Dodaj do ulubionych

Co bardziej opłacalne?

IP: *.toya.net.pl 28.02.11, 16:15
Witam . Mam pytanie jak lepiej wybrac sie do Grecji z wykupionym wyzywieniem czy we własnym zakresie w studio z aneksem kuchennym mam zamiar wybrac sie w lipcu do Leptokari w 3 os, i mamy dylemat nie chodzi o jakies luksusy do jedzenia lae jak wyglada cenowo jedzenie w grecji ?
Obserwuj wątek
    • simon_r Re: Co bardziej opłacalne? 28.02.11, 19:24
      W Leptokarii jest wszystko... tanie turystyczne knajpy z ohydnym gyrosem w picie za 1,5euro, są lepsze tawerny ale całkiem niedrogie bo obliczone na turystów z Polski, Rumunii i Serbii.. i są markety, w których kupisz wszystko. Pewne rzeczy są droższe niż w Polsce a inne są tańsze.
      Generalnie w Leptokarii odradzam zakup jedzenia w hotelu bo raczej będzie podłe... ale mam tu tylko doświadczenie ze śniadań. Śniadania w tamtejszych hotelach to tragedia...
      Osobiście nigdy w Grecji nie korzystałem z wyżywienia hotelowego gdyż w hotelach bywałem tylko okazyjnie przejazdem gdy nie chciało mi się rozbijać namiotu.
      Jedzenie w Grecji w tawernach jest dla mnie jedną z najważniejszych greckich atrakcji i nigdy nie rozważałem tego w kategoriach opłacalności :)

A wracając do śniadań to nie ma nic lepszego niż świeży gracki chlebek a do tego taramosalata lub kawał fety z oliwkami. W markecie w Leptokarii oliwki i fetę mieli pyszne i tanie.
        • simon_r Re: Co bardziej opłacalne? 28.02.11, 22:43
          Leptokaria to syfiasty kombinat dla niskobudżetowych turystów... takie blokowisko-hotelowisko wtłoczone między marną plażę a tory kolejowe i autostradę..
          No ale nie o to pytał autor wątku.
        • Gość: antypółnocniak Re: Co bardziej opłacalne? IP: *.wroclaw.vectranet.pl 28.02.11, 20:53
          Kreta - wybór hotelu ze śniadaniem + stołowanie się w sąsiednim hotelu **** z obiadokolacją za 7,5 euro/os., w ramach szwedzkiego stołu codziennie co innego, ze wspomnę:
          - ze 2-3 mięsa do wyboru + ryba,
          - codziennie sałatka grecka i ze 2 inne,
          - specjały greckie, np. pierożki z fetą i szpinakiem, inne greckie,
          - desery, lody.
          Czy Riwiera Olimpijska bedzie dużo tańsza?
          Można Kretę znaleźć w dobrej cenie i uważam że ma podobne ceny do Turcji i jest dużo taniej niż np. w Portugalii.
          Poza tym jak byliśmy na Krecie na pocz. września to bylo słonecznie, a na Riwierze Olimp. burze i lało.
          • grekan Re: Co bardziej opłacalne? 28.02.11, 22:09
            W wiekszosci pobytow w Grecji mieszkalem w apartamentach bez wyzywienia. Sniadania, czasami kolacje przygotowane samodzielnie/kupuje to co lubie/ spozywane na balkonie zawsze z widokiem na morze.Obiady lub obiadokolacje w wybranych tavernach, przewaznie rozne greckie jedzenie, piwo, wino. Plusem wczasow bez wyz. jest niezaleznosc, dysponowanie dowolnie swoim czasem, wyjazdy na wycieczki , nie tracac posilkow.
            • voyager747 Re: Co bardziej opłacalne? 28.02.11, 23:18
              no tak, nie dziwne że w samolocie też chcesz spożywać swoje tanie piwo :(

forum.gazeta.pl/forum/w,711,122553132,122553132,zakaz_spozywania_w_samolocie_.html
              tacy ludzie nie korzystają z wyżywienia w hotelach, z picia w samolotach, bo to dla nich za drogo...
              • jacek1f generalnie - jesz i pijesz bardzo dobre 01.03.11, 00:34
                jedzenie, placisz mnie niz w hotelu wtedy za to samo.
                Nie dostaniesz mlodej koziny, jagnieciny z Archanes, mavrokrais, kefalotiri rocznego, jeżowców, atherinek swieżych.. i wspanialego wina z Sitii.

Jesz masówkę o średnim smaku ale dużo, placisz w hotelu pewnie mniej w porownaniu z zewnętrzem.

Pijesz rozpuszczane driny, piwy z woda, wino z kranu, tzatziki z kubelka, cole 10$, fryty z oleju 3-dniowego - tanicha, w opor.

• grekan Re: Co bardziej opłacalne? 01.03.11, 01:55
                Do: voyager747, jesli cos czytasz, to czytaj ze zrozumieniem tekstu/chyba masz problemy!/.Nie zycze sobie prostackich komentarzy.Jesli nie masz nic sensownego do powiedzenia, nie zasmiecaj forum.
                • voyager747 Re: Co bardziej opłacalne? 01.03.11, 09:54
                  Do grekan: a czego niby nie zrozumiałem ? jaki jest ukryty przekaz Twoich wypowiedzi ?
                  Problemy to Ty masz raczej, z tamtego wątku to wynika, więc daruj sobie swoje pouczenia.
                  Może spróbuj kiedyś inaczej to będziesz miał porównanie.
                  • grekan Re: Co bardziej opłacalne? 01.03.11, 10:33
                    W innym watku zadalem pytanie, na ktore otrzymalem odpowiedz i nie widze zwiazku, abys komentowal moja odpowiedz na pyt, Co jest bardziej oplacalne? To, ze ktos wybiera apartamenty z SC nie jest twoja sprawa; tak chce wypoczywac i podaje zalety takiego wyboru dla osoby zainteresowanej.I nie chodzi o cene, gdyz w opcji SC jest znacznie drozej ale przyjemniej.Dla mnie byloby meczarnia byc przywiazanym do hotelu z powodu posilkow/ nie wyobrazam sobie popcji All/ i jak niektorzy spedzac czas przy basenie hotelowym .Radze, aby odpowiadac na pytania a nie komentowac bez sensu wypowiedzi innych.
              • simon_r Re: Co bardziej opłacalne? 01.03.11, 10:59
                dokładnie to by było gdybyś dopisał "OPRÓCZ ŚNIADAŃ"... na podstawie podłości sniadań wnioskuję, że nie należy sie spodziewać niczego dobrego po małych Leptokariowych hotelach w kwestii wyżywienia.... to jest pełny sens mojej wypowiedzi... czy teraz już zrozumiałeś??... czy mam jeszcze coś dokładniej wyjasnić??
                • voyager747 Re: Co bardziej opłacalne? 01.03.11, 12:19
                  Wyjaśnij, bo nadal nie rozumiem. Nigdy nie jadłeś w hotelu obiadu i kolacji, ale wiesz, że są niedobre, czy tak ? Skąd wiesz, że to będzie mały hotel, albo zły ? Może będzie dobry i jedzenie w nim będzie dobre.
                  Po prostu bardzo lubię uogólnienia i stereotypy, takie z forum najbardziej.
                  • Gość: ania Re: Co bardziej opłacalne? IP: *.dynamic.chello.pl 01.03.11, 13:20
                    A może stąd, że Grecy po prostu śniadań nie jadają i w małych hotelach te śniadania są bardzo skromne (czasem nawet bez warzyw - bułka, masło, plasterek szynki, plasterek sera, kawa, herbata), a w dużych takie same jak na całym świecie. Jedzenie w dobrej tawernie, nie czytać drogiej,(np specjalność szefa - jagnięcina) zwykle jest lepsze niż w restauracji 5 gwiazdkowego hotelu (przeważnie są to restauracje orientalne lub podobne). W tavernach często można dostać warzywa faszerowane z grilla, są niedrogie i bardzo smaczne. Mięso jest nieco droższe, a dobre ryby drogie jak wszędzie. Dobra tawerna to ta, w której jedzą greckie rodziny. Jedzenie w hotelu ma swoje plusy (od godz. do godz. zawsze jest), ale wątpię, żeby komuś udało się zjeść równie dobrze jak w tawernie i atmosfera nieco inna.
                    Najlepiej spróbować każdej opcji i wybrać tą, która najbardziej odpowiada.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka