Dodaj do ulubionych

Hotel Selena ,Elounda,ktoś zna?

06.06.13, 20:57
Witam
Mam pytanie, jak w tytule wątku. Z katalogu jednego z biur podróży wybrałam hotel Selena w Eloundzie. Niestety, okazuje się, że dla polskich klientów nie ma tam pokoi z widokiem na morze. Na stronie hotelu jest natomiast informacja,że wszystkie pokoje mają taki widok.Jeśli jest tu ktoś, kto był w tym hotelu i może coś podpowiedzieć, będę wdzięczna. Brzmi to co najmniej dziwnie, i ,pomimo wielu bardzo pozytywnych opinii o tym hotelu w internecie, zaczynam się zastanawiać, czy nie przygotowano tam specjalnych pokoi dla Polaków,pod restauracją albo w dawnym składzie szczotek na przykład.;)I jeszcze jedno pytanie, konsultant z biura próbował mnie przekonać,że Elounda jest kiepskim miejscem wypadowym na zwiedzanie Krety , namawiał mnie na hotel w Bali ,który nie bardzo mi przypadł do gustu, ale jeśli prawdą jest, że to lepsze miejsce na zwiedzanie i w dodatku w Selenie są jakieś słabsze pokoje , to może warto to rozważyć. Doradźcie coś ,proszę. Sprawa jest pilna, bo jutro powinnam podjąć decyzję.
Obserwuj wątek
      • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 26.06.13, 15:53
        A możesz napisać coś więcej? Decyzję już podjęłam, więc jej nie zmienię, ale chciałabym wiedzieć, dlaczego nie polecasz hotelu i co takiego zrobił Ci jego właściciel.Jest to pierwsza tak negatywna opinia o tym hotelu, a prześledziłam wiele forów w necie. Tym bardziej jestem zaskoczona i zastanawiam się, z czego wynika.
        • Gość: gosc Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.13, 21:46
          alez oczywiscie. klient, chocby nie wiem jak byl wymagajacy nie powinien uslyszec od wlasciciela ze moze "wypier....." i "szukajcie sobie innego hotelu", że "jesteś tu za darmo", że "ja was wszystkich wywale", że "nie musze ci sie przedstawiac" i wiele innych typowo polskich odzywek.
          podrozowalismy z Itaka, Pani rezydent prawie codziennie musiala przyjezdzac na miejsce, bo wlascicielowi cos nie pasowalo, raz ze gra na basenie muzyka z telefonu komorkowego, drugi ze mlodziez odbija pilke na basenie... hotel bez zadnych atrakcji, jesli lubisz w calkowitej ciszy lezec na basenie bez obawy ze cie ktos zwyzywa to hotel ok, ale jesli szukasz rozrywki chociaz w minimalnym stopniu, to uwiez mi, w selenie tego nie znajdziesz... pokoje ladne, jednka lazienki to jakas kpina, okropne, oblesne i nie zaslugujace na 3*, jesli masz jakies pytania to wal smialo - odpowiem
            • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 26.06.13, 22:22
              Dziękuję za odpowiedź. Absolutnie nie zamierzam negować Twoich słów, ale przyznam, że jestem zaszokowana tym,co piszesz. Tym bardziej, że nie dalej jak wczoraj trafiłam w necie na bardzo pozytywne opinie turystów, którzy byli w Selenie w podobnym czasie, jak Ty i wszyscy jak jeden mąż pieją z zachwytu nad właścicielem.
              pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g189416-d265384-Reviews-Selena_Hotel-Elounda_Lassithi_Prefecture_Crete.html
              www.booking.com/hotel/gr/selena-village.pl.html?sid=23260b79f33def3737dbb04532459e20;dcid=1#hash-blockdisplay4
              Na pewno więc Cię nie zdziwi, że jestem w szoku.
              Ja ,już po założeniu obecnego wątku korespondowałam z menadżerem hotelu i zrobił na mnie baardzo pozytywne wrażenie, więc to, co piszesz po prostu nie mieści mi się w głowie, bo mam poczucie, jakbyśmy mówili o dwóch różnych osobach(no chyba ,że właściciel i menadżer to w tym przypadku nie to samo...).To jakiś doktor Jekyll i Mr Hyde.;)
              Dziękuję Ci za opis, mam nadzieję, że mimo wszystko będę zadowolona, bo z całą pewnością nie szukam atrakcji w postaci piłki walącej mi po głowie albo dyskoteki z komórki,dlatego wybrałam hotel który reklamuje się jako cichy i spokojny. Co do zdjęć, to wydaje mi się, że umieściłeś tylko te, które stawiają hotel w złym świetle ;))))Rozumiem,że jesteś rozczarowany pobytem, ale ,tak na chłopski rozum, kamień można znaleźć w większości hotelowych łazienek, zwłaszcza w hotelach o tym standardzie. A robaki w ciepłym klimacie bywają, na to już właściciel chyba nie ma wpływu,że włażą wszędzie.
              Nie piszesz nic o jedzeniu?I czy korzystałeś może z ich wypożyczalni samochodów, czy właściciel skutecznie Cię zniechęcił ;))?
              Jestem jeszcze ciekawa, jak Itaka zorganizowała Wam ostatni dzień pobytu,o której musieliście opuścić hotel i czy byliście zmuszeni koczować gdzieś na ulicy aż do przyjazdu autokaru?
              Jeśli możesz ,będę też wdzięczna za jakieś porady praktyczne ,związane ze zwiedzaniem.Raz jeszcze dziękuję.
              • Gość: gosc Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.13, 15:26
                menadzer hotelu jest Grekiem - bardzo mily i uczynny czlowiek, wlasiciel jest Polakiem - tu juz sobie oszczedze. Itaka na kilka godzin przed wylotem na krete przesunela nam godzine powrotu z 22 na 5 rano (tracimy caly dzien). Obiecala także "wczesne sniadanie" o 2 w nocy - z tym, że nie można tego nazwać sniadaniem - sucha babka...
                auto polecam wypozyczyc z firmy która reklamuje Itaka - przynajmnniej masz pewnosc, ze nikt cie nie oszuka.
                Co do jedzenia, było smaczne, ale bylem juz kilkakrotnie na "allin'ach" ale i tak malej ilosci potraw jeszcze nie widzialem, mozliwe ze jestem przyzywczajony do wyzszych standardow, jednak kilka dan, 2 surowki i ciastko to jak dla mnie za mało... arbuzow nigdy nie brakowalo - jeden plus ;)
                pokoje były ladne i sprzatane codziennie, lazienka okropna.
                • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 05.07.13, 11:43
                  Niestety jadę dopiero w sierpniu, ale wszystko wskazuje na to, że opinie negatywne są w mniejszości.Pojawia się bardzo wiele bardzo pozytywnych i entuzjastycznych opinii w internecie, zachęcam do przejrzenia opinii na booking.com i tripadvisor, piszą ludzie z różnych stron świata i w większości z sensem i brzmią wiarygodnie. Menadżer, z którym koresponduję (wbrew temu, co twierdzi nasz przedmówca -jest Polakiem) bardzo uprzejmy, konkretny i rzeczowy, co znajduje potwierdzenie w recenzjach. Wszystko wskazuje na to, że nasz przedmówca spodziewał się czegoś innego i niedokładnie przeczytał opis hotelu, który reklamuje się jako oaza spokoju.Nie dziwię się więc, że właściciel czy menadżer sprzeciwia się muzyce z komórek na basenie czy tłuczeniu piłką ludziom po głowach. Ja tam jadę po spokój i mam nadzieję, że go znajdę , ale nic więcej na dziś dzień nie jestem w stanie napisać. Wygląda na to, że jedziesz pierwsza/y. Napisz ,proszę, jak wrócisz, jakie wrażenia, jestem bardzo ciekawa.
                  • Gość: gosc Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam IP: *.polskieradio.pl 05.07.13, 12:37
                    wybrałam ten hotel właśnie ze względu na ciszę i spokój opierając się na opiniach zamieszczonych na booking.com i tripadvisor, ale ostatnio przeraziły mnie te opinie i zdjęcia zamieszczone przez Andrzeja. nie mam wysokich wymagań a jedyne na czym mi najbardziej zależy to czysty i schludny pokój (z łazienką) bez wielkich ekstrawagancji. Dziwi mnie bardzo że tylko Polacy narzekają, trochę się martwię że jesteśmy tam traktowani całościowo jako gorsza kategoria.
                    za kilka dni wyjeżdżam i wszystko będzie jasne. napisze jak wrócę.
                    Pozdrawiam
                    • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 05.07.13, 12:43
                      A mnie te zdjęcia tylko rozśmieszyły, bo nie zakładam, że w hotelu trzygwiazdkowym będę miała łazienkę bez odrobiny kamienia i że nie wciśnie się do niej stonoga;))))Zapraszam na priv prucha3@wp.pl, jeśli masz ochotę, mogę Ci przytoczyć treść korespondencji z menadżerem, może będziesz spokojniejsza;)
                      • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 05.07.13, 12:44
                        A mnie te zdjęcia tylko rozśmieszyły, bo nie zakładam, że w hotelu trzygwiazdko
                        > wym będę miała łazienkę bez odrobiny kamienia i że nie wciśnie się do niej ston
                        > oga;))))Zapraszam na priv prucha3@wp.pl, jeśli masz ochotę, może jak przytoczę Ci pewne szczegóły, to będziesz spokojniejsza.;))
                    • teresa377 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 10.07.13, 21:46
                      To jest właśnie bardzo dobre określenie, że jesteśmy zdecydowanie gorzej traktowani- przytaczając słowa bardzo młodego i wydawałoby się miłego barmana -"bar jest dla ludzi a nie dla zwierząt". Zaznaczam, że nie widziałam nikogo zachowującego się niewłaściwie albo pijanego.
                      • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 11.07.13, 15:14
                        Polacy są bardzo często niezadowoleni z tego, z czego cała reszta świata jest zadowolona, to niestety cecha narodowa. Na szczęście nie wszyscy.Co zaś do traktowania, prawdą jest, że często Polacy traktowani są gorzej, ale może warto zastanowić się, dlaczego? Widziałam Polaków ustawiających się w kolejce o 22 55, aby przed zamknięciem baru all inclusive wziąć na zapas po kilka drinków, bo "przecież za to zapłacili", a Polakowi niestety wódki zawsze mało. Widziałam Polaków jeżdżących po hotelu wózkiem pani sprzątającej, drących przy tym ryje na pół miasta, oczywiście przy użyciu wyrazów powszechnie uważanych za wulgarne. Widziałam Polaków tłukących się przy basenie w nocy, tak dla zabawy, ryczących przy tym jak zarzynane zwierzęta w absolutnym poczuciu, że są tam sami/najważniejsi(przecież zapłacili!). Widziałam Polaków, przychodzących na obiad w gaciach, bo co w tym złego. Widziałam Polaków poniżających obsługę hotelową w niewybredny sposób (może z racji orientacji seksualnej, a może zupełnie bez powodu). Naprawdę, wiele takich przykładów widziałam. Zatem pokuszę się o stwierdzenie, że nawet jeśli prawdą jest, że jesteśmy gorzej traktowani, to bardzo,bardzo ciężko na to pracujemy. Taka jest prawda.
                          • prucha Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 11.07.13, 22:41
                            Chyba Pani nie zrozumiała.Nigdzie nie napisałam,że było to moje towarzystwo i byłabym zobowiązana,gdyby się Pani,mimo widocznej irytacji,powstrzymała od takich sugestii.To,że Pani i ja obracamy się w różnych towarzystwach jest raczej oczywiste dla każdego,kto czyta tę wymianę zdań,choć obawiam się, że Pani nie rozumie,dlaczego.Jeśli ta informacja ma dla Pani tak wielkie znaczenie,oczywiście służę -wspomnianych turystów spotkałam w tureckim Bodrum, na Sri Lance, w greckiej Leptokarii ,Włoszech i w Paryżu. Nasi rodacy niestety często przynoszą nam wstyd. Zachęcam również do zapoznania się z recenzją hotelu Selena na tripadvisor pióra pewnego Brytyjczyka, w której to autor dziwi się brakowi kultury gości ze wschodniej Europy...Przy okazji,wygląda na to, że byliście tam Państwo w podobnym czasie...Być może jest Pani po prostu mniej niż Brytyjczyk i ja wyczulona na maniery...Recenzja niestety po angielsku,ale na stronie jest tłumacz automatyczny.
                            • teresa377 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 12.07.13, 00:08
                              Bardzo przepraszam jeśli Brytyjczyk tak napisał to zmienia postać rzeczy, On z pewnością jest bardzo wyczulony na maniery. Chciałam tylko zauważyć, że to Pani cały czas pisze o moich manierach, inteligencji, pyskówce, godności, frustracjach - ileż komplementów. Ja napisałam swoją opinię o Selenie, nie odnosiłam się do Pani osoby, nie oceniam Pani inteligencji, manier itd. Ja w Bodrum, na Teneryfie, Gran Canarii. Hurghadzie, Lanzarotte, Sycylii nie spotkałam tak skandalicznie zachowujących się Polaków, wręcz przeciwnie, a w Londynie a nawet w Polsce widziałam maniery wielu Brytyjczyków
                            • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 30.07.13, 12:42
                              Mam nadzieję, że nie ma czego. Widzę w sieci, że osoba, która pisała w naszym wątku jaku Andrzej, loguje się na wielu portalach internetowych, za każdym razem pod innym nazwiskiem, wklejając wszędzie to samo zdjęcie. Otrzymała nawet odpowiedź od właściciela hotelu, w której zawarta jest sugestia, że osoba ta ma poważny problem z alkoholem oraz z utrzymywaniem go w żołądku w miejscach publicznych. W świetle faktu, ze ta osoba posługuje się różnymi nickami, wszędzie pisząc to samo, sądzę,że można zakładać, że słowa właściciela hotelu są zgodne z prawdą. Dla mnie taka osoba nie jest wiarygodna, zatem jej posty również. Proszę zwrócić uwagę, że wpisy ,które pojawiły się później (z wyjątkiem "pani Teresy", bo to akurat dość oczywiste, że to albo ta sama osoba, albo z tego samego "towarzystwa"),były o wiele bardziej wyważone i sensowne. I nawet jeśli można przyjąć, że właściciel jest niesympatyczny, reszta opinii (przynajmniej w mojej ocenie) odpowiada oczekiwaniom. To hotel trzygwiazdkowy ,a nie Hilton i należy o tym pamiętać. Nie bójmy się zatem i bądźmy dobrej myśli, a jak będzie jakaś możliwość, to proszę o relację z Seleny.Ja wyjeżdżam w niedzielę,więc jeszcze chętnie coś poczytam przed wyjazdem.
                              • teresa377 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 30.07.13, 14:24
                                Nie jestem tą samą osobą ani z tego "towarzystwa" i jak już pisałam nie życzę sobie takich uwag. Jeśli ma Pani ochotę służę swoim mailem, telefonem lub adresem. Proszę się zastanowić i przestać mnie oczerniać. Chociaż życzę wszystkim udanego wyjazdu (Pani również) to chciałabym aby Pani sama się przekonała jacy potrafią być właściciele. Czytałam też wpis Państwa, któremu piesek "wybrał" hotel i ich opinia częściowo pokrywa się z moją. No chyba, że to znowu ja pisałam .
                                • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 30.07.13, 14:44
                                  Pani "Tereso", obawiam się,że Pani życzenie nie będzie spełnione, podobnie jak moje, aby już Pani nie trollowała w moim wątku. Niestety internet ma to do siebie, że każdy może pisać, co chce i jak chce, nawet pan Andrzej, znany na portalu tripadvisor jako JoZef Sosnowiec, a na portalu oceniacz jako jozefaaa, a na portalu wakacje jako MirekMarek, Jenifer i kat (Swoją drogą, zaczynam podziwiać zacięcie tego pana do oczerniania tego hotelu na różnych portalach i zajadłość, z jaką to robi, bo o inteligencji niestety mowy być nie może, wszędzie te same zdjęcia i te same argumenty-piłka na basenie oraz muzyka z komórki ,no i oczywiście nieśmiertelny,najważniejszy dla pana Mirkamarka, andrzeja czy Jenifer alkohol.Bo to przecież o alkohol chodzi. Że nie można chlać na umór i wymiotować na terenie hotelu-cytat z odpowiedzi pracownika hotelu.)Ja już dawno się wypowiedziałam, co myślę, na temat Polaków i ich wyobrażenia o ALL, które polega na tym, że leżą cały dzień w hotelu, drąc pyski i pijąc na umór.Niestety, tak sobie przeciętny Polak wyobraża urlop ALL. Nie każdy musi zwiedzać, nie każdy musi się interesować krajem ,do którego jedzie, ale jeśli ktoś jedzie tylko po to, żeby za darmo nachlać się wódki i o to ma największe pretensje, to dla mnie sprawa jest jasna. Potworne robaki w łazience są dla mnie po prostu śmiechu warte. Wątek ten założyłam po to, żeby poznać sensowne, konstruktywne opinie, a Pani opinia przestała taka być w momencie, gdy zaczęła Pani w sposób żałosny ujawniać swoje poglądy, ostrzegając przed homoseksualnymi pracownikami hotelu. Jeśli nie rozumie Pani, że takimi opiniami wystawia Pani sobie świadectwo i kompletnie się obnaża, jako osoba prosta, żeby nie powiedzieć prostacka i ,cóż, żałosna, to nie mamy o czym gadać i chyba nie powinnyśmy, bo nigdy w życiu się nie zrozumiemy.Jeśli taki argument w ogóle w tej dyskusji mógł Pani przyjść do głowy, to, wybaczy Pani, nie jest Pani osobą wiarygodną. Proszę się nie powoływać na inne recenzje w tym wątku. W niczym nie są podobne do Pani opinii, ani w sposobie opisania sytuacji, ani w wartości merytorycznej, ani w kulturze osobistej ich autorów. Dlatego, droga Pani,są wiarygodne. Pani niestety nie jest. Zaczęła Pani dobrze, ale w momencie ,gdy puściły Pani nerwy, przykra prawda wyszła na jaw. Pani zdanie dla mnie jest zatem kompletnie pozbawione znaczenia. Niezrozumiała jest dla mnie zajadłość, z jaką atakuje Pani hotel i sposób, w jaki Pani to robi, ale przypuszczalnie nigdy nie będzie mi dane zrozumieć ludzi Pani pokroju (którzy na przykład ostrzegają innych przed gejami), za co zresztą Bozi dziękuję. Jak zacznę rozumieć tak prymitywny punkt widzenia, to będzie oznaczało,że dzieje się ze mną coś złego.Pani mejl , telefon ani cokolwiek innego, co się z Panią wiąże nie jest mi do niczego potrzebne. Tak szczerze, to już raz prosiłam ,żeby Pani opuściła ten wątek. Ale że nie mogę usunąć Pani siłą, wygląda na to, że jesteśmy zmuszeni znosić Pani trolling. Trudno.Szkoda tylko, że nic nowego nie wnosi Pani do tematu dyskusji, poza bzdurami na temat homoseksualnych kelnerów.Proszę z łaski swojej przeczytać opinie poniżej i porównać ze swoimi wypocinami, różnica jest oczywista.Dla wszystkich, poza Panią, jak się zdaje.
                  • teresa377 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 10.07.13, 21:42
                    Może negatywne opinie są w mniejszości ale niestety są prawdziwe - proszę mało jeść i jak najmniej a najlepiej wcale drinków to będzie nieźle. Bardzo miła Pani Krystyna siostra współwłaściciela. A właścicieli jest 3 Polak i 2 Greków i są uprzejmi dopóki się nic nie oczekuje, a wyzwiska itp TO PRAWDA!!!!!!
              • teresa377 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 10.07.13, 21:30
                Witaj, ja też jestem w szoku czytając to co piszesz, menadżer tylko na pozór robi dobre wrażenie a poza tym jest ich trzech - Polak i dwóch Greków. Wróciliśmy grupą 10 osobową tydzień temu z Seleny (wiek 48-55 oraz 18-27). Hotel skromny ale bardzo przyjemny, piękne widoki, plaża ok. 50m od hotelu ale publiczna, malutka, leżaki i parasole płatne 7,50 euro/dzień. Pokoje dosyć małe a łazienki malutkie, niektóre (3 na 4) z zatkanymi umywalkami, cieknącymi prysznicami. Czysto, codziennie sprzątane, zmieniana pościel i ręczniki. Jedzenie dosyć smaczne ale z catteringu a więc prawie zawsze chłodne lub zimne. Itaka tego nie podaje, ale pisze, że jest bar przy basenie - tak tylko płatny. Mały barek all inclusive razem z restauracją, bardzo skromny - niezbyt dobre wina, 25% brandy bardzo kiepskiej jakości. Drinki malutkie i bardzo ograniczane w trosce o gości "żeby się nie opili" - tylko, że nie ma czym. Animacji zero (to akurat dobrze), cisza, spokój tylko cykady bardzo głośne. Ja też nie polecam Seleny, mogę dużo więcej szczegółów podać i to w bardzo niekorzystnym świetle ukazujących niektórych pracowników i właścicieli. Chcieliby mieć gości, którzy najlepiej żeby mało jedli a jeszcze mniej pili. Proszę o ewentualny kontakt. Dodam, że właśnie wysyłam do Itaki pismo dokładnie opisujące panującą tam sytuację. Aha wielu gości płaci samemu pobyt i wyżywienie i oczywiście są to głównie francuzi, grecy, rosjanie, oni piszą świetne opinie. Dodatkowo jeszcze fatalna rezydentka Marta, której wcale nie obchodzą goście Itaki bo nie ma czasu. Proszę się zastanowić, jeździmy już kilka a niektórzy kilkanaście lat z Itaką ale to był najgorszy pobyt. Pozdrawiam Teresa
                • Gość: Aga Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam IP: 212.1.1.* 11.07.13, 09:22
                  Dziękuję za odpowedź. Ale czy ktoś z tego hotelu wybierał się na Santorini? Bo nie mam pojęcia, czy jest to po prostu za daleko, czy trzeba bardzo wcześnie wstawać, żeby dotrzeć do portu, pewnie do Heraklionu? Czy korzystaliście Państwo z wycieczek organizowanych przez Itakę, czy na własną rękę, co warto tam zaliczyć? Pewnie na miejscu się okaże, jakie są możliwości, ale są może jakieś Państwa doświadczenia?
              • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 11.07.13, 11:12
                Agnieszko.Wycieczka z lokalnym biurem Olous kosztuje 138 euro, z polskim biurem na Krecie Autagrecja też można pojechać na dzień lub dwa, mam ich ofertę, posyłam Ci na priv.
                Poniżej gdzieś był wątek o wyjazdach na Santorini. To na pewno jest skomplikowane logistycznie, najlepiej jechać na dwa dni.No i na pewno to nie jest tania wycieczka.
            • Gość: gosc Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam IP: *.home.otenet.gr 10.07.13, 22:26
              dzis zaczynam swoj pobyt w hotelu selena i jestem zauroczona miejscem. co prawda przyjechalismy bylo juz ciemno wiec moze niezauwazylam minusow. z baru nie korzystalam ale kolacja byla smaczna. mila pani w recepcji a pokoj coz, fakt malutki, lazienka tez malutka ze starym wyposazeniem ale bardzo czysta. moze mam male wymagania i krotko tu jestem ale mi sie podoba. a droga z lotniska calkiem sprawnie przebiegla, niestety nie jest blisko i wysiadalismy ostatni ale trudno narzekac skoro wiedzielismy jaka jest odleglosc z lotniska. mam nadzieje ze w kolejnych dniach bedzie rownie milo.
              • prucha Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 11.07.13, 01:58
                To super,że jesteś zadowolona. Jak znajdziesz chwilkę,napisz coś więcej :-D.Ile trwał transfer z lotniska? Miłego pobytu!Ja już się nie mogę doczekać wyjazdu,zwłaszcza jak czytam zatrważające opisy Teresy.Jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu,że są one dziwnie znajome.Brakuje tylko słynnej piłki na basenie i muzyki z komórki. Zabawne,że ktoś kto pisze z wielu kont pod różnymi nickami nie zada sobie nawet tyle trudu,by nieco zmienić argumenty.No chyba,że argumentem przeciwko hotelowi maja być przerażający kelnerzy-geje(zgroza!).Polecam lekturze również opinie na oceniaczu,większość spod pióra tej samej osoby....mało wódki,chamstwo menadżera, piłka na basenie i muzyka z komórki.Jak to czytam,utwierdzam się w przekonaniu,że wybrałam najlepszy hotel z możliwych.Mam tylko nadzieję,że państwo marzące o oceanie wódki,waleniu komuś po głowie piłką i dyskotece z komórki było przypadkiem jednorazowym.
                • teresa377 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 11.07.13, 07:20
                  bardzo proszę nie przypisywać mi nie moich wpisów, pierwszy raz wpisałam cokolwiek i tylko dlatego żeby innych przygotować na to co może ich spotkać, jak widać nie należy pisać prawdy. Przypuszczam, że mogłabym być matką niejednej(go) z Was. A geje niech sobie będą ale są śmieszni i zadają chłopakom zbyt dużo pytań. Rzeczywiście tak było chociaż sytuacja wynikła w ostatnim dniu i nie chodzi o żadne komórki ani piłki. Miłego pobytu dla tych co są teraz i tych co dopiero będą
                • teresa377 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 11.07.13, 07:41
                  prucha, nie jesteśmy państwem marzącym o oceanie wódki, waleniu piłką ani dyskotece z komórki - nie znasz ludzi nie oceniaj, mam też nadzieję, że byliśmy "przypadkiem jednorazowym" bo nikmu nie życzę czegoś podobnego. Każdy sądzi według siebie - masz doświadczenie w pisaniu pod różnymi nickami? - bo ja nie, najlepiej nic nie pisać niech każdy zazna swego. Czyżbyś pisała takie zatrważające wpisy, że wydają ci się znajome?
                  • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 11.07.13, 11:01
                    Tereso.Myślę,że zupełnie niepotrzebnie się denerwujesz.No,chyba, że niechcący dotknęłam jakiejś bolesnej dla Ciebie sprawy....Wtedy Twoja irytacja byłaby uzasadniona.Twój pierwszy wpis rzeczywiście brzmiał dość wiarygodnie, choć nie ukrywam, że podeszłam do niego z dużym dystansem, bo chwilę wcześniej przeczytałam kilka kolejnych pozytywnych opinii na booking.com i Twoja jest zupełnie od nich odmienna.Ale rozumiem, różne oczekiwania i tak dalej. Natomiast z każdym kolejnym wpisem w moich oczach niestety się pogrążałaś. Rozumiem emocje, że urlop się nie udał, ale apelowałabym o odrobinę zdrowego rozsądku.No bo czyja to wina, że zepsuł się autobus i że facet nie mógł przez niemal godzinę odnaleźć swojej walizki?No,czyja? Powiedz mi , tak szczerze, do kogo masz o to pretensje?Miałaś po prostu pecha, współczuję, ale to się zdarza. Natomiast Twój ostatni wpis na temat gejów ostatecznie utwierdził mnie w przekonaniu, że nie jesteś osobą godną zaufania. Wybacz, ale ktoś, kto "ostrzega" przed gejami ,nie jest dla mnie wzorem kultury osobistej. W moich oczach to Cię stawia w bardzo niekorzystnym świetle. Jak to miło z Twojej strony, że pozwalasz gejom, żeby sobie byli, naprawdę. Ten wpis dowodzi, że miałam rację, sądząc, że nie chciałabym z ludźmi Twojego pokroju spotkać się ani w na wakacjach, ani nigdzie indziej.Jeżeli Twoje oczekiwania w stosunku do hotelu i jakości obsługi są takie same jak Twój światopogląd, to już rozumiem, dlaczego jakoś trudno mi zaufać Twojemu osądowi. I to mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że wybrałam dobrze. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję. Tak czy owak, dziękuję, że zadałaś sobie trud napisania opinii, może dla kogoś będzie cenna i wiarygodna, a przecież po to jest ten wątek. Co do opinii pana Andrzeja powyżej, to człowiek ten pisze pod różnymi nickami na różnych forach turystycznych, nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, żeby się domyślić, że większość negatywnych opinii na oceniaczu jest jego autorstwa, właśnie dlatego, że wszędzie pisze o tej nieszczęsnej piłce na basenie(zaczynam sądzić, że pan Andrzej ma 8 lat, skoro to tak bardzo obrzydziło mu pobyt). I że kopiuje niemal gotowe zdania. Raz jeszcze dziękuję, Tereso i mam nadzieję, że mój pobyt w Selenie będzie bardziej udany niż Twój. Pozdrawiam
                    • teresa377 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 11.07.13, 22:29
                      Jeśli światopogląd należy oceniać po stosunku do gejów no to Ci współczuję, a czy jestem osobą godną zaufania to z pewnością od tego nie zależy, czyżbym to ja dotknęła czułego punktu. Jeśli chodzi o autobus to pech pechem ale jakaś lepsza organizacja i większa troska o klienta byłaby wskazana. Nie masz chyba pojęcia o tym jak należy traktować ludzi, dziwnym wydaje mi się korespondencja z właścicielem hotelu - może to ktoś bliski toż to Polak. A to czy ktoś jest gejem czy nie nie ma nic wspólnego z kulturą i właściwym zachowaniem w stosunku do gości. Widzę,że chyba są bardzo różne określenia światopoglądu, kultury osobistej, zaufania. To jednak prawda, że świat staje na głowie. Dotknęłaś bardzo bolesnej dla mnie i nie tylko dla mnie sprawy - chamstwa, arogancji, braku jakichkolwiek wartości, kiedy się z tym spotykam to się irytuję
                      • prucha Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 11.07.13, 22:56
                        Droga Pani. Jeśli ma Pani w domu jakiś słownik,polecam sprawdzenie w nim znaczenia słowa"światopogląd".Co do korespondencji z menadżerem, Pani sugestia,jak większość Pani wpisów,jest prostacka i głupia. Każdy klient ma prawo do kontaktu z usługodawcą, czy to mejlowego,czy telefonicznego. Dziwi mnie, że jako zadeklarowana podróżniczka,za jaką chce Pani uchodzić, słyszy o tym pierwszy raz w życiu.Pani wpisy dowodzą coraz jaśniej,że traktuje Pani ten wątek jako miejsce do pyskówki i leczenia swoich frustracji. Nawołuję do opamiętania. Wspomniała Pani o swoim wieku. Proszę łaskawie zachowywać się godnie. Czy aby osobie w Pani wieku wypada wchodzić w tak szczeniackie pyskówki? Pozwoli Pani, że zostaniemy przy turystyce,dobrze?Dziękuję za Pani opinię,do siania frustracji odsyłam gdzie indziej.Będę wdzięczna za zaprzestanie jałowego spamowania w moim wątku.Dziękuję.
                        • teresa377 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 11.07.13, 23:45
                          bardzo piękny wpis świadczący o wysokiej kulturze osobistej, tak proszę dalej postępować, prawda niestety zawsze jest niewygodna. Już to chyba pisałam - każdy sądzi wg siebie. A nad światopoglądem proszę łaskawie się dłużej zastanowić, a słownik niejeden posiadam i czasem nawet z niego korzystam, co chyba nie wszyscy czynią. Nie życzę sobie takiego tonu, każdy ma prawo do własnego zdania i własnej opinii. Nie wiem czy tematem jest hotel czy ubliżanie tym którzy mają inne zdanie, a rozpoczynając dyskusję trzeba się liczyć z różnymi opiniami, ale najlepszą obroną jest atak . To Pani wpisy są żenujące ileż razy używa Pani słów głupota, prostactwo, pyskówka itp, doprawdy wysoki poziom. Pozdrawiam
                          • prucha Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 12.07.13, 00:07
                            Pani Tereso.Nie mam bladego pojęcia,o jakiej prawdzie jest Pani łaskawa pisać.Chyba,że o tej,z którą się Pani mija,choćby w cytowaniu recenzji z oceniacza,co udowodniłam powyżej.Przyznam,że już mnie nudzi to jałowe kopanie się z koniem. Widzę jednak,że musi mieć Pani ostatnie słowo,nieważne,że nie na temat,niegramatycznie,niemerytorycznie i głupio,byle było ostatnie. Nie chcę Pani odbierać tej przyjemności,być może jedynej,zatem ja już Panią pożegnam, pozwoli Pani, że nie będę się dłużej wysilać,próbując pisać językiem dla Pani zrozumiałym (dość bezowocne,jak widać).Proszę sobie pisać, ja się już do tego ,za przeproszeniem,prymitywnego bełkotu,odnosić nie będę,bo i po co. Tymczasem,gdyby ktoś zechciał wyrazić opinię na temat okropnego,pełnego gejów i glizd hotelu,w którym nie można o zgrozo tłuc się z piłką na basenie i słuchać na głos disco polo z komórki,będę wdzięczna. Za każdą opinię,także negatywną,byle by była sensowna i wiarygodna. Trollom dziękujemy, jednego już mamy i coś czuję,że nas nie opuści. Przynajmniej go nie dożywiajmy. Proszę o opinie, spam ignorujmy,cóż robić.
                    • teresa377 Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 11.07.13, 22:57
                      na oceniaczu 80% nie poleca Seleny, są dobre opinie ale z 2009 roku kiedy byli inni właściciele, na wakacjach pl dobre opinie z roku 2007, wszędzie krytyczne uwagi dotyczące właściciela Polaka, no chyba, że ten nieszczęsny Pan Andrzej wszystko pisze - no to ma biedak dużo roboty. Goście all inclusive są gorszej kategorii wg Pana Mirka, na easygo tylko stare opinie, poczytajmy dokładniej, no ale to Andrzej wszystko złe pisze.............
                      • prucha Re: Hotel Selena ,Elounda nie polecam 11.07.13, 23:09
                        Pani Tereso,apeluję o zdrowy rozsądek.Ostatnia opinia na oceniaczu jest sprzed paru dni i jest rzeczowa i pozytywna. Pozostałe opinie są napisane przez jedną osobę. Trzeba albo złej woli albo zerowej inteligencji,żeby tego nie widzieć (mowa o opiniach po zmianie właścicieli).Coraz bardziej się Pani ośmiesza,proszę przestać.
    • Gość: MR Re: Hotel Selena ,Elounda,ktoś zna? IP: *.home.otenet.gr 16.07.13, 15:25
      Witam. Ja jestem w Selenie od 10 dni, jutro już wyjeżdżam. Hotel w zasadzie wybrał mój piesek, bo jako jeden z niewielu hotelu Selena przyjmuje pieski. Hotel jest pięknie położony i tym wygrywa. I jest spokojny, nie ma żadnych animacji na basenie, głośnej muzyki, etc. - nam to akurat odpowiadało. Na terenie hotelu, na zewnątrz, jest ładnie i czysto, jest zadbany. Pokoje są skromne, nasz raczej za mały, za to z ładnym tarasem, większym od samego pokoju. Taras dostaliśmy na prośbę wysłana mailem przed przyjazdem, zależało nam na tarasie / balkonie bez balustrad z uwagi na pieska. Łazienka jest hipermala i totalnie niewygodna. W pokoju niby codziennie sprzątają ale podłoga jest przebierana tu był tam nie był, np. pod łóżkiem już nie. My akurat na to bardzo zwracaliśmy uwagę z uwagi na pieska. Jedzenie jest monotonnie i niestety wiecznie zimne :-( nie ma praktycznie w ogóle kuchni greckiej, ciasta kupują w Lidlu, kuchnia naprawdę dla bardzo mało wymagających, nam nie odpowiadała w ogóle. Jedyne co dobre to kawa i chałwa (mój mąż za chałwą nie przepada, a tutaj sie zajada, ps chałwa z Lidla jest bo sie pytaliśmy). Pani Krysia faktycznie miła, jej brat raczej jest miły do momentu, w którym zwróci się uwagę, że coś jest nie tak (my np. powiedzieliśmy, ze jedzenie zimne jest, i był bardzo obruszony i próbował wmówić nam, ze jadł w tym samym czasie, co my, i że było ciepłe...). Wracając jeszcze do sprzątania, trwa ono do 16" trochę przydługo. Z uwagi na naszego psiaka poprosiliśmy, żeby nam rano sprzątali, bo my wtedy ją z pokoju zabieramy, ale niestety ta prośba tylko raz została spełnione. Co do Eloundy, okolice są piękne, widoki cudowne, auto na bank warto wypożyczyć. My wypożyczyliśmy w centrum Eloundy w Eagle, byliśmy bardzo zadowoleni. Z Eagle można też w hotelu auto wypożyczyć, ale wtedy mają gorsze ceny. Polecamy Spinolungę, Plake, Heraklion, Morze Libijskie, i w ogóle Kretę wschodnią. A Selenę niekoniecznie, choć to zależy od oczekiwań. My akurat z branży turystycznej jesteśmy i mamy dość wysokie oczekiwania :-) pozdrawiam MR
      • kaja20071 Re: Hotel Selena ,Elounda,ktoś zna? 16.07.13, 18:28
        Witam. My też jesteśmy 10 dni i jutro wylatujemy :). Pisze z nicku żony czyli facet i jego podejście do całej sprawy :). Wakacje uznajemy za fantastyczne, pokój spełnił nasze oczekiwania, łazienka mala ale ok jak na 3*** ( ladniejszy pokoik niz w zeszłym roku w Egipcie w 5 gwiazdkowym ). Widoki przepiękne, obsługa bardzo miła, nawet raz jak bylem o 22.20. po drinka ( bez zegarka człowiek zapomina o czasie ) bezproblemowo zostałem obsłużony z drobna uwagą ze już jest późno. Pani Krysia bardzo pomocna, z włascicielem miałem tylko jedna styczność jak na recepcji zostawialem klucz z wypozyczonego auta. Jedzenie :
        - śniadania ( dla mnie dobre aczkolwiek jedno i to samo czyli w jeden dzień jajecznica + nastepny jajka sadzone + inne rzeczy, zawsze wychodziłem najedzony )
        - obiad - korzystalismy 4 razy i było 1/2 dobre, 1/2 praktycznie nic dobrego.
        - kolacja - zawsze cos dobrego sie znalazło i nikt z rodzinki nie wychodził głodny.

Dla porowniania obiady co jedlismy na zewnątrz :
        raz przed jaskinią zeusa , tawerna w górach - jedzenie gorsze niz w hotelu.
        tawerna w Plaka : kalmary, ośmiornica, hamburger dla dziecka + sok,cola i piwo - 38 euro
        ( przy tej cenie liczylem na cos lepszego )

Rzeczywiscie osoby z all. to druga kategoria ale ja to obrociłem w zart i zawsze twierdziłem że po 22.00. przechodze do loży dla vipów :), czyli " restauracja ala carte " to taka budeczka jak u nas bar nad jeziorem ( ale nie ma tak pieknych widokow ).

Piwo, fikuśne drinki oraz lody - opcja all. nie obejmuje ale cena 2 euro to śmieszne pieniądze patrzac na lokalizację :).

Z wycieczek organizowanych przez Itake nie korzystalismy ale ludzie zawsze byli zadowoleni ( Ci z którymi zawsze rozmawialiśmy ).

Wszystko zależne jest jakie kto ma podejscie do ludzi i wakacji. Od 10 lat korzystamy z wakacji organizownych samolotem i zawsze wracamy zadowoleni.
        • Gość: ami Re: Hotel Selena ,Elounda,ktoś zna? IP: 212.180.232.* 16.07.13, 20:24
          ja wylatuję z mężem 7 sierpnia br. i szczerze mówiąc mam troszkę obawy po tym jak poczytałam to forum. mam jednak nadzieję, że właściciel-Polak nie będzie taki straszny. Czy ktoś w tym terminie może leci z Warszawy? Czy każdy pokój ma widok na zatokę/morze? Co warto koniecznie zabrać z Polski, a może przydać się na miejscu?
        • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda,ktoś zna? 20.07.13, 11:55
          Hej,dzięki za bardzo wyczerpującą i konkretną opinię. Wnioskuję z niej, że dość dużo zwiedzaliście.Napiszesz, co warto zobaczyć? Planuję wycieczkę na Spinalongę, do Agios Nicolaios, chciałabym też pojeździć po płaskowyżu Lashiti i odwiedzić Kritsę. Masz może jakieś sugestie?Będę wdzięczna.
                    • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda,ktoś zna? 20.07.13, 23:26
                      Ja też po lekturze tych opisów mam nadzieję,że nie będzie źle. Ci,którzy oczekują hotelu idealnego, najwyraźniej zapomnieli,że to trzy gwiazdki. Ci,którzy jadą "po polsku" korzystać z Allinclusive , zgodnie ze swoją słowiańską naturą i narzekają na to,że można wziąć "tylko" dwa drinki na godzinę(była gdzieś taka opinia), tylko mnie utwierdzają w tym, że to jest odpowiednie miejsce na mój urlop. Ci, którzy stękają na ciszę i spokój i nie rozumieją, że dudniąca z komórki muzyka nie musi każdemu sprawiać przyjemności, utwierdzają mnie w tym jeszcze bardziej. Marzę, żeby uciec do takich ludzi i nie musieć ich oglądać i mam nadzieję, że mi się taki feralny turnus nie trafi. Na szczęście większość osób (przynajmniej tak wynika z opisów ,recenzji i dyskusji) wie, dokąd jedzie, za co płaci i na co się decyduje. To, że w hotelu są pewne niedociągnięcia, jest sprawą oczywistą i trzeba się z tym liczyć, wybierając taki standard. W chamstwo obsługi nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. Może i goście z ALL są traktowani gorzej i , choć uważam,że tak być nie powinno, widzę dużą różnicę w podejściu do sprawy kilku osób ,które się tu wypowiedziały. Jeśli komuś jest szkoda wydać 2 euro na piwo i wypisuje potem w internecie ,że ALL jest ubogi, to świadczy tylko o nim. Od takiej sumy jeszcze nikt nie zbiedniał, a wcale się nie dziwię, że obsługa hotelu krzywo patrzy na kogoś, kto cały czas podkreśla, ile to nie zapłacił i się domaga, bo mu się należy. We wszystkim trzeba zachować równowagę. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję.
        • prucha Re: Hotel Selena ,Elounda,ktoś zna? 04.08.13, 18:03
          Witam.Jestem już na miejscu.Jak na razie mogę napisać,że hotel jest dokładnie taki jak w katalogu.Miejsce przepiękne,bajeczny widok z okna.Pokoj niewielki,ale klimatyczny i przyjemny.Łazienka w sam raz,spodziewałam się,że będzie mniejsza.Obsługa uprzejma,wszyscy uśmiechnięci.Tyle na początek,miejmy nadzieję,że tak pozostanie.
            • prucha Re: Hotel Selena ,Elounda,ktoś zna? 04.08.13, 20:29
              Hej.Jestem już po pierwszej,bardzo dobrej kolacji.Wifi jest darmowe,dostępne w całym hotelu,a nawet na plaży.Co do transferu,to Selena jest ostatnim hotelem.Wylądowaliśmy o czasie,godzinę czekaliśmy na bagaże,transfer trwał jakieś 2-2,5 godziny.Wszystko tak,jak zapowiadało biuro.Przyjeżdżaj i nic się nie martw!Spokojnego lotu i do zobaczenia,a jak Ci się jeszcze coś przypomni,to pytaj.

• Gość: Aga Re: Hotel Selena ,Elounda,ktoś zna? IP: *.dynamic.chello.pl 04.08.13, 20:54
                Ja lecę dopiero 18 sierpnia, więc niestety nie spotkamy się. Ja jestem jak najbardziej spokojna, wybrałam to, co chciałam, natomiast na forum trochę zawrzało, stąd ten niepokój. Nie będę Cę zamęczać pytaniami, przecież to Twoje wakacje. Będę natomiast wdzięczna, jak coś później napiszesz, co warto zobaczyć. (Chyba, ze lubisz mieć kontakt nawet w czasie urlopu :). Pozdrawiam serdecznie. Jak nie chcesz pisać na forum, napisz na adres prywatny, jak wcześniej. Będę bardzo rada. Pozdrawiam, ja jutro do pracy. Hi, hi!
                • prucha Re: Hotel Selena ,Elounda,ktoś zna? 05.08.13, 22:20
                  Hej.Piszę tutaj,bo nie mam w telefonie Twojego adresu.Zresztą,myślę,że ta wymiana zdań może posłużyć potencjalnym klientom Seleny. Wszyscy tutaj, którzy czytali ten wątek,zastanawiają się,z czego wynikają negatywne opinie o hotelu i nikt tego nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć. Jedna pani otrzymała pokój,z którego nie była zadowolona i jak tylko to zgłosiła,pokazano jej dwa pokoje do wyboru. Nie słyszałam,żeby ktoś miał jakiś inny problem. Ja jestem zachwycona miejscem, obsługą,warunkami,które nie tyle spełniły,co przerosły mogę oczekiwania. Jedzenie jak na 3 gwiazdki -bardzo dobre, do All alkoholowego nie mam zastrzeżeń,ale ja piję umiarkowanie. Nie ma w nim piwa,ale są inne alkohole i dobre wino.Położenie obłędne,widoki oszałamiające.Obsługa uśmiechnięta i pomocna. Czysto.Trzeba naprawdę zlej woli,żeby sie do czegoś przyczepić. Po powrocie napiszę Ci na priv więcej i podeślę zdjęcia.
      • prucha3 Re: Hotel Selena ,Elounda,ktoś zna? 01.08.13, 20:44
        Znajomi mojej cioci właśnie wrócili z Seleny.Spędzili tam z Itaką tydzień.Są zachwyceni.Im jedzenie bardzo smakowało(pani nie jada mięsa, zachwalała warzywa,smakowały jej nadziewane bakłażany, pomidory i ogórki ;)))).Powiedzieli, że na taki hotel właśnie liczyli(lubią ciszę i spokój). Zwrócili uwagę na to,że napoje w ALL wydawane są od godziny 11(na wypadek ,jakby ktoś nie zauważył,choć w ofercie biura jest to zaznaczone).Hotel uznali za przepięknie położony, czysty, pokoje małe, ale ładne, w każdym pokoju sejf. O obsłudze powiedzieli,że jest fantastyczna (jak widać, ile ludzi-tyle ocen). Wczoraj i przedwczoraj było bardzo gorąco, ale generalnie pogodna jest niemęcząca i przyjemna, choć bardzo ciepło. Wypożyczyli samochód na jeden dzień i byli w Ierapetra i na plaży Agia Fotia ( tak zarekomendowano im na miejscu)-bardzo zadowoleni, i na dwóch wycieczkach zorganizowanych (między innymi w Knossos). Za punkt obowiązkowy uznają Spinalongę.
    • wiem_gdzie_jade Re: Hotel Selena ,Elounda,ktoś zna? 06.08.13, 09:46
      Witam,
      Ja na temat hotelu nie wypowiem się, bo go nie znam.
      Odnośnie zwiedzania Krety, Elounda jest położona na wschodzie wyspy, więc w przypadku chęci zwiedzenia samego zachodu, może być to dosyć męczące (odległość z Eloundy do Chanii wynosi ok. 210km). Bali jest bardziej pośrodku wyspy, więc pod tym kątem rzeczywiście może być lepsze. Nie skreślałabym jednak Eloundy. Po pierwsze, jest bardzo urokliwa, po drugie - może być bardzo dobrym miejscem wypadowym do zwiedzania Krety środkowej oraz wschodniej. W dodatku dużym plusem jest bliskość Agios Nikolaos.
      W Bali natomiast są bardzo ładne widoki. Wracając do lokalizacji, z jednej strony jest to lepsze miejsce na zwiedzanie całej Krety (mniej więcej połowa drogi między Rethymno a Heraklionem), z drugiej zaś, chcąc pojechać gdzieś na chwilę (np. do Heraklionu), jest to spory kawałek.

pozdrawiam,
      Iwona
      • Gość: Bronek 18 sierpień IP: *.play-internet.pl 11.08.13, 13:03
        Hej witam was wszystkich cieplutko :) właściciela oraz p.Krysie mam wrażenie że już z żoną znamy :) wyjeżdżamy z Krakowa 18 sierpnia :) może ktoś również ?Co do wszystkich opini dobrych i złych to wiem że moja połowica jest zadowolona z ciszy :))) tego nie mamy na codzień w stolicy :(

jakieś przydatne info ewentualnie kontakt do mnie :) piszcie po powrocie zamieszcze uczciwą opinię i foto.

b.cuber@wp.pl

prawda taka że my rodacy strasznie marudzimy :)
                • prucha Re: 18 sierpień 15.08.13, 23:18
                  Witam.Już wróciłam ,czego bardzo żałuję.Teraz mogę z całą pewnością stwierdzić,że wszelkie wyrażane tu negatywne opinie o hotelu i jego właścicielach nie mają żadnego odbicia w rzeczywistości.Obsługa jest przesympatyczna, zdecydowana większość pracowników mówi po angielsku, paru mówi po polsku. Wszyscy są uśmiechnięci, życzliwi i pomocni, poczynając od właścicieli, a na personelu sprzątającym kończąc. Właściciela, nazywanego tutaj przez niektórych chamem, widziałam w wielu sytuacjach, także stresowych (gdy na przykład przybyli goście, których biuro nie wpisało na listę...) i zawsze był pomocny, nigdy nawet nie podniósł głosu i szczerze mówiąc nie umiem sobie wyobrazić, że w ogóle potrafi na kogoś krzyczeć,a tym bardziej go wyzywać. W sytuacji, gdy ktoś poprosił o zmianę pokoju, jego prośba była spełniana. To, że goście Itaki są traktowani jak goście drugiej kategorii również nie jest prawdą. Właściciel po prostu informuje podróżnych, którzy wyrażają jakieś wątpliwości (na przykład co do widoku z okna), że Itaka zarezerwowała pokoje standardowe, co jest zgodne z prawdą, nikomu nie uwłacza i nie ma nic wspólnego z dyskryminacją gości, jeśli ktoś tak to czyta, to jego problem. Jest oczywiste, że biura rezerwują tańsze pokoje i nie ma co się temu dziwić, a w takim stwierdzeniu przecież nie ma nic złego. Pokoje czyste, widoki z okna bardzo ładne, a czasem nawet bajeczne, zależnie od położenia pokoju. Najlepsze widoki z pokoi położonych wyżej, ale to wiąże się z podejściem do pokoju pod górkę, co nie każdemu może odpowiadać. Łazienki niewielkie, ale nie mikroskopijne, jak ktoś tu usiłował twierdzić. Jedzenie urozmaicone, nie wiem, co jadają ci, którzy twierdzą, że było monotonne.Dużo warzyw, surowych, duszonych, pieczonych ,smażonych. Nie jadam mięsa ani ryb, ale widziałam również spory wybór. Na deser ciastka i owoce. Śniadanie również urozmaicone- mleko, 3 rodzaje płatków, słodycze, suszone owoce, dżemy, czekolada do smarowania, sery i wędliny, warzywa, jajko na twardo/sadzone/jajecznica, kiełbaski, bekon, chałka, tosty, miód,owoce i tak dalej i tak dalej. Napoje w All od 11 do 22, soki i napoje gazowane z dystrybutora,woda, kawa, herbaty, wino, brandy,ouzo.
                  W All nie ma piwa, ale w barku kosztuje 2 euro, jak również śmieszne drinki ,frappe i lody.
                  Dla mnie zarówno Selena ,jak i miejsce w którym się znajduje jest absolutnie zachwycająca. Spokój, cisza. Basen normalnych rozmiarów, drugi okrągły dużo mniejszy.
                  Blisko do Eloundy, która jest bardzo urokliwa, nieco dalej(3,5 km) do Plaki i na Spinalongę (punkt obowiązkowy,polecam rejs z Plaki).Jeśli mowa o zwiedzaniu, polecam wycieczkę do greckiej tradycyjnej wioski Kritsa, bardzo malownicze miejsce. Byłam też w monastyrze Faneromenis na czubku góry (droga kręta i wąska, ale widoki zapierające dech w piersiach). Nieco dalej jest do Rethymnonu, ale można pojechać i tam, choć ja się nie zachwyciłam, ale to kwestia gustu. Z Eloundy można pojechać autobusem do Agios Nikolaios, miasteczka nazywanego greckim Saint Tropez (dużo ludzi, bez szału) i kawałek dalej na plażę w Istronie (warto!).Obsługa hotelu na pewno Wam pomoże. Jest też w Selenie organizowany rejs wokół wyspy Kolochita z pływaniem, posiłkiem i nauką greckich tańców, nie byłam ,ale podobno było bardzo fajnie.
                  Pogoda super, choć bywa bardzo gorąco, a wieczorami czasem mocno wieje. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem. Główna konkluzja jest taka, że Selena to super miejsce na spokojny urlop wśród miłych ludzi. Chętnie bym wkleiła zdjęcia, ale nie wiem, jak....

• Gość: ami Re: 18 sierpień IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.13, 20:22
                    ja też wróciłam i mogę z całą pewnością polecić hotel Selena, Eloundę i całą Kretę :) Jeżeli chodzi o hotel- to pokój z łazienką czysty, klimatyzacja i internet bez dodatkowych opłat, piękny widok z balkonu/tarasu na zatokę Mirabello. Pokój był sprzątany codziennie (sprzątanie, dodawanie papieru toaletowego, 2 razy w ciągu pobytu zmieniane ręczniki). Jedzenie różnorodne- sery, dżemy, oliwki, feta, makarony, warzywa, musli, płatki, pieczywo ciemne, jasne, crossanty, mleko, różne herbaty, soki, melony, arbuzy, pyszne ciasteczka etc. W all inclusive m.in. dobre wina (wytrawne-czerwone, białe, różowe), quzo, raki. Obsługa przemiła. W basenach czysta woda, bezpłatne leżaki i parasole, nie było walki o nie. Cicho i kameralnie. Wieje wiatr. Warto wybrać się do Eloundy i stamtąd popłynąć na Spinolongę (10euro rejs, 2 euro wstęp na Spinolongę), pojechać do Agios Nicolaos (1,80 euro/1 strona), wybrać się na wycieczkę fakultatywną na złotą wyspę Chrisi (tzw. Europejskie Bahamy).
                    • prucha3 Re: 18 sierpień 18.08.13, 15:17
                      Ja tylko dodam,że na Spinalongę można również popłynąć z Plaki-uroczej wioski,położonej 3,5 km od Seleny(można tam dojść lub dojechać autobusem).Przeprawa z Plaki jest tańsza(płynie się rybackim kutrem), mniej komercyjna i płynie się dużo szybciej.Co kto lubi;)
                            • prucha3 Re: 18 sierpień 18.08.13, 23:23
                              Tak.Można również korzystać z basenu.My korzystaliśmy także ze świadczeń(być może dlatego, że w dniu przyjazdu przepadł nam obiad).Nie wiem,jak będzie z Wami.Ale z całą pewnością nikt Was nie wygoni :D
                              • Gość: Aga Re: 18 sierpień IP: *.dynamic.chello.pl 26.08.13, 13:51
                                Właśnie wróciłam. Jestem zachwycona i hotelem i okolicą. Hotel 3 gwiazdki, ale na wysokim poziomie. Pokój tak jak chciałam. Z widokiem na zatokę, z tarasem. Czysty, codziennie sprzątany. Wejście do pokoju w kwiatach. Szefostwo przemiłe, cały czas ktoś w zasięgu ręki. Pomocne w trudnych chwilach, np. gdy rezydentka nie załatwiła późnej kolacji po powrocie z wycieczki, jak również kiedy doba hotelowa kończy się o godz. 12 a odlot o 2 w nocy. Zostaliśmy obsłużeni. Pani Krysia zawsze uśmiechnięta, cierpliwie przekazuje kolejnym turystom informacje. Pan Mirek zawsze się kłania i zawsze krótka rozmowa. Pani sprzątająca uśmiechnięta. Młodzież obsługująca w restauracji uśmiechnięta. Przed odjazdem wypatrzyli nas czekających przed hotelem na autokar. Wołali wszyscy z samochodu "goodbye", jakbyśmy się długo znali. Nikt nie pogania, nie wyrzuca. Jedzenie dobre, nam wystarczyło. Kuchnie grecka, warta spróbowania. Jadłam pyszne ryby i warzywa, Arbuzy i melony pyszne. Do posiłku lampka wina, brany, uozo. Soki, kawa, herbata. Nam wystarczyło. W miarę potrzeby przenosiliśmy się do baru z pięknymi widokami na zimne piwo i drinki za 2 euro. Korzystało z tego wielu wypoczywających. Aktualnie komplet gości. Więc śpieszcie się z decyzją, jeśli ktoś się waha. Polecam hotel wszystkim, którzy chcą spędzić urlop z dala od zgiełku, hałasu, w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Nie wspomnę o pięknych okolicach, widokach, ciekawych wycieczkach. jest co robić. Baseny bardzo czyste, wieczorem podświetlane. Wszystko tam jest przemyślane.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka