Dodaj do ulubionych

Zakynthos w Maju

16.01.11, 22:12
Moze ktos z was był na Zante w Maju? Sadziłam ze maj nie bedzie jakims złym m-cem pod wzgledem pogody, ze da sie wykapac, poopalac i te sprawy.... :) ale kurcze zaczynam miec cos watpliwosci.... Czy oby nie bedzie za chłodno na kapiele, opalania itd???
Obserwuj wątek
    • Gość: michał Re: Zakynthos w Maju IP: *.19.165.82.osk.enformatic.pl 17.01.11, 05:26
      Podbijam.
      Też jedziemy w maju i żona ma podobne "obawy".
      • Gość: mmm Re: Zakynthos w Maju IP: *.warszawa.vectranet.pl 17.01.11, 06:15
        poopalac sie bedzie mozna :
        www.wunderground.com/history/airport/LGAD/2010/5/17/MonthlyHistory.html
        z kapielami gorzej bo temp. morza w okolicach Zakynthos maju to 18-19c
    • Gość: zykoo Re: Zakynthos w Maju IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.11, 08:55
      Ja byłam na początku maja na Rodos. Pogoda do zwiedzania i opalania było cudna, niestety jeśli chodzi o kąpanie się w morzu czy basenie to woda zimna. Tylko parę osób było chętnych na wejście do wody i to na krótko.
      Natomiast na Zante było w pierwszej połowie czerwca i było bardzo ciepło. Idealnie na plażowanie i kąpiele.
      • mak4701 Re: Zakynthos w Maju 20.01.11, 21:34
        Dziekuje wam za odpowiedzi.... Hmmm.... jednak mogłam pozniejszy termin wybrac... :( No nic... trudno.... juz za pozno... a jak myslicie woda w basenach hotelowych bedzie ok? :)

michal a wy kiedy sie wybieracie i gdzie jedziecie, jaki hotel?

• Gość: Azetka Re: Zakynthos w Maju IP: *.kalisz.mm.pl 20.01.11, 22:41
          W zeszłym roku byłam od 11 czerwca. W cieniu dochodziło do 41C, chociaż kilka dni później było już lepiej, tzn. nieco chłodniej.
          Przed wyjazdem śledziłam pogodę, sprawdzałam jak było na przestrzeni lat.... nic się nie sprawdziło. Nawet Grecy na upał narzekali :-)
          • Gość: mmm Re: Zakynthos w Maju IP: *.warszawa.vectranet.pl 21.01.11, 06:24
            ale maj a czerwiec to pogodowo moze byc niewyobrazalna róznica
        • Gość: kasika Re: Zakynthos w Maju IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.01.11, 08:54
          > jak myslicie woda w basenach hotel owych bedzie ok? :)

Tam nie ma hoteli z podgrzewanymi basenami, więc nie licz że będzie ciepła.

Niestety ale w maju woda jeszcze jest zimna. No chyba że lubisz taką.
          • mak4701 Re: Zakynthos w Maju 21.01.11, 12:47
            Nie, nie licze na podgrzewane baseny :) hehe tak naprawde na nic nie licze bo pojecia nawet nie mam na co moglabym liczyc :) Ale basen to nie Morze wiec szybciej sie chyba nagrzewa od słonca... Prawda? wiec chyba nie powinno byc zle...

a co do pogody... wczoraj własnie porównywalam z latami wczesniejszymi na takich stronkach z opiniami ludzi ktorzy byli w danym roku to faktycznie ma sie to nijako.... wiec moze i nie bedzie az tak tragicznie.....Nadzieja matka głupich :) Powiadaja hehehehe ale cóż... warto ja miec :)
        • Gość: michał Re: Zakynthos w Maju IP: *.19.165.82.osk.enformatic.pl 26.01.11, 11:09
          My jedziemy 6 maja. Do miasteczka Tsiliv.
          Ja o pogodę się nie martwię - na pewno będzie ok i do zwiedzania i do krótkich kąpieli.
          Głowa do góry!
          • mak4701 Re: Zakynthos w Maju 28.01.11, 23:33
            Gość portalu: michał napisał(a):

> My jedziemy 6 maja. Do miasteczka Tsiliv.
            > Ja o pogodę się nie martwię - na pewno będzie ok i do zwiedzania i do krótkich
            > kąpieli.
            > Głowa do góry!

Wooow ... my tez sie wybieramy 6 Maja i tez do Tsilivi... mozna spytac jaki Hotel wybraliscie? :)

Gość portalu: gość napisał(a):

> woda taka jak w Bałtyku w lipcu...pasuje?

Pasuje pasuje :) Wiec zle nie bedzie... Nooo bo juz mnie tu strasza kurcze :)
            • Gość: michał Re: Zakynthos w Maju IP: *.19.165.82.osk.enformatic.pl 29.01.11, 09:14
              Można spytać:)
              Jedziemy do Mediterranee. A Wy do jakiego?
              Do zobaczenia na miejscu.
              Pozdrawiam i już powoli zaczynam odliczanie:)
    • Gość: gość Re: Zakynthos w Maju IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.01.11, 21:38
      woda taka jak w Bałtyku w lipcu...pasuje?
      • mak4701 Re: Zakynthos w Maju 31.01.11, 21:25
        Michał my jedziemy do Hotel Princess.... ciekawe jak daleko te hotele sa od siebie... :)
        Z kim sie wybierasztam? Ja jade tylko sama z mezem... wiec bedziemy sami...
        My ... tzn ja... bo moj slubny jakos nie specjalnie okazuje euforie hehehe :) tez juz odliczam dni :) hehehe i sie nie moge doczekac... moze uda nam sie spotkac :)

Pozdrawiam serdecznie
        • Gość: michał Re: Zakynthos w Maju IP: *.19.165.82.osk.enformatic.pl 05.03.11, 18:46
          Już tylko 2 miesiące:)
          My też jedziemy we dwójkę. To nie jest duże miasteczko więc pewnie uda się spotkać.
          Pozdrawiam
        • Gość: michał Re: Zakynthos w Maju IP: *.19.165.82.osk.enformatic.pl 08.04.11, 10:59
          Jeszcze tylko miesiąc ;)
    • Gość: Jola Re: Zakynthos w Maju IP: *.gdynia.mm.pl 21.03.11, 16:38
      My byliśmy od 20.05.2010r na tej wyspie, pogoda rewelacyjna bardzo ciepło, woda w morzu idealna. Wypożyczaliśmy skuter i zwiedziliśmy wyspę wzdłuż i wszerz. Wyspa cudowna, polecam ją każdemu. Pozdrawiam.
      • Gość: Pikuś Re: Zakynthos w Maju IP: *.lodz.msk.pl 23.03.11, 23:14
        Witam.
        Pytania do Joli :
        - Jaki jest koszt wynajęci skutera ?
        - Na jak długo, żeby objechać wyspę (2 może 3 dni chyba wystarczą - wyspa nie jest za duża )?
        - Na dwie dorosłe osoby, jeden skuter da radę , czy lepiej wziąć dwa pojazdy ?
        Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź.
        Pozdrawiam.
        • Gość: kasia Re: Zakynthos w Maju IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.11, 08:44
          Ja co prawda nie Jola, ale powie ze swojego doświadczenia;-)

Ja miałam wynajęty samochód na 2 dni, na 1 dnień quada, a i tak nie zdążyłam objechać wszystkiego. Wyspa jest mała, ale musisz wziąć pod uwagę że drogi są kręte, wąskie i nie raz pod górkę, więc na same dojazdy traci się sporo czasu. A wiadomo że jak już osiągnie się cel podróży to nie na pięć minut tylko na dłuższą chwile:-) A w tych miejscach chciałoby się żeby te chwile trwały wieczność, bo jest cudnie!!
        • Gość: JOLA Re: Zakynthos w Maju IP: *.gdynia.mm.pl 24.03.11, 14:51
          Jeśli chodzi wynajęcie skutera to my płaciliśmy do pojemność do 50cm za dzień 9E, powyżej 50cm 12E, natomiast jeśli wypożyczasz na kilka dni jest tanie trzeba się targować, koniecznie trzeba się pytać czy skuter ma ubezpieczenie może się przydać. Ja nie należę do osób spędzających urlop całymi dniami przy basenie hotelowym, lubię ruch zwiedzać itd., i dla tego często jeździliśmy skuterem po wyspie, podziwiając krajobraz gaje oliwne miasteczka błękitne groty i puste plaże. Na dwie osoby skuter ale po wyżej 50cm bez problemu da radę, wyspa jest górzysta, my na początku braliśmy do 50cm i mieliśmy problem np.z wjazdem na przylądek KERI.
          Wyspa nie jest duża fakt, trzy dni wystarczą na jej zwiedzenie na pewno. Pozdrawiam.
          • Gość: kuba Re: Zakynthos w Maju IP: *.19.165.82.osk.enformatic.pl 25.03.11, 21:34
            Jolu mam pytanie - biorąc skuter o pojemności powyżej 50cm trzeba mieć prawko na motor czy wystarczy kat B?
            Z góry dziękuję za odpowiedź.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka