takie, ze o wiele gorzej jezdzi sie w Polsce
              ( czego dowodem jest chocby znacznie wieksza ilosc wypadkow drogowych wPL)
        • trypel Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 05.11.17, 16:52
          Z krajów w tamtym rejonie najgorzej czułem sie w Czarnogórze. Jakos tak agresja obecna była wokół. Moze dlatego ze sezon. Ze droga zatłoczona.
          Najlepiej w Serbii i Macedonii. Spokój, cisza i prawo gościnności dające więcej praw obcemu. Poza Belgradem. Tam normalnie ale i tak kocham to miasto.
          W Macedonii warto zatrzymać sie w Skopje na 2 dni a potem do Ochrydy. W razie czego na miejscu działa gość bardzo promujący Macedonię w Polsce, wykładający na naszych uczelniach, ma kupę kontaktów i załatwi najlepszego przewodnika, knajpę itd
          Albania jest ok poza jakością dróg( nieraz pare km robi sie naprawdę po poligonie czołgowyk albo po polnej drodze) ma zajebiste myjnie, za 5-6 dolarów było mycie, odkurzanie, czyszcźenie szyb felg i czego tam jeszcze, robione w max 15 min przez drużynę kilkuosobowa. A Ty w tym czasie kolejna kawę obok.
          Warto przejechać sie wybrzeżem od Vlory na południe. Piękna, świetnej jakości droga, widoki, puste plaże, knajpki z owocami morza z porannego połowu.
          W Albanii rownież najlepsze burki na Bałkanach.
            • trypel Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 06.11.17, 06:55
              Z tripadvisora nie korzystam. Booking jak najbardziej. Działają rownież karty. Bankomaty.
              W przyszłym roku planuje Gory Przeklęte i tam pewnie bedzie bardziej dziko ale w normalnych miejscach jest całkiem normalnie :)
              Nie byłem w Tiranie. Żałuje.
            • hepik1 Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 06.11.17, 08:50
              O mamo!Ludzie jeżdżą tam i ówdzie a nawet w jeszcze bardziej "dzikie" regiony Europy ,Azji juz od lat,korzystając ze wszystkich udogodnień zwiazanych z internetem,smartfonami ,platnosciami itd Dziesiatki vlogów stricte podróżniczych ale i nie tylko,gdy jada stopem z namiotem, albo komunikacją ichniejszą,busiarzy,którzy przy okazji pracy pokazuja drogi itp itd.Na cro.pl są relacje pary,która skoda (bodajże fabią) przejechała wszystkie te tereny,które ty planujesz juz kilka lat temu.Masz w lisingu jakies wypasione auto,w umowie zakaz wyjazdu-twój problem,gały widziały co podpisywały.Kup za kilka tys 15-18 letnia Toyotę Yaris i wal śmialo w "najdziksze ostępy".Bez zmartwień.
                    • trypel Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 06.11.17, 13:06
                      Ehhh
                      Po co firmy marnują kasę na auta skoro są samoloty lepsze i szybsze do międzynarodowych podróży?
                      Przecież i dla Ciebie i dla mnie auto to forma bonusa. Nie tylko narzędzie pracy. A ze w służbowym nie mam dachu otwieranego to na urlop wole prywatnym. Poza tym służbowemu należny jest jakiś szacunek a prywatnym robię co chce i nikomu nic do tego.
                      Naprawdę przy jeździe 90-100 nie widzę przepaści między siedzeniem z przodu w c3 a w passacie. Jeszcze się na szerokość mieszczę :) a autostrady staram się omijać bardzo szerokim łukiem.
                      • trypel Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 06.11.17, 13:25
                        bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/81/45/13/01e4fab46d.jpg
                        Zobacz, wklejam jeszcze raz linka do zdjecia z głównej wg nawigacji trasy z Ochrydu do Vlory. Żal byłoby passata :) a pluriela nie. A dodge w przyszłym roku będzie się na takiej drodze czuł jak w domu.
                      • schweppes1 Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 06.11.17, 17:40
                        Akurat u mnie to nie bonus, tylko narzędzie do intensywnej orki, a że mam pół Polski do orania (70 Mm rocznie), to jest właśnie segment D, żeby mi plecy nie pękły. Bonus to ma nasz dyro finansowy, taki księciunio, który prawie w ogóle nie ma podróży służbowych, a dostał lepszą furę niż handlowcy (o ząbek mocniejszy silnik i wersja wyposażenia). Zarządzający też prawie w ogóle nie jeździ służbowo, a ma BMW 5, tak dla ozdoby. Chora polityka flotowa z centrali zagranicznej, ale mniejsza z tym.

Faktycznie jeżeli drogi w słabym stanie to lepiej nie dobijać służbówki, zwłaszcza że nie wszystkie uszkodzenia masterchef będzie miał ochotę pokryć. No to chyba na razie muszę zadowolić się unijnymi Bałkanami, bo Corsą mojej kobiety nie mam ochoty gonić.
                        • trypel Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 06.11.17, 18:37
                          Młody jestes to ganiaj. Potem zejdziesz do 3-4 tys, zaczniesz latać i odpoczniesz

A wyprawa corsa brzmi niezłe. Podjeżdżasz z dziewczyna tu www.booking.com/hotel/al/liro.pl.html?aid=311097;label=liro-8135KnpOr%2ARORqrWkGVxtQS161692870316%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-285284110766%3Akwd-11852682565%3Alp1011521%3Ali%3Adet%3Adm;sid=724a80d2fb88ca6817edd6db54ae301a;dest_id=-109054;dest_type=city;dist=0;hapos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srepoch=1509989640;srfid=d406bfef58b5a48b4e1ba60d684cccf80160f572X1;srpvid=23ae7b83ada406a7;type=total;ucfs=1& i sie bawisz. Pomysł ze nasi pradziadowie 6 niedziel z Krakowa do Pragi jechali a Ty sie corsy lękasz :)
                  • trypel Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 06.11.17, 20:05
                    Z ta wypożyczalnia to tez Bałkany odpadają. Wypożyczalnie w Grecji nie pozwalają wyjeżdżać do Macedonii i Albanii, te w Macedonii nie pozwalają wyjeżdżać nigdzie.
                    Pozostaje mu zmiana roboty i służbowy LR albo namówienie dziewczyny na sprzedać corsy i zakup jakiegoś starszego klasy D. Np merca Mietka :D wtedy w Albanii bedzie miał fajnie
                      • hepik1 Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 07.11.17, 08:36
                        Moze z tym dupkiem przesadziłem ale nie końca jestem o tym przekonany ;)

Jeśli ktos w pierwszym poście pisze o tripie przez Bałkany:
                        "Uwielbiam ryzyko, a zagrożenie życia i zdrowia wręcz kocham"
                        A kilka dni później:
                        "Ja na urlopie chcę wypoczywać, a nie się męczyć. Do długich tras jest przeznaczony co najmniej segment D (Passat, Superb, Mondeo, Insignia itp.)"

to mi sie nie spina.

Albo dwubiegunowośc afektywna albo właśnie dupkowatość ;)
    • heca7 Re: Masterlease nie pozwala na wyjazd z UE 06.11.17, 19:54
      Samochodami w leasingu byliśmy w Albanii, Serbii, Macedonii. Do Kosowa nas nie ciągnie ;) Nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń w umowie leasingowej. Najpierw to był peugeot 508 sw. Fajnie ale nie można było nim zjechać na żadne pobocze-niski za to drogi się fajnie trzymał. Potem przesiedliśmy się do LR Discovery Sport. Nie wiem czy on się mieści w pojęciu wypasionego auta ale możemy nim jeździć po całej Europie bez ograniczeń.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka