Dodaj do ulubionych

Dalmacja, koszt wakacji vol 1234

IP: *.play-internet.pl 03.05.18, 00:31
Wiem, że nikt mi tu nie wyliczy ile się wyda na wakacje w Chorwacji, ale może chociaż przykładowo......
Wakacje zorganizowane na własną rękę.
Dalmacja wyjazd w lipcu, apartament na 10 dni 2500 tyś ( już zarezerwowany ). Wyjazd z Wrocławia. Koszt paliwa plus winiety mniej więcej przeliczony.
Ile kasy potrzeba na miejscu, biorąc pod wagę rodzinę 2 + 2 ( małe dzieci) ?
Śniadanie przygotowywane samodzielnie, obiad ewentualnie kolacja gdzieś na mieście ( pizza, czy klasyczny obiad, bez owoców morza i szampana :) ) atrakcje załóżmy aqapark itp. Tak żeby nie liczyć każdego €, ale też nie rozwalać kasy na prawo i lewo. :)
Czy 6000 zł na wszystko waszym zdaniem wystarczy na 10 dni ( paliwo, apartament, wyżywienie, atrakcje )
Wczasy zawsze organizowane przez biuro podróży w opcji all inclusive, i stąd brak zielonego pojęcia jaki jest koszt wakacji samodzielnie zorganizowanych.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • wislok1 Re: Dalmacja, koszt wakacji vol 1234 03.05.18, 09:52
      Nie ma szans przy takim planie jak wasz
      2500 za noclegi
      Na jedzenie i picie wyjdzie Minimum 2500 zlotych zakladajac codzienne obiady w restauracjach
      ( trzeba tez uwzglednic napoje i lody "na miescie", koszt sniadan i kolacji, napoje w sklepach )
      Ceny sa srednio wyzsze o 1/3 niz w Polsce
      Benzyna i oplaty autostradowe to okolo 1500
      JUZ MAMY 6500

Atrakcje typu aquapark sa drogie - doliczmy 2000
      Pamiatki do zabrania do Polski, zakupy trwale - policzmy 500

No i jeszcze baaardzo dluga podroz tez kosztuje ( bez noclegu na trasie z malymi dziecmi ? )
      To jest kilkanascie godzin w jedna strone czystej jazdy
      Najlepiej byloby z noclegiem natrasie
      Cos cieplego po drodze zjesc trzeba koniecznie, jak sa male dzieci

Policzyc trzeba 10000
      z zapasem

• Gość: darek.59.pl Re: Dalmacja, koszt wakacji vol 1234, IP: *.dynamic.chello.pl 03.05.18, 11:41
        No troszkę przesadziłeś. Oczywiście można tyle wydać i nawet więcej. Dalmacja nie jest równa cenowo i kosztami podróży (północna, środkowa, południowa), ale moim zdaniem za: 2500 noclegi + 2000 podróżowanie (wszystkie elementy) + 2500 koszty dodatkowe pobytu można wypocząć w Chorwacji. Wychodzi więc trochę więcej, bo 7000 zł.
        Nam jeszcze nie zdarzyło się wydać więcej niż, w przeliczeniu wszystkich kosztów wyjazdu, 2500 zł na dorosłą osobę. Dwa tygodnie, nie zabieramy jedzenia, jedziemy autostradami, śpimy po drodze (wyruszamy z Gdyni), dwa małe lub jeden duży apartament, a robienie obiadów na miejscu jest bardzo sporadyczne i raczej dla dziecka.
        W tym roku ruszamy na przełomie sierpnia i września, Kożino k. Zadaru: 1000 euro dwa apartamenty i drugie 1000 euro w portfelu na przejazd i "życie". Jadą cztery dorosłe osoby plus 2,5 latek. No może tym razem zaszalejemy i wyjdzie nam 10 000 zł.
        • Gość: Andzella Re: Dalmacja, koszt wakacji vol 1234, IP: *.play-internet.pl 03.05.18, 15:36
          Dziękuję za odpowiedzi. Sprawa wygląda następująco, znajomi jadący w tym roku do Chorwacji usilnie namawiają nas na wspólny wyjazd, argumentując właśnie niższą ceną w porównaniu np do Grecji z biurem podróży. W przeliczeniu mniej więcej wyszło im 6 tyś/10 dni dla 2+2
          Dla mnie kwota wydaje się dość niska, biorąc pod uwagę że sam transport plus apartament to już koszt około 4 tyś. A gdzie reszta ?? Tzn wyżywienie, atrakcje itp. Nigdy nie byliśmy ( oni zresztą też nie byli ) na samodzielnie organizowanych wakacjach, stąd jestem w tym zielona. W Chorwacji byliśmy z dojazdem własnym, ale hotel już kupiliśmy w BP, taki z pełnym wyżywieniem, napojami itp, więc nie mam żadnego porównania ile np kosztuje obiad na mieście, czy chociażby wyjście z rodziną na pizzę. Nie wspominając już o atrakcjach dla dzieci, które hotel zapewnia ( baseny, animacje, place zabaw ) i które akurat nasze dzieciaki uwielbiają, ich zresztą też bo zawsze jezdzimy razem na wakacje, i będąc właśnie w hotelach rodzinnych, dzieciaki mamy z głowy :)
          Wydaje mi się, że kwota rzędu 7 tyś to jest tak skromnie, ale może się mylę stąd moje pytanie do podróżujących do przepięknej Chorwacji :)
          • Gość: er Re: Dalmacja, koszt wakacji vol 1234, IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.18, 10:26
            >argumentując właśnie niższą ceną w porównaniu np do Grecji z biurem podróży<

no to trochę bez sensu porównanie. albo porównujemy ceny z biur tu i tu, albo samodzielnie tu i tu.

do Grecji też można polecieć o wiele taniej niż z biurem podróży.

przykład samodzielnej konfiguracji podróży którą właśnie rozważam (loty i hotele cały czas dostępne):
            Korfu, 12-23.07. - 11 noclegów - 2+2
            - Ryanair z Modlina - 1700zł
            - hotel 3* z basenem i z HB 4800zł (tylko ze śniadaniem 3200zł)
            - samochód z wypożyczalni na cały pobyt 1500zł
            = 8 000zł.

Rezygnując z hotelowej obiadokolacji i z samochodu na miejscu (na komunikację wydam wtedy ok. 400zł) = 5 300zł,

Linków nie podaję bo samemu można sprawdzić w tej chwili (a nawet od razu kupić :-) ) - ryanair wiadomo, hotele przez angielskie strony bookingowe.

• tol8 Re: Dalmacja, koszt wakacji vol 1234 04.05.18, 16:07
      Ja też jeżdżę z Wrocławia. W zeszłym roku podróż do Dalmacji, z winietami i autem na LPG plus objazd na miejscu, wyszło 1316zl- w tym 416zl to winiety i opłaty w Cro.
      Na jedzenie i obiady, wszystko kupowane w Cro, poszło nam 2700zł. Na 16 dni dodam. Rodzina 2+2. Z Polski nie zabraliśmy zupełnie nic.
      Z atrakcji braliśmy tylko motorówki ze spadochronem i łódkę na cały dzień. Wystarczyło 800zł. Aquaparki i baseny mamy w PL, tu korzystaliśmy z morza.
      Moja rada- omijaj Konzumy itp. Zrób większe zakupy w Lidlu lub Kauflandzie, jest dużo taniej. A obiady polecam jeść z dala od plaży i centrum, jest spora różnica w cenie.
    • rzdrozny1 Re: Dalmacja, koszt wakacji vol 1234 09.05.18, 10:47
      Gość portalu: Andzella napisał(a):

> Wiem, że nikt mi tu nie wyliczy ile się wyda na wakacje w Chorwacji, ale może c
      > hociaż przykładowo......
      > Wakacje zorganizowane na własną rękę.
      > Dalmacja wyjazd w lipcu, apartament na 10 dni 2500 tyś ( już zarezerwowany ).
      > Wyjazd z Wrocławia. Koszt paliwa plus winiety mniej więcej przeliczony.
      > Ile kasy potrzeba na miejscu, biorąc pod wagę rodzinę 2 + 2 ( małe dzieci) ?
      > Śniadanie przygotowywane samodzielnie, obiad ewentualnie kolacja gdzieś na mieś
      > cie ( pizza, czy klasyczny obiad, bez owoców morza i szampana :) ) atrakcje za
      > łóżmy aqapark itp. Tak żeby nie liczyć każdego €, ale też nie rozwalać kasy na
      > prawo i lewo. :)
      > Czy 6000 zł na wszystko waszym zdaniem wystarczy na 10 dni ( paliwo, apartament
      > , wyżywienie, atrakcje )
      > Wczasy zawsze organizowane przez biuro podróży w opcji all inclusive, i stąd br
      > ak zielonego pojęcia jaki jest koszt wakacji samodzielnie zorganizowanych.
      > Pozdrawiam.

Wątki z kosztami chorwackich wakacji zawsze i na każdym forum budzą emocje:) Trzeba mieć dużo zdrowego rozsądku, aby wyłapać z wielu wpisów wiarygodne informacje. Wiem jedno, tak samo, jak w przypadku używanych samochodów, tak i chorwackich apartmanów, nie ma już okazji:) 4-osobowa rodzina nie da rady komfortowo wypocząć w pięknym miejscu, z fajnym apartamentem za 4500zł. Jadając i robiąc, co chce.

Ktoś napisał: w lipcu za 10 dni 7-8 tysięcy dla rodziny 2+2 z małymi dziećmi
      Wiarygodne. Jak doliczysz do tego 1000zł na wszelki wypadek, będziesz blisko rzeczywistego budżetu:)

Słuchać należy takich ludzi, jak wislok1, innych ludzi, którzy byli kilkanaście razy, w wielu miejscach.

W każdym bądź razie, Chorwację i Czarnogórę polecam. A jako odpoczynek od All Inclusive samolotem szczególnie. W Cro Brelę, w Montenegro Kotor i całą Zatokę Kotorską.

Trochę o tym na blogu: jadziemlecim.wordpress.com/2018/04/11/chorwacja-wakacyjnie/

jadziemlecim.wordpress.com/2018/04/03/czarnogora-wakacyjnie/
      • wislok1 Re: Dalmacja, koszt wakacji vol 1234 09.05.18, 18:45
        Wielu ludzi lubi sie pochwalic tanimi wczasami i niestety w tym celu nie licza wszystkich wydatkow
        Sa one tansze niz wczasy all inclusive,ale bez przesady
        Noclegi,dojazd,wyzywienie, to wszystko kosztuje i fizycznie nie da sie tych kosztow zredukowac do 4500
      • kolpik124 Re: Dalmacja, koszt wakacji vol 1234 11.08.18, 19:46
        no i dobrze ci napisał, bo każdy ma różne wydatki w zależności co gdzie i jak, chociażby rodzina 2+2 to mogą być przedszkolaki, albo równie dobrze nastolatki, a to już wystarczy aby wygenerować zupełnie inne koszty

winiety 400 zł????
        • wislok1 Re: Dalmacja, koszt wakacji vol 1234 11.08.18, 22:18
          400 stowki za winiety tez mnie zdziwily

No, jak ktos jedzie do Chorwacji przez Szwajcarie, to rozumiem

Poza tym zgadzam sie z kolpikiem

Kazda rodzina jest inna

Teg nie da sie ustalic wedlug schematu

Jedyny sensowny wzor ….

RODZINA ustala koszt wczasow w Polsce na np.7 dni

Mnozy to razy 1,33 i ma koszt wczasow w Chorwacji
          • wislok1 Podsumowanie 11.08.18, 22:21
            Oczywiscie rodzina ustala indywidualnie,wedlug swoich potrzeb i wydatkow

Kazda rodzina jest inna

Czemu 1,33 ????

Bo srednio ceny w Chorwacji sa o tyle wyzsze od tych w Polsce
      • stavros2002 Re: Dalmacja, koszt wakacji vol 1234 27.08.18, 19:25
        20 lat temu byłem ze swoją narzeczoną na Rabie i za 10 dni na 2 osoby wyszło coś z 5 tysięcy i to bez szaleństw, apartament dzieliliśmy z drugą parą, auta mieliśmy swoje

jak dzisiaj czytam że ktoś wydaje 6 tysięcy za wyjazd rodzinnny w sezonie, to się zastanawiam, czy wtedy kasa na waciki wysypywala mi się z kieszeni
        • wislok1 Re: Dalmacja, koszt wakacji vol 1234 28.08.18, 16:11
          Najlepsze jest to, ze sciemniaczowi nie da sie niczego udowodnic

Przyparty do muru napisze, ze sa totalnymi niejadkami
          Owszem chodzili codziennie do konoby, ale zamawiali zawsze pol porcji i dlatego wyszlo tak tanio

A gorzalke to mieli z Polski, piwo tez, podobnie jak pieczywo, wode mineralna, owoce,warzywa,mieso,mleko, kasze,itd…
          ( czyli wszystko )
          Wszystko kupili przed wyjazdem w hurtowni za polowe ceny sklepowej i dlatego wyszlo tak tanio….

Ludzie potrafia tak pier…., zeby pokazac jacy sa zajebi…. i mieli full wypas za 6000 rodzina 2+2, ze szczeka opada
          • rzdrozny1 Re: Dalmacja, koszt wakacji vol 1234 06.09.18, 13:17
            Tylko po co? Co to im daje? A ludziska to czytają, jadą, zderzają się z rzeczywistością i ...smarują, że Chorwacja droga.

Znajomi śmiali się kiedyś, że przepłaciłem za instalację alarmową. Nawet trochę im uwierzyłem. Dopóki nie odwiedziłem ich w domu - manipulator x1 budżetowy (zamiast x2 lcd), czujek dwa razy mniej, kontaktronów brak, itp. Są alarmy i alarmy. Są wakacje i wakacje. Ale pisać, że rodzina 2+2 na pełnym wypasie, zamieszkująca w pierwszej linii brzegowej, wyda 6000zł to mizerne bajkopisarstwo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka