Dodaj do ulubionych

paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ?

08.04.09, 13:15
Patrząc na postępy przy budowie ulicy Wenus obawiam się, że będzie
ogromny problem komunikacyjny gdy ulica Julianowska zostanie
rozkopana (miejscami na całej szerokości).

Lada dzień rozpoczną się działania na Julianowskiej od skrzyżowania
z Geodetów, roboty będą przesuwać się w stronę szkoły. Początkowo
cały ruch kołowy z Julianowa pojedzie do Kameralnej. W godzinach
szczytu Kameralna będzie totalnie zapchana.
Później - gdy roboty miną skrzyżowanie z Kombatantów to cały ruch z
Julianowa pojedzie (po zrujnowanej Julianowskiej) do Geodetów.
Na tym skrzyżowaniu z Wilanowskiej będzie też niełatwo.

18.11.2009 odbyło się spotkanie w którym udział wzięli wykonawca,
przedstawiciele Starostwa, Gminy, jeden Radny oraz
Stowarzyszenie "Nasz J&J". Gmina obiecała 3 punkty jako warunki do
ROZPOCZĘCIA REMONTU (opis spotkania na www.jozefoslaw.com.pl )

Na dzień dzisiejszy wiemy, że Wenus ma być utwardzona kamieniami na
odcinku od ul. Wilanowskiej, a dalsze odcinki nie zostaną poprawione.
Z tak wąskiej i dziurawej drogi zapewne nikt nie bedzie korzystał.

Bez 3 podstawowych warunków:
- wyrównanej i szerszej Wenus
- świateł na skrzyżowaniu Geodetów/Wilanowska
- wyrównanej Spacerowej + nowej 3KDD

Cały Julianów będzie komunikacyjnie sparaliżowany. Przypomnę, że nie
będzie kursował autobus po Julianowskiej.

Stowarzyszenie planuje kolejną wizytę w tej sprawie w Gminie w
terminie przed 28. kwietnia. Poinformujemy na forum o terminie tej
wizyty.

Liczymy na obecność mieszkańców.
Obserwuj wątek
    • borencjusz Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 09.04.09, 09:36
      Jak zrobią swiatła na skrzyżowaniu geodetów wilanowska to dopiero
      będzie paraliż i korki na geodetów. Przy remoncie Puławskiej były
      kiedyś światła przy skręcie do eko Mysiadło . Utrzmałły się chyba ze
      4 dni ze względu na paraliż geodetów. Przemyślcie więc swoje
      postulaty.
        • kamilltee Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 09.04.09, 09:52
          rondo ma być podobno za 2 lata
          na czas budowy mają być światła - głównie po to by skrzyżowanie było
          drożne w osi Energetyczna i Wilanowska.
          Bez świateł wyjechanie z Wilanowskiej i Energetycznej bedzie bardzo
          trudne.

W porównaniu z czasami remontu Puławskiej spodziewany jest mniejszy
          ruch transytowy z Konstancina - Julianowska w stronę Okulickiego już
          jest wyłączona z ruchu (przynajmniej teoretycznie).
          • krzzaw Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 09.04.09, 12:57
            > W porównaniu z czasami remontu Puławskiej spodziewany jest
            mniejszy
            > ruch transytowy z Konstancina - Julianowska w stronę Okulickiego
            > już jest wyłączona z ruchu (przynajmniej teoretycznie).
            Julianowska w Piasecznie jest póki co remontowana tylko na odcinku
            na południe od Okulickiego. A tranzyt od Chyliczek jak jeździł - tak
            jeździ. I po remoncie Julianowskiej od Okulickiego do Geodetów
            będzie jeździł... i to nawet coraz większy - bo na południe od Józka
            wciąż się buduje... i buduje. Po rejestracjach tych, co
            przyjeżdżają na te budowy - widać, że to Warszawiacy (którzy
            przypuszczalnie będą w większości jeździć do W-wy do roboty.)
            Tak więc - wraca temat w miarę często kursującego autobusu ZTM z W-
            wy przez Józka-Julianowską na południe (w stronę Chyliczek). I na to
            trzeba położyć mocny nacisk jak się remont Julianowskiej będzie
            kończyć.
            Bo inaczej- rzeczywiście będzie paraliż.
            pzdr.,
            • darekxr Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 09.04.09, 13:05
              Ja jestem ciekawy, jak będą jeździły TIR-y do Technicoloru, jak zaczną
              remontować Julianówską od Geodetów na północ.

Przez Wenus? Czy przez Kameralną?
              Oba rozwiązania to chyba żart.

I ciekawi mnie też czy remont Julianowskiej uwzględnia to, że tą ulicą
              jeżdżą TIR-y? Jak długo wytrzyma nowa nawierzchnia?
                • darekxr Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 09.04.09, 13:37
                  jeronimo1979 napisał:

> TIR'y z Technikoloru będą wyjeżdżały bezpośrednio na Wilanowską.
                  Otwierają tą swoją tylną bramę, już nawet przed nią coś utwardzali.

O, to dobra wiadomość. A czy tak ma być już na stałe po remoncie
                  Julianowskiej? Julianowska bez TIR-ów to byłoby super, ale z drugiej
                  strony nie zazdroszczę w takim razie mieszkańcom Wilanowskiej.

Swoją drogą najlepiej byłoby, jakby taka fabryka się stąd wyniosła.
                  Co to był za pomysł, żeby fabrykę umieścić wśród osiedli domków
                  jednorodzinnych?
                  • kamilltee Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 09.04.09, 14:10
                    Autobus ma ponoć jeździć od maja (lub od września) z Geodetów w
                    Wilanowską - i tak samo będą wracac. Lada moment TIRy będą jeździć
                    dokładnie tak samo !

I tu pytanie do przeciwników świateł: jak wyobrażacie sobie wjazd z
                    Wilanowskiej na Geodetów (lub na wprost w Energetyczną) bez takich
                    świateł, a dodatkowo przy autobusie i TIRach?

To, że TIRy dość szybko zniszczą ulicę z kostki nie muszę nawet
                    mówić ... Widzę, że ktoś chętnie byś oddał ciężki ruch TIRów na
                    sąsiednią ulicę, na której nie ma tego zakładu ... trochę to
                    egoistycznie, nie sądzicie?
                        • bubaska Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 20.04.09, 09:22
                          Moi drodzy, to nie fabryka powstała wśród domków, tylko dokładnie na
                          odwrót. Sami sobie wybraliśmy miejsce zamieszkania. Ja tu mieszkam
                          już od 8 lat...
                          A uśmiech, że to innym będzie jeździło, a nie mi, jest typowy dla
                          Polaków: chcę dróg, tylko nie pod moim domem, niech jedzie koło
                          sąsiada...... Kiedy zaczniemy myśleć nie tylko o własnym tyłku, ale
                          o tym, co dobre dla naszej lokalnej społeczności, dla miasta, dla
                          województwa czy wreszcei dla kraju. To z takich postaw właśnie
                          wyrastają tacy "politycy" jakich mamy obecnie..
                          Zastanówcie się!!
                          • darekxr Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 20.04.09, 10:40
                            bubaska napisała:

> A uśmiech, że to innym będzie jeździło, a nie mi, jest typowy dla
                            > Polaków: chcę dróg, tylko nie pod moim domem, niech jedzie koło
                            > sąsiada...

Nie cieszyłem się z tego, że na Wilanowskiej będą jeździły tiry,
                            tylko współczułem mieszkańcom tej ulicy.

A co do fabryki, to chyba powinniśmy oczekiwać od władz gminy, aby
                            planowały w taki sposób, aby wszyscy byli zadowoleni. Jeśli planuje
                            się fabrykę, to się powinno założyć odpowiednie drogi. Jeśli planuje
                            się osiedla, to powinno się założyć komunikację dla mieszkańców,
                            szkoły, przedszkola itp.
                          • rosin Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 20.04.09, 23:14
                            bubaska:

Na drogę Wenus za oknem to godziłem się kiedy kupowałem ten dom, ale nie
                            spodziewałem się szutru, braku pobocza i samochodów jeżdżących 60 km/h, gdy
                            idziemy tam na spacer z dzieckiem. Ignorowanie problemów ludzi przez naszych
                            radnych dorównuje już chyba tylko politykom rządzącym naszym krajem. Dziś
                            widziałem wywrotkę jadącą około 40 km/h - ja wiem że na asfalcie to żadna
                            prędkość, ale proponuję spacer obok takiego kolosa gdy spod kół strzelają kamyki
                            prosto w twarz - wtedy 40 urasta do 250. A co mam poradzić czytając informację z
                            tego spotkania: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20162&w=94303312 ?
                  • rosin Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 09.04.09, 15:50
                    Niestety, jak ktoś projektował tę wieś nie uwzględniał, że będzie to miasto. :)
                    A z tego co widać z mojego okna, prace nad ulicą Wenus mają się ku końcowi i
                    będzie można jeźdźić pięknym białym tłuczniem, który będzie nam się pylił do
                    ogródków.... :(
                  • matyszek Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 13.04.09, 18:45
                    " Autor: darekxr☺ 09.04.09, 13:37

swoją drogą najlepiej byłoby, jakby taka fabryka się stąd wyniosła.
                    Co to był za pomysł, żeby fabrykę umieścić wśród osiedli domków
                    jednorodzinnych? "

A co to był za pomysł zeby budowac domki wokol fabryki?? I kto sie wprowadzal
                    widzial ze jest fabryka wiec proponuje buzie na... ! pozdr.
                    • darekxr Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 13.04.09, 19:16
                      matyszek napisał:

> A co to był za pomysł zeby budowac domki wokol fabryki?? I kto sie
                      wprowadzal widzial ze jest fabryka wiec proponuje buzie na... !

Nieważne, co było pierwsze. Ale ktoś to powinien zaplanować z
                      sensem, a nie bez sensu. A więc jeśli fabryka (przyznaję, że nie
                      jest zbyt uciążliwa, z wyjątkiem tych tirów, co niszczą drogi), do
                      której jeżdżą tiry, to porządna droga. Jeśli duże osiedla na
                      kilkanaście tys. mieszkańców, to szkoła i przedszkola. Czy masz może
                      wrażenie, że władze gminy planują tu cokolwiek z sensem? Po ilu
                      latach doczekaliśmy się szkoły - nie twierdzę, że powinna być tu 10
                      lat temu, ale 5 to na pewno tak. A przedszkola państwowego nadal nie
                      ma ani jednego. Drogi - np. Kombatantów i Sybiraków powstały za
                      pieniądze spółdzielni, w innych osiedlach było podobnie. Dopiero po
                      latach gmina zwracała pieniądze. Dziś jechałem na rowerze przez
                      Ustanów - mała wiocha, a ma nową jezdnię z chodnikiem. W innych
                      gminach jest podobnie - pojawiły się środki z Unii i widać, że coś
                      się dzieje. A u nas? Nawet na 500 asfaltu na Wenus ich nie stać?
    • rosin Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 09.04.09, 16:14
      aaaa i zapomniałem dodać, że zastanawialiśmy za moim ojcem się przez dłuższy
      czas co też Panowie robią z pompą, którą to przelewali wodę z zagłębienia jakie
      jest na fragmencie tej przyszłej drogi - w pole, po czym w ciągu nocy ta woda
      wracała z powrotem, w związku z czym przez kilka dni tak sobie tylko wodę lali
      zamiast robić drogę. Później wpadli na koncept, że należy wykopać rów wzdłuż
      planowanej drogi i wtedy cała woda spłynie do tego rowu... koncepcja słuszna,
      woda spłynęła, ale glina pod tłuczniem została i kiedy przyjdą pierwsze wiosenne
      deszcze cała droga się rozpłynie na boki. Jeśli koncepcja zakłada takie
      natężenie ruchu jakie obecnie jest na Geodetów + autobus i jakieś ciężarówki to
      w ciągu 2 miesięcy powinniśmy mieć spokój z przejeżdżającymi pod oknami
      samochodami, bo droga przestanie istnieć i znów tam będzie bagno :) Zastanawiam
      się czy jakiś inżynier nadzorował prace nad tym projektem i czy firma, która to
      realizuje dostanie pieniądze od gminy, bo wydaje mi się że powinna dostawać w
      ratach, aby potem móc wymusić na niej ponowną budowę w ramach gwarancji :)
    • donm Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 11.04.09, 13:47
      Co do Trans Petro Color to ta firma istnieje tu od tylu lat, że 99% z Was nie mieszka tu tak długo, więc sugestie typu proszę się stąd wynieść bo mi przeszkadzacie są nie na miejscu.
      Ruch tranzytowy na Julianowskiej i Geodetów to mnie rozbawiło. To jest normalny ruch lokalny z bierzącymi dostawami do firm.
      TIRy jeżdżące po osiedlach to też dla mnie nic nadzwyczajnego, to tylko fantazja spedytorów, którzy ustalają trasę z kilkoma punktami rozładunku i okazuje się że jedna czy dwie palety muszą być dostarczone do małej firmy dużym zestawem.
      • r.af Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 11.04.09, 18:09
        donm napisał:

> Co do Trans Petro Color to ta firma istnieje tu od tylu lat, że
        99% z Was nie m
        > ieszka tu tak długo, więc sugestie typu proszę się stąd wynieść bo
        mi przeszkad
        > zacie są nie na miejscu.
        > Ruch tranzytowy na Julianowskiej i Geodetów to mnie rozbawiło. To
        jest normalny
        > ruch lokalny z bierzącymi dostawami do firm.
        > TIRy jeżdżące po osiedlach to też dla mnie nic nadzwyczajnego, to
        tylko fantazj
        > a spedytorów, którzy ustalają trasę z kilkoma punktami rozładunku
        i okazuje się
        > że jedna czy dwie palety muszą być dostarczone do małej firmy
        dużym zestawem.

No narszeszczcie jakiś głos rozsądku,
        Czasy ciszy i spokoju mineły w tej okolicy jakies 15 lat temu a
        jeszcze parę lat i pare osiedli a wyjazd z tej "sypialni" bedzie
        coraz trudniejszy. No ale cóż takie są wady zamieszkiwania w
        odległości ok 15km od centrum stolicy.Nie poprawi tego kolejny
        spowalniacz czy sygnalizacja świetlna na którymś ze skrzyżowań -tak
        swoją drogą sygnalizacja geodetów/wilanowska dopiero spowoduje
        paraliż ,a jak słyszałem to w planie są jeszcze dwie na geodetów
        przy ogrodowej i przy wiejskiej! (ta ostatnia chyba TYLKO dla
        mieszkańców WILLA NOWA )

podpis 1 <ra;ff>
        • matyszek Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 13.04.09, 18:58
          No tak... najlepiej by było jak by tu nic nie jeździło bo przecież to "wies" !!
          To po co wam kawiarnie autobusy i lepsze drogi ? Będzie dobra Julianowska będzie
          jeździć autobus i tez będzie źle. A tak to cisza na Julianowskiej bo za dużo
          tych autobusów nie ma. Ale to się zmieni :) A jak zaczną remontować Julianowską
          i hałasować od świtu do zmierzchu to będzie uciążliwe. Proponuje założyć już
          nowy temat ; HAŁAS NA JULIANOWSKIEJ PODCZAS ROBOT. Ludzie dajcie na luz...
          • kamilltee Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 17.04.09, 11:17
            Zbyt duże uproszczenie z tym "dajcie na luz" i z tym, że "jak będzie
            autobus to też będzie źle".

W Józefosławiu i Julianowie mieszka ponad 15 000 mieszkańców.
            To już wymaga jednak autobusów i chodników.

Julianów jest skazany na korzystanie z ulicy Julianowskiej (5000
            osób + ruch tranzytowy z Chyliczek i Konstancina). Rozpoczęcie
            remontu przy braku zrealizowania warunków brzegowych jakimi są te
            drogi nie jest dobrym pomysłem.

Jestem natomiast ciekw gdzie Matysek mieszkasz :) na jakiej ulicy
            • r.af Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 20.04.09, 14:23
              No to ciekawe z tą ilością mieszkańców bo np. taki julianów to ma
              zameldowanych 800 mieszkańców( w tym osiedle urbanistów). Ciekawe
              czy te pozostałe 4200 też mieszka w julianowie czy tylko przebywają
              okresowo no i oczywiście ciekawe gdzie odprowadzają swoje podatki.

• rosin Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 20.04.09, 23:05
                aaaa tu powiem na swoim przykładzie, dlaczego nie jestem zameldowany w
                Józefosławiu (ale podatki w US płacę tutaj). Od roku próbuję załatwić
                zameldowanie,ale to nie mam jakiegoś druczku, to brakuje książeczki wojskowej a
                to znów nie jestem wymeldowany, i cholerny urząd spodziewa się, że dla jego
                przyjemności wezmę dwa tygodnie urlopu i będę kompletował papierki (póki co
                zmarnowałem takie trzy dni kiedy miałem do załatwienia różne sprawy i miedzy
                innymi zameldowanie). Póki co załatwiłem sobie zameldowanie na czas określony i
                mam w nosie użeranie się z Kafką.
                • onso55 Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 21.04.09, 12:36
                  A po co ci meldunek jak go zamierzają znieść ? Ale masz rację,
                  meldunek nie jest potrzebny do płacenia PIT-ów bo liczy się miejsce
                  zamieszkania a nie zameldowania, nie jest też potrzebny do płacenia
                  podatków na rzecz gminy, tu raczej liczy się akt notarialny. BTW, u
                  mnie procedura meldunku trwała jeden dzień łącznie z załatwieniem
                  formalności z wyrobieniem dowodu osobistego, natomiast zupełnie
                  darowałem sobie przerejestrowanie samochodu po wysłuchaniu opowieści
                  moich sąsiadów, którzy do tej procedury podchodzili kilka razy i za
                  każdym razem odchodzili z kwitkiem.
    • rosin Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 17.04.09, 09:35
      Jeszcze chciałbym wrócić do ulicy Wenus. Czy prace już zostały zakończone? Jeśli
      tak to trzeba się szybko zastanowić, w jaki sposób można wznowić roboty. W tej
      chwili samochody jeżdżące z częstotliwością 1 na minutę wznoszą tumany kurzu.
      Jeśli przeniesie się tutaj na natężenie ruchu z Geodetów to będziemy musieli
      codziennie myć szyby żeby cokolwiek widzieć, a o siedzeniu w ogródku będzie
      można tylko pomarzyć. Czy nie można by tej tymczasowej drogi zrobić porządnie i,
      na przykład, zalać ją jeszcze asfaltem? Obawiam się, że w lecie będzie tu jedna
      wielka chmura kurzu.
    • piotr4321 Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 17.04.09, 10:02
      Wenus w tej chwili wyglada tak. Jadąc od strony Julianowskiej mamy
      kawałek ładnej kostki brukowej, nastepnie odcinek zrytego betonu czy
      czegos w tym rodzaju na którym mozna zgubic koło, potem nierówna
      polna droga. Nowa droga z zaczyna sie od skrętu w osiedle i puki co
      jest równa ale kurzy niesamowicie. Ulica jako calosć wyglada więc
      dosyc egzotycznie bo ma na swojej niewielkiej długości 4 różne
      nawierzchnie z tym że tylko 1/5 jest droga z prawdziwego zdarzenia
      reszta to dziury i prowizorka.
      • lapytelsion Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 17.04.09, 12:38
        Proponuję męczyć gminę.

Wydział Utrzymania Dróg i Transportu Publicznego
        Naczelnik wydziału - Włodzimierz Rasiński tel. 70 17 686

tel. 70 17 675
        tel. 70 17 676
        urzad@piaseczno.eu

www.bip.piaseczno.eu/index.php?
        option=com_content&task=view&id=3297&Itemid=52

Moje interwencje, przyniosły rozbrajającą informację osoby z
        wydziału utrzymania dróg - "mieszkańcy powinni wcześniej pomyśleć że
        infrastruktura jest zbyt uboga". Zwaliło mnie to z nóg.

Szczery Pan polecił także abyśmy jako mieszkańcy kierowali w temacie
        ulicy Wenus oficjalne pisma do ich wydziału to może rusza
        palcem....Piszmy, mailujmy, dzwońmy - niech w końcu coś zrobią z tą
        prowizorką !
        • kamilltee Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 17.04.09, 14:22
          Zgodnie z zapowiedzią informuję, że w poniedziałek przed południem
          odbędzie się spotkanie przedstawicieli mieszkańców i Stowarzyszenia
          z wiceburmistrzem m.in. w sprawie przebudowy Julianowskiej oraz
          stanu ul. Wenus.

Proszę o kontakt emailowy (kamilltee @ gazeta.pl ) osoby, które
          chciałby osobiście przedstawić problem na tym spotkaniu (proszę
          opisać z jakiego osiedla i w jakiej sprawie).
          Z powodów organizacyjnych w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele
          mieszkańców, a nie wszystkie zainteresowane osoby.

Emailem poinformuję o godzinie i miejscu spotkania.
              • kamilltee Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 21.04.09, 17:15
                W 2009 r Julianowska bedzie tylko odtworzona w obecnej formie, bez
                chodników.

Chodniki to jak na razie pieśń przyszłości (może 2010, może 2011) bo:
                - trzeba wiedzieć od kogo wykupić teren
                - trzeba wykupić teren
                - trzeba zrobic projekt
                - trzeba wykonac chodnik

uwierzę, że będą jak zobaczę konkretne kwoty (min milion zł) w
                budżecie GMINY na 2010 rok!
                • darekxr Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 21.04.09, 22:14
                  ad 1. Wiedzieć, od kogo wykupić - to chyba gmina powinna wiedzieć
                  najlepiej - dla sprawnego urzędnika to chyba jeden dzień powinien
                  wystarczyć, żeby to ustalić
                  ad 2. Wykupić - dla odcinka ok. 1 km (między torami i pętlą) pas
                  potrzebny na chodnikościeżkę niech będzie nawet 3 m x 1000 = 3000 m2
                  x 450 zl (100 EUR) = 1 mln 350 tys. - przyjąłęm stawkę maks., wiem
                  że gmina chce płacić mniej, ale może nie ma wyjścia (disclaimer -
                  nie mam ziemi w pasie planowanego chodnika). A można też zrobić
                  antyprzetarg - bo chodnik wystarczy jeden, po jednej stronie. I
                  zobaczymy czy się będą właściciele bili o te parę złotych (tak,
                  wiem, trzeba skoordynować, żeby chodnik szedł z grubsza cały czas po
                  jednej stronie).
                  ad 3. Projekt - hello! To chyba nie jest problem.
                  ad 4. Jak wyżej - tylko kasa potrzebna.

Widzę, że masz wiedzę, więc może powiedz, jaki jest stan obecny. Czy
                  trzeba startować od zera?
                  • kamilltee Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 23.04.09, 21:42
                    1 - gmina zna stan prawny sprzed 5 lat
                    2- własciciele nie będą się bili, a z większością tzreba będzie
                    rozpocząć procedurę wywłaszczeniową
                    3- projekt to po prostu czas i pieniądze... nic więcej
                    4 - wykonanie to ... jeszcze więcej pieniędzy

Ale nie chcę być tu pesymistą - trzeba o to walczyć.

Stan jest taki, że w budżecie na 2009 nie ma na to pieniędzy. Trzeba
                    powalczyć o to w budżecie 2010... i o kilku radnych więcej.

Ale dziękuję za konkretne podejście - tak trzymajmy!
                    • kamilltee Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 23.04.09, 22:19
                      Umieszczam opis psotkania w gminie (wkrótce na stronie
                      www.jozefoslaw.com.pl )
                      - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

W dniu 20.04.2009 odbyło się kolejne spotkanie w Urzędzie Gminy w
                      sprawie organizacji ruchu na czas remontu ul. Julianowskiej oraz
                      innych spraw bieżących . Na spotkaniu obecnych było:
                      - 5 członków Stowarzyszenia Nasz Józefosław i Julianów ( w tym radny
                      p. Andrzej Hubl)
                      - 6 przedstawicieli mieszkańców naszych miejscowości
                      - wiceburmistrz p. Lis
                      - naczelnik p. W. Rosiński

W pierwszej kolejności omówiono obecną sytuację na ul. Wenus (
                      została utwardzona tłuczniem i ubitą luźną zasypką co powoduje
                      wzbijanie się tumanów kurzu oraz luźne kamienie wyrzucane przez koła
                      samochodów). Gmina zobowiązała się wyrównać pozostałe nierówności
                      oraz dokończyć wyjazd ul Wenus na ul. Wilanowską, jednak
                      nawierzchnia asfaltowa nie zostanie wykonana, pomimo przedstawienia
                      po raz kolejny takiej konieczności przez obecnych mieszkańców.
                      Padły obietnice wykonania ulicy Wenus docelowo (wraz z chodnikiem,
                      ścieżką rowerową) po ułożeniu pod nią infrastruktury – termin jednak
                      nie został ustalony. Stowarzyszenie będzie nadal wnioskowac o
                      położenie tymczasowej nakładki asfaltowej.

Ulica 3KDD (planowana ulica za szkołą, łącząca ulicę Spacerową z
                      Wilanowska) niestety również nie zostanie wykonana w najbliższym
                      czasie. Gmina zobowiązała się przystąpić do wykonania projektu tej
                      ulicy. Stowarzyszenie będzie ponownie wnioskować o wybudowanie drogi
                      tymczasowej dla udrożnienia ruchu na ul. Kameralnej na czas remontu
                      ul. Julianowskiej.

Ulica Kombatantów zostanie poszerzona (razem z Julianowską).

Nie zostanie wykonana tymczasowa sygnalizacja świetlna na
                      skrzyżowaniu Geodetów i Wilanowskiej, gdyż wg ekspertów jest na tym
                      skrzyżowaniu zbędna (koszt 50 000zł). Stowarzyszenie będzie
                      odwoływać się od tej decyzji.

Pozytywnie również zaopiniowano wniosek Stowarzyszenia o rozbudowę
                      parkingu w okolicy boiska przy szkole.

Omówiono również wykonane prace:
                      - przebudowano pętlę autobusową zgodnie z zaleceniami ZTM,
                      - na ul. Geodetów został położony dywanik asfaltowy - p. Andrzej
                      Hubl upomniał się o oznakowanie poziome.

Jak widać wyniki starań Stowarzyszenia przynoszą jak na razie
                      połowiczne sukcesy. Cieszy jednak chęć rozmów i konstruktywna
                      dyskusja z urzednikami Gminy.

Wstępnie zaproponowano następne spotkanie robocze w połowie maja.

• 4maw Re: paraliż komunikacyjny Julianowa 2009 ? 23.04.09, 20:41
      Atakujmy Pana Zdzisława Lisa (Przewodniczący Koła, Członek Zarządu powiatu, II
      Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno)
      lis@piaseczno.eu, który jest odpowiedzialny za ten cały bajzel

tel. 600381447

oraz Pana Michała Szweycera (Radny Gminy Piaseczno, Przewodniczący Klubu PO)
      mszweycer@op.pl

tel. 022 7569386
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka