Dodaj do ulubionych

Chorzów - Bratysława - Budapeszt- zagrzeb-szybenik

IP: *.alltex.3s.pl 26.04.09, 19:22
Witam, czy ktoś jechał taką trasą ze śląska do Szybeniku ?? Chorzów - Zwardoń
-Bratysława - Budapeszt- Zagrzeb-Szybenik. Chcę ominąć Słowenię, ich opłaty i
ewentualne korki na autostradzie i objazdach autostrady. Jadę z małym
dzieckiem i chce jak najszybciej dotrzeć na miejsce unikając korków. Wyjazd na
przełomie czerwca i lipca, dzień dowolny, jak najlepiej wyruszyć?? Ja myślę
wystartować w niedzielę wieczorem ok 18.00 z Chorzowa. Jak autostrada w
Słowacji i na Węgrzech. Jakieś remonty. Z góry dzięki za wszystkie informacje.
Obserwuj wątek
    • Gość: kamil.chorzów Re: Chorzów - Bratysława - Budapeszt- zagrzeb-szy IP: *.alltex.3s.pl 26.04.09, 19:40
      Obliczenia z google, odległość 1223 km, 81 % autostrady, winiety na Słowacji,
      Węgrzech i opłata w Chorwacji.
      Brałem pod uwagę drogę nr 86 na Węgrzech, odległość 1060 km, 62 % autostradą i
      kombinacje na małym odcinku w Słowenii żeby nie wjechać na płatny odcinek
      autostrady w okolicy Lendava. Jadę nowym autkiem, 2 osoby dorosłe i małe dziecko
      tak więc liczę że na autostradach pojadę z średnią 110/120 km/h.
      • hepik1 Re: Chorzów - Bratysława - Budapeszt- zagrzeb-szy 27.04.09, 05:36
        Wersja ,którą jeżdżę:
        1.Polska
        Katowice-Ustroń-przejście graniczne w Lesznej Górnej-Trzyniec
        (możliwa wersja-Bielsko-S1 -przejście Cieszyn-Trzyniec)
        2.Czechy-Słowacja
        Trzyniec-Cadca-Żylina-auotostrada z krótką przerwą w okolicach Podbańskiej Bystrzycy(przejazd przez miasto)-Bratysława-przejście S-H w Rajce
        W słowacka winetę najlepiej zaopatrzyć sie w Cadcy albo (ostatni dzwonek )w Żylinie.
        3.Węgry
        i40.tinypic.com/2iig9w2.jpg
        Odcinek Rajka-autostrada M1-pierwszy zjazd (nie przegapić)na drogę 86 -Janosmorja i Csorna
        Ten odcinek nie wymaga węgierskiej matricy(bezpłatny)
        O drodze 86 można sporo poczytać wpisując w wyszukiwarkę forumową,jedni narzekają ,większość wybiera właśnie ten wariant.Na pewno wolniej niz autostradą,w dni robocze sporo tirów,które jednak grzeją równo,za to sporo km bliżej niż w wersji autostradowej.
        W niedzielę tirów brak za to już samemu trzeba przestrzegać szybkości w mijanych miasteczkach.
        Dodatkowy bonus-zaoszczędzasz na 4 dniowej ,madziarskiej winecie(coś koło 1500 ft)
        4.Słowenia
        Przejście Redics-Dolga Vas(w zeszłym roku najtańsze paliwo w tej części Europy a bak w tym miejscu robi się pustawy ;))
        i44.tinypic.com/epkhu0.jpg
        Tuż za stacją benzynową rondo,które trzeba objechać prawie o ok.340 stopni(pierwszy wyjazd na płatną autostradę(15 euro-tydzień)drugi na lokalna drogę przez Dolga Vas,Lendawę(dwa ronda) do przejścia z CRO w Mursko Sredisce.
        5.Chorwacja
        Jak najszybciej do autostrady czyli wjazd w Cakovec.Jazda na Varażdin lokalnymi uciążliwa.
        Obwodnica Zagrzebia bezpłatna ,potem bramki w Lucko i już z górki do Szybenika.

Ogólnie -jazda na raz jednak uciązliwa...mimo,że korków w CRO nie powinno być ,bo oba najdłuższe tunele Sv.Rok i Mała Kapela maja być otwarte dwutunelowo w najbliższych dniach,to wliczając jakieś krótkie postoje to jednak ok.16-18 godzin...bez poprawki na jakieś niespodziewane wydarzenie drogowe.
        Na twoim miejscu rozpatrzyłbym wersję z noclegiem w okolicach Balatonu(Kesztely albo Heviz-jezioro z wodami termalnymi )-tu jednak trzeba trochę odbijać z trasy albo tuż przed granicą H-S w Lenti(baseny termalne)
        • hepik1 Re: Chorzów - Bratysława - Budapeszt- zagrzeb-szy 27.04.09, 05:43
          Teraz zauważyłem ten Zwardoń-zdecydowanie odradzam.
          Do Bielska masz spore natężenie ruchu i cała masa świateł(Tychy,Pszczyna,Czechowice)przejazd przez Bielsko -średnio przyjemny,odcinek BB -Żywiec remont mostu w Łodygowicach,Żywiec -Zwardoń -im bliżej przejścia tym bardziej rozkopane a i po słowackiej stronie też tam coś grzebią.
          • Gość: road Re: Chorzów - Bratysława - Budapeszt- zagrzeb-szy IP: 194.146.252.* 28.04.09, 23:40
            trasa S1 na Bielsko-Cieszyn po stronie czeskiej mkniemy dalej 2 pasami
            (obwodnica miasta) i zjezdzamy na E75 4 zjazd od granicy jest zjazd
            CADCA-ZILINA E75. Nastepnie Slowacja CACDA-ZILINA-BRATYSLAWA autostrada D1.
            Nastepnie mkniemy ze Slowacji autostrada na Budapeszt i przed nim skrecamy na
            autostrade na balaton i granice z Chorwacja. Ob ecnie calosc jest w autostradzie
            czynna do samej granicy z Chorwacja. W Chorwacji podobnie od granicy z Wegrami
            do wybrzeza w interesujacy nas punkt jest autostrada caly czas. Ogolnie trasa
            SZYBKA, WYGODNA i BEZ KORKOW na Slowenii w wekeendy. Najczesciej jezdzilem przez
            Słowacje, Austrie i Slowenie ale w tym roku mam rezerwacje i musialbym jechac w
            sobote przez Słowenie :( i pojade wlasnie taka trasa jaka opisalem wyzej. Co
            ciekawe z obliczen wychodzi ze trasa autostrada od Bratyslawy przez Wegry jest
            dluzsza o ponad chyba 140km jesli dobrze pamietam od tej Austria, Slowenia ale
            dzieki temu ze na calosci jest autostrada pokonujemy ja nie wiele dluzej a nawet
            byc moze w podobnym czasie niz jadac przez Slowenie bez autostrady. Zalezy co
            kto LUBI :) osobiscie wole jechac wygodnie i spokojnie autostrada i nie krecic
            kierownica myslec co zrobia inni kierowcy jak wyprzedzic tira :) itd. moze jest
            drozej ale jest spokoj i komfort podrozujacych i kierujacego.
          • Gość: bastek co do relacji hepika IP: 94.246.131.* 03.05.09, 20:58
            z Chorzowa do Bielska jedzie sie nie dłużej niż godzinę ( ja z
            Jaworzna jadę max 45 minut ). Wyjeżdżając w niedzielę ok 18 nie
            trzeba się martwić korkami w Pszczynie ( w Czechowicach i Tychach
            korki są zazwyczaj w piątki po południu ). Żeby uniknąć korków w
            ciągu dnia w Bielsku trzeba na wjeździe odbić na Cieszyn i zjechać 1
            zjazdem na Centrum. Pod tunelami cały czas prosto do Magury i w
            prawo na Żywiec. Biorąc pod uwagę godzinę przejazu ( ok 19 )można
            śmiało pchać się prosto na centrum i za BP na skrzyżowaniu skręcić w
            lewo. Co do postoju koło Balatonu ( tj po ok. 500 km tj max po ok 6-
            6,5h ) to wg mnie nie ma to żadnego uzasadnionego sensu. Z teorii
            kolego jesteś bardzo dobry. Co do praktyki to zauważyłem, że jest
            tak sobie.
            Pozdrawiam
              • hepik1 Re: co do relacji hepika 03.05.09, 21:40
                Jakiś praktyk jechał w kwietniu i tak napisał: ;)
                Tym razem pojechałem przez Zwardoń. Droga Cadca - Bielsko prawie dwie godziny. W Słowacji przed przejsciem we wszystkich wioskach chyba latem robili kanalizację asfald to góry i doliny, przystosował się do okolicy. Nowa droga w Polsce do przejscia tylko kawałkami oddana. Reszta to dziury, dziury i jeszcze raz dziury. Remont za remontem, Bielsko równiez rozkopane. Słowem koszmar.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka