Dodaj do ulubionych

Korfu - pogoda czerwiec obawy...

IP: *.opera-mini.net 31.05.13, 21:11
Witajcie, zaczynam mieć obawy co do pogody w tym miesiacu. Znajomi zdecydowali sie wlasnie w tym okresie na wyjazd, ja jestem w wiekszosci uzalezniona od nich. Oni leca z dzieckiem 3 latkiem ja z mezem. Uwielbiam po ciezkiej stresujacej pracy w pl wylegiwac sie na sloncu, korzystac z atrakcji hotelu a na zwiedzanie poswiecic max 2 dni. Z czego bedziemy na miejscu 7-8. Uwielbiam slonce - do tej pory wakacje spedzalismy Azja - Afryka. Zawsze w czerwcu było najminijej 32 stopnie. Woda w basenie ciepła w morzu znośna.... jak bedzie tam? Patrze na czerwiec pogode długoterminowa a tam 24, 25, max 26 stopnie i czasem niebo zachmurzone, mozliwe opady deszczu... Wiem ze pogody sie nie przewidzi ale prosze napiszcie jesli byliscie w tym czasie na tej wyspie i wiecie czego moge sie spodziewac....
Obserwuj wątek
    • Gość: Andrzej Re: Korfu - pogoda czerwiec obawy... IP: *.180.161.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.05.13, 22:21
      Jak masz obawy ,to radzę nie jechać .Można nabawić się róznych chorób przy takiej pogodzie zaczynając od kataru ,kończąc na zapaleniu płuc. Najlepiej skontaktuj się z sisi, autorką wątku która jest załamana pogodą na Kefalonii,ale chyba już poleciała i znalazła tam drugą kolażankę co może jej się żalić. Dobrze by było, jak bylibyście tam razem i temat byłby rozwiązany.
      • Gość: alina Re: Korfu - pogoda czerwiec obawy... IP: *.opera-mini.net 01.06.13, 10:09
        Drogi Panie Andrzeju, o choroby raczej sie nie boje - nic mnie nie rusza. Obawy owszem mam wydaje 12 tysiecy chce spedzic tydzień w słońcu nie w deszczu lub pochmurnym niebie. Byłam 6 lat temu w Grecji lecz na Rodos tam było cieplutko a Korfu jest nieco zimniejsza wyspą, wilgotność większa stąd moje pytanie - chciałam wiedziec skoro już lecimy czego moge sie spodziewac. Jeśli ktoś byłby życzliwy bardzo proszę też o podpowiedz co do wieczorów - czy są podobne jak na reszcie wysp greckich czy też nieco wietrzniejsze i chłodniejsze. Ale Andrzeju tobie dziekuje nie musisz sie wypowiadać, szkoda Twego czasu bo i tak pewnie troszke go straciłeś czytając kolejny mój wpis. Pozdrawiam A.
      • Gość: alina Re: Korfu - pogoda czerwiec obawy... IP: *.opera-mini.net 01.06.13, 10:10
        Drogi Panie Andrzeju, o choroby raczej sie nie boje - nic mnie nie rusza. Obawy owszem mam wydaje 10 tysiecy chce spedzic tydzień w słońcu nie w deszczu lub pochmurnym niebie. Byłam 6 lat temu w Grecji lecz na Rodos tam było cieplutko a Korfu jest nieco zimniejsza wyspą, wilgotność większa stąd moje pytanie - chciałam wiedziec skoro już lecimy czego moge sie spodziewac. Jeśli ktoś byłby życzliwy bardzo proszę też o podpowiedz co do wieczorów - czy są podobne jak na reszcie wysp greckich czy też nieco wietrzniejsze i chłodniejsze. Ale Andrzeju tobie dziekuje nie musisz sie wypowiadać, szkoda Twego czasu bo i tak pewnie troszke go straciłeś czytając kolejny mój wpis.
    • Gość: ardiss Re: Korfu - pogoda czerwiec obawy... IP: *.plastcom.pl 01.06.13, 17:40
      Pyta Kobieta uprzejmie... prosi o opinię....uprzejmie odnosi się do Was... może nawet i na ciche zapewnienie liczy, że będzie ciepło i będzie zadowolona, a na forum jak zawsze można liczyć tylko na jad.....
      Ludzie opanujcie się!!

Alino, bez względu na to jaka będzie pogoda będzie przyjemnie, jestem pewna:) Urlop zawsze jest miłym czasem!
        • Gość: Franek Re: Korfu - pogoda czerwiec obawy... IP: *.adsl.inetia.pl 02.06.13, 13:14
          Byliśmy na Korfu 3 lata temu przez tydzień od połowy czerwca (11-18.06) w Acharavi.
          Nie mam zastrzeżeń, ale trzeba się przygotować na zmienność i niespodzianki.
          Korfu to zielona i wilgotna wyspa ze względu na położenie, ale ciepła.

Pogoda super, jak u nas w lipcu czyli niebieskie niebo czasem chmurki-baranki, temperatura 25-27C. Dwa razy padało tak po kilkanaście minut taki dżedż (kapuśniaczek, gdy dżdży - poloniści nie wiedzą jaki jest mianownik od dżdżu) , nikomu jednak nie przeszkadzało kąpać lub nawet być na leżakach.
          Według osób, które były tydzień wcześniej pokapywało codziennie, ale i tak wszyscy byli zadowoleni i opaleni.

My przeżyliśmy niespodziankę, gdy wybraliśmy się samochodem po wyspie i chcieliśmy zobaczyć punkt widokowy w okolicach Paleokstritsi to wyjeżdżając mieliśmy super pogodę, ale gdy się wspinaliśmy na ten punkt i byliśmy ponad chmurami i nie zobaczyliśmy pięknej panoramy morza, wybrzeża wysepek, ale za to wdzieliśmy piękny dywan chmur. Gdy zjechaliśmy za 2 godz. się wszystko rozwiało.

Moja uwaga na co zwrócić uwagę, szczególnie dla podróżujących z dziećmi to komary, których ze względu na wilgoć są miliony, a dla nieprzygotowanych najgorszy jest pierwszy wieczór.
          Warto zabrać preparaty po ukąszeniach (z lignokainą lub innym środkiem znieczulającym), a także odstraszające. Te odstraszające bez problemu można kupić we wszystkich sklepach, np. spirale dymne.
          Na ukąszenia dobrze działa także ocet winny chwilowo zabijając swędzenie.

Pozdrawiam i zyczę udanego wypoczynku oraz wrażeń bo Korfu to piękna wyspa, taka troszkę inna od pozostałych.

• ludka75 Re: Korfu - pogoda czerwiec obawy... 15.05.14, 22:49
      czytam od jakiegoś czasu tego bloga: salatkapogrecku.blog.pl
      jego autorka przyjmuje turystów z Polski, organizuje małe, kameralne wycieckzi po Korfu, więc zapewne ona będzie prawdziwą kopalnią wiedzy o tym jaka jest pogoda na Korfu w konkretnych miesiacach
      • ron5 Re: Korfu - pogoda czerwiec obawy... 16.05.14, 05:51
        Niestety biorąc pod uwagę preferencje dotyczące formy urlopu (plaża+kąpiele i nieco zwiedzania) Korfu nie jest dobrym wyborem na czerwiec,jest najbardziej na północ położoną wyspą grecką.Śledzę temperatury bo planuję tydzień urlopu w czerwcu i lepszym wyborem jest Turcja ,Cypr.Oczywiście obyda kraje mają duże minusy (Rosjanie i standart w Turcji Rosjanie i ceny na Cyprze) ale woda w morzu jest tam dużo cieplejsza niż na Korfu.
        • upartamama Re: Korfu - pogoda czerwiec obawy... 20.05.14, 13:32
          Współczuję. U nas była ospa 2 lata temu ale 5 tygodni przed wyjazdem nad morze. Dwa tygodnie wylęgania tego dziadostwa - dziecko wyglądało jak muchomor. Potem 2 tygodnie na odpadanie. Także dziecko i tak musiało być ubrane na plaży żeby śladów nie było.
        • zo_h Re: Korfu - pogoda czerwiec obawy... 20.05.14, 21:06
          Niestety muszę Ci napisać, że komary to jedno ze złych wspomnień jakie pozostały mi z Korfu. Sama wyspa bardzo fajna i moim zdaniem warta odwiedzenia, ale te "cholery" pozbawiły mnie spokoju na wieczornych spacerach. Byłem w północnej części Korfu niedaleko całkiem sporych jezior, więc w sumie ich obecność nie powinna dziwić.
          Jeśli chodzi o temperatury to mnie na przełomie czerwca i lipca, nie rozpieszczały. Owszem w dzień było ciepło, ale wieczory robiły się wyraźnie chłodniejsze i wcale nie gardziłem długimi spodniami i koszulą z długim rękawem (ale to może tak trafiłem). Morze niestety w "mojej" okolicy było dosyć chłodne, ale to ponoć wynik prądu morskiego przepływającego między Korfu a Albanią, ile w tym prawdy ... nie wiem.
          Jeśli lubisz ciepło to moim zdaniem w tym terminie znacznie lepszym wyborem byłoby Rodos. W każdym razie ja bym wybrał tę wyspę. Też mi się podobała, ale znacznie cieplejsza.
          Pozdrawiam
          • Gość: Aga Re: Korfu - pogoda czerwiec obawy... IP: *.play-internet.pl 07.06.14, 17:59
            Wróciłam kilka dni temu z Korfu, pogoda była zmienna. Raz padało przed cały dzień a potem upał. Pobyt moge zaliczyć do udanych głownie ze względu na możliwość zwiedzenia wyspy. Bardzo polecam wycieczki organizowane przez autorkę blogu salatkapogreckuwpodrozy.pl podróż z nią i jej przesympatycznym mężem Grekiem pozwoliła poczuć klimat Grecji. Bez porównania z wycieczka do stolicy wyspy, która miałam z biura podróży ( rownież cenowo). Samo Korfu jest wspaniałe, rzadko można zobaczyć tyle zieleni w takim klimacie.
    • mazianka Re: Korfu - pogoda czerwiec obawy... 16.09.14, 10:00
      Spędziliśmy 3 tyg. w północno zachodniej Grecji- w tym 7 dni na Korfu.
      Wyspę objechaliśmy całą. Korzystając z podpowiedzi greckich gospodarzy maleńkiego pensjonaciku, w którym mieszkaliśmy-swoją drogą baaaardzo polecam:)- trafiliśmy w naprawdę cudowne miejsca, o których w przewodnikach nie znajdzie się choćby wzmianki.Pogoda w lipcu fantastyczna-choć zdarzały się dni bardzo wietrzne.
      Wyspa z całą pewnością warta odwiedzenia- zwłaszcza jej północna część-począwszy od Glyfady, poprzez Ermonę,Paleokastritsę,Perulades,Sidari, malownicze wschodnie wybrzeże aż praktycznie po Peramę. Poniżej,na połuniu krajobrazy znacznie mniej ciekawe-można odpuścić na rzecz klimatycznych rybackichwiosek jak np Kalami czy Koloura. Koniecznie trzeba odwiedzić wioskę Lakones w której można popróbować lokalnego likieru z kumkwatu. Widok na wybrzeże z wysokości kilkuset metrów po prostu zapiera dech w piersiach.Kolejna wieś Markades- to ciąg maleńkich kramików w winem, miodem tymiankowym domowego wyrobu -dalej wenecka twierdza Angelokastro-kolejna panorama która zwala z nóg.
      Warto również pokluczyć wąskimi dróżkami by dojechać na Cape Drastis. Pocztówkowe zdjęcia nie są w stanie oddać nawet cienia spektakularnego widoku.I co najciekawsze jest tam kompletnie pusto.Byliśmy tam dwukrotnie i nie spotkaliśmy zupełnie nikogo-nieprawdopodobne.
      Dla małych podróżników polecam niewielką plażę za Acharavi- Agios Spiridon. Piasek jak mąka, kryształowa woda.Płytko i bezpiecznie i znowu piękny widok-tym razem na kurort Saranda w Albani.Co istotne plaża niezatłoczona, kameralna.Co tu wiele gadać-Korfu jest cudowne zwłaczsza,jeśli nie trzymasz się utartych szlaków i unikasz tłocznych,hałaśliwych i często brudnych kurortów.
        • mazianka Re: Korfu - pogoda czerwiec obawy... 01.10.14, 11:20
          tango-apartments.com, za apartament ze śniadaniami (2 dorosłych,2dzieci) płaciliśmy coś ok 70 euro.
          Każdy pokój z ogromnym umeblowanym tarasem- cudowny widok na zatokę.
          Śniadania pycha a gospodarze bardzo gościnni i pomocni.
          Jeśli chodzi o ceny to nie bardzo wiem o co konkretnie pytasz- w knajpkach bezpośrednio przy morzu drogo ale ceny nie odbiegają od cen w kontynentalnej Grecji. Jeśli masz jakieś pytania chętnie odpowiem jeśli będe w stanie:)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka