Dodaj do ulubionych

w ciemno czy rezerwować ?

IP: *.plusradio.pl / 213.77.20.* 29.05.05, 18:43
Wybieram się na początku lipca do chorwacji i mam dylemat czy rezerwować czy
jechać w ciemno , po ofertach widzę że ceny podczas rezerwacji są o około
50 % wyższe niż mówią osoby które były w Chorwacji . Jeszcze nie wiem gdzie
pojade ale chyba Północna albo Środkowa Dalmacja . Doradzcie.
Obserwuj wątek
    • euauto Re: w ciemno czy rezerwować ? 29.05.05, 19:13
      Witam

Wszystko zależy od tego czy jedziesz sam czy z dziećmi, czy hotel albo
      apartament. Ceny hoteli napewno nie są niższe na miejscu tak MOŻE być tylko w
      przypadku apartamentu ( ale i nie zawsze ).
      Byłem w CRO w 2001 roku i mieliśmy zarezerwowane apartamenty z góry. W trakcie
      naszego pobytu przyjechała Pani z rodzinką która jechała " w ciemno ".
      Przyjechali w 8 osób i znajomi im powiedzieli, że napewno coś znajdą.
      Znaleźli owszem po całodniowym poszukiwaniu i ok. 21.00 , ale nie apartament 8-
      mio osobowy ale 2 x 4 i tylko na tydzień bo właściciel miał w następnym
      tygodniu gości którzy mieli z góry zarezerwowane ( każdy z tych apartamentów
      był w innych budynkach i w odległości ok. 500 m )tak więc nici z wspólnych
      wakacji. Może i zapłacilismy ciut drożej, ale ta rodzina zapłaciła to samo co
      my^^. Dodam, że bylo to w 2001 roku koniec czerwca.
      W tym roku wybieramy się ponownie do CRO we wrześniu i mam już zarezerwowany
      hotel ( rodzina 2+2 ). Hotel 3* z basenem i 2 posiłki dziennie ( bufet ) 11.09 -
      25.09.05. Płacimy 648 Euro czyli ok. 2700 złotych za całą rodzinę ( dla nas
      ok. dzieci maja wszystko gratis - nocleg + wyżywienie ).
      Jeśli byśmy jechali do apartamentów to trzeba by było liczyć ok 25 - 30 Euro za
      apartament. Więc nie widzę sensu, ponieważ za 2 tygodnie za wyżywienie dla 4
      osób płacę ok. 250 Euro. Podziwiam osoby, które z Polski taszczą własne
      wyżywienie na cały pobyt^^ ( ja biorę z Polski JEDNĄ 2 LITROWĄ COLE na drogę ).

Pozdrawiam

P.S

Byłem na Istrii i tam też się wybieramy.

• euauto Re: w ciemno czy rezerwować ? 29.05.05, 20:27
          Witam

Jedziemy do hotelu Belvedere w Medulinie ( koło Puli ). Plaża betonowa lub
          żwirkowa ale dno morza w większości piaszczyste i łagodne. Wybieraliśmy miedzy
          hotelem "Belvedere" ( HB ) na Istrii, hotel "Minerva" - Podgora na Dalmacji ( HB
          ale 3 tygodnie w tej cenie co 2 tyg. w "Belvedere" ) oraz hotel "Rathaneum" -
          Orebic ( 2 tygodnie all incl ). Padło na Istrię ze względu na czas dojazdu.
          Jedyna plaża piaszczysta w Płn CRO widziałem na wyspie Rab ( ale tylko jedna na
          całej wyspie ).

Pisz jak chcesz coś jeszcze wiedzieć.

Pozdrawiam
          • Gość: zbynek Re: w ciemno czy rezerwować ? IP: *.c151.petrotel.pl 30.05.05, 14:14
            Ci którzy wybierają hotele nie mają pojęcia jak wygląda pradziwa ChORWACJA.
            Przy hotelu przeważnie jest kiepska plaża,beton lub kamienie.Wielkie skupisko
            ludzi i nieciekawe zapachy w okolicy hotelu.Trzeba zawsze wybierać Dalmację.
            Jest tańsza/szczególnie poludniowa/, ciekawsza turystycznie,cieplejsza i mniej
            tam Niemców którzy podbijają ceny/ISTRIA/.Apartamentów jest taka ilóść,ze nie ma
            problemu ze znalezieniem.Kłopty mogą mieć tylko ci co chcą wynając na 1-2 noce.
            Spotkałem się z takim przypadkiem:przyjeżdza rodzina polska,wynajmuje apartament
            piorą ,suszą,zażywają kompieli i na drugi dzień przeszkadza im pianie koguta,
            płacą za noc i odjeżdzają.Przed odjazdem zobaczyłem w bagażniku ich samochodu
            namioty.Oni też ustalili 9 euro od osoby za noc, mieli być tydzeń i takim
            sposobem oszukali właściciela-bo na jedną noc nie byłoby po 9 euro.Są to moje
            obserwacje z 4 krotnego pobytu od Primostenu po Orebic na Peljesaczu.Byłęm w
            Krka,Postojnej,Plitwickich,Primostenie,Marinie ,Trogirze,Sibeniku,Splicie,Omisiu
            ,Makarskiej,Ploce,Trpanj,Orebic,Ston,Mljet,Dubrowniku,Korculi.Wstępowałem do
            wielu jeszcze innych miejscowości i stwierdzam, że w CHORWACJI jest bardzo
            dużo miejsc, gdzie plaże są tz.piaszczyste-żwirowe.Ja nienawidzę betonu i
            odpoczywać mogę tylko na prawdziwej plaży tam gdzie jest jeszcze jakiś luz
            a nie polować na wolne miejsce/Makarska/.Każdy ma swoje upodobanie i wolno je
            każdemu mieć.Ja mam właśnie takie.
    • Gość: Jacek Re: w ciemno czy rezerwować ? IP: *.chello.pl 29.05.05, 22:31
      Witaj,
      Maiłem ten sam dylemat co Ty - w końcu zrobiłem rezerwację ponieważ wiele
      miejsc, które "zawsze" były wolne w tym roku niestety są zajęte. Jest to
      związane z "efektem" tsunami (informacja od "mojej" Horwatki, u której byłem 2
      lata temu). Wiele osób z Europy Zach. zrezygnowało z tego powodu wyjazdu do
      Azji - i są większe problemy z miejscami w CRO - nie twierdzę, że w ciemno nic
      nie znajdziecie, ale ja w tym roku zrobiłem rezerwację (EUR 35/dzień dla 3
      osob. rodziny)
      • spraw Re: w ciemno czy rezerwować ? 29.05.05, 22:46
        I bardzo dobrze zrobiłeś choć niektórzy będą napewno zaraz wyzywać^^.
        35 Euro w lipcu to dobra cena ( jednak wolę hotel^^ )
        Być może jeśli szukałbyś na miejscu to byłoby 30 Euro ale przynajmniej masz
        spokój i nie bedziesz musiał ( być może ) latać cały dzień za apartamentem na
        miejscu.

Pozdrawiam
    • Gość: Monia Re: w ciemno czy rezerwować ? IP: 213.17.171.* 30.05.05, 09:42
      Ja jednak preferuję jazdę " w ciemno". Szukanie kwatery zajęło nam max. 20 min.
      i w czerwcu i w sierpniu - I poł. A jechaliśmy w 5-6 osób. A jeśli jest
      problem - ja nigdy nie miałam, to w każdym miasteczku jest agencja turystyczna
      i oni mają kwatery, płaci się trochę drożej. Takie agencje bardzo łatwo
      znaleźć - są przy głównych ulicach, w centrum.
      • euauto Re: w ciemno czy rezerwować ? 30.05.05, 10:04
        Gość portalu: Monia napisał(a):

> Ja jednak preferuję jazdę " w ciemno". Szukanie kwatery zajęło nam max. 20
        min.
        >
        > i w czerwcu i w sierpniu - I poł. A jechaliśmy w 5-6 osób. A jeśli jest
        > problem - ja nigdy nie miałam, to w każdym miasteczku jest agencja
        turystyczna
        > i oni mają kwatery, płaci się trochę drożej. Takie agencje bardzo łatwo
        > znaleźć - są przy głównych ulicach, w centrum.

Witam

Zgadza się, że są agencje ale one mają te same ceny co w internecie^^
        Z tą rodziną było podobnie, najpierw szukali sami na miejscu i wieczorem jak
        już nic nie mogli znaleźć szukali przez agencję. Więc dlaczego nie zarezerwować
        wcześniej przez net i wiedzieć z góry, że "mój" apartament jest np 100 m od
        morza a nie brać "resztki", które nikt nie wziął wcześniej?

Pozdrawiam

• Gość: Monia Re: w ciemno czy rezerwować ? IP: 213.17.171.* 30.05.05, 12:35
          Nigdy nie miałam "resztek". Zawsze przy samym morzu, bardzo dobry standart.
          Jechaliśmy raz ze znajomymi, którzy mieli rezerwację, a my w ciemno - tylko do
          jednej miejscowości. My mieliśmy taras z widokiem na morze - blisko morza, oni
          musieli schodzić z 700 m z góry.
          I nie jest tak, że bierzemy pierwszy lepszy. Wybieramy sobie, żeby było blisko
          morza i dobre warunki. Zanjomi, którym polecałam miejsca, gdzie mogą się wybrać
          robili podobnie. Byli zadowoleni.
        • Gość: gLObtroterka Re: w ciemno czy rezerwować ? IP: 80.50.73.* 21.06.05, 12:56
          Rownie dobrze mozna "w ciemno" zarezerwowac przez internet. Niby sa zdjecia,
          ale na miejscu sie okazuje, ze do morza wcale nie tak blisko, albo akurat to
          najmniej atrakcyjna czesc miasta, albo plazy... Tymczasem dookola sa fajniejsze
          kwatery, wszystko ogladasz na zywo, a nie w internecie, ale co z tego skoro juz
          masz oplacone... My zawsze jezdzimy w ciemno i nigdy tego nie zalowalismy. Ale
          tak naprawde to zalezy priorytetow i sposobu spedzania czasu. Jak ktos chce sie
          zamelinowac na 2 tygodnie w jednym miejscu z rodzina, to moze lepiej zeby sobie
          zaklepal z gory. A jak sie chce podrozowac i byc w paru miejscach to tylko w
          ciemno, bo jest sie wolnym. Jak nie pasuje ta miejscowosc, to sie wsiada w auto
          i jedzie 10 km dalej do nastepnej. Mozna trafic w miejsca, ktorych biura nie
          proponuja...
    • Gość: Martyna Re: w ciemno czy rezerwować ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.05, 11:46
      Wybieram się do Chorwacji ( ploanowny wyjazd 1 .07 )z mężem i córką po raz 4 -
      w ciemno ( środkowa Dalmacja )nigdy nie było problemu ze znalezieniem kwatery
      takiej jaką chcieliśmy, gdzie chcieliśmy i przynajmniej widzieliśmy co
      bierzemy. Zawsze można sie targować i jest taniej niż z rezerwacją. Znajomi
      zarezerwowali i byli niezadowoleni - na zdjęciach wszystko ładnie wygląda.
          • Gość: zbynek Re: w ciemno czy rezerwować ? IP: *.c151.petrotel.pl 30.05.05, 14:15
            Ci którzy wybierają hotele nie mają pojęcia jak wygląda pradziwa ChORWACJA.
            Przy hotelu przeważnie jest kiepska plaża,beton lub kamienie.Wielkie skupisko
            ludzi i nieciekawe zapachy w okolicy hotelu.Trzeba zawsze wybierać Dalmację.
            Jest tańsza/szczególnie poludniowa/, ciekawsza turystycznie,cieplejsza i mniej
            tam Niemców którzy podbijają ceny/ISTRIA/.Apartamentów jest taka ilóść,ze nie ma
            problemu ze znalezieniem.Kłopty mogą mieć tylko ci co chcą wynając na 1-2 noce.
            Spotkałem się z takim przypadkiem:przyjeżdza rodzina polska,wynajmuje apartament
            piorą ,suszą,zażywają kompieli i na drugi dzień przeszkadza im pianie koguta,
            płacą za noc i odjeżdzają.Przed odjazdem zobaczyłem w bagażniku ich samochodu
            namioty.Oni też ustalili 9 euro od osoby za noc, mieli być tydzeń i takim
            sposobem oszukali właściciela-bo na jedną noc nie byłoby po 9 euro.Są to moje
            obserwacje z 4 krotnego pobytu od Primostenu po Orebic na Peljesaczu.Byłęm w
            Krka,Postojnej,Plitwickich,Primostenie,Marinie ,Trogirze,Sibeniku,Splicie,Omisiu
            ,Makarskiej,Ploce,Trpanj,Orebic,Ston,Mljet,Dubrowniku,Korculi.Wstępowałem do
            wielu jeszcze innych miejscowości i stwierdzam, że w CHORWACJI jest bardzo
            dużo miejsc, gdzie plaże są tz.piaszczyste-żwirowe.Ja nienawidzę betonu i
            odpoczywać mogę tylko na prawdziwej plaży tam gdzie jest jeszcze jakiś luz
            a nie polować na wolne miejsce/Makarska/.Każdy ma swoje upodobanie i wolno je
            każdemu mieć.Ja mam właśnie takie.
    • Gość: Lama Re: w ciemno czy rezerwować ? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 08.06.05, 18:16
      Jechać w ciemno i się nie zastanawiać.Na miejscu jest o wiele taniej.Jedziesz
      na początku lipca,więc tym bardziej nie masz sie o co martwić(ja byłam od 10 do
      23 lipca)-sezon zaczyna sie tak naprawde pod koniec lipca.
      Ja płaciłam od 10 do 15 Euro/os,apartamenty zawsze przy samym morzu!!!Szukanie
      trwalo 2 min-wchodzilam i już mieszkalam!!!
      W tym roku wybieram sie do Hiszpanii i rowniez jade w ciemno,zawsze sie cos
      znajdzie,najwyzej spacerkiem na plaze bede szla nie 1 min a 5 min.
      Pozdrawiam
      • amigo50 Re: w ciemno czy rezerwować ? 12.06.05, 19:22
        Oczywiście, że do Chorwacji można, a nawet należy jechać "w ciemno". Nie będę
        starał się przelicytowywać zbynka, bo pod każdym jego stwierdzeniem mogę się
        podpisać. Tych, którzy planują wakacje w Chorwacji zapewniam, że zbynek bardzo
        sumiennie i solidnie, bez przeginania czy naciągania przekazuje informacje o
        Chorwacji. Jest chyba jej fanem. Mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Za
        wyjątkiem jednego. Preferuję piaszczyste plaże. Dlatego do Chorwacji mnie nie
        ciągnie. Co nie znaczy, że mi się tam nie podobało. Wolę jednak do Grecji.
    • paul.man Re: w ciemno czy rezerwować ? 14.06.05, 09:08
      bylsmy w zeszlym roku w CRO,2+2. z rezerwacja, co prawda zalatwiala to ciotka,
      ale mielismy juz cos, przyjechalismy pozno w nocy, ok 22,30, dzieciaki
      wymeczone, my tez, i tylko to zmusilo nas do nocowania w tej norze, nast. dnia
      wzielismy sie za szukanie czegos nowego,i po godzinie mielismy piekny
      apartament, z tarasem z widokiem na morze,bajka. Było to w środku sezonu, w
      Opatiji, znany piękny kurort, ale drogo. Za apartament zapłaciliśmy 50 euro.
      Ale i tak szukalismy naste. kwatery dla siostry, ktora przyjezdzala za tydzien,
      i znalezlismy za 30euro, znacznie blizej plazy, co prawda nie na takim
      poziomie, jak nasz apartament, ale mieli ladnie, w ogrodku, i fajny gospodarz.
      I mysle że śmiało można jechać w ciemno, my dla siebie i dla siostry
      znależliśmy apartament bo akurat ktoś nie przyjechał, hehe, tak zapewne mówili,
      bo co innego mieli powiedzieć, i myśle że w tym roku też pojadę, bo jest super,
      ale zaintrygował mnie post o hotelach, za 14 dni 2700 zł, za 2+2, hmm,
      interesujące. W zeszłym roku jak jechaliśmy to faktycznie połowa bagażu to
      jedzenie,napoje,i jeśli w tej cenie można znależć coś z pełnym
      wyżywieniem,byłbym wdzięczny za wskazówki
      paul.man@gazeta.pl
    • maggies Re: w ciemno czy rezerwować ? 14.06.05, 21:21
      Oczywiście, że w ciemno. Byliśmy w czerwcu, lipcu, sierpniu i zawsze bez
      problemu. Z 2 dzieci teraz juz dorosłych. Istria i Pula bardziej dla snobów.
      Ładna plaża żwirowa w Pula- Medulin.W Mlini(Dubrownik) w morzu piasek ,na plaży
      kamyki. Spokojnie.W Czarnogórze klimaty wschodnie ale miliony na plaży.Polecam
      wioski 5-10 km od tych b.znanych np.Ribarica obok Szybenika cz Mlini koło
      Dubrownika.W 2004 35euro za 4-osoby doba.W 2003 44 za 4-osoby.I popieram
      miejsca, o których pisał zbynek na 100%.
    • Gość: Majka Re: w ciemno czy rezerwować ? IP: *.jastrzebie.sdi.tpnet.pl 16.06.05, 12:14
      Można jechać w ciemno. Na domach wywieszane są informacje o pokojach do
      wynajęcia .Najlepiej przyjechać z rana i poszukać noclegu. Na wieczór noclegi
      są droższe ponieważ turyście zależy na szybkim zakwaterowaniu. Pierwszy raz
      zamawiałam noclegi przez biuro podróży i przepłaciłam. W zeszłym roku
      pojechaliśmy z rodzina w ciemno, problemów z noclegiem nie było. Miłego pobytu.
          • anusinka Re: w ciemno czy rezerwować ? 16.06.05, 21:23
            Gość portalu: zbynek napisał(a):

> proszę uważać na te apartamenty, bo one coś mi śmierdzą lub któś chce na tym
            > poście trochę naciągnąć a tak w ogóle napewno to one nie są 5 metrów od morza
            > i czy tu ktoś na podstawie jednego domu nie załatwia innym turystów i będą
            > one w pobliżu.

Co Ty chłopie trujesz? Naucz się najpierw pisać po polsku w sposób zrozumiały,
            a nie wprowadzaj nerwowej atmosfery! Kilka postów wyżej ludzie, którzy wrócili,
            piszą, że wszystko jest jak trzeba, że to, co podane jest na ich stronie
            (www.mir.e-adriatic.com) jest prawdziwe - również zdjęcia. A na zdjęciach
            widać, że ten budynek jest przy samej plaży.

Anka
            • Gość: zbynek Uwaga - ŚMIERDZI. IP: *.c151.petrotel.pl 17.06.05, 16:27
              ja nic nie truję,tylko piszę o tym co nasz może na miejscu spotkać - jeżeli
              na te apartamenty pracują naganiacze w Polsce.Nie przeczę temu co jest na
              stronie www.mir.e......Tylko od początku trzeba podać żę pracuję dla kogoś
              np.tak jak Beata z Pagu lub Danuta K. I WTEDY WSZYSTKO JEST OK.
              Jeżeli chodzi o miejscowośc jest to WIEŚ , więcej nic i do tego walory
              TURYSTYCZNE żadne.

• Gość: zbynek Uwaga - ŚMIERDZI. - IP: *.c151.petrotel.pl 17.06.05, 16:31
          ja nic nie truję,tylko piszę o tym co nasz może na miejscu spotkać - jeżeli
          na te apartamenty pracują naganiacze w Polsce.Nie przeczę temu co jest na
          stronie www.mir.e......Tylko od początku trzeba podać żę pracuję dla kogoś
          np.tak jak Beata z Pagu lub Danuta K. I WTEDY WSZYSTKO JEST OK.
          Jeżeli chodzi o miejscowośc jest to WIEŚ , więcej nic i do tego walory
          TURYSTYCZNE żadne.
          • Gość: Justysia Re: Uwaga - ŚMIERDZI. - IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.06.05, 18:54
            Może niektórzy lubią wieś? W dobie internetu informacja może być błyskawicznie
            przesyłana na drugi koniec świata, więc po co kombinujesz? Może ten ktoś nie
            pracuje dla kogoś, tylko dla siebie? Poza tym - nie widzę powodu, żeby jak ktoś
            zrobi rezerwację i wpłaci zaliczkę miał zastać w "swoim" apartamencie kogoś
            innego? No - chyba, że pojedzie w ciemno - ale wtedy to chyba prawa rynku, nie?.
            Może idź lepiej powąchać coś innego :)
              • Gość: adm Re: Uwaga - ŚMIERDZI. - IP: *.acn.waw.pl 17.06.05, 22:32
                O, a tutaj wszechwiedzacy "zyneczek" rozpentuje batalie na temat apartamentow "Mir" doszukujac sie w nich oszustwa, naciagania i szerzacych sie wszem i wobec wszedzie poukrywanych chcacych za wszelka cene na nim zarobic naganiaczy
                Mili Panstwo ktorzy kiedykolwiek zainteresowaliscie sie jednym z wielu apt. jakie mozna spotkac w Chorwacji a do ktorych naleza apartamenty Mir ktore wynajmuje Bosniak Jure Jerkic. Bylem w nich pierwszym gosciem, milo spedzilem tam ponad tygodniowe wakacje, i wobec powyzszego moge z cala odpowiedzialnoscia stwierdzic, iz dla osob ktore szukaja czystych sesownie wyposarzonych wakacyjnych lokum oddalonych dokladnie 5 metrow od morza (to odleglosc od schodkow po ktorych zchodzi sie z tarasu domu do morza, jest to DOKLADNIE szerokosc kamienistej plazy) z podanego powyzej miejsca bedzia adowoloni.Zdjecia ktore sa przedstawione na stronie internetowej tych apt. w 100% zgadzaja sie z tym co zastajemy na miejscu.
                Co do samych Drasnic, to jest to po prostu dawna wioska rybacka z ktorej dzis pozostala jedynie wioska, natomiast dla osoby szukajace wszelkich rozrywekewnoscia zadowoli oddalona od Drasnic o ok.20min autem Makarska.
                Ator "smrodu" ktory zaczyna sie po woli roznosc wokolo wakacji kultywator teori spiskowej doszukuje sie w kazdej osobie wypowiadajacej sie w jakikolwiek sposob pozytywnie o tym miejscu naganiacza.
                Jesli tak by bylo, to to forum dzieki ktoremu mozna uzyskac sporo b.interesujacych info w 50% powinni odwiedzac jedynie naganiacze.
                Proponuje ..... wiaderko zimnej baltyckiej wody na mocno rozpalone czolo, w miejsce cieplutkiego Chorwackiego blekitnego draznickiego morza.
                • Gość: zbynek Re: Uwaga - ŚMIERDZI. - IP: *.c151.petrotel.pl 18.06.05, 11:22
                  • kwatery <a href="www.mir.e-adriatic.com/mir3_pl.htm" proszę poczytać
                  ten post, tam ci ludzie przyznają się ,że są naganiaczami -choć nie wprost.
                  J A NIE MAM NIC PRZECIWKO TEMU ALE NIECH PODAJĄ TO JASNO I CZYTELNIE.
                  MIERZI MNIE TO GDY KTÓŚ PODAJE ,ŻE JEST W CHORWACJI A DZIAŁA NA NEOSTRADZIE.
                  Nic nie mam przeciwko Jure, bo jeden lubi wieś a drugi coś zjesć.
                  Forum jest po to aby wymienić doświadczenia ,nawet adresy ale w formnie uczciwej
                    • Gość: adm Re: Uwaga - ŚMIERDZI. - IP: *.acn.waw.pl 18.06.05, 12:41
                      Jasne, w Orebiciu na Plijesacu tez jest takie; powiedz tylko "kotku" dlaczego w co drugim twoim poscie tak wychwalasz wrecz nie naturalnie ta miejscowosc? Oczywiscie dla zainteresowanych sluzysz z przyjemnoscia gotowym adresem kwater w tej miejscowosci nie?

I kto tu co komu nagania koles?!
                      Schowaj sie lepiej do dziury z ktorej wypelzles i nie psuj wakacyjnego powietrza...
                  • Gość: Suzana Re: Uwaga - ŚMIERDZI. - IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.06.05, 12:40
                    Ale przecież napisałam Ci, że jestem w dwóch osobach! Jedna moja osoba siedzi w
                    chorwacji - Ci, którzy dzwonili, albo już tu są - nie zaprzeczają :)
                    A druga osoba (nota bene - właśnie klepiąca tutaj) siedzi sobie w Polsce. Nie
                    miałeś nigdy rozdwojenia jaźni? Chłopie! Przez telefon nadaję, co ma być
                    napisane na forum, bo mam tu kiepski dostęp do netu (jak wiesz, jest to wioska,
                    a wiosce - zwłaszcza chorwackiej - netu jak na lekarstwo)! Paniał? Czy napisać
                    wielkimi literami?

Suzana
                    • Gość: zbynek Re: Uwaga - ŚMIERDZI. - IP: *.c151.petrotel.pl 18.06.05, 13:57
                      trzeba pisać od początku prawdę i jest OK.
                      Nie tłumaczyć się jak to ktoś dopiero wykryje.
                      Ja lubię Chorwację i polecam ją całą, a polecam miejsca/bez podawania
                      adresów/które sa najciekawsze nie tylko wypoczynkowo ale i turystycznie,
                      a także z którymi sąsiaduje okolica gdzie można dożo zobaczyć.
                      WŁAŚNIE PO TO JEST TO FORUM ,a nie po to aby być w dwóch osobach- które nie
                      były w tylu miejscach Chorwackiego wybrzeża co ja.
                      Nawet bolesna prawda jest lepsza od fałszu.
                      • Gość: Suzana Re: Uwaga - ŚMIERDZI. - IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.06.05, 14:12
                        Chcesz bolesnej prawdy? :)

Hehehehe! To masz :)

Moja jedna osoba, która jest teraz w Chorwacji jest... Chorwatką :)
                        I zapewniam Cię, że zna swoją ojczyznę zdecydowanie lepiej od Ciebie...
                        Nadałbyś się do polskich komisji śledczych - może minąłeś się z powołaniem? Tam
                        ciągle coś wynajdują :) O! Albo w IPN!
                        Tymczasem żegnam Pana Zbynka - muszę zadbać o Klientów, którzy przyjeżdżają do
                        Drasnic!
                        Za pośrednictwem mojej polskiej osoby - pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam
                        do Jure, żebyś mógł sam zweryfikować to, co tutaj zostało napisane. Może, jak
                        uleczysz swoje ego, będziesz mógł spać spokojnie.

Srdcan pozdrav! Suzana
                      • Gość: adm Re: Uwaga - ŚMIERDZI. - IP: *.acn.waw.pl 18.06.05, 14:21
                        I ty mowisz o prawdzie ?!
                        W ordynarny sposob sam naganiasz ludzi do Orebicia, oskarzasz wszystkich wokolo i jeszcze smiesz podnosic glos w sprawie oskarzajac Bogu ducha winnych ludzi o niewiadomo co okreslajac ich kolokwialnie "smierdzi"?
                        Gosciu, sam smierdzisz z daleka, coraz wiecej glosow pisze ci to wyraznie, wobecz czego mowa do ciebie bedzie krotka,zbieraj swoje zabawki i s..... do innego ogrodka!

Tak, jak zawsze powtarzasz na wielu forach trzeba czytac miedzy wierszami. Tu nie trzeba czytac miedzy wierszami jest jasno i wyraznie powiedziane: panu bedacemu w tylu miejscach wybrzeeza Chorwacji, wszechwiedzacej ostoi sprawiedliwosci juz dziekujemy!
                            • Gość: zbynek Re: Uwaga - ŚMIERDZI. - IP: *.c151.petrotel.pl 18.06.05, 15:01
                              to chyba ciebie dotyczy - bo ty jestś naganiaczem a ja normalnym uczestnikiem
                              forum i nie mam zamiaru prowadzić zbędnej dyskusji z grupą naganiaczy do małej,
                              zapadłej wsi-choć może niektórzy takiej szukają-każdy ma swój wybór.
                              A moim celem jest doradzić, jeśli takie wiasomości posiadam .
                              Jeszce raz waszej grupie przypominam czemu ma służyć to forum i że podstawą
                              informacji jest prawdziwa informacja.

NIC NIE WSKRZESZ TAK DUŻYCH EMOCJI JAK PRAWDA LUB FAŁSZ I WŁASNIE TO NASTĄPIŁO
                              EMOCJE WYGAŚ I NIE UBLIŻAJ NIKOMU.
                              Czas jest tak cenny,że nie warto go marnować na na każdego półgłowka chyba że
                              cel jest zaszczytny.
                        • Gość: Suzana Re: Uwaga - ŚMIERDZI. - IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.06.05, 15:13
                          adm - i znów piszę przez moją drugą osobę w Polsce :)
                          Rozmawialiśmy telefonicznie, kiedy byłam w Makarskiej, a Pan u Jure w
                          Drasnicach. :) Mam nadzieje, że jeszcze nie raz do do Chorwacji Pan zajrzy :)
                          A Zbynkowi chyba już damy spokój - w gruncie rzeczy ma dobre chęci (jednak
                          sposób godny pożałowania) - ostrzec innych. Dobrze tylko by było, gdyby sam
                          najpierw sprawdził rzeczywistość na miejscu... "E moj narode..." - jak spiewa
                          Marko Perković - Thompson.
                          Pozdrawiam serdecznie z dziury zabitej dechami, gdzie jest cisza, spokój,
                          Adriatyk i 100% Chorwacja!
                          Do zobaczenia!

Suzana
                      • ava66 Re: Uwaga - ŚMIERDZI. - 18.06.05, 20:12
                        Gość portalu: zbynek napisał(a):

> trzeba pisać od początku prawdę i jest OK.
                        > Nie tłumaczyć się jak to ktoś dopiero wykryje.
                        > Ja lubię Chorwację i polecam ją całą, a polecam miejsca/bez podawania
                        > adresów/które sa najciekawsze nie tylko wypoczynkowo ale i turystycznie,
                        > a także z którymi sąsiaduje okolica gdzie można dożo zobaczyć.
                        > WŁAŚNIE PO TO JEST TO FORUM ,a nie po to aby być w dwóch osobach- które nie
                        > były w tylu miejscach Chorwackiego wybrzeża co ja.
                        > Nawet bolesna prawda jest lepsza od fałszu.

Przepraszam bardzo, czytam te posty i czegoś tu nie rozumiem.. Każdy wie jaka jest Chorwacja i zachwalać tego nie trzeba, więc dlaczego bronisz dostepu "naganiaczom" jak to dziwnie nazywasz.. Wobec tego 90 % ludzi bywających na tym forum nimi są, tak? Ja nie widze niczego złego w przekazywaniu sobie informacji o kwaterach i miejscach gdzie mozna odpocząć..
                        Ten cały bój jest nie na miejscu, a Ty wyglądasz na kogoś, kto szuka dziury w całym.
    • darizunia1 Re: w ciemno czy rezerwować ? 18.06.05, 22:00
      Zbynku, skoro tak wychwalasz Chorwację, bez podawania namiarów itd to powiedz
      dlaczego w twoich wypowiedziach można znaleźć stwierdzenia typu:
      - ludzie chcą zapłacić tanio za kwaterę na jedną noc, oszukują właściciela że
      chcą na tydzien, a potem jadą dalej (podejrzałem, że w aucie mają namioty)i
      płacą tylko za noc niższą cenę
      - przeszkadza im że kogut pieje z rana
      - nie mam nic do p. Najman i wychwalasz jej osobę
      itd.
      Wiesz, jesteś bez pracy i chyba starasz się za wszelką cenę dorobić sobie, co
      jest zresztą naturalne. Przejrzałam sobie twoje posty z tego oraz z zeszłego
      roku. To naprawdę nie jest trudne.
      A odnośnie wątku, to powiem tak. Przy głównej drodze stoi Chorwat za Chorwatem
      z ofertą noclegową. Ale trzeba mieć szczęście, aby wynająć app w dobrej cenie i
      w dobrym miejscu czyli blisko morza. Ofert jest więcej w dużych miastach. Przy
      małych miejscowościach (zapadłych dziurach jak to nazywa zbynko) stoi ich o
      wiele mniej, a czasami nikt. Trzeba szukać. Osobiście uważam, że jeżeli jedzie
      ktoś bez dzieci lub z większymi dzieciakami, to spokojnie może jechać w ciemno.
      Ja przy małych dzieciakach, które są zmęczone drogą, wolę mieć kwaterę
      zarezerwowaną.
      I to jest mój ostatni post odnośnie osoby Zbynko. Był na pewno na Istrze oraz w
      Orebiszu. Co do reszty jego wypowiedzi brałabym poprawkę. Opisywać Chorwację
      może w ten sposób każdy kto siedzi dłużej na tym forum, a on siedzi 2 lata,
      więc nie koniecznie wszystko co pisze widział sam. No i cóż wychwala pod
      niebiosy pewną panią, którą inni nieżle krytykowali. To też o czymś świadczy. A
      ponadto upatruje we wszystkich ludziach potencjalną konkurencję. No cóż...
      Więcej na komentarze Zbynka odpowiadać nie będę, bo są bardzo płytkie
      (większość jest przy opisie app mir - to dla tych co by szukali tego wątku).
      Pozdrawiam wszystkich (oprócz Zbynka) :-)
      • Gość: zbynek Re: w ciemno czy rezerwować ? IP: *.c151.petrotel.pl 19.06.05, 00:01
        polecam tobie naukę czytania ze zrozumieniem tekstu a póżniej dyskusję.
        Jest różnica w przedstawianiu obserwowanych prawdziwych sytuacji a naganianiem.
        /nie mam nic nawet przeciw temu-choć z pewnymi zastrzeżeniami/.
        Ale przeciwstawiam się naganiaczom którzy nie podają pełnej prawdy i w jednej
        osobie znajduje się kilka innych.
        Chyba wiesz jakie jest powiedzenie w Chorwacji możesz zostawić wszystko nic
        ci nie zginie a jeśli będzie inaczej to będzie to Polak- tak samo jest z tymi
        polskimi naganiaczami.
        Psa można nauszyć pewnych rzeczy ale człowieka trudniej sprowadzić na srogę
        prawdy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka